Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Sjusjoen Free
2012-12-14
Deltävling i
Scandinavian Cup 2012
<<< Scandinavian Cup Inari
Scandinavian Cup Sjusjoen Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Heming IL
27:38.165770
79.0p
2
Tuva Toftdahl Staver
Heming IL
28:18.169780
+40.3910
77.2p
3
Kari Øyre Slind
Oppdal IL
28:25.170400
+46.4530
76.9p
4
Emilie Kristoffersen
Lillehammer SK
28:31.171010
+52.5140
76.7p
5
Sofia Bleckur
Sweden
28:31.171030
+52.5160
76.7p
6
Britt Ingunn Nydal
Njård
28:37.171690
+59.5820
76.4p
7
Britta Johansson Norgren
Sweden
28:38.171770
+1:00.5900
76.3p
8
Silje Øyre Slind
Oppdal IL
28:39.171870
+1:01.6000
76.3p
9
Jonna Sundling
Sweden
28:49.172820
+1:10.6950
75.9p
10
Kari Eie
Varden Il,
28:52.173180
+1:14.7310
75.7p
11
Mari Eide
Øystre Slidre IL
28:53.173240
+1:14.7370
75.7p
12
Kari Vikhagen Gjeitnes
Henning Sl
29:00.173980
+1:22.8110
75.4p
13
Marika Sundin
Sweden
29:05.174430
+1:26.8560
75.2p
14
Laura Ahervo
Finland
29:13.175240
+1:34.9370
74.9p
15
Marte Monrad Hansen
Heming IL
29:16.175550
+1:37.9680
74.7p
16
Kathrine Rolsted Harsem
Varden Il,
29:20.175940
+1:41.10070
74.6p
17
Marjaana Pitkanen
Finland
29:21.176090
+1:43.10220
74.5p
18
Lisa Dahl
Sweden
29:22.176130
+1:43.10260
74.5p
19
Lina Korsgren
Sweden
29:27.176690
+1:49.10820
74.2p
20
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
29:29.176840
+1:50.10970
74.2p
21
Kaija Vahtra
Estonia
29:30.176990
+1:52.11120
74.1p
22
Johanna Meyer
Sweden
29:34.177370
+1:56.11500
74.0p
23
Helene Söderlund
Sweden
29:38.177740
+1:59.11870
73.8p
24
Maija Hakala
Finland
29:39.177840
+2:00.11970
73.8p
25
Solveig Andreassen Wiggen
Kvaløysletta Skilag
29:41.178000
+2:02.12130
73.7p
26
Susanne Nyström
Sweden
29:44.178340
+2:05.12470
73.6p
27
Barbro Kvåle
Brandbu IF
29:44.178350
+2:05.12480
73.6p
28
Maria Grundvall
Finland
29:45.178400
+2:06.12530
73.6p
29
Stina Nilsson
Sweden
29:52.179150
+2:13.13280
73.2p
30
Tanja Kauppinen
Leppävirran Viri
29:59.179850
+2:20.13980
73.0p
31
Anne Kjersti Kalvå
Lundamo IL
30:01.180040
+2:22.14170
72.9p
32
Silja TARVONEN
Kangasniemen Kalske
30:03.180280
+2:25.14410
72.8p
33
Merete Myrseth
Strindheim IL
30:06.180560
+2:27.14690
72.7p
34
Josefin Sandvik
IF Brahe
30:14.181320
+2:35.15450
72.4p
35
Solfrid Braathen
Høybråten & Stovner IL
30:17.181690
+2:39.15820
72.2p
36
Emma Eriksson
Sweden
30:26.182510
+2:47.16640
71.9p
37
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
30:31.183070
+2:53.17200
71.7p
38
Hanna Seppas
Sweden
30:43.184260
+3:04.18390
71.3p
39
Tone Sundvor
Bjerkreim IL
30:44.184330
+3:05.18460
71.2p
40
Marthe Katrine Myhre
Vind IL
30:48.184790
+3:10.18920
71.1p
41
Laila Kveli
Lierne IL
30:50.184920
+3:11.19050
71.0p
42
Rosamund Musgrave
Storbritannien
30:52.185180
+3:14.19310
70.9p
43
Eva Svensson
Sweden
30:52.185190
+3:14.19320
70.9p
44
Trine Breen
Gjerdrum IL
30:53.185230
+3:14.19360
70.9p
45
Laura Rohtla
Estonia
31:00.185900
+3:21.20030
70.6p
46
Maria Nysted Grønvoll
Furuflaten IL
31:00.185990
+3:22.20120
70.6p
47
Astrid BRULAND
Kjelsås IL
31:13.187260
+3:34.21390
70.1p
48
Evelina Bångman
Sweden
31:17.187600
+3:38.21730
70.0p
49
Julie Gausen
Inderøy IL
31:18.187710
+3:39.21840
70.0p
50
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
31:30.188920
+3:51.23050
69.5p
51
Fiona Elizabeth Hughes
Storbritannien
31:36.189570
+3:58.23700
69.3p
52
Niviaq Chemnitz Berthelsen
Nordreisa IL
31:38.189730
+3:59.23860
69.2p
53
Anniken Jørgensen
Inderøy IL
31:44.190300
+4:05.24430
69.0p
54
Ida Indahl
Sweden
31:44.190310
+4:05.24440
69.0p
55
Lovise Grape
Strindheim IL
31:50.190970
+4:12.25100
68.8p
56
Sarah Young
Storbritannien
31:56.191520
+4:17.25650
68.6p
57
Katarina Johansen
Strindheim IL
31:56.191570
+4:18.25700
68.6p
58
Britt Granrud Torshaug
Nansen IL
32:00.191980
+4:22.26110
68.4p
59
Anne Maren Utne Belsby
Kjelsås IL
32:04.192310
+4:25.26440
68.3p
60
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
32:14.193360
+4:35.27490
68.0p
61
Kathrine Lyngstad Kroken
Vinje IL
32:18.193790
+4:40.27920
67.8p
62
Elisabeth Sveum
Gjøvik SK
32:32.195150
+4:53.29280
67.3p
63
Merethe Braathen Sinnes
Høybråten & Stovner IL
32:52.197160
+5:13.31290
66.7p
64
Oda Pedersen Hammernes
Strindheim IL
32:57.197660
+5:18.31790
66.5p
65
Anne Storslett
Moelven IL
33:03.198280
+5:25.32410
66.3p
66
Ragnhild F Andreassen
Nordreisa IL
33:16.199560
+5:37.33690
65.9p
67
Malin Nilsson
IFK Mora SK
33:43.202290
+6:05.36420
65.0p
68
Marthe Kristine Hafsahl Karset
Vang IL
33:55.203470
+6:17.37600
64.6p
69
Tonje Lerfald Nilssen
Grong IL
34:06.204530
+6:27.38660
64.3p
70
Kristine Moen Klægstad
Eiker-kvikk IF
34:32.207170
+6:53.41300
63.5p
71
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
35:09.210810
+7:30.44940
62.4p
-
Evelina Settlin
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Elisabeth Ida Eid
Hildenes IL
23:59:59.8639800
-
-
Therese Andersson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Bettina Eileen Engebretsen
Rustad IL
23:59:59.8639800
-
-
Sanna Hallberg
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Martine EK Hagen
IL I Bul
23:59:59.8639800
-
-
Jennie Öberg
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Julia Jansson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Kaia Wøien Nicolaisen
Asker SK
23:59:59.8639800
-
-
Emilie Fleten
Gol IL
23:59:59.8639800
-
-
Maren Wangensteen
Øystre Slidre IL
23:59:59.8639800
-