Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Mattila Ski Marathon
2013-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bill Impola
Malungs IF
1:54:21.686000
88.7p
2
Steffen Saeterhaugen Paulsen
Magnor Ul
1:57:16.703500
+2:55.17400
85.7p
3
Oscar Persson
SK Bore
1:57:22.704100
+3:01.18000
85.6p
4
Jack Impola
Malungs IF
1:57:25.704400
+3:04.18300
85.6p
5
Martin Liljemark
SK Bore
1:58:58.713700
+4:37.27600
84.1p
6
Marcus Ruus
Gillberga SK
2:00:53.725200
+6:32.39100
82.3p
7
Rasmus Blom
Högsäters GF
2:02:49.736800
+8:28.50700
80.6p
8
Odd Erlend Hansen Berg
Grue Finnskog IL
2:03:49.742800
+9:28.56700
79.7p
9
Niclas Andersson
Hindås SK
2:03:55.743400
+9:34.57300
79.6p
10
Andreas Blohm
Grava SK
2:05:14.751300
+10:53.65200
78.5p
11
Simen Berger
Magnor Ul
2:05:18.751700
+10:57.65600
78.5p
12
Bob Impola
Malungs IF
2:06:37.759600
+12:16.73500
77.4p
13
Emil Svensson
IFK Skövde SK
2:07:17.763600
+12:56.77500
76.9p
14
Tor Fredriksen
Magnor Ul
2:08:01.768000
+13:40.81900
76.3p
15
Kent Remi Björnbakken
Team Norgehus
2:08:04.768300
+13:43.82200
76.3p
16
John Arne Holtet
Brandval IL
2:08:10.768900
+13:49.82800
76.2p
17
Helge Brandsdal
Skedsmo Kommune
2:09:04.774300
+14:43.88200
75.5p
18
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
2:09:24.776300
+15:03.90200
75.2p
19
Leif Thorn
Bengtsfors Bois
2:09:28.776700
+15:07.90600
75.2p
20
Mikael Martens
Malungs SK
2:09:31.777000
+15:10.90900
75.1p
21
Roland Berglund
Sunne SLF
2:10:20.781900
+15:59.95800
74.5p
22
Frank Kjönsberg
Sørskogsbygda IL
2:10:43.784200
+16:22.98100
74.2p
23
Morten Tronböl
Magnor Ul
2:12:05.792400
+17:44.106300
73.2p
24
Öyvind Lund
Gjerdrum IL
2:12:52.797100
+18:31.111000
72.7p
25
Albin Andersson
Skene Sim o IS
2:13:17.799600
+18:56.113500
72.4p
26
Håvard Rimfeldt Kvale
Glipptak IL
2:13:31.801000
+19:10.114900
72.2p
27
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
2:15:29.812800
+21:08.126700
70.9p
28
Gustaf Laggren
Magra IS
2:15:47.814600
+21:26.128500
70.7p
29
Robert Henriksson
Bengtsfors Bois
2:17:00.821900
+22:39.135800
69.9p
30
Rune Arnesen
Fredrikstad SK
2:17:02.822100
+22:41.136000
69.9p
31
Kjetil Ask
Böler IF
2:17:06.822500
+22:45.136400
69.8p
32
Andreas Berntsson
IK Stern
2:17:09.822800
+22:48.136700
69.8p
33
Jan Olm
Sisu Forshaga SK
2:17:16.823500
+22:55.137400
69.7p
34
Andreas Pettersson
Göteborgs SK
2:17:20.823900
+22:59.137800
69.7p
35
Magnus Hårdén
Älvdalens IF SK
2:17:28.824700
+23:07.138600
69.6p
36
Sigurd Bergkvist
Magnor Ul
2:17:28.824700
+23:07.138600
69.6p
37
Kalle Jansson Riis
Malungs IF
2:17:37.825600
+23:16.139500
69.5p
38
Erik Bengtsson
Ekshärads SF
2:17:51.827000
+23:30.140900
69.3p
39
Magnus Enger
Hernes IL
2:18:23.830200
+24:02.144100
69.0p
40
Bjarne Lie
Grue Finnskog IL
2:18:45.832400
+24:24.146300
68.8p
41
Staffan Thörne
Hagfors SF
2:19:08.834700
+24:47.148600
68.5p
42
Christer Pertun
Kristinehamns OK
2:19:30.836900
+25:09.150800
68.3p
43
Carl Söderqvist
Arvika IS
2:20:05.840400
+25:44.154300
67.9p
44
Robert Berg
Sunne SLF
2:20:10.840900
+25:49.154800
67.9p
45
Mikael Zachrisson
IK Stern
2:20:46.844500
+26:25.158400
67.5p
46
Simon Hansen
IK Fryken
2:20:56.845500
+26:35.159400
67.4p
47
Lars Hansen-Möllerud
Grue Finnskog IL
2:22:29.854800
+28:08.168700
66.5p
48
Mikael Löfgren
SK Bore
2:22:30.854900
+28:09.168800
66.5p
49
Anders Jakobsson
K3 IF
2:22:32.855100
+28:11.169000
66.4p
50
Owe Jansson
K3 IF
2:22:39.855800
+28:18.169700
66.4p
51
Mats Emil Sand
Galterud IF
2:22:49.856800
+28:28.170700
66.3p
52
Anders Frykblom
Försvarets Sk
2:23:40.861900
+29:19.175800
65.8p
53
Bertil Dannberg
Bortans IK
2:24:10.864900
+29:49.178800
65.5p
54
Olle Olsson
SK Bore
2:24:43.868200
+30:22.182100
65.2p
55
Truls Aasteböl
Magnor Ul
2:25:20.871900
+30:59.185800
64.8p
56
Ted Saeter
Nye Sporten Kongsvinger
2:25:21.872000
+31:00.185900
64.8p
57
Magnus Johansson
OK Löftan
2:25:29.872800
+31:08.186700
64.7p
58
Niclas Nilsson
OK Gipen
2:25:37.873600
+31:16.187500
64.7p
59
Johan Andersson
Hindås SK
2:25:41.874000
+31:20.187900
64.6p
60
Andreas Kvist
IK Stern
2:26:35.879400
+32:14.193300
64.1p
61
Saeming Sörjoten
Kongsvinger IL
2:26:50.880900
+32:29.194800
64.0p
62
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
2:27:03.882200
+32:42.196100
63.9p
63
Tore Negård
Kongsvinger IL
2:28:13.889200
+33:52.203100
63.2p
64
Kalle Alexandersson
OK Tyr
2:28:19.889800
+33:58.203700
63.2p
65
Christer Obbarius
Sunne SLF
2:28:25.890400
+34:04.204300
63.1p
66
Kristian Nordby
Jil Grorud
2:28:27.890600
+34:06.204500
63.1p
67
David Ottosson
Norra Dals SK
2:28:33.891200
+34:12.205100
63.1p
68
Viktor Henriksson
Sunne SLF
2:28:47.892600
+34:26.206500
62.9p
69
John Eriksson
IK Trasten
2:28:51.893000
+34:30.206900
62.9p
70
Ola Forsman
Garphyttans IF
2:29:02.894100
+34:41.208000
62.8p
71
Eskil Moe
Move AS
2:29:05.894400
+34:44.208300
62.8p
72
Ole Johan Trandem
Magnor Ul
2:29:06.894500
+34:45.208400
62.8p
73
Peder Röhnebaek
Bkok
2:29:14.895300
+34:53.209200
62.7p
74
Tommy Fredriksen
Magnor Ul
2:29:31.897000
+35:10.210900
62.6p
75
Mads Hansen-Möllerud
Grue Finnskog IL
2:29:35.897400
+35:14.211300
62.5p
76
Sven-Erik Ericsson
Säffle SK
2:29:58.899700
+35:37.213600
62.3p
77
Jan Erik Pettersson
Säffle SK
2:29:59.899800
+35:38.213700
62.3p
78
Johan Gustavsson
Ekshärads SF
2:30:22.902100
+36:01.216000
62.1p
79
Claes Hallqvist
Sisu Forshaga SK
2:30:35.903400
+36:14.217300
62.0p
80
Kent Aurbakken
Köla AIK
2:30:40.903900
+36:19.217800
62.0p
81
Mats Nilsson
Ekshärads SF
2:30:51.905000
+36:30.218900
61.9p
82
Simon Johansson
Anton Sport
2:31:35.909400
+37:14.223300
61.5p
83
Per Martin Appel
Älgå SK
2:32:38.915700
+38:17.229600
61.0p
84
Håkan Tibell
OK Tyr
2:32:39.915800
+38:18.229700
61.0p
85
Mats Lind
Säffle SK
2:32:45.916400
+38:24.230300
60.9p
86
Reine Tranberg
Årjängs IF
2:32:48.916700
+38:27.230600
60.9p
87
Martin Helgen
Team Aker
2:33:04.918300
+38:43.232200
60.7p
88
Jörgen Dahl
Sunne SLF
2:33:08.918700
+38:47.232600
60.7p
89
Stein Ole Larsen
Kongsvinger IL
2:33:27.920600
+39:06.234500
60.6p
90
Linus Iseborn
Främmestads IK
2:33:37.921600
+39:16.235500
60.5p
91
Christian Sörqvist
Åmåls OK
2:33:38.921700
+39:17.235600
60.5p
92
Niklas Gustafsson
Åmåls OK
2:33:38.921700
+39:17.235600
60.5p
93
Erik Kvale
Glipptak IL
2:33:44.922300
+39:23.236200
60.4p
94
Per Almqvist
Gillberga SK
2:33:49.922800
+39:28.236700
60.4p
95
Eirik Liland
Swedish Match
2:33:53.923200
+39:32.237100
60.3p
96
Lars-Inge Eskfelt
Åmåls OK
2:33:58.923700
+39:37.237600
60.3p
97
Kent Andreasson
Åmåls OK
2:34:13.925200
+39:52.239100
60.2p
98
Magnus Svensson
Dalslandspolisens IF
2:34:15.925400
+39:54.239300
60.2p
99
Johan Carlsson
IK Trasten
2:35:26.932500
+41:05.246400
59.6p
100
Olle Adolfsson
SK Bore
2:35:29.932800
+41:08.246700
59.6p
101
Lars Kullman
Göteborgs SK
2:35:42.934100
+41:21.248000
59.5p
102
Jim Engström
OK Landehof
2:36:01.936000
+41:40.249900
59.3p
103
Morten Braend
Magnor Ul
2:37:03.942200
+42:42.256100
58.8p
104
Magne Kjensli
Spk Ceres
2:37:17.943600
+42:56.257500
58.7p
105
Hans Petter Lade
Sörumsand IF
2:37:36.945500
+43:15.259400
58.6p
106
Åke Wingskog
Bortans IK
2:37:55.947400
+43:34.261300
58.4p
107
Thomas Olsson
SK Bore
2:38:01.948000
+43:40.261900
58.4p
108
Odd Martin Nilsson
Magnor Ul
2:38:08.948700
+43:47.262600
58.3p
109
Karl-morten Grundt
Magnor Ul
2:38:09.948800
+43:48.262700
58.3p
110
Jesper Wikberg
Grava SK
2:38:23.950200
+44:02.264100
58.2p
111
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:38:54.953300
+44:33.267200
58.0p
112
Hans Richard Knubbe
IK Trasten
2:39:05.954400
+44:44.268300
57.9p
113
Michael Larsson
Säffle SK
2:39:50.958900
+45:29.272800
57.6p
114
Ulf Johansson
Trollhättans SOK
2:40:12.961100
+45:51.275000
57.4p
115
Johan Nyberg
Hagfors SF
2:40:23.962200
+46:02.276100
57.3p
116
Tomas Nilsson
OK Gipen
2:40:28.962700
+46:07.276600
57.3p
117
Jonas Worge
Malungs SK
2:40:35.963400
+46:14.277300
57.3p
118
Mikael Bang
Hagfors SF
2:41:40.969900
+47:19.283800
56.8p
119
Geir Häreid
Bevern IL
2:41:44.970300
+47:23.284200
56.7p
120
Egil Rundberget
Nydalens Skiklubb
2:42:19.973800
+47:58.287700
56.5p
121
Håkan Aronsson
Grava SK
2:42:30.974900
+48:09.288800
56.4p
122
Stefan Homebrant
Trollhättans SOK
2:42:33.975200
+48:12.289100
56.4p
123
Daniel Granvoll
Team 2216
2:42:42.976100
+48:21.290000
56.3p
124
Arne Skogseth
Turrenngutta
2:42:49.976800
+48:28.290700
56.3p
125
Anders Wickström
Grava SK
2:43:10.978900
+48:49.292800
56.1p
126
Tommy Skiöld
Kungälvs OK
2:43:42.982100
+49:21.296000
55.9p
127
Christopher Svensson
Bottnaryd IF
2:44:55.989400
+50:34.303300
55.4p
128
Björn Öyvind Ottesen
Vang IL
2:45:06.990500
+50:45.304400
55.3p
129
Olav Martin Linge Johnsen
Magnor Ul
2:45:30.992900
+51:09.306800
55.2p
130
Atle Hagerud Dyröy
Magnor Ul
2:45:31.993000
+51:10.306900
55.2p
131
Magnus Jansson
Säffle SK
2:45:35.993400
+51:14.307300
55.1p
132
Jörn Ove Hellen
Bertel o Steen Teknikk
2:45:41.994000
+51:20.307900
55.1p
133
Daniel Östli
Hokåsen IL
2:45:43.994200
+51:22.308100
55.1p
134
Anders Engström
Sisu Forshaga SK
2:45:44.994300
+51:23.308200
55.1p
135
Mattias Modéen
Forsmo IF
2:45:45.994400
+51:24.308300
55.1p
136
Jimmy Nordli
Trøsken IL
2:46:10.996900
+51:49.310800
54.9p
137
Rune Kristiansen
Wj Bil
2:46:12.997100
+51:51.311000
54.9p
138
Lars Ekblom
Råda IK
2:46:43.1000200
+52:22.314100
54.7p
139
Morten Birkelund
Granli IL
2:46:45.1000400
+52:24.314300
54.7p
140
Sune Persson
Sunne SLF
2:46:57.1001600
+52:36.315500
54.6p
141
Daniel Eriksson
Arvika IS
2:46:58.1001700
+52:37.315600
54.6p
142
Anders Röhnebaek
Bkok
2:47:01.1002000
+52:40.315900
54.6p
143
Sveinung Torgersen
Norsk Folkehjelp
2:47:03.1002200
+52:42.316100
54.5p
144
Jonas Wakéus
IK Stern
2:47:28.1004700
+53:07.318600
54.4p
145
Lars Pettersson
Råda IK
2:47:53.1007200
+53:32.321100
54.2p
146
Christer Burst
Lesjöfors SK
2:48:13.1009200
+53:52.323100
54.1p
147
Henrik Bolin
Hälle IF
2:48:20.1009900
+53:59.323800
54.0p
148
Jörgen Boström
Ulvsby IF
2:48:44.1012300
+54:23.326200
53.9p
149
Erik Nilsson
Väse SK
2:49:03.1014200
+54:42.328100
53.8p
150
Jonas Källback
SK Skogarna
2:49:26.1016500
+55:05.330400
53.6p
151
Peter Larsson
Folksamkamraterna
2:49:28.1016700
+55:07.330600
53.6p
152
Erik Andersson
Arvika SLK
2:50:01.1020000
+55:40.333900
53.4p
153
Henrik Åhling
Filipstads SF
2:50:27.1022600
+56:06.336500
53.2p
154
Anders Lundin
Axa SC
2:51:00.1025900
+56:39.339800
53.0p
155
Kjell Lynne
Arvika IS
2:51:05.1026400
+56:44.340300
53.0p
156
Joel Larsson
Göteborgs SK
2:51:27.1028600
+57:06.342500
52.8p
157
Tomas Ytreland
IL Brane
2:51:33.1029200
+57:12.343100
52.8p
158
Urban Ödlund
Ryda SK
2:51:46.1030500
+57:25.344400
52.7p
159
Gunnar Lukerstuen
Magnor Ul
2:51:57.1031600
+57:36.345500
52.7p
160
Torbjörn Olofsson
Linköpings SK
2:52:08.1032700
+57:47.346600
52.6p
161
Tomas Harrysson
Köla AIK
2:52:29.1034800
+58:08.348700
52.5p
162
Ole Rognstad
Ssb Kongsvinger
2:52:38.1035700
+58:17.349600
52.4p
163
Ivar Bonnerud
Magnor Ul
2:52:52.1037100
+58:31.351000
52.3p
164
Staffan Ehrencrona
Fryksdalens Sparbank IF
2:52:57.1037600
+58:36.351500
52.3p
165
Magnus Olsson
Sisu Forshaga SK
2:53:05.1038400
+58:44.352300
52.2p
166
Svenerik Skoglund
Köla AIK
2:53:37.1041600
+59:16.355500
52.1p
167
Kjartan Hauger
Oppsal IF
2:53:46.1042500
+59:25.356400
52.0p
168
Johan Persson
Sunne SLF
2:53:52.1043100
+59:31.357000
52.0p
169
Henrik Skalare
Filipstads SF
2:54:06.1044500
+59:45.358400
51.9p
170
Stefan Ring
OK Löftan
2:54:30.1046900
+1:00:09.360800
51.7p
171
Hans Tjäder
Kungälvs OK
2:54:51.1049000
+1:00:30.362900
51.6p
172
Björn-erik Ottesen
Granli IL
2:54:59.1049800
+1:00:38.363700
51.6p
173
Erik Utberg
Uddevalla IS
2:55:32.1053100
+1:01:11.367000
51.4p
174
Sve Eric Flodberg
Kongsvinger IL
2:55:36.1053500
+1:01:15.367400
51.3p
175
Håkan Jonsson
Hagfors SF
2:55:40.1053900
+1:01:19.367800
51.3p
176
Gustav Rydén
Lerums SOK
2:55:43.1054200
+1:01:22.368100
51.3p
177
Torgeir Jegerud
Magnor Ul
2:55:43.1054200
+1:01:22.368100
51.3p
178
Per-anders Berglund
Filipstads SF
2:56:09.1056800
+1:01:48.370700
51.1p
179
Kristoffer Holmström
OK Tyr
2:56:22.1058100
+1:02:01.372000
51.1p
180
Jonas Höök
Ulvsby IF
2:56:40.1059900
+1:02:19.373800
51.0p
181
Alexander Widén
Säffle SK
2:57:01.1062000
+1:02:40.375900
50.8p
182
Erik Kirikmäe
Elioni SK
2:57:13.1063200
+1:02:52.377100
50.8p
183
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:57:20.1063900
+1:02:59.377800
50.7p
184
Johan Swärd
Tingelstad IF
2:57:36.1065500
+1:03:15.379400
50.6p
185
Patrik Horner
Grava SK
2:58:28.1070700
+1:04:07.384600
50.3p
186
Lars Petter Syversrud
Nes Ski
2:58:44.1072300
+1:04:23.386200
50.3p
187
David Bergkvist
Vitsands IF
2:59:02.1074100
+1:04:41.388000
50.2p
188
Lars Olsson
IK Stern
2:59:46.1078500
+1:05:25.392400
49.9p
189
Kristoffer Kalland
Magnor Ul
2:59:56.1079500
+1:05:35.393400
49.9p
190
Jan Lindell
Sisu Forshaga SK
3:00:06.1080500
+1:05:45.394400
49.8p
191
Kristian Andersson
Uddevalla IS
3:00:25.1082400
+1:06:04.396300
49.7p
192
Per Ekeberg
Grava SK
3:01:16.1087500
+1:06:55.401400
49.4p
193
Jan Oscarsson
Bullarens GOIF
3:01:28.1088700
+1:07:07.402600
49.4p
194
Emil Rydh
Lerums SOK
3:01:35.1089400
+1:07:14.403300
49.3p
195
Tony Lövkvist
Brandsbols SK
3:01:43.1090200
+1:07:22.404100
49.3p
196
Mattias Nilsson
Säffle SK
3:02:23.1094200
+1:08:02.408100
49.1p
197
Sten Idar Johansen
Bsf
3:02:41.1096000
+1:08:20.409900
49.0p
198
Rolf Andersson
Holmedals Ais
3:02:58.1097700
+1:08:37.411600
48.9p
199
Per Åke Larsson
Sunne SLF
3:03:06.1098500
+1:08:45.412400
48.8p
200
Jens Christian Delphin
Granli IL
3:03:29.1100800
+1:09:08.414700
48.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Stig Karlsson
SK Bore
3:03:53.1103200
+1:09:32.417100
48.6p
202
Hampus Tillberg
IFK Likenäs
3:04:17.1105600
+1:09:56.419500
48.4p
203
Fredrik Furuseth
Fagernes IL
3:04:38.1107700
+1:10:17.421600
48.3p
204
Gunnar Sundholm
Norra Ny SK
3:04:50.1108900
+1:10:29.422800
48.3p
205
Erik Bergqvist
Säffle SK
3:04:54.1109300
+1:10:33.423200
48.3p
206
Kristian Adolfsson
IK Ymer
3:05:12.1111100
+1:10:51.425000
48.2p
207
Mikael Sundberg
IK Stern
3:06:08.1116700
+1:11:47.430600
47.9p
208
Magnus Hansson
OK Löftan
3:06:55.1121400
+1:12:34.435300
47.6p
209
Per-Olof Andersson
IK Trasten
3:07:02.1122100
+1:12:41.436000
47.6p
210
Roger Roll Gulbrandsen
Kongsvinger IL
3:07:15.1123400
+1:12:54.437300
47.5p
211
Bengt Stevensson
Säffle SK
3:07:42.1126100
+1:13:21.440000
47.4p
212
Jonas Cederlöf
OK Tyr
3:08:22.1130100
+1:14:01.444000
47.2p
213
Henrik Danielsson
Grava SK
3:08:54.1133300
+1:14:33.447200
47.0p
214
Carl-johan Magnusson
Torsby Löparklubb
3:09:05.1134400
+1:14:44.448300
47.0p
215
Anders Böhnsdalen
Magnor Ul
3:09:15.1135400
+1:14:54.449300
46.9p
216
Kjetil Saugestad
Nrk Bil
3:09:28.1136700
+1:15:07.450600
46.9p
217
Adam Hedström
Metso Paper FK
3:10:02.1140100
+1:15:41.454000
46.7p
218
Dan Andersson
Lesjöfors SK
3:10:12.1141100
+1:15:51.455000
46.7p
219
Christer Johansson
Älgå SK
3:10:29.1142800
+1:16:08.456700
46.6p
220
Dan Sjölander
IK Stern
3:10:41.1144000
+1:16:20.457900
46.5p
221
Anders Bengtsson
IK Dran
3:10:47.1144600
+1:16:26.458500
46.5p
222
Morgan Pettersson
Kristinehamns OK
3:10:50.1144900
+1:16:29.458800
46.5p
223
Hans Hansson
Skene Sim o IS
3:10:59.1145800
+1:16:38.459700
46.4p
224
Anders Rådström
SK Bore
3:11:03.1146200
+1:16:42.460100
46.4p
225
Mats Runald
Berglöf O Velander
3:11:16.1147500
+1:16:55.461400
46.4p
226
Tor Inge Tuskin
Lion Klubb
3:11:18.1147700
+1:16:57.461600
46.3p
227
Martin Bergsbakk Holter
Norsk Folkehjelp
3:11:33.1149200
+1:17:12.463100
46.3p
228
Markus Edlund
Axa SC
3:12:15.1153400
+1:17:54.467300
46.1p
229
Rickard Kvist
Gunnarskogs IK
3:12:33.1155200
+1:18:12.469100
46.0p
230
Lars Mellin
OK Skogsvargarna
3:12:43.1156200
+1:18:22.470100
45.9p
231
Christian Magnusson
Logia IF
3:12:56.1157500
+1:18:35.471400
45.9p
232
Anders Nilsson
Mattila IK
3:12:57.1157600
+1:18:36.471500
45.9p
233
Stig Karlsson
Bortans IK
3:13:12.1159100
+1:18:51.473000
45.8p
234
Erik Särnmark
Metso IF
3:13:48.1162700
+1:19:27.476600
45.6p
235
Ulrik Karlsson
Fryksdalens Sparbank IF
3:13:56.1163500
+1:19:35.477400
45.6p
236
Mikael Törmänen
IK Stern
3:14:18.1165700
+1:19:57.479600
45.5p
237
Torbjörn Jahnke
OK Gipen
3:14:33.1167200
+1:20:12.481100
45.4p
238
Petter Norrström
Kongsvinger IL
3:15:24.1172300
+1:21:03.486200
45.2p
239
Patrik Grundel
Arvika IS
3:16:05.1176400
+1:21:44.490300
45.0p
240
Magnus Larsson
Dals-Långeds IK
3:16:13.1177200
+1:21:52.491100
45.0p
241
Adam Johansson
Filipstads SF
3:17:01.1182000
+1:22:40.495900
44.8p
242
Anders Lindberg Sörjoten
Kongsvinger IL
3:17:04.1182300
+1:22:43.496200
44.7p
243
Anders Haug
Kongsvinger IL
3:17:29.1184800
+1:23:08.498700
44.6p
244
Tomas Fröding
Grava SK
3:17:30.1184900
+1:23:09.498800
44.6p
245
Sigvid Andersson
OK Tyr
3:17:41.1186000
+1:23:20.499900
44.6p
246
Klas Adolfsson
IK Ymer
3:17:54.1187300
+1:23:33.501200
44.5p
247
Johan Eriksson
Östmarks IF
3:18:12.1189100
+1:23:51.503000
44.4p
248
Robert Grönvold
Grue Finnskog IL
3:18:27.1190600
+1:24:06.504500
44.4p
249
Anders Frisk
Gunnarskogs IK
3:19:25.1196400
+1:25:04.510300
44.1p
250
Björn Håkon Salomonsson
Arvika IS
3:20:08.1200700
+1:25:47.514600
43.9p
251
Christer Hernström
IK Omega
3:20:18.1201700
+1:25:57.515600
43.9p
252
Niklas Nord
Duveds IF
3:20:25.1202400
+1:26:04.516300
43.9p
253
Erlend Röhnebaek
Bkok
3:20:36.1203500
+1:26:15.517400
43.8p
254
Stefan Johansson
Sisu Forshaga SK
3:20:50.1204900
+1:26:29.518800
43.8p
255
Torgeir Guttormsen
Bkok
3:21:11.1207000
+1:26:50.520900
43.7p
256
Geir Hesböl
Magnor Ul
3:22:15.1213400
+1:27:54.527300
43.4p
257
Per Brolin
Skattkärrs IF
3:22:31.1215000
+1:28:10.528900
43.3p
258
Bengt Göran Strid
IK Stern
3:23:34.1221300
+1:29:13.535200
43.1p
259
Emanuel Danielsson
Bortans IK
3:23:58.1223700
+1:29:37.537600
43.0p
260
Tommy Augustsson
Östmarks IF
3:23:59.1223800
+1:29:38.537700
43.0p
261
Mikael Zackrisson
Filipstads SF
3:24:31.1227000
+1:30:10.540900
42.8p
262
Tommy Lindgren
Sigtuna OK
3:25:40.1233900
+1:31:19.547800
42.5p
263
Nils Lämås
Grava SK
3:26:03.1236200
+1:31:42.550100
42.5p
264
Hans Eid Gröholt
Skogssällskapet
3:26:20.1237900
+1:31:59.551800
42.4p
265
Nils Rönnbäck
Grava SK
3:26:25.1238400
+1:32:04.552300
42.4p
266
Peter Bergström
Grava SK
3:26:25.1238400
+1:32:04.552300
42.4p
267
Anders Andersson
Ryda SK
3:27:46.1246500
+1:33:25.560400
42.0p
268
Patrik Ripadal
Olsfors IF
3:28:06.1248500
+1:33:45.562400
42.0p
269
Ole N Tuskin
Värmland Mountainbikeförening
3:28:58.1253700
+1:34:37.567600
41.8p
270
Niclas Finnebråth
Axa SC
3:29:03.1254200
+1:34:42.568100
41.7p
271
Carl Bonde
Sisu Forshaga SK
3:29:38.1257700
+1:35:17.571600
41.6p
272
Ulf Hedberg
Sunne SLF
3:30:52.1265100
+1:36:31.579000
41.3p
273
Kennet Berg
Östmarks IF
3:31:16.1267500
+1:36:55.581400
41.2p
274
Pär Wahlund
IK Fryken
3:31:27.1268600
+1:37:06.582500
41.2p
275
Per Jemth
Arvika IS
3:32:06.1272500
+1:37:45.586400
41.0p
276
Peter Hilmersson
Sunne SLF
3:32:08.1272700
+1:37:47.586600
41.0p
277
Mikael Johnsson
Sigtuna OK
3:32:50.1276900
+1:38:29.590800
40.9p
278
Leif Fahlander
IK Ymer
3:33:05.1278400
+1:38:44.592300
40.8p
279
Per Söderber5g
Sisu Forshaga SK
3:33:16.1279500
+1:38:55.593400
40.8p
280
John Erik Jess
Kondis
3:34:03.1284200
+1:39:42.598100
40.6p
281
Atle Aasen
Glåma IL
3:35:51.1295000
+1:41:30.608900
40.2p
282
Ronny Axelsson
Säffle SK
3:36:24.1298300
+1:42:03.612200
40.1p
283
Andreas Lövgren
Logia IF
3:36:45.1300400
+1:42:24.614300
40.0p
284
Hans Eliasson
IK Trasten
3:39:34.1317300
+1:45:13.631200
39.4p
285
Tomas Lövberg
Sisu Forshaga SK
3:41:29.1328800
+1:47:08.642700
39.0p
286
Roger Henriksson
Sunne SLF
3:42:23.1334200
+1:48:02.648100
38.8p
287
Clas Ljungberg
Mattila IK
3:43:32.1341100
+1:49:11.655000
38.6p
288
Dan Samuelsson
Arvika IS
3:43:59.1343800
+1:49:38.657700
38.5p
289
Tor Arild Asbjörnsen
Fondsfinans
3:44:13.1345200
+1:49:52.659100
38.5p
290
Jon Gerhard Guttormsen
Granli IL
3:44:31.1347000
+1:50:10.660900
38.4p
291
John Sagbakken
Årnes IL
3:45:54.1355300
+1:51:33.669200
38.2p
292
Jan Graflund
Arvika IS
3:48:32.1371100
+1:54:11.685000
37.6p
293
Olof Olsson
Säffle SK
3:49:14.1375300
+1:54:53.689200
37.5p
294
Rune Jansson
Sunne SLF
3:50:29.1382800
+1:56:08.696700
37.3p
295
Svein Olav Nygård
Nes Ski
3:54:11.1405000
+1:59:50.718900
36.6p
296
Erik Gulbrandsen
Magnor Ul
3:55:42.1414100
+2:01:21.728000
36.3p
297
Elias Qvarnström
Lesjöfors SK
3:57:21.1424000
+2:03:00.737900
36.0p
298
Niclas Börne
Arvika IS
3:57:40.1425900
+2:03:19.739800
36.0p
299
Jimmy Lindblad
Sisu Forshaga SK
3:58:13.1429200
+2:03:52.743100
35.9p
300
Bert-ove Larsson
Uddevalla IS
3:58:38.1431700
+2:04:17.745600
35.8p
301
Per Nilsson
Axa SC
3:59:41.1438000
+2:05:20.751900
35.6p
302
Jan Erik Malmerengen
Matrand IL
4:00:10.1440900
+2:05:49.754800
35.6p
303
Kjell-åke Linder
Fryksdalens Sparbank IF
4:01:44.1450300
+2:07:23.764200
35.3p
304
Robin Jansson
Venjans AIK
4:07:39.1485800
+2:13:18.799700
34.3p
305
Paul Åge Paulsen
Strømmen OG Lillestrøm SK
4:14:56.1529500
+2:20:35.843400
33.2p
306
Håkan Mossberg
OK Tyr
4:18:41.1552000
+2:24:20.865900
32.7p
307
Christoffer Harnell
OK Kroppefjäll
4:24:18.1585700
+2:29:57.899600
31.9p
-
Anders Johansson
OK Kroppefjäll
23:59:58.8639700
-
-
Arild Skjold
Stovnerkameratene
23:59:58.8639700
-
-
Arvid Blix
Arvika IS
23:59:58.8639700
-
-
Björn Håkon Skjerpen
Braskereidfoss IL
23:59:58.8639700
-
-
Lennart Ivars
Hammarö GF
23:59:58.8639700
-
-
Max Thomas Furuseth
Magnor Ul
23:59:58.8639700
-
-
Per Claesson
Ulvsby IF
23:59:58.8639700
-
-
Tomas Hartung
Grava SK
23:59:58.8639700
-
-
Tobias Anderberg
Säffle SK
23:59:58.8639700
-
-
Truls Teigen
Stovnerkameratene
23:59:58.8639700
-
-
Anders Eriksson
Hagfors SF
23:59:58.8639700
-
-
Ronald Johansson
Filipstads SF
23:59:58.8639700
-
-
BO Ristvall
Grava SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Einås
OK Skogshjortarna
23:59:59.8639800
-
-
David Berger
Sbab
23:59:59.8639800
-
-
Erik Larsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Fredric Killén
Erabetong.se
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Karlsson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Ganning
IK Omega
23:59:59.8639800
-
-
Ingmar Johansson
Lerums SOK
23:59:59.8639800
-
-
Jens Christian Thorild
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Rockedahl
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Jon Abrahamsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Jonny Widén
Säffle SK
23:59:59.8639800
-
-
Knut Arne Dalsjö
Magnor Ul
23:59:59.8639800
-
-
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
-
-
Martin Johansson
Säffle SK
23:59:59.8639800
-
-
Mats Olsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Dröschmeister
Team United Bakeries
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Andersson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Oddvar Flobergsundet
Hof IL
23:59:59.8639800
-
-
Olle Håkansson
Karlstads Massage & Kropp
23:59:59.8639800
-
-
Peter Jonsson
Fryksdalens Sparbank IF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
-
-
Tony Björnbakken
Magnor Ul
23:59:59.8639800
-
-
Tore Gresmo
Hof IL
23:59:59.8639800
-
-
Torkel Davidsson
OK Löftan
23:59:59.8639800
-
-
Urban Johansson
Arvika IS
23:59:59.8639800
-