Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tåsjödalen Classic Ski
2013-01-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
H 21
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
1:50:43.664200
88.2p
2
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
1:58:50.712900
+8:07.48600
81.4p
3
Eric Simonsson
Landöns IF
1:58:51.713000
+8:08.48700
81.4p
4
Espen Kveli
Lierne IL
1:58:57.713600
+8:14.49300
81.4p
5
Andre Jakobsson
Östersunds SK
1:58:57.713600
+8:14.49300
81.4p
6
Pierre Bryntesson
Sollefteå SK
1:59:09.714800
+8:26.50500
81.2p
7
Nicklas Johansson
Järvsjöby IF
2:04:03.744200
+13:20.79900
77.6p
8
Joakim Kangasharju
Ragunda IF
2:04:20.745900
+13:37.81600
77.4p
9
Peter Tinggård
Stuguns SOK Gjurd
2:06:14.757300
+15:31.93000
76.2p
10
Robert Åström
Hägglunds IOFK
2:06:15.757400
+15:32.93100
76.1p
11
Elias Alvebro
Häggenås SK
2:06:47.760600
+16:04.96300
75.8p
12
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
2:06:52.761100
+16:09.96800
75.7p
13
Daniel Granberg
Mellansel IF
2:12:37.795600
+21:54.131300
72.1p
14
Ralf Jönsson
Tåsjö IF
2:15:24.812300
+24:41.148000
70.5p
15
Christer Olsson
Hägglunds IOFK
2:20:54.845300
+30:11.181000
67.5p
16
Magnus Oscarsson
Karlslunds IF SF
2:22:25.854400
+31:42.190100
66.7p
17
Otto Lampinen
Remsle SK
2:26:11.877000
+35:28.212700
64.8p
19
Per-Edvard Jönsson
Tåsjö IF
2:28:02.888100
+37:19.223800
63.9p
20
Magnus Österberg
ÅS IL
2:28:55.893400
+38:12.229100
63.5p
21
Hans Hansson
Åsele IK
2:30:40.903900
+39:57.239600
62.7p
22
Björn Mossberg
Östersunds SK
2:31:28.908700
+40:45.244400
62.3p
23
Robert Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
2:34:30.926900
+43:47.262600
61.0p
24
Daniel Ajax
Ragunda IF
2:34:58.929700
+44:15.265400
60.8p
25
P O Svedberg
Svanaby SK
2:35:00.929900
+44:17.265600
60.8p
26
Anders Solin
Remsle SK
2:35:53.935200
+45:10.270900
60.4p
27
Örjan Sandler
Orrvikens IK
2:43:11.979000
+52:28.314700
57.5p
28
Henrik Tegström
Dalasjö IK
2:50:40.1023900
+59:57.359600
54.8p
29
Joel Widman
Skogis IF
2:52:52.1037100
+1:02:09.372800
54.0p
30
Alexander Östlund
Skogis IF
2:54:24.1046300
+1:03:41.382000
53.5p
31
Reidar Sundin
Östersunds SK
2:56:50.1060900
+1:06:07.396600
52.7p
32
Anders Andersson
Trångsvikens IF
3:03:09.1098800
+1:12:26.434500
50.8p
33
Tomas Peter Stenlund
Svanaby SK
3:07:17.1123600
+1:16:34.459300
49.6p
34
Ralf Andersson
Hotings IF
3:12:03.1152200
+1:21:20.487900
48.3p
35
Fredrik Lundkvist
Hotings IF
3:12:03.1152200
+1:21:20.487900
48.3p
36
Oskar Ahlstrand
Tåsjö IF
3:25:40.1233900
+1:34:57.569600
44.9p
37
Ludvig Ahlstrand
Tåsjö IF
3:39:13.1315200
+1:48:30.650900
41.9p
38
Hampus Plantman
Skogis IF
4:00:26.1442500
+2:09:43.778200
38.0p
-
Teddy Kårwik
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
D 21 Motion
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Laila Kveli
Lierne IL
2:11:25.788400
72.8p
2
Matilda Andersson
Häggenås SK
2:27:58.887700
+16:33.99200
64.0p
3
Moa Ullén
Skogis IF
2:52:19.1033800
+40:54.245300
54.2p
4
Karin Stenlund
Svanaby SK
3:07:16.1123500
+55:51.335000
49.6p
5
Monica Andersson Falk
IFK Strömsund
3:39:02.1314100
+1:27:37.525600
42.0p
6
Katarina Bjelke
Tåsjö IF
3:41:10.1326900
+1:29:45.538400
41.5p
-
Caroline Hoffman Jönsson
Tåsjö IF
23:59:58.8639700
-
-
Caroline Hoffman Jönsson
Tåsjö IF
23:59:58.8639700
-
D 21 Motion
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
1:30:48.544700
56.0p
2
Eva Westum Kveli
Lierne IL
1:33:08.558700
+2:20.13900
54.6p
3
Margareta Dahlén
Tåsjö IF
1:40:47.604600
+9:59.59800
50.4p
4
Inga-Lill Ahlqvist
Åsele IK
1:41:18.607700
+10:30.62900
50.2p
5
Sofie Granberg
Mellansel IF
1:47:23.644200
+16:35.99400
47.3p
6
Evelyn Ahlqvist
Åsele IK
1:48:52.653100
+18:04.108300
46.7p
7
Sara Österberg
ÅS IL
1:51:02.666100
+20:14.121300
45.8p
8
Sanna Björsell
Tåsjö IF
2:01:41.730000
+30:53.185200
41.8p
9
Ulla Ericsson
Häggenås SK
2:07:10.762900
+36:22.218100
40.0p
10
Vivi-anne Ottosson
Åsele IK
2:10:14.781300
+39:26.236500
39.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21 Motion
22.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kalle Lennartsson
Vattudalens Ldk
1:29:03.534200
57.1p
2
Mikael Bengtsson
Gäddede SK
1:32:51.557000
+3:48.22700
54.8p
3
Tomas Norkvist
Tåsjö IF
1:35:18.571700
+6:15.37400
53.3p
4
Konny Johansson
Strömsunds CS
1:35:57.575600
+6:54.41300
53.0p
5
Gösta Granberg
Mellansel IF
1:37:39.585800
+8:36.51500
52.1p
6
Conny Forne
Vattudalens Ldk
1:40:44.604300
+11:41.70000
50.5p
7
Bill Näslund
Hotings IF
1:41:52.611100
+12:49.76800
49.9p
8
Mats Zakrisson
Mellansel IF
1:42:41.616000
+13:38.81700
49.5p
9
Ulrich Compes
Tåsjö IF
1:52:15.673400
+23:12.139100
45.3p
10
Oskar Olofsson
Tåsjö IF
1:55:08.690700
+26:05.156400
44.2p
11
Pontus Roos
Tåsjö IF
2:17:33.825200
+48:30.290900
37.0p