20km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Niclas Andersson | Hindås SK | 47:44.286300 | 75.6p | ||||
2 | Joakim Åleheim | Nybro Ski | 48:03.288200 | +19.1800 | 75.1p | |||
3 | Lasse Ericsson | Målerås IF | 49:26.296500 | +1:42.10100 | 73.0p | |||
4 | Martin Hammarlund | Motala Aif SK | 55:42.334100 | +7:58.47700 | 64.8p | |||
5 | Benny Andersson | Lekeryd-Svarttorps SK | 1:01:50.370900 | +14:06.84500 | 58.3p | |||
6 | Tomas Dehlin | SOK Aneby | 1:18:41.472000 | +30:57.185600 | 45.8p | |||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Joakim Svensson | Hultsfreds Lk | 52:16.313500 | 69.0p | ||||
2 | Markus Olin | IK Hakarpspojkarna | 52:22.314100 | +6.500 | 68.9p | |||
3 | Fredrik Granlund | Eksjö SOK | 54:51.329000 | +2:35.15400 | 65.8p | |||
4 | Thomas Johansson | SOK Aneby | 57:53.347200 | +5:37.33600 | 62.3p | |||
5 | Lasse Sand | SOK Aneby | 1:05:19.391800 | +13:03.78200 | 55.2p | |||
6 | Jonas Gustafsson | SOK Aneby | 1:06:28.398700 | +14:12.85100 | 54.3p | |||
- | Kalle Sand | SOK Aneby | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Joacim Jarl | SOK Aneby | 23:59:59.8639800 | |||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Sara Dolk | Hultsfreds Lk | 31:02.186100 | 55.7p | ||||
2 | Lina Jonsson | SOK Aneby | 39:14.235300 | +8:12.49100 | 44.0p | |||
- | Marléne Blomgren Svensson | Rydaholms GOIF | 23:59:59.8639800 | |||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ulf Petersson | SOK Aneby | 27:44.166300 | 62.3p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Emelie Hansson | Lekeryd-Svarttorps SK | 23:18.139700 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Frida Lindqvist | Skillingaryds FK | 27:45.166400 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Adam Axelsson | Hvetlanda SK | 20:08.120700 | |||||
2 | Martin Lindqvist | Skillingaryds FK | 28:26.170500 | +8:18.49700 | ||||
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ebba Lindman | Nässjö SF | 12:19.73800 | |||||
2 | Emma Eriksson | Annebergs GIF | 13:38.81700 | +1:19.7800 | ||||
3 | Alma Gustafsson | SOK Aneby | 14:22.86100 | +2:03.12200 | ||||
4 | Ebba Rosander | SOK Aneby | 15:27.92600 | +3:08.18700 | ||||
5 | Lisa Flaa | Forserums SOK | 15:51.95000 | +3:32.21100 | ||||
6 | Maja Kurjenkallio | Hvetlanda SK | 15:57.95600 | +3:38.21700 | ||||
7 | Evelina Jonason | SOK Aneby | 17:30.104900 | +5:11.31000 | ||||
8 | Felicia Erlandsson | SOK Aneby | 17:46.106500 | +5:27.32600 | ||||
9 | Moa Ceder | SOK Aneby | 19:29.116800 | +7:10.42900 | ||||
10 | Julia Fransson | SOK Aneby | 19:43.118200 | +7:24.44300 | ||||
11 | Wilma Palm | Forserums SOK | 20:08.120700 | +7:49.46800 | ||||
- | Wilma Fridell | Forserums SOK | 23:59:59.8639800 | |||||
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Lovisa Blomgren | SOK Aneby | 16:03.96200 | |||||
- | Stina Pettersson | Skillingaryds FK | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Wilma Strömgren | SOK Aneby | 23:59:59.8639800 | |||||
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Karl Stark | Vaggeryds SOK | 11:47.70600 | |||||
2 | Hugo Djurstedt | Eksjö SOK | 12:03.72200 | +16.1500 | ||||
3 | Carl Rendahl | Lekeryd-Svarttorps SK | 12:12.73100 | +25.2400 | ||||
4 | Benjamin Säilä | Nässjö SF | 12:33.75200 | +46.4500 | ||||
5 | Carl Andersson | Lekeryd-Svarttorps SK | 12:43.76200 | +56.5500 | ||||
6 | Erik Runesson | Forserums SOK | 13:19.79800 | +1:32.9100 | ||||
7 | Hugo Jakobsson | Eksjö SOK | 13:44.82300 | +1:57.11600 | ||||
8 | Gustav Sand | SOK Aneby | 14:27.86600 | +2:40.15900 | ||||
9 | Melvin Asenov | Lekeryd-Svarttorps SK | 14:49.88800 | +3:02.18100 | ||||
10 | Albin Toll | Hvetlanda SK | 15:21.92000 | +3:34.21300 | ||||
11 | Gustav Mattsson | Vaggeryds SOK | 15:42.94100 | +3:55.23400 | ||||
12 | Ludvig Axelsson | Hvetlanda SK | 17:28.104700 | +5:41.34000 | ||||
- | Jonathan Palm | Forserums SOK | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Ruben Gunnarsson | Forserums SOK | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Aron Larsson | SOK Aneby | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Hampus Fyhr | SOK Aneby | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Simon Svahn | Eksjö SOK | 23:59:59.8639800 | |||||
2.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Kim Åleheim | Nybro Ski | 10:31.63000 | |||||
2 | Robin Lindqvist | Vaggeryds SOK | 11:34.69300 | +1:03.6200 | ||||
3 | Hampus Lindman | Nässjö SF | 12:00.71900 | +1:29.8800 | ||||
4 | Fabian Flaa | Forserums SOK | 15:55.95400 | +5:24.32300 | ||||
- | Oskar Gunnarsson | Forserums SOK | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Leo Johansson | Skillingaryds FK | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Oskar Svahn | Eksjö SOK | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Philip Gustafsson | Hvetlanda SK | 23:59:59.8639800 | |||||
1.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Agnes Djurstedt | Eksjö SOK | 9:36.57500 | |||||
2 | Tilda Rosander | SOK Aneby | 10:55.65400 | +1:19.7800 | ||||
3 | Isabell Pettersson | SOK Aneby | 12:02.72100 | +2:26.14500 | ||||
4 | Tuffi Tiare | Nässjö SF | 14:40.87900 | +5:04.30300 | ||||
5 | Malin Flaa | Forserums SOK | 14:45.88400 | +5:09.30800 | ||||
- | Agnes Kallhed | Forserums SOK | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Lisa Werneskog | Forserums SOK | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Alice Strömgren | SOK Aneby | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Jessica Sethsson | Nässjö SF | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Felicia Fyhr | SOK Aneby | 23:59:59.8639800 | |||||
- | Ida Georgsson | IF Hallby SOK | 23:59:59.8639800 | |||||
1.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Erik Åleheim | Nybro Ski | 9:15.55400 | |||||
2 | Theo Jarl | SOK Aneby | 9:39.57800 | +24.2300 | ||||
3 | Oscar Olin | IK Hakarpspojkarna | 9:46.58500 | +31.3000 | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Anna Hertin | Västerviks OK | 1:18:40.471900 | 45.8p | ||||
2 | Lotta Lidman Almqvist | Klåveröds SK | 1:21:19.487800 | +2:39.15800 | 44.4p | |||
3 | Helena Målquist | SOK Aneby | 1:32:26.554500 | +13:46.82500 | 39.0p | |||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Martin Älverbrandt | SOK Aneby | 1:04:49.388800 | 55.6p | ||||
2 | Nils-Gustav Blomkvist | Annebergs GIF | 1:10:12.421100 | +5:23.32200 | 51.4p | |||
3 | Jan Lindahl | SOK Aneby | 1:14:16.445500 | +9:27.56600 | 48.6p | |||
4 | Johan Blomgren | SOK Aneby | 1:17:59.467800 | +13:10.78900 | 46.2p | |||
5 | Sven-erik Johansson | IK Hakarpspojkarna | 1:23:23.500200 | +18:34.111300 | 43.3p | |||
6 | Daniel Dahlström | SOK Aneby | 1:24:15.505400 | +19:26.116500 | 42.8p | |||
7 | Pär Hörenius | SOK Aneby | 1:28:37.531600 | +23:48.142700 | 40.7p | |||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Susanna Djurstedt | Eksjö SOK | 35:32.213100 | 48.6p | ||||
2 | Annelie Blomgren | SOK Aneby | 39:22.236100 | +3:50.22900 | 43.9p |