Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2007-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Gerdlöf
Häverödals IF
2:30:16.901500
62.0p
2
Urban Andersson
Luleå Gjutarens IF
2:35:25.932400
+5:09.30800
59.6p
3
Eive Pakkanen
Mariestads FK
2:36:31.939000
+6:15.37400
59.1p
4
Janne Granstedt
Eksjö SOK
2:37:08.942700
+6:52.41100
58.9p
5
Jonas Andersson
Storvreta IK
2:39:38.957700
+9:22.56100
57.8p
6
Jonas Jonsson
Bonbiz SK
2:40:29.962800
+10:13.61200
57.4p
7
Mårten Wesslén
Brottby SK
2:44:06.984500
+13:50.82900
56.0p
8
Fredrik Danielsson
IFK Mora SK
2:45:20.991900
+15:04.90300
55.5p
9
Stefan Fredriksson
IFK Mora SK
2:46:15.997400
+15:59.95800
55.1p
10
Per Sjöquist
Ikj Haninge
2:49:05.1014400
+18:49.112800
54.0p
11
Tony Eriksson
Stora Skedvi IK
2:50:25.1022400
+20:09.120800
53.6p
12
Jim Torbersson
Källbottens IK
2:51:18.1027700
+21:02.126100
53.2p
13
Allan Persson
Lekvattnets SK
2:51:35.1029400
+21:19.127800
53.1p
14
Daniel Gustafsson
Heds IF
2:51:40.1029900
+21:24.128300
53.1p
15
Ingemar Tallskog
Dala-Järna IK
2:52:15.1033400
+21:59.131800
52.9p
16
Jonas Bohlin
Bjursås IK
2:53:14.1039300
+22:58.137700
52.6p
17
Messner Edeltraud
No Club
2:56:20.1057900
+26:04.156300
51.5p
18
Ulf Wollart
Hammarby IF SF
2:56:34.1059300
+26:18.157700
51.4p
19
Erik Elfving
Astrazeneca IF
2:56:42.1060100
+26:26.158500
51.4p
20
Håkan Kols
Stennäsets IF
2:56:48.1060700
+26:32.159100
51.3p
21
Christian Olsson
Luleå Gjutarens IF
2:57:01.1062000
+26:45.160400
51.3p
22
Erik Lindahl
IFK Mora SK
2:57:02.1062100
+26:46.160500
51.3p
23
Mauritz Gyllenbern
Enebybergs IF
3:00:02.1080100
+29:46.178500
50.3p
24
Per-Erik Axelsson
Mora Trä SK
3:00:25.1082400
+30:09.180800
50.2p
25
Mårten Vinterbäck
IK Fyris
3:00:53.1085200
+30:37.183600
50.0p
26
Ken Hakata
Ericsson IK
3:01:49.1090800
+31:33.189200
49.7p
27
Thomas Johansson
IK Droppen
3:01:59.1091800
+31:43.190200
49.7p
28
Olof Norberg
Stockholm City Triathlon
3:04:34.1107300
+34:18.205700
48.9p
29
Tobias Tödt
Kristianstad
3:04:37.1107600
+34:21.206000
48.9p
30
Michael Johansson
Björnlunda
3:05:07.1110600
+34:51.209000
48.7p
31
Torbjörn Pettersson
Strängnäs-Malmby OL
3:05:08.1110700
+34:52.209100
48.7p
32
Jess Werner Nielsen
Holte Ski
3:05:37.1113600
+35:21.212000
48.6p
33
Anders Nordlund
Gävle SK
3:05:55.1115400
+35:39.213800
48.5p
34
Jelili Majid
Djurgårdens IF Af
3:06:06.1116500
+35:50.214900
48.4p
35
Bengt-Ove Eriksson
Upplands-Ekeby IF
3:06:18.1117700
+36:02.216100
48.4p
36
Ola Björklund
Bjursås IK
3:06:21.1118000
+36:05.216400
48.3p
37
Robert Pettersson
IK Westmannia Frisk
3:07:45.1126400
+37:29.224800
47.9p
38
Henrik Lindström
OK Berget
3:07:49.1126800
+37:33.225200
47.9p
38
Jonas Jonsson
Malungs IF
3:07:49.1126800
+37:33.225200
47.9p
40
Lars-Olof Klahr
Orsa SK
3:08:20.1129900
+38:04.228300
47.8p
41
Michael Gunnarsson
Lidingö Frilufsfrämjande
3:09:07.1134600
+38:51.233000
47.5p
42
Christer Sturesson
Anderstorps OK
3:09:13.1135200
+38:57.233600
47.5p
43
Patrik Jägmo
Stora Skedvi IK
3:10:07.1140600
+39:51.239000
47.3p
44
Attila Kathy
Björnstorps IF
3:10:18.1141700
+40:02.240100
47.2p
45
Joakim Jansson
Östervåla IF
3:10:37.1143600
+40:21.242000
47.1p
46
Jonas Håkansson
Spånga
3:11:08.1146700
+40:52.245100
47.0p
47
Johan Holmgren
Östersunds SK
3:11:22.1148100
+41:06.246500
46.9p
48
Mattias Carlsson
Joa IF
3:11:44.1150300
+41:28.248700
46.8p
49
Per Kempe
Saltsjö Boo
3:11:55.1151400
+41:39.249800
46.7p
50
Nichlas Eriksson
Falun Borlänge SK
3:11:57.1151600
+41:41.250000
46.7p
51
Tore Nallgård
IFK Västerås SK
3:12:06.1152500
+41:50.250900
46.7p
52
Mathias Normand
Strängnäs-Malmby OL
3:14:00.1163900
+43:44.262300
46.2p
53
Johan Arkeberg
IFK Våmhus
3:14:08.1164700
+43:52.263100
46.1p
54
Jens Olsson
IK Jarl Rättvik
3:14:31.1167000
+44:15.265400
46.0p
55
Jan Sedin
Björna IF
3:14:48.1168700
+44:32.267100
46.0p
56
Bengt Åslund
Navåsens FK
3:15:02.1170100
+44:46.268500
45.9p
57
Jan Wallberg
Järfälla SK
3:15:04.1170300
+44:48.268700
45.9p
58
Magnus Runberg
Ericsson IK
3:15:16.1171500
+45:00.269900
45.8p
59
Andreas Yttermark
Enköpings Aif
3:16:15.1177400
+45:59.275800
45.6p
60
Erik Billter
Orsa SK
3:16:28.1178700
+46:12.277100
45.5p
61
Mats Karlsson
Nacka Värmdö SK
3:16:50.1180900
+46:34.279300
45.4p
62
Thomas Löfstedt
Axa SC
3:17:31.1185000
+47:15.283400
45.2p
63
Jörgen Lundgren
Blybergs FF
3:18:14.1189300
+47:58.287700
45.1p
64
Anders Nisser
Domnarvets GOIF
3:18:53.1193200
+48:37.291600
44.9p
65
Stig Wass
Orsa SK
3:18:57.1193600
+48:41.292000
44.9p
66
Mats Morin
Lo-Borgens IF
3:19:04.1194300
+48:48.292700
44.9p
66
Fredrik Nilert
Riddarnas IF
3:19:04.1194300
+48:48.292700
44.9p
68
Peter Sahrin
Falun Borlänge SK
3:19:20.1195900
+49:04.294300
44.8p
69
Thomas Sahrin
Falun Borlänge SK
3:19:21.1196000
+49:05.294400
44.8p
70
Fredrik Larsson
SOK 68
3:19:27.1196600
+49:11.295000
44.8p
71
Henry Nyberg
Hammarby IF SF
3:20:06.1200500
+49:50.298900
44.6p
72
Pär Thyrén
Orsa SK
3:20:21.1202000
+50:05.300400
44.5p
73
Johan Borg
SK Byn
3:21:00.1205900
+50:44.304300
44.4p
74
Jonas Andersson
IK Stern
3:22:25.1214400
+52:09.312800
44.0p
75
Ola Jacobsson
Strängnäs-Malmby OL
3:23:53.1223200
+53:37.321600
43.7p
76
Harald Sand
IFK Mora SK
3:24:26.1226500
+54:10.324900
43.5p
77
Jonny Borg
Brännebrona SK
3:24:44.1228300
+54:28.326700
43.5p
78
Per Caris
Orsa SK
3:27:05.1242400
+56:49.340800
42.9p
79
Martin Enochsson
Malungs IF
3:27:10.1242900
+56:54.341300
42.9p
80
Thore Reinhold
Roslagsbro IF
3:27:34.1245300
+57:18.343700
42.8p
81
Henrik Engvall
Ericsson IK
3:27:37.1245600
+57:21.344000
42.8p
82
Andreas Eriksson
Upplands-Ekeby IF
3:28:21.1250000
+58:05.348400
42.6p
83
Simon Ek
Björnstorps IF
3:28:29.1250800
+58:13.349200
42.6p
84
Tomas Nordbye
IF Rigor
3:28:43.1252200
+58:27.350600
42.5p
85
Kjell Torlén
Hammarby IF SF
3:29:27.1256600
+59:11.355000
42.4p
86
Mikael Nilsson
Storvreta IK
3:29:46.1258500
+59:30.356900
42.3p
87
Tom Robérts
Enebybergs IF
3:30:30.1262900
+1:00:14.361300
42.1p
88
Erik Eriksson
Orsa SK
3:31:48.1270700
+1:01:32.369100
41.8p
89
Per Nygren
Stora Skedvi IK
3:32:10.1272900
+1:01:54.371300
41.7p
90
Dan Krantz
Hybo AIK
3:33:39.1281800
+1:03:23.380200
41.4p
91
Thomas Pless
IK Droppen
3:33:49.1282800
+1:03:33.381200
41.4p
92
Charles Kjellsson
Stångenäs Ais
3:36:42.1300100
+1:06:26.398500
40.8p
93
Göran Rosberg
Accenture IF
3:36:50.1300900
+1:06:34.399300
40.7p
94
Anders Svhn
Karlslunds IF SF
3:36:51.1301000
+1:06:35.399400
40.7p
95
Anders Eklund
IFK Våmhus
3:38:42.1312100
+1:08:26.410500
40.4p
96
Erik Brändström
Härdade Yngl. Fostr. SK
3:39:49.1318800
+1:09:33.417200
40.1p
97
Peter Arkeberg
IFK Våmhus
3:41:17.1327600
+1:11:01.426000
39.8p
98
Ingemar Jönsson
Järfälla SK
3:41:35.1329400
+1:11:19.427800
39.8p
99
Carl-Johan Svensson
Axa SC
3:43:52.1343100
+1:13:36.441500
39.3p
100
Björn Svensson
Östersunds SK
3:44:02.1344100
+1:13:46.442500
39.3p
101
Lasse Melto
Ibm-Klubben
3:45:35.1353400
+1:15:19.451800
39.0p
102
Andreas Karlsson
IK Stern
3:46:23.1358200
+1:16:07.456600
38.8p
103
Paul Anderlind
Ericsson IK
3:46:32.1359100
+1:16:16.457500
38.8p
104
Göran Eriksson
Ikj Haninge
3:47:28.1364700
+1:17:12.463100
38.6p
105
Fredrik Eriksson
Hvetlanda SK
3:49:27.1376600
+1:19:11.475000
38.3p
106
Adam Rundström
Järfälla SK
3:49:56.1379500
+1:19:40.477900
38.2p
107
Marcus Bertilsson
IFK Västerås SK
3:50:30.1382900
+1:20:14.481300
38.1p
108
Ola Carlsson
Joa IF
3:54:39.1407800
+1:24:23.506200
37.3p
109
Carl Kuylenstierna
Ericsson IK
3:55:39.1413800
+1:25:23.512200
37.1p
110
Johnnie Blom
IFK Västerås SK
3:55:57.1415600
+1:25:41.514000
37.1p
111
Martin Andersson
Älvdalens IF SK
3:56:03.1416200
+1:25:47.514600
37.1p
112
Jan Wennebring
Hammarby IF SF
3:56:15.1417400
+1:25:59.515800
37.0p
113
Lars Ohlin
IFK Mora SK
3:57:54.1427300
+1:27:38.525700
36.8p
114
Owe Hidman
Garphyttans IF
4:02:13.1453200
+1:31:57.551600
36.0p
115
Johan Gradstock
Brusala
4:19:58.1559700
+1:49:42.658100
33.3p