Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E3
2013-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Josefina Bivstedt
Sundbybergs IK
2:53.17240
2
Josefin Ahnbrink
Sundbybergs IK
3:00.17970
+7.630
3
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
3:03.18200
+9.860
4
Maria Björnlinger
IK Vista
3:04.18370
+11.1030
5
Emma Wågesson
Landsbro IF SK
3:08.18790
+15.1450
6
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
3:24.20300
+30.2960
7
Kristina Finnskog
Tranemo IF
3:28.20710
+34.3370
8
Julia Fridh
Boxholm-Ekeby SK
3:29.20810
+35.3470
9
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
3:31.21060
+38.3720
10
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
3:31.21080
+38.3740
11
Alma Johansson
OK Landehof
3:32.21150
+39.3810
12
Louise Hallander
Linköpings SK
3:33.21200
+39.3860
13
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
3:33.21270
+40.3930
14
Malva Tengvall
Boxholm-Ekeby SK
3:43.22250
+50.4910
15
Matilda Andersson
Boxholm-Ekeby SK
3:45.22420
+51.5080
16
Hanna Alsiö
Falköpings AIK SK
3:45.22480
+52.5140
17
Tove Wiik
Tvärreds IF
3:57.23640
+1:04.6300
18
Hanni Beronius
Boxholm-Ekeby SK
4:05.24430
+1:11.7090
19
Liv Backman
IK Stern
4:23.26230
+1:29.8890
20
Elsa Boberg
IF Rigor
4:28.26750
+1:35.9410
21
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
4:29.26890
+1:36.9550
22
Anna Westin
IK Stern
5:06.30580
+2:13.13240
23
Idalia Friman
IF Rigor
5:29.32890
+2:36.15550
-
Matilda Freidlitz
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
23:59:59.8639800
D 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
2:13.13280
2
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2:14.13380
+1
3
Lovisa Bivstedt
Sundbybergs IK
2:20.13990
+7.610
4
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
2:27.14660
+13.1280
5
Emma Eriksson
Filipstads SF
2:28.14740
+14.1360
6
Tove Pettersson
Vreta Skid o Mk
2:35.15440
+21.2060
7
Ingrid Bengtson
OK Landehof
2:36.15550
+22.2170
8
Andrea Aulin
Eksjö SOK
2:38.15730
+24.2350
9
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
2:38.15770
+24.2390
10
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
2:40.15950
+26.2570
11
Tuva Persson
Tranemo IF
2:42.16160
+28.2780
12
Elsa Melin
Landsbro IF SK
2:42.16190
+29.2810
13
Ida Roos
SOK Träff
2:46.16510
+32.3130
14
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
2:46.16510
+32.3130
15
Moa Alsiö
Falköpings AIK SK
2:49.16830
+35.3450
16
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
2:49.16840
+35.3460
17
Felicia Norrby Rydin
Länghems IF
2:50.16980
+37.3600
18
Lovisa Moqvist
OK Landehof
2:51.17070
+37.3690
19
Lisa Ekberg
Nacka Värmdö SK
2:51.17070
+37.3690
20
Ida Johansson
OK Landehof
2:52.17150
+38.3770
21
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
2:58.17760
+44.4380
22
Cora Badh
Falköpings AIK SK
3:03.18280
+50.4900
23
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
3:05.18400
+51.5020
24
Linnea Johansson
Linköpings SK
3:06.18580
+53.5200
25
Malin Kristiansson
Trollhättans SOK
3:07.18680
+54.5300
26
Ester Freidlitz
OK Landehof
3:10.18970
+56.5590
27
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
3:10.18990
+57.5610
28
Kajsa Norman
Sävedalens AIK
3:17.19640
+1:03.6260
29
Kajsa Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
3:20.19960
+1:06.6580
30
Emma Ling
IF Hallby SOK
3:21.20050
+1:07.6670
31
Amanda Norrby Rydin
Länghems IF
3:23.20200
+1:09.6820
32
Smilla Tengvall
Boxholm-Ekeby SK
3:23.20210
+1:09.6830
33
Wilma Bertilsson
Falköpings AIK SK
3:23.20220
+1:09.6840
34
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
3:31.21030
+1:17.7650
35
Linnea Holmvik
Tidaholm SOK Sisu
3:55.23400
+1:41.10020
-
Malin Hörstedt
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Kristina Axelsson
Sya SK
2:13.13250
2
Klara Ask
Borås SK
2:17.13680
+4.330
3
Maja Karlsson
Årjängs IF
2:23.14200
+9.850
4
Johanna Johansson
Tranemo IF
2:23.14270
+10.920
5
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
2:24.14310
+10.960
6
Judith Dolleris
Falu IK
2:25.14460
+12.1110
7
Frida Svensson
Filipstads SF
2:26.14560
+13.1210
8
Anna Herbert
Sundbybergs IK
2:27.14620
+13.1270
9
Maja Eriksson
Filipstads SF
2:28.14780
+15.1430
10
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:29.14860
+16.1510
11
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
2:31.15030
+17.1680
12
Matilda Ekenberg
IK Stern
2:31.15040
+17.1690
13
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
2:34.15320
+20.1970
14
Klara Axelsson
Borås SK
2:34.15350
+21.2000
15
Jenny Movitz
Borås SK
2:35.15470
+22.2120
16
Ida Kristiansson
Trollhättans SOK
2:40.15990
+27.2640
17
Victoria Andersson
Tranemo IF
2:41.16030
+27.2680
18
Lina Nygren
Ulricehamns IF
2:41.16030
+27.2680
19
Maja Johansson
OK Landehof
2:41.16060
+28.2710
20
Tuva Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
2:41.16080
+28.2730
21
Lovisa Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
2:44.16360
+31.3010
22
Wilma Johansson
Tvärreds IF
2:48.16740
+34.3390
23
Elin Lundberg
Borås SK
2:48.16790
+35.3440
24
Elvira Gustavsson
SOK Träff
2:49.16830
+35.3480
25
Ellen Andersson
Falköpings AIK SK
2:51.17050
+38.3700
26
Caroline Olsmats
Sundbybergs IK
2:52.17150
+39.3800
27
Julia Swedberg
Borås SK
2:53.17210
+39.3860
28
Maja Kindlund
Tranemo IF
2:53.17240
+39.3890
29
Ida Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:54.17350
+41.4000
30
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
3:00.17940
+46.4590
31
Clara Larsson
Tvärreds IF
3:01.18060
+48.4710
32
Maja Hansson Mild
IK Stern
3:05.18460
+52.5110
33
Gabriella Bengtson
OK Landehof
3:05.18470
+52.5120
34
Märta Backman
IK Stern
3:07.18650
+54.5300
35
Saga Molin
OK Landehof
3:09.18860
+56.5510
36
Sofia Klasson
Hestra IF
3:17.19650
+1:04.6300
37
Laura Sveder
Tidaholm SOK Sisu
3:56.23570
+1:43.10220
-
Nora Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
23:59:59.8639800
-
Anna Nordholm
Sävedalens AIK
23:59:59.8639800
D 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
2:03.12240
2
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
2:12.13180
+9.840
3
Annie Lindh
IF Hallby SOK
2:13.13210
+9.870
4
Lisa Johansson
Tranemo IF
2:13.13290
+10.950
5
Evelina Lax
Nässjö SF
2:14.13330
+10.990
6
Amanda Johansson
Tranemo IF
2:16.13520
+12.1180
7
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
2:23.14200
+19.1860
8
Ida Wånggren
Motala Aif SK
2:23.14230
+19.1890
9
Emma Pettersson
Vreta Skid o Mk
2:23.14290
+20.1950
10
Olivia Hagberg
Borås SK
2:24.14390
+21.2050
11
Matilda Jarl
Zinkgruvans IF
2:26.14540
+23.2200
12
Maja Wiik
Tvärreds IF
2:26.14570
+23.2230
13
Sophia Björnlinger
IK Vista
2:27.14610
+23.2270
14
Ida Hilmersson
Göteborgs SK
2:28.14730
+24.2390
15
Amanda Wennerholm
Borås SK
2:28.14790
+25.2450
16
Madeleine Forsell
Linköpings SK
2:31.15000
+27.2660
17
Elisabeth Aronsson
FK Friskus Varberg
2:31.15020
+27.2680
18
Johanna Hansson
Sya SK
2:31.15030
+27.2690
19
Elin Hacksell
Borås SK
2:35.15480
+32.3140
20
Ellen Svensson
Äspereds IF
2:36.15520
+32.3180
21
Hanna Holmgren
Sävedalens AIK
2:37.15690
+34.3350
22
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
2:43.16210
+39.3870
23
Anna Kristianson
Trollhättans SOK
2:50.16900
+46.4560
24
Anna Wagne
Linköpings SK
2:50.16910
+46.4570
25
Olivia Staadig
Tidaholm SOK Sisu
2:58.17700
+54.5360
26
Hanna Karlsson
Skene Sim o IS
3:02.18110
+58.5770
27
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
3:10.18950
+1:07.6610
28
Linnéa Bengtsson Creaser
Sävedalens AIK
3:17.19690
+1:14.7350
29
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
3:54.23300
+1:50.10960
-
Ida Andersson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Anja Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
-
Olivia Ullman
OK Alehof
23:59:59.8639800
D 18
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jennifer Forsmark
Rembo IK
2:10.12950
2
Julia Eriksson
Årjängs IF
2:11.13060
+1.10
3
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
2:13.13280
+3.230
4
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
2:14.13380
+4.330
5
Klara Svensson
Äspereds IF
2:24.14320
+13.1270
6
Agnes Carlsson
Visborgs OK
2:36.15500
+25.2450
7
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
2:37.15630
+26.2580
8
Sofia Johansson
OK Alehof
3:02.18170
+52.5120
9
Rebecca Rosberg
IK Stern
3:06.18500
+55.5450
-
Sara Hagström
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
D 20
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Dahlgren
Filipstads SF
2:12.13130
2
Ulrika Axelsson
Sya SK
2:17.13640
+5.410
3
Carolina Nilsson
IK Fryken
2:22.14150
+10.920
-
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
Moa Wikberg
Grava SK
23:59:59.8639800
H 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
2:17.13600
2
Harald Ekenberg
IK Stern
2:35.15470
+18.1770
3
Albin Nyqvist
OK Landehof
2:42.16130
+25.2430
4
Gabriel Norder
IF Rigor
2:45.16420
+28.2720
5
Karl Kylborn
Almby IK
2:50.16940
+33.3240
6
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
2:54.17320
+37.3620
7
Joel Björnlinger
IK Vista
2:54.17390
+37.3690
8
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:55.17430
+38.3730
9
David Musslinder
Falköpings AIK SK
2:55.17460
+38.3760
10
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
2:58.17730
+41.4030
11
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
3:02.18110
+45.4410
12
Adrian Skiöld
Borås SK
3:02.18190
+45.4490
13
Kalle Ahlin
Falköpings AIK SK
3:06.18510
+49.4810
14
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
3:07.18600
+50.4900
15
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
3:10.18910
+53.5210
16
Isak Rudenstam
IK Vista
3:12.19170
+55.5470
17
Joel Holmberg
Ulricehamns IF
3:13.19290
+56.5590
18
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
3:15.19480
+58.5780
19
Olle Tärning
Falköpings AIK SK
3:15.19490
+58.5790
20
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
3:16.19580
+59.5880
21
Acke Dahlblom
SK Hylte
3:19.19840
+1:02.6140
22
Eskil Peterson
Borås GIF
3:24.20350
+1:07.6650
23
Melker Nyberg-karlberg
Falköpings AIK SK
3:26.20520
+1:09.6820
24
Gustav Eriksson
Tvärreds IF
3:27.20670
+1:10.6970
25
Sven Weber
Vreta Skid o Mk
3:28.20730
+1:11.7030
26
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
3:28.20740
+1:11.7040
27
Olle Johansson
Boxholm-Ekeby SK
3:34.21360
+1:17.7660
28
Gustaf Gustafsson
Ulricehamns IF
3:38.21790
+1:21.8090
29
Erik Ling
IF Hallby SOK
3:40.21940
+1:23.8240
30
Viktor Bertilsson
Falköpings AIK SK
4:17.25650
+2:00.11950
31
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
4:45.28460
+2:28.14760
32
Linus Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
5:20.31980
+3:03.18280
-
Hampus Skoglund
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Elis Lundqvist
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
Arvid Björk
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
-
Mattias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
H 11
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
2:13.13210
2
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
2:21.14080
+8.770
3
Hugo Sjögren
Tranemo IF
2:24.14380
+11.1070
4
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
2:33.15270
+20.1960
5
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
2:36.15500
+22.2190
6
Melker Nordgren
Falu IK
2:38.15720
+25.2410
7
Gustav Ohlin
Tranemo IF
2:41.16020
+28.2710
8
Oskar Lundberg
Borås SK
2:42.16190
+29.2880
9
Jonas Weber
Vreta Skid o Mk
2:43.16210
+30.2900
10
Emil Granstedt
Eksjö SOK
2:43.16240
+30.2930
11
Wilhelm Bergentz
Almby IK
2:43.16250
+30.2940
12
Johan Källström
OK Landehof
2:44.16380
+31.3070
13
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
2:46.16520
+33.3210
14
Felix Glad
Tidaholm SOK Sisu
2:47.16610
+34.3300
15
Gustav Andersson
Borås SK
2:47.16670
+34.3360
16
David Dudal
Almby IK
2:49.16860
+36.3550
17
Emil Kun
Hällbybrunns IF
2:49.16880
+36.3570
18
Johan Berndtsson
Tranemo IF
2:50.16980
+37.3670
19
Nils Körle
OK Landehof
2:53.17200
+39.3890
20
Olof Hedin
Eksjö SOK
2:56.17500
+42.4190
21
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:56.17500
+42.4190
22
William Wällstedt
Tidaholm SOK Sisu
2:56.17590
+43.4280
23
Isac Karlsson
Tranemo IF
3:00.17990
+47.4680
24
Marius Madsstuen
Halmstad OK
3:02.18170
+49.4860
25
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
3:07.18650
+54.5340
26
Carl Hansson Mild
IK Stern
3:12.19170
+59.5860
27
Anton Östman
OK Landehof
3:12.19190
+59.5880
28
Peter Svensson
IF Rigor
3:16.19590
+1:03.6280
29
Andreas Hallner
Falköpings AIK SK
5:17.31640
+3:04.18330
H 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isak Lieback
Tranemo IF
2:15.13440
2
Jacob Thellsén
Vreta Skid o Mk
2:26.14570
+11.1030
3
Linus Rydin
Tranemo IF
2:28.14730
+12.1190
4
Axel Berglund
Ulricehamns IF
2:30.14940
+15.1400
5
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
2:32.15100
+16.1560
6
Max Ahlin
Falköpings AIK SK
2:32.15120
+16.1580
7
Hugo Ström
Ulricehamns IF
2:32.15170
+17.1630
8
Per Nordholm
Sävedalens AIK
2:33.15280
+18.1740
9
Erik Backlund
Äspereds IF
2:35.15450
+20.1910
10
Alfons Peterson
Borås GIF
2:35.15460
+20.1920
11
August Höglund
IK Hakarpspojkarna
2:37.15670
+22.2130
12
Nils Kylborn
Almby IK
2:42.16160
+27.2620
13
Mårten Gedda
OK Landehof
2:43.16240
+28.2700
14
Axel Jernaeus
Äspereds IF
2:43.16270
+28.2730
15
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:45.16410
+29.2870
16
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
2:45.16440
+30.2900
17
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
2:47.16650
+32.3110
18
Martin Movitz
Borås SK
2:48.16750
+33.3210
19
Lukas Höiby
OK Landehof
2:49.16800
+33.3260
20
Anton Dahlblom
SK Hylte
2:49.16810
+33.3270
21
Carl Hedin
Eksjö SOK
2:49.16810
+33.3270
22
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
2:50.16950
+35.3410
23
Daniel Holmgren
Sävedalens AIK
2:55.17470
+40.3930
24
Linus Kristiansson
Trollhättans SOK
2:56.17510
+40.3970
25
Sixten Lord
Äspereds IF
2:58.17750
+43.4210
26
Adam Hertz
IF Hallby SOK
2:58.17770
+43.4230
27
Gideon Claesson
IF Hallby SOK
3:00.17950
+45.4410
28
Albin Hallander
Linköpings SK
3:01.18070
+46.4530
29
Emil Öhlund
IK Hakarpspojkarna
3:04.18320
+48.4780
30
Axel Björkman
IF Hallby SOK
3:12.19180
+57.5640
31
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
3:16.19500
+1:00.5960
-
Felix Fougstedt
Grava SK
23:59:59.8639800
-
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Olof Hjalmarsson
IK Stern
23:59:59.8639800
H 13
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonathan Norder
IF Rigor
2:12.13190
2
Simon Lundqvist
Garphyttans IF
2:16.13530
+3.240
3
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
2:16.13590
+4.300
4
Oscar Madsstuen
Halmstad OK
2:17.13650
+4.360
5
Axel Ribbholm
Landsbro IF SK
2:19.13800
+6.510
6
Adam Boman
Tranemo IF
2:23.14290
+11.1000
7
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
2:24.14370
+11.1080
8
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
2:24.14390
+12.1100
9
Emil Hagström
Garphyttans IF
2:25.14460
+12.1170
10
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
2:26.14570
+13.1280
11
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
2:28.14790
+16.1500
12
Emil Madsstuen
Halmstad OK
2:30.14900
+17.1610
13
Edvin Rösliden
Linköpings SK
2:30.14980
+17.1690
14
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
2:31.15020
+18.1730
15
Johannes Holmgren
Sävedalens AIK
2:31.15050
+18.1760
16
Albin Johansson
Linköpings SK
2:31.15080
+18.1790
17
Peter Hörstedt
Tranemo IF
2:37.15610
+24.2320
18
Jonatan Nejderås
Äspereds IF
2:37.15650
+24.2360
19
Viktor Hagberg
Borås SK
2:37.15650
+24.2360
20
Erik Wagne
Linköpings SK
2:42.16120
+29.2830
21
Nils Eriksson
Tvärreds IF
2:44.16360
+31.3070
22
Linus Dudal
Almby IK
2:45.16400
+32.3110
23
Rasmus Nordgren
Falu IK
2:51.17030
+38.3740
24
Adam Halleröd
Falköpings AIK SK
2:51.17090
+39.3800
25
Ivar Westin
IK Stern
2:56.17590
+44.4300
26
Erik Götvall
Almby IK
3:07.18650
+54.5360
-
Klas Johansson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Kim Norberg
Filipstads SF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
1:53.11270
2
Anton Swedberg
Borås SK
2:07.12650
+13.1280
3
Johan Herbert
Sundbybergs IK
2:07.12690
+14.1320
4
Andreas Gustafsson
IK Vista
2:08.12750
+14.1380
5
Linus Nygren
Ulricehamns IF
2:12.13120
+18.1750
6
Kasper Nordenram
Linköpings SK
2:17.13600
+23.2230
7
Felix Axelsson
Borås SK
2:18.13700
+24.2330
8
Elias Andersson
Landsbro IF SK
2:19.13870
+25.2500
9
Axel Höglund
IK Hakarpspojkarna
2:21.14060
+27.2690
10
Olle Westin
IK Stern
2:23.14250
+29.2880
11
Viktor Jansson
Tidaholm SOK Sisu
2:23.14290
+30.2920
12
Anton Käll
IK Hakarpspojkarna
2:26.14540
+32.3170
13
Oscar Höiby
OK Landehof
2:27.14680
+34.3310
14
Emil Karlsson
Hestra IF
2:27.14690
+34.3320
15
Albin Alsiö
Falköpings AIK SK
2:28.14780
+35.3410
16
Albin Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:28.14790
+35.3420
17
Nils Backman
IK Stern
2:34.15360
+40.3990
18
Gösta Malmström
IK Stern
2:34.15370
+40.4000
19
Emil Tedeholm Larsson
Göteborgs SK
2:36.15540
+42.4170
20
Samuel Lord
Äspereds IF
2:48.16750
+54.5380
-
Axel Svensson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
Emil Björnlinger
IK Vista
23:59:59.8639800
-
Wilmer Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
-
Fredrik Oscarsson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
H 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
1:51.11010
2
Adam Persson
Eksjö SOK
1:51.11080
+0
3
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
1:56.11500
+4.390
4
Adam Gillman
Garphyttans IF
1:57.11640
+6.530
5
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
1:58.11700
+6.590
6
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
1:59.11820
+8.710
7
Albin Persson
Tranemo IF
2:00.11910
+9.800
8
Oscar Johansson
Linköpings SK
2:00.11920
+9.810
9
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
2:00.11990
+9.880
10
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
2:00.11990
+9.880
11
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
2:02.12130
+11.1020
12
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
2:02.12160
+11.1050
13
Eric Jansson
Tranemo IF
2:03.12220
+12.1110
14
Anton Lund
IK Vista
2:03.12250
+12.1140
15
Erik Lieback
Tranemo IF
2:04.12390
+13.1280
16
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
2:05.12420
+14.1310
17
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
2:05.12490
+14.1380
18
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
2:08.12780
+17.1670
19
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
2:09.12840
+18.1730
20
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
2:09.12880
+18.1770
21
Petter Persson
Borås SK
2:14.13350
+23.2240
22
Simon Swedberg
Borås SK
2:14.13390
+23.2280
23
Alexander Svensson
Äspereds IF
2:16.13590
+25.2480
24
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
2:18.13700
+26.2590
25
Sebastian Nilsson
OK Landehof
2:20.13910
+29.2800
26
Anton Boberg
IF Rigor
2:21.14010
+30.2900
27
Andreas Jansson
Borensbergs IF SK
2:21.14070
+30.2960
28
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
2:22.14140
+31.3030
29
Karl Hjalmarsson
IK Stern
2:23.14260
+32.3150
30
Arvid Claesson
IF Hallby SOK
2:30.14960
+39.3850
31
Alfred Boman
Tranemo IF
2:31.15070
+40.3960
32
Jonatan Angergård
Garphyttans IF
2:35.15490
+44.4380
H 18
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Persson
SK Bore
1:46.10560
2
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
1:46.10560
3
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
1:47.10690
+1.30
4
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:48.10790
+2.130
5
Olle Axelsson
Borås SK
1:54.11360
+8.700
6
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
1:54.11370
+8.710
7
Alfred Buskqvist
IK Stern
2:00.11900
+13.1240
8
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
2:00.11920
+13.1260
9
Alexander Nilsson
OK Landehof
2:00.11940
+13.1280
10
Erik Finnskog
Tranemo IF
2:01.12000
+14.1340
11
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
2:01.12010
+14.1350
12
Oliver Hallberg
Domnarvets GOIF
2:15.13470
+29.2810
13
Anders Kallings
Visborgs OK
2:22.14120
+35.3460
14
John Nyquist
IK Stern
2:26.14560
+40.3900
-
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
H 20
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Marcus Johansson
Gillberga SK
1:52.11130
2
Gustav Hagström
Falköpings AIK SK
1:52.11170
+0
3
Joel Lager
Garphyttans IF
1:53.11250
+1.20
4
David Thorell
IK Stern
2:09.12880
+17.1650
5
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
2:23.14280
+31.3050