Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Fristil
2013-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johan Olsson
Åsarna IK
36:25.218410
97.4p
2
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
36:53.221250
+28.2740
96.2p
3
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
37:16.223560
+51.5050
95.3p
4
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
37:36.225500
+1:10.6990
94.5p
5
Lars Nelson
Åsarna IK
38:21.230090
+1:56.11580
92.7p
6
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
38:33.231220
+2:08.12710
92.3p
7
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
38:38.231770
+2:13.13260
92.1p
8
Anton Lindblad
Sollefteå SK
38:42.232120
+2:17.13610
91.9p
9
Martin Johansson
IFK Mora SK
38:43.232200
+2:17.13690
91.9p
10
Markus Ottosson
IFK Umeå
38:43.232270
+2:18.13760
91.9p
11
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
38:50.232900
+2:24.14390
91.6p
12
Ted Armgren
Vilhelmina IK
39:03.234230
+2:38.15720
91.2p
13
Bill Impola
Malungs IF
39:05.234470
+2:40.15960
91.1p
14
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
39:12.235170
+2:47.16660
90.8p
15
Johnny Gode
Stöde IF
39:17.235600
+2:51.17090
90.7p
16
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
39:22.236190
+2:57.17680
90.4p
17
Simon Hallström
Idre SK
39:31.237070
+3:06.18560
90.1p
18
David Frisk
IFK Mora SK
39:46.238580
+3:21.20070
89.6p
19
Jim Åhl
Bodens SK
39:50.238900
+3:24.20390
89.5p
20
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
39:51.239040
+3:26.20530
89.4p
21
Anders Jonsson
Stockviks SF
39:56.239510
+3:31.21000
89.2p
22
Erik Andersson
Malungs IF
40:02.240170
+3:37.21660
89.0p
23
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
40:09.240880
+3:44.22370
88.8p
24
Hampus Lindblom
Åsarna IK
40:19.241810
+3:54.23300
88.4p
25
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
40:33.243260
+4:08.24750
87.9p
26
Karl-Johan Westberg
Borås SK
40:39.243820
+4:14.25310
87.7p
27
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
40:41.244010
+4:16.25500
87.7p
28
Viktor Eriksson
Malungs IF
40:42.244160
+4:17.25650
87.6p
29
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
40:45.244430
+4:20.25920
87.5p
30
Johan Häggström
Kalix SK
40:47.244620
+4:22.26110
87.5p
31
Robin Norum
IFK Umeå
40:50.244940
+4:25.26430
87.4p
32
Teodor Peterson
Åsarna IK
40:52.245130
+4:27.26620
87.3p
33
Axel Ekström
Garphyttans IF
41:03.246250
+4:38.27740
86.9p
34
Erik Söderlund
SK Bore
41:03.246260
+4:38.27750
86.9p
35
Jack Impola
Malungs IF
41:06.246550
+4:41.28040
86.8p
36
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
41:07.246640
+4:42.28130
86.8p
37
Oscar Lund
IF Hallby SOK
41:08.246780
+4:43.28270
86.7p
38
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
41:10.246900
+4:44.28390
86.7p
39
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
41:11.247060
+4:46.28550
86.7p
40
Anton Karlsson
Åsarna IK
41:16.247550
+4:51.29040
86.5p
41
Adam Steen
Falun Borlänge SK
41:18.247720
+4:53.29210
86.4p
42
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
41:25.248480
+5:00.29970
86.2p
43
Johan Lövgren
Vännäs SK
41:27.248610
+5:02.30100
86.1p
44
Markus Leijon
IFK Mora SK
41:34.249380
+5:09.30870
85.9p
45
Simon Persson
IFK Umeå
41:35.249410
+5:10.30900
85.9p
46
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
41:38.249730
+5:13.31220
85.8p
47
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
41:46.250580
+5:21.32070
85.5p
48
Adrian Bergström
Bodens SK
41:48.250700
+5:22.32190
85.5p
49
Jesper Nelin
Hestra IF
41:52.251180
+5:27.32670
85.3p
50
Adam Johansson
IFK Mora SK
42:02.252120
+5:37.33610
85.0p
51
Johan Herrman
SK Ringen
42:06.252510
+5:41.34000
84.9p
52
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
42:07.252600
+5:41.34090
84.8p
53
Nils Persson
Östersunds SK
42:09.252820
+5:44.34310
84.8p
54
David Nordström
IFK Umeå
42:10.252940
+5:45.34430
84.7p
55
Marcus Svelander
Åsarna IK
42:11.253010
+5:46.34500
84.7p
56
Pierre Ohlson
Filipstads SF
42:12.253190
+5:47.34680
84.7p
57
Arvid Forss
Åsarna IK
42:15.253410
+5:50.34900
84.6p
58
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
42:19.253870
+5:54.35360
84.4p
59
Carl Olander
IK Stern
42:19.253880
+5:54.35370
84.4p
60
Anders Solin
IFK Mora SK
42:20.253930
+5:55.35420
84.4p
61
Håkan Emilsson
Offerdals SK
42:28.254790
+6:03.36280
84.2p
62
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
42:43.256290
+6:18.37780
83.7p
63
Patrik Tallbom
Östersunds SK
42:48.256700
+6:22.38190
83.6p
64
Tobias Nilsson
IFK Umeå
43:03.258270
+6:38.39760
83.1p
65
Andreas Grann
Sunne SLF
43:13.259210
+6:48.40700
82.8p
66
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
43:15.259470
+6:50.40960
82.7p
67
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
43:27.260650
+7:02.42140
82.4p
68
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
43:30.260900
+7:04.42390
82.3p
69
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
43:36.261550
+7:11.43040
82.1p
70
Jens Andersson
Kalix SK
43:37.261630
+7:12.43120
82.1p
71
Viktor Forsblom
Falu IK
43:40.261940
+7:15.43430
82.0p
72
Erik Persson
Eksjö SOK
43:45.262470
+7:20.43960
81.8p
73
Joakim Engström
IFK Mora SK
43:56.263570
+7:31.45060
81.5p
74
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
44:01.264090
+7:36.45580
81.3p
75
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
44:03.264280
+7:38.45770
81.3p
76
Albin Jonsson
Högbo GOIF
44:09.264810
+7:44.46300
81.1p
77
Tomas Karlberg
Nacka Värmdö SK
44:10.264960
+7:45.46450
81.1p
78
Rasmus Blom
Högsäters GF
44:11.265030
+7:46.46520
81.1p
79
Niclas Andersson
SK Ringen
44:12.265140
+7:47.46630
81.0p
80
Johan Forsberg
IFK Umeå
44:14.265360
+7:49.46850
81.0p
81
Anton Södergren
Skellefteå SK
44:14.265390
+7:49.46880
81.0p
82
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
44:22.266160
+7:57.47650
80.7p
83
Anton Svensson
Åsarna IK
44:28.266790
+8:03.48280
80.5p
84
Andre Jakobsson
Östersunds SK
44:39.267820
+8:14.49310
80.3p
85
Joacim Lindstedt
Sundbybergs IK
44:39.267860
+8:14.49350
80.2p
86
Mathias Jonasson
Östersunds SK
44:41.268010
+8:16.49500
80.2p
87
Daniel Holmgren
IFK Umeå
44:57.269600
+8:31.51090
79.7p
88
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
45:00.269940
+8:35.51430
79.6p
89
Mattias Argårds
IFK Mora SK
45:00.269990
+8:35.51480
79.6p
90
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
45:12.271130
+8:47.52620
79.3p
91
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
45:44.274340
+9:19.55830
78.4p
92
Martin Johansson
Linköpings SK
45:50.274990
+9:25.56480
78.3p
93
Gustav Sundström
Garphyttans IF
46:10.276940
+9:45.58430
77.7p
94
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
46:12.277160
+9:47.58650
77.7p
95
Jonas Wikström
IFK Mora SK
46:22.278150
+9:57.59640
77.4p
96
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
46:24.278320
+9:59.59810
77.4p
97
Andre Larsson
Svegs IK
46:27.278650
+10:02.60140
77.3p
98
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
46:29.278870
+10:04.60360
77.2p
99
Simon Svanebo
Alnö SK
47:24.284350
+10:59.65840
75.8p
100
Joakim Gustafsson
Ulricehamns IF
47:50.286900
+11:24.68390
75.1p
101
Magnus Björk
IK Rex
48:00.287960
+11:35.69450
74.9p
102
Emil Ekman
Ulricehamns IF
48:12.289190
+11:47.70680
74.6p
103
Jakob Sundin
Nordingrå SK
48:30.290900
+12:04.72390
74.2p
104
Theo Thåli
Falu IK
49:00.293920
+12:35.75410
73.4p
105
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
49:00.293940
+12:35.75430
73.4p
106
Kenneth Löfman
Ikj Haninge
49:31.297080
+13:06.78570
72.7p
107
Måns Sunesson
Sellnäs IF
49:46.298580
+13:21.80070
72.3p
-
Johan Edin
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
23:59:58.8639700
-
-
John Flodin
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Engström
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Samuel Norlén
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Joel Hultin
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Felix Hopstadius
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
-
Espen Weltzien Hultgreen
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Kårström
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Filip Danielsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Eriksson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-