Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2008-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pär-Anders Järsenholt
Vålådalen SK
1:59:26.716500
77.9p
2
Niclas Bärj
Vallsta SK
2:00:49.724800
+1:23.8200
76.8p
3
Henrik Ahnbrink
Sundbybergs IK
2:05:00.749900
+5:34.33300
73.6p
4
Magnus Burling
Täby IS SK
2:06:40.759900
+7:14.43300
72.4p
5
Ulf Tingström
Ikj Haninge
2:06:48.760700
+7:22.44100
72.4p
6
Marcus Söderström
IF Åland
2:08:31.771000
+9:05.54400
71.2p
7
Markus Karlsson
IF Åland
2:09:33.777200
+10:07.60600
70.5p
8
Niclas Andersson
SK Ringen
2:10:49.784800
+11:23.68200
69.6p
9
Jonas Melin
Malungs IF
2:11:31.789000
+12:05.72400
69.2p
10
Ricard Sjögren
Tranemo IF
2:11:54.791300
+12:28.74700
68.9p
11
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
2:12:24.794300
+12:58.77700
68.6p
12
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:13:18.799700
+13:52.83100
68.1p
13
Stefan Palander
Sellnäs IF
2:13:19.799800
+13:53.83200
68.0p
14
Sven Sundberg
IFK Mora SK
2:14:33.807200
+15:07.90600
67.3p
15
Martin Eriksson
Lima IF
2:15:20.811900
+15:54.95300
66.8p
16
Jesper Johansson
Orsa SK
2:15:21.812000
+15:55.95400
66.8p
17
Bård Tisland
Ravn Norge
2:18:01.828000
+18:35.111400
65.2p
18
Magnus Gustafsson
IK Rex
2:19:09.834800
+19:43.118200
64.6p
19
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
2:19:11.835000
+19:45.118400
64.6p
20
Claes Sandström
Falu IK
2:19:30.836900
+20:04.120300
64.4p
21
Mattias Svärd
Högbo AIK
2:19:32.837100
+20:06.120500
64.4p
22
Johan Joelsson
Östervåla IF
2:19:33.837200
+20:07.120600
64.4p
23
Ari Hyvönen
Karlslunds IF SF
2:21:06.846500
+21:40.129900
63.5p
24
Fredrik Mickelsson
Kilafors SK
2:21:36.849500
+22:10.132900
63.2p
25
Fredrik Sohlberg
Munkedals SOK
2:22:27.854600
+23:01.138000
62.8p
26
Jakob Persson
Ikj Haninge
2:22:27.854600
+23:01.138000
62.8p
27
Henrik Selin
IFK Hedemora SK
2:23:24.860300
+23:58.143700
62.3p
28
Andreas Bjärsvik
Borås GIF
2:23:36.861500
+24:10.144900
62.2p
29
Henrik Elmefur
Borås GIF
2:25:16.871500
+25:50.154900
61.3p
30
Fredrik Jansson
Stora Tuna IK SK
2:26:24.878300
+26:58.161700
60.8p
31
Olle Paulsson
Nacka Värmdö SK
2:27:26.884500
+28:00.167900
60.3p
32
Eive Pakkanen
Mariestads FK
2:28:01.888000
+28:35.171400
60.0p
33
Stefan Johansson
Odenplan
2:29:16.895500
+29:50.178900
59.4p
34
Eric Karlefeldt
Kvarnsvedens GOIF SK
2:29:28.896700
+30:02.180100
59.3p
35
Jonas Bäckström
Swedbank IF
2:31:04.906300
+31:38.189700
58.5p
36
Daniel Stenflo
IF Berguven
2:31:07.906600
+31:41.190000
58.5p
37
Johan Karlsson
Oxvretens SK
2:31:13.907200
+31:47.190600
58.5p
38
Bengt Näs
Mora Räddningstjänst IF
2:31:17.907600
+31:51.191000
58.4p
39
Magnus Johnsson
Navåsens FK
2:31:23.908200
+31:57.191600
58.4p
40
Karl-Einar Jonsson
Storvreta IK
2:31:39.909800
+32:13.193200
58.3p
41
Håkan Huselius
Björnstorps IF
2:32:01.912000
+32:35.195400
58.1p
42
Rolf Skogling
Gunnarskogs IK
2:32:12.913100
+32:46.196500
58.0p
43
Fred Skantze
Sundbybergs IK
2:32:36.915500
+33:10.198900
57.8p
44
Henrik Wallin
IK Stern
2:32:37.915600
+33:11.199000
57.8p
45
Ulf Borgert
Orsa SK
2:32:51.917000
+33:25.200400
57.7p
46
Fredrik Busk
Svegs IK
2:34:18.925700
+34:52.209100
57.1p
47
Svante Sundholm
Axa SC
2:34:58.929700
+35:32.213100
56.8p
48
Christer Casselsjö
IFK Göteborg
2:35:13.931200
+35:47.214600
56.7p
49
Per Westlund
Dalregementets IF
2:35:41.934000
+36:15.217400
56.5p
50
Jerker Åberg
Bromma Vällingby SOK
2:36:13.937200
+36:47.220600
56.3p
51
Robert Gustafsson
Björneborgs SK
2:37:22.944100
+37:56.227500
55.8p
52
Anders Karlsson
Munkedals SOK
2:37:51.947000
+38:25.230400
55.6p
53
Per Sjögren
Tranemo IF
2:38:05.948400
+38:39.231800
55.5p
54
Jonas Lundborg
IK Ymer
2:39:20.955900
+39:54.239300
55.0p
55
Stefan Engstrand
Saltsjöbadens SLK
2:39:24.956300
+39:58.239700
54.9p
56
Ulf Isaksson
Hässleby SOK
2:40:38.963700
+41:12.247100
54.4p
57
Mathias Gärdh
Årsunda IF
2:42:55.977400
+43:29.260800
53.5p
58
Fredrik Schollin-Borg
Baggetorps IF
2:44:17.985600
+44:51.269000
53.0p
59
Anders Nordlund
Gävle SK
2:44:49.988800
+45:23.272200
52.8p
60
Johan Nordskott
Broby GOIF
2:45:04.990300
+45:38.273700
52.7p
61
Fredrik Hellström
Navåsens FK
2:46:08.996700
+46:42.280100
52.3p
62
Lars Gustafsen
Kfum Ludvika
2:46:12.997100
+46:46.280500
52.3p
63
Christer Jonsson
Gävle SK
2:47:59.1007800
+48:33.291200
51.7p
64
Claes Andersson
Tranemo IF
2:48:38.1011700
+49:12.295100
51.4p
65
Patrik Runesson
Alvesta SOK
2:49:31.1017000
+50:05.300400
51.1p
66
Kenneth Petersson
Rasbo IK
2:50:25.1022400
+50:59.305800
50.8p
67
Binsbergen van Juerg
Ubol Suisse
2:50:32.1023100
+51:06.306500
50.8p
68
Niklas Bergström
Boo IF
2:51:59.1031800
+52:33.315200
50.3p
69
Magnus Svärd
Storviks IF
2:52:27.1034600
+53:01.318000
50.1p
70
Johan Hedlund
Flir IF
2:52:28.1034700
+53:02.318100
50.1p
71
Ola Kling
Brudpiga RK
2:52:31.1035000
+53:05.318400
50.1p
72
Mattias Andersson
Ibm-Klubben
2:52:33.1035200
+53:07.318600
50.1p
73
Henrik Fries
Borås GIF
2:52:40.1035900
+53:14.319300
50.0p
74
Roger Johansson
Sellnäs IF
2:53:56.1043500
+54:30.326900
49.6p
75
Jan Sarnet
Björneborgs SK
2:54:23.1046200
+54:57.329600
49.5p
76
Mats Petersson
Ulricehamns IF
2:54:47.1048600
+55:21.332000
49.3p
77
Lars Funk
IK Jarl Rättvik
2:57:05.1062400
+57:39.345800
48.6p
78
Fredrik Dibinger
Boo IF
2:58:17.1069600
+58:51.353000
48.2p
79
Håkan Olsson
Årsunda IF
2:58:34.1071300
+59:08.354700
48.1p
80
Erik Isaksson
IFK Moras OK
3:00:30.1082900
+1:01:04.366300
47.5p
81
Magnus Friberg
Orsa SK
3:01:52.1091100
+1:02:26.374500
47.1p
82
Kaj Adolfsson
Skogspojkarnas OK
3:01:55.1091400
+1:02:29.374800
47.1p
83
Lukas Welander
IK Stern
3:02:19.1093800
+1:02:53.377200
47.0p
84
Thomas Carlander
Nacka Värmdö SK
3:02:33.1095200
+1:03:07.378600
46.9p
85
Michael Jansson
Roslagsbro IF
3:03:24.1100300
+1:03:58.383700
46.7p
86
Roger Jansson
Dellner Couplers IK
3:03:51.1103000
+1:04:25.386400
46.5p
87
Michael Johansson
Sya SK
3:07:32.1125100
+1:08:06.408500
45.5p
88
Dan Lindgren
Dellner Couplers IK
3:08:35.1131400
+1:09:09.414800
45.2p
89
Niklas Melto
Ibm-Klubben
3:08:50.1132900
+1:09:24.416300
45.1p
90
Stefan Tjärsta
Vissefjärda GOIF
3:08:53.1133200
+1:09:27.416600
45.1p
91
Tiel Ridderstad
Kopparbergs IF
3:11:16.1147500
+1:11:50.430900
44.5p
92
Patrik Lindberg
Mälarö SOK
3:14:00.1163900
+1:14:34.447300
43.8p
93
Jonas Aspman
Brudpiga RK
3:14:02.1164100
+1:14:36.447500
43.7p
94
Martin Hagenström
Marsh IK
3:23:36.1221500
+1:24:10.504900
41.4p
95
Mattias Lundin
Nacka Värmdö SK
3:23:38.1221700
+1:24:12.505100
41.4p
96
Ulric Svensson
IK Vista
3:29:03.1254200
+1:29:37.537600
40.2p
97
Björn Flink
Åshammars IK
3:32:35.1275400
+1:33:09.558800
39.4p
98
Magnus Holmgren
Ringhals IF
3:39:48.1318700
+1:40:22.602100
38.0p
99
Håkan Lantz
IK Stern
3:50:01.1380000
+1:50:35.663400
36.1p
100
Fredrik Andersson
Sigtuna OK
3:59:30.1436900
+2:00:04.720300
34.5p