Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Fristil
2012-11-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johan Olsson
Åsarna IK
31:17.187630
97.3p
2
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
31:28.188740
+11.1010
96.6p
3
Ivan Babikov
Foothills Nordic Ski Club
31:50.190900
+32.3170
95.2p
4
Lars Nelson
Åsarna IK
32:01.192090
+44.4360
94.5p
5
Anton Lindblad
Sollefteå SK
32:04.192360
+47.4630
94.3p
6
Martin Johansson
IFK Mora SK
32:22.194190
+1:05.6460
93.2p
7
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
32:29.194870
+1:12.7140
92.9p
8
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
32:32.195170
+1:15.7440
92.7p
9
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
32:35.195490
+1:18.7760
92.5p
10
Devon Kershaw
Onaping Falls Nordics Ski Club
32:44.196350
+1:27.8620
92.0p
11
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
32:47.196690
+1:30.8960
91.8p
12
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
32:48.196730
+1:31.9000
91.8p
13
Martin Bajcicak
Skp Strbske Pleso
33:00.197910
+1:42.10180
91.1p
14
Martin Koukal
Dukla Liberec
33:05.198490
+1:48.10760
90.8p
15
Anders Svanebo
Stockviks SF
33:07.198640
+1:50.10910
90.7p
16
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
33:08.198710
+1:50.10980
90.7p
17
Fredrik Byström
Sollefteå SK
33:08.198780
+1:51.11050
90.6p
18
Markus Ottosson
IFK Umeå
33:13.199290
+1:56.11560
90.3p
19
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
33:16.199540
+1:59.11810
90.2p
20
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
33:28.200700
+2:10.12970
89.6p
21
Anders Jonsson
Stockviks SF
33:28.200790
+2:11.13060
89.5p
22
Rok Trsan
Tsk Logatec
33:29.200820
+2:11.13090
89.5p
23
Petr Novak
Dukla Liberec
33:29.200820
+2:11.13090
89.5p
24
Carl Quicklund
Östersunds SK
33:33.201250
+2:16.13520
89.3p
25
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
33:36.201550
+2:19.13820
89.1p
26
Hampus Lindblom
Åsarna IK
33:39.201830
+2:22.14100
89.0p
27
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
33:47.202690
+2:30.14960
88.5p
28
Daniel Svensson
IFK Mora SK
33:49.202880
+2:32.15150
88.4p
29
Radek Sretr
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
33:54.203330
+2:37.15600
88.2p
30
Arvid Forss
Åsarna IK
33:55.203410
+2:37.15680
88.1p
31
Erik Silfver
Lucksta IF
34:03.204240
+2:46.16510
87.7p
32
Magnus Engström
Stockviks SF
34:03.204290
+2:46.16560
87.7p
33
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
34:05.204490
+2:48.16760
87.6p
34
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
34:08.204770
+2:51.17040
87.4p
35
Domen Potocnik
Tsk Ogp Grad Bled
34:09.204850
+2:52.17120
87.4p
36
Kevin Sandau
Foothills Nordic Ski Club
34:11.205030
+2:54.17300
87.3p
37
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
34:12.205190
+2:55.17460
87.2p
38
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
34:19.205800
+3:01.18070
86.9p
39
Karl-Johan Westberg
Borås SK
34:19.205830
+3:02.18100
86.9p
40
Oscar Kardin
Offerdals SK
34:19.205880
+3:02.18150
86.9p
41
Matej Simenc
Tsk Logatec
34:30.206920
+3:12.19190
86.3p
42
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
34:30.206990
+3:13.19260
86.3p
43
Matija Rimahazi
Tsk Ogp Grad Bled
34:36.207500
+3:18.19770
86.0p
44
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
34:38.207700
+3:20.19970
85.9p
45
Lars Suther
Lima IF
34:38.207730
+3:21.20000
85.9p
46
Martin Bergström
Piteå Elit SK
34:47.208640
+3:30.20910
85.5p
47
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
34:49.208890
+3:32.21160
85.4p
48
Erik Andersson
Malungs IF
34:51.209000
+3:33.21270
85.3p
49
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
34:51.209010
+3:33.21280
85.3p
50
Markus Jönsson
Tranemo IF
34:58.209750
+3:41.22020
84.9p
51
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
34:59.209820
+3:41.22090
84.9p
52
Adam Johansson
IFK Mora SK
35:04.210310
+3:46.22580
84.7p
53
Joakim Engström
IFK Mora SK
35:06.210530
+3:49.22800
84.6p
54
Jakub Graef
Dukla Liberec
35:07.210690
+3:50.22960
84.5p
55
Marco Muehlematter
Nordischer SC Oberhasli
35:10.210910
+3:52.23180
84.4p
56
Jan Mattsson
Storvreta IK
35:14.211320
+3:56.23590
84.2p
57
Jan Srail
SK Nove Mesto Na Morave
35:16.211500
+3:58.23770
84.1p
58
Luka Prosen
Tsk Ogp Grad Bled
35:16.211510
+3:58.23780
84.1p
59
Einar Flaktveit Moxnes
Tif Vikning Bergen
35:17.211660
+4:00.23930
84.0p
60
Michal Kautz
Fenix Ski Team Jesenik
35:20.211970
+4:03.24240
83.9p
61
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
35:21.212030
+4:04.24300
83.8p
62
Damir Rastic
Sjenica
35:21.212040
+4:04.24310
83.8p
63
Andrej Buric
Tsk Buducnost
35:22.212180
+4:05.24450
83.8p
64
Per Egil Bjoergen
Trønderlyn Ski
35:24.212380
+4:07.24650
83.7p
65
Darko Damjanovski
Makedonien
35:25.212400
+4:07.24670
83.7p
66
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
35:25.212470
+4:08.24740
83.6p
67
Jim Åhl
Bodens SK
35:26.212590
+4:09.24860
83.6p
68
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
35:28.212790
+4:11.25060
83.5p
69
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
35:29.212820
+4:11.25090
83.5p
70
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
35:29.212890
+4:12.25160
83.4p
71
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
35:36.213540
+4:19.25810
83.1p
72
Martin Lopota
Dukla Liberec
35:37.213640
+4:20.25910
83.1p
73
Pavel Ondrasek
Ski Klub Sumperk
35:39.213800
+4:21.26070
83.0p
74
David Frisk
IFK Mora SK
35:42.214160
+4:25.26430
82.8p
75
Johan Persson
Järpens SK
35:47.214640
+4:30.26910
82.6p
76
Oscar Lund
IF Hallby SOK
35:54.215300
+4:36.27570
82.3p
77
Samuel Norlén
IK Stern
35:58.215790
+4:41.28060
82.1p
78
Pontus Olsson
Bodens SK
36:00.215930
+4:43.28200
82.0p
79
Tobias Nilsson
IFK Umeå
36:02.216140
+4:45.28410
81.9p
80
Oscar Bergström
IFK Mora SK
36:02.216150
+4:45.28420
81.9p
81
Rasmus Blom
Högsäters GF
36:04.216310
+4:46.28580
81.9p
82
Jack Impola
Malungs IF
36:07.216680
+4:50.28950
81.7p
83
Brynjar Leo Kristinsson
Island
36:08.216790
+4:51.29060
81.6p
84
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
36:14.217300
+4:56.29570
81.4p
85
Johan Lövgren
Vännäs SK
36:18.217790
+5:01.30060
81.2p
86
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
36:21.218070
+5:04.30340
81.1p
87
Joacim Lindstedt
Sundbybergs IK
36:25.218490
+5:08.30760
80.9p
88
Stefan Lopatic
Romania
36:26.218520
+5:08.30790
80.9p
89
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
36:26.218560
+5:09.30830
80.8p
90
Erik Wickström
Ulricehamns IF
36:31.219030
+5:14.31300
80.6p
91
Emil Lagergren
Tynderö IK
36:35.219400
+5:17.31670
80.5p
92
Alexander Standen
Storbritannien
36:37.219680
+5:20.31950
80.4p
93
Andreas Grann
Sunne SLF
36:44.220350
+5:27.32620
80.1p
94
Kenneth Einvik Helgesen
Alta
36:51.221020
+5:33.33290
79.8p
95
Frode Aas Strandvik
Steinkjer Skl
36:53.221250
+5:36.33520
79.7p
96
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
36:55.221440
+5:38.33710
79.6p
97
Emil Ekman
Ulricehamns IF
36:56.221530
+5:39.33800
79.6p
98
Patrik Tallbom
Östersunds SK
36:57.221680
+5:40.33950
79.5p
99
Jesper Arnesson
Borås SK
36:57.221690
+5:40.33960
79.5p
100
David Nordström
IFK Umeå
36:58.221790
+5:41.34060
79.4p
101
Saevar Birgisson
Island
37:18.223770
+6:01.36040
78.6p
102
Alexander Westberg
Borås SK
37:21.224080
+6:04.36350
78.5p
103
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
37:38.225760
+6:21.38030
77.8p
104
Erik Johansson
Tranemo IF
37:54.227380
+6:37.39650
77.1p
105
Nemanja Kosarac
Bih
37:55.227460
+6:38.39730
77.1p
106
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
37:59.227890
+6:42.40160
76.9p
107
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
38:41.232000
+7:23.44270
75.3p
108
Toni Stanoeski
Makedonien
38:42.232180
+7:25.44450
75.3p
109
Vegard Kvam
Fjellørnen IL
39:00.233970
+7:43.46240
74.6p
110
Gjorgji Icoski
Makedonien
39:01.234080
+7:44.46350
74.5p
111
Axel Bergsten
Axa SC
39:36.237500
+8:18.49770
73.3p
112
Erik Ohlström
IK Rex
39:43.238200
+8:25.50470
73.0p
113
Sote Andreski
Makedonien
40:02.240140
+8:45.52410
72.3p
114
Anton Svensson
Åsarna IK
40:47.244660
+9:30.56930
70.8p
115
Njegos Perisic
Bih
41:29.248880
+10:12.61150
69.4p
116
Joel Hultin
Garphyttans IF
41:42.250100
+10:24.62370
69.0p
-
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
-
Mathias Jonasson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Bill Impola
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
-
Ondrej Tuka
Kbl Jasna
23:59:59.8639800
-
-
Johan Herrman
SK Ringen
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Jakub Sikora
VSK Vsb TU Ostrava
23:59:59.8639800
-
-
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Matjaz Gorjanc
Tsk Valkarton Logatec
23:59:59.8639800
-
-
Jakub Radl
Lk Slovan Karlovy Vary
23:59:59.8639800
-
-
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Robin Norum
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-