Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Öregrundskrossen
2013-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 10
Längdskidor, Klassisk stil
1
Alice Modin
Vassunda IF
4:47.28600
46.7p
2
Emma Fogelström
Häverödals IF
5:00.29900
+13.1200
44.7p
3
Josefine Söderqvist
Bälinge IF
5:12.31100
+25.2400
42.9p
4
Leanda Björkvall
Häverödals IF
5:42.34100
+55.5400
39.2p
5
Alva Adill
Öregrunds IK
6:10.36900
+1:23.8200
36.2p
6
Idde Sundberg
Öregrunds IK
6:50.40900
+2:03.12200
32.7p
7
Felicia Gustafsson
Öregrunds IK
7:05.42400
+2:18.13700
31.5p
8
Linnea Nordström
Vassunda IF
7:14.43300
+2:27.14600
30.9p
9
Engla Boström
Gimo IF SK
7:53.47200
+3:06.18500
28.3p
D 12
Längdskidor, Klassisk stil
1
Alva Sköld
Häverödals IF
4:09.24800
53.8p
2
Josefine Fridsjö
Tierps IF
4:16.25500
+7.600
52.3p
3
Amanda Eriksson
Öregrunds IK
4:24.26300
+15.1400
50.7p
4
Lisa Melén Olsson
Häverödals IF
4:26.26500
+17.1600
50.4p
5
Lisa Åkerlöf
Öregrunds IK
4:30.26900
+21.2000
49.6p
6
Erika Österman
Häverödals IF
4:41.28000
+32.3100
47.7p
7
Lina Åhnberg
Storvreta IK
5:18.31700
+1:09.6800
42.1p
8
Alma Nordström
Vassunda IF
5:19.31800
+1:10.6900
42.0p
9
Josefine Melin
Tierps IF
5:26.32500
+1:17.7600
41.1p
10
Embla Åhlen
Vassunda IF
5:36.33500
+1:27.8600
39.9p
11
Emilia Bergström
Öregrunds IK
5:38.33700
+1:29.8800
39.6p
12
Hanna Funke Jansson
Tierps IF
5:52.35100
+1:43.10200
38.1p
13
Hanna Rydén
Öregrunds IK
5:58.35700
+1:49.10800
37.4p
14
Ellen Bylund
Gimo IF SK
6:12.37100
+2:03.12200
36.0p
15
Tilde Boström
Gimo IF SK
6:22.38100
+2:13.13200
35.1p
D 14
Längdskidor, Klassisk stil
1
Alva Wesslén
Brottby SK
3:50.22900
58.2p
2
Gry Kyltingstad
Häverödals IF
3:57.23600
+7.600
56.5p
3
Alva Karlsson
OK Borgen
3:58.23700
+8.700
56.3p
4
Lisa Umberg
IK Rex
4:06.24500
+16.1500
54.5p
5
Sofia Berglund
Storvreta IK
4:08.24700
+18.1700
54.0p
6
Elin Fogelström
Häverödals IF
4:32.27100
+42.4100
49.2p
7
Alva Blomqvist
Gimo IF SK
4:33.27200
+43.4200
49.1p
8
Madeleine Söderqvist
Bälinge IF
4:35.27400
+45.4400
48.7p
9
Meta Nordesjö
Brottby SK
4:48.28700
+58.5700
46.5p
10
Christina Åkerblom Andersson
Arlanda-Märsta SK
5:16.31500
+1:26.8500
42.4p
D 16
Längdskidor, Klassisk stil
1
Cordelia Melén Olsson
Häverödals IF
3:38.21700
61.4p
2
Lovisa Åsberg
Storvreta IK
3:54.23300
+16.1500
57.2p
D 17
Längdskidor, Klassisk stil
1
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
3:41.22000
60.6p
2
Elin Karlsson
OK Borgen
3:51.23000
+10.900
58.0p
3
Matilda Funke Jansson
Tierps IF
4:30.26900
+49.4800
49.6p
4
Malin Funke Jansson
Tierps IF
4:32.27100
+51.5000
49.2p
H 10
Längdskidor, Klassisk stil
1
Loke Sköld
Häverödals IF
4:37.27600
48.4p
2
Isak Österman
Häverödals IF
4:39.27800
+2.100
48.0p
3
Lukas Karlberg
IK Rex
4:43.28200
+6.500
47.3p
4
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
5:08.30700
+31.3000
43.5p
5
Simon Arnestrand
Öregrunds IK
5:14.31300
+37.3600
42.7p
6
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
5:24.32300
+47.4600
41.3p
7
Edvin Schön
Storvreta IK
5:34.33300
+57.5600
40.1p
8
Rasmus Jansson
Rasbo IK
6:59.41800
+2:22.14100
32.0p
-
Simon Claesson
Öregrunds IK
23:59:58.8639700
-
H 12
Längdskidor, Klassisk stil
1
Arvid Schön
Storvreta IK
4:14.25300
52.7p
2
David Wesslen
Brottby SK
4:28.26700
+14.1300
50.0p
3
Karl Grywenz
Storvreta IK
4:41.28000
+27.2600
47.7p
3
Ludwig Sandberg
IK Rex
4:41.28000
+27.2600
47.7p
5
Hampus Arnestrand
Öregrunds IK
4:53.29200
+39.3800
45.7p
6
Hampus Claesson
Öregrunds IK
5:01.30000
+47.4600
44.5p
7
Johan Tell
Öregrunds IK
5:40.33900
+1:26.8500
39.4p
8
Philip Ericsson
Öregrunds IK
5:52.35100
+1:38.9700
38.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
Längdskidor, Klassisk stil
1
Edvin Nordström
Brottby SK
3:22.20100
66.3p
2
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
3:28.20700
+6.500
64.4p
3
Olle Grywenz
Storvreta IK
3:31.21000
+9.800
63.5p
4
Victor Svensson
Vassunda IF
3:33.21200
+11.1000
62.9p
5
Anton Modin
Vassunda IF
3:43.22200
+21.2000
60.1p
6
Simon Thor
Vassunda IF
3:47.22600
+25.2400
59.0p
7
Johan Luning
Bålsta SK
4:01.24000
+39.3800
55.6p
8
Martin Mickels
Bålsta SK
4:04.24300
+42.4100
54.9p
9
Axel Bergström
Öregrunds IK
4:33.27200
+1:11.7000
49.1p
10
David Sundqvist
IK Rex
4:39.27800
+1:17.7600
48.0p
H 16
Längdskidor, Klassisk stil
1
Victor Kyllingstad
Häverödals IF
3:02.18100
73.6p
2
Jacob Persson
IK Rex
3:36.21500
+34.3300
62.0p
H 17
Längdskidor, Klassisk stil
1
Joakim Sköld
Häverödals IF
3:35.21400
62.3p
2
Jonas Ingard
IK Rex
3:36.21500
+1
62.0p
3
Pontus Buhre
Häverödals IF
3:58.23700
+23.2200
56.3p
4
Henrik Jansson
Rasbo IK
4:18.25700
+43.4200
51.9p