Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2013-02-03
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2013
<<< Bessemerloppet
Orsa Grönklitt Ski Marathon >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 981[
1
2
]
45km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Emil Brindbergs
Vansbro AIK Skidklubb
1:49:42.658150
80.8p
2
H 21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
1:53:46.682540
+4:03.24290
77.2p
3
H 45
Magnus Andersson
Nacka Värmdö SK
1:54:23.686220
+4:40.27970
76.6p
4
H 21
Tomas Karlberg
Nacka Värmdö SK
1:54:31.687060
+4:49.28810
76.5p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 1:55:00
5
H 35
Anders Wånell
Sundbybergs IK
1:56:29.698810
+6:46.40560
74.9p
6
H 21
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
1:56:29.698860
+6:47.40610
74.9p
7
H 45
Hans Carlsson
Väsby SK
1:56:30.698930
+6:47.40680
74.9p
8
H 35
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
1:57:58.707790
+8:16.49540
73.8p
9
H 21
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
1:58:55.713410
+9:12.55160
73.0p
10
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
1:59:38.717720
+9:55.59470
72.5p
11
H 21
Erik Geijer
Yuppie Ski Club
2:00:22.722110
+10:39.63860
72.0p
12
H 21
Esbjörn Jonsson
Boxholm-ekeby SK
2:00:22.722190
+10:40.63940
72.0p
13
H 21
Anders Eriksson
Nacka Värmdö SK
2:00:24.722380
+10:42.64130
71.9p
14
H 21
Daniel Nilsson
Lekeryd-svarttorp SK
2:00:26.722500
+10:43.64250
71.9p
15
H 21
Anders Boström
Sundbybergs IK
2:00:30.722960
+10:48.64710
71.9p
16
H 21
Anders Eriksson
IFK Mora SK
2:00:56.725540
+11:13.67290
71.5p
17
H 40
Daniel Danielsson
Sya SK
2:01:21.728070
+11:39.69820
71.2p
18
H 21
Emil Olsson
Huddinge SK Längd
2:01:58.731760
+12:16.73510
70.8p
19
H 35
Marcus Carlsson
Väsby SK
2:02:47.736660
+13:05.78410
70.2p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:03:00
20
H 35
Björn Wennblom
Yuppie Ski Club
2:03:58.743710
+14:15.85460
69.4p
21
H 21
Christian Holm
Karlslunds IF
2:04:11.745010
+14:28.86760
69.3p
22
H 35
Ulrik Schäfer
Spöland Vännäs IF
2:04:11.745080
+14:29.86830
69.3p
23
H 45
Tommie Lindblom
Stockholms Rullskidklubb
2:04:13.745250
+14:31.87000
69.2p
24
H 40
Stefan Johansson
Nacka Värmdö SK
2:04:15.745440
+14:32.87190
69.2p
25
H 40
Jörgen Källback
Tullinge SK
2:04:40.747920
+14:57.89670
68.9p
26
H 50
Arne Lord
IK Jordbänningarna
2:04:52.749140
+15:09.90890
68.8p
27
H 40
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:06:20.757990
+16:38.99740
67.8p
28
H 35
Joel Ericsson
Täby IS Skidklubb
2:06:45.760460
+17:03.102210
67.6p
29
H 45
Peter Larsson
Nacka Värmdö SK
2:06:47.760660
+17:05.102410
67.5p
30
H 40
Björn Waldebäck
Föreningen Ikj Haninge
2:07:08.762770
+17:26.104520
67.3p
31
H 40
Jonas Lundborg
Sundbybergs IK
2:07:35.765490
+17:53.107240
67.0p
32
H 40
Stefan Sivars
Tullinge SK
2:07:42.766170
+18:00.107920
66.9p
33
H 21
Markus Bäck
Yuppie Ski Club
2:07:44.766340
+18:01.108090
66.9p
34
H 35
Jannes Dahlgren
IFK Mora SK
2:07:53.767280
+18:11.109030
66.8p
35
H 35
John Wiklund
Stockholms Rullskidklubb
2:08:58.773770
+19:16.115520
66.1p
36
H 35
Jacob Westling
Grycksbo IF OK
2:09:27.776680
+19:45.118430
65.8p
37
H 21
Claes Steimert
Stockholms Rullskidklubb
2:09:45.778460
+20:03.120210
65.7p
38
H 40
Ronnie Pettersson
Haninge SOK
2:10:50.784950
+21:08.126700
65.0p
39
H 45
Mikael Markstedt
Stockholms Rullskidklubb
2:10:56.785570
+21:14.127320
64.9p
40
H 45
Stefan Pettersson
Oxvretens SK
2:10:57.785660
+21:15.127410
64.9p
41
H 40
Anders Eriksson
OK Ravinen
2:10:57.785690
+21:15.127440
64.9p
42
H 45
Stefan Swärd
IK Jordbänningarna
2:11:00.785930
+21:17.127680
64.9p
43
H 21
Daniel Nilsson
Sundbybergs IK
2:11:00.785980
+21:18.127730
64.9p
44
H 21
Anders Söderlund
Axa Sports Club
2:11:30.788930
+21:47.130680
64.6p
45
H 40
Lasse Persson
Nacka Värmdö SK
2:12:38.795760
+22:56.137510
63.9p
46
H 40
Martin Bellander
Nacka Värmdö SK
2:12:39.795860
+22:57.137610
63.9p
47
H 45
Johan Ekbacke
Nacka Värmdö SK
2:12:41.796030
+22:58.137780
63.9p
48
H 50
Yngve Gustafsson
Stockholms Rullskidklubb
2:12:49.796810
+23:06.138560
63.8p
49
H 50
Martti Mustonen
Roslagsbro IF
2:12:53.797230
+23:10.138980
63.8p
50
H 21
Per Rönmark
IFK Lidingö Slalomklubb
2:12:56.797570
+23:14.139320
63.8p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:13:00
51
D 21
Elin Karlsson
Turebergs IF
2:13:02.798120
+23:19.139870
63.7p
52
H 40
Jan-erik Jones
Leksands SK
2:13:10.798950
+23:28.140700
63.6p
53
H 21
Oscar Claeson
Yuppie Ski Club
2:13:34.801320
+23:51.143070
63.4p
54
H 35
Henrik Ejderholm
Tjällmo-godegårds OK
2:14:02.804130
+24:19.145880
63.1p
55
H 21
Thomas Rem
Nacka Värmdö SK
2:14:29.806890
+24:47.148640
62.9p
56
H 21 Motion
Andreas Erlingsjö
Axa Sports Club
2:14:37.807610
+24:54.149360
62.8p
57
H 35
Peter Sundén
Huddinge SK Längd
2:15:02.810100
+25:19.151850
62.6p
58
H 40
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:15:24.812300
+25:41.154050
62.4p
59
H 40
Per Erik Eriksson
Enhörna IF
2:15:38.813780
+25:56.155530
62.3p
60
H 40
Anders Fryxell
Sundbybergs IK
2:15:59.815850
+26:17.157600
62.1p
61
H 21
Vegard Rem
Nacka Värmdö SK
2:16:02.816170
+26:20.157920
62.0p
62
H 45
Mårten Lindskog
IK Jordbänningarna
2:16:04.816320
+26:21.158070
62.0p
63
H 21
Johan Sennström
Swedbank IF
2:16:47.820610
+27:04.162360
61.6p
64
H 50
Thomas Eriksson
Stockholms Rullskidklubb
2:16:54.821320
+27:11.163070
61.6p
65
H 21 Motion
Anders Holmer
Swe
2:17:04.822320
+27:21.164070
61.5p
66
H 21
Marcus Granlund
Skellefteå SK
2:17:14.823350
+27:32.165100
61.4p
67
H 40
Göran Westman
Sweco IF
2:17:14.823360
+27:32.165110
61.4p
68
H 35
Robert Hanning
IK Jordbänningarna
2:17:17.823600
+27:34.165350
61.4p
69
H 50
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:17:19.823820
+27:36.165570
61.3p
70
H 21
Daniel Hillgren
Stockholms Rullskidklubb
2:17:20.823990
+27:38.165740
61.3p
71
H 21
Lars Ekegard
Huddinge Ais
2:17:21.824070
+27:39.165820
61.3p
72
H 45
Tommy Dahlqvist
Huddinge SK Längd
2:17:54.827300
+28:11.169050
61.0p
73
H 21 Motion
Magnus Christiansen
Axa Sports Club
2:18:13.829230
+28:30.170980
60.9p
74
H 40
Johan Karlsson
Oxvretens SK
2:19:01.834030
+29:18.175780
60.5p
75
H 21
Ola Jönsspn
Nacka Värmdö SK
2:19:06.834510
+29:23.176260
60.4p
76
H 21
Christian Höglund
Axa Sports Club
2:19:13.835260
+29:31.177010
60.3p
77
D 21
Evelin Gustafsson
Karlslunds IF
2:19:27.836620
+29:44.178370
60.2p
78
H 21
David Brandemark
IFK Västerås Skidklubb
2:19:43.838200
+30:00.179950
60.1p
79
H 21
Gunnar Lindberg
Bromma Vällingby SOK
2:19:44.838360
+30:02.180110
60.1p
80
H 40
Bjarne Andersson
Ericsson Stockholm IK
2:20:04.840370
+30:22.182120
59.9p
81
H 35
Mats Berglund
Nacka Värmdö SK
2:20:04.840390
+30:22.182140
59.9p
82
H 35
Mikael Rindhagen
Östervåla IF
2:20:27.842670
+30:45.184420
59.7p
83
H 21
Erik Arebro
Sundbybergs IK
2:20:31.843000
+30:48.184750
59.7p
84
H 40
Lasse Nylund
Rävdun SK
2:20:40.843930
+30:57.185680
59.6p
85
H 40
Håkan Andersson
Stockholms Rullskidklubb
2:20:49.844800
+31:06.186550
59.5p
86
H 21
Tobias Steen
Haninge SOK
2:20:50.844910
+31:07.186660
59.5p
87
H 35
Jan-magnus Söderlund
Stockholms-Postens IK
2:20:50.844940
+31:07.186690
59.5p
88
H 35
Hans Ottersten
Brottby SK
2:21:06.846590
+31:24.188340
59.4p
89
H 35
John Eriksson
IFK Strömsund
2:21:14.847390
+31:32.189140
59.3p
90
H 50
Roger Huononen
Stockholms Rullskidklubb
2:21:17.847640
+31:34.189390
59.3p
91
H 21
Jesper Lund
Haninge SOK
2:21:32.849160
+31:50.190910
59.2p
92
H 55
Claes Hjertman
Sas Klubben
2:21:41.850000
+31:58.191750
59.1p
93
H 35
Daniel Palm
Hammarby If:s SF
2:21:43.850270
+32:01.192020
59.1p
94
D 21
Jennie Engstrand
Vallsta SK
2:21:44.850340
+32:01.192090
59.1p
95
H 45
Fredrik Ahlsson
Sunnersta Aif
2:21:45.850460
+32:03.192210
59.1p
96
H 50
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:22:10.852910
+32:27.194660
58.9p
97
H 35
Mårten Axelsson
Gävle Skidkamrater
2:22:11.853020
+32:28.194770
58.9p
98
H 21 Motion
Mikael Sandberg
Alnö Skidklubb
2:22:13.853270
+32:31.195020
58.8p
99
H 21
Sebastian Svärd
Haninge SOK
2:22:15.853490
+32:33.195240
58.8p
100
H 21
Adrian Lövold
Nacka Värmdö SK
2:22:34.855330
+32:51.197080
58.7p
101
H 40
Julius Hefte
Edsåsdalens Slalomklubb
2:22:34.855380
+32:52.197130
58.7p
102
H 21
Anders Bremmer
Yuppie Ski Club
2:22:43.856260
+33:01.198010
58.6p
103
H 35
Christoffer Haas
Yuppie Ski Club
2:22:49.856800
+33:06.198550
58.5p
104
H 50
Mats Stjerngren
Nacka Värmdö SK
2:22:52.857120
+33:09.198870
58.5p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:23:00
105
H 21
Ola Steffen
Brandkårens IK
2:23:04.858320
+33:21.200070
58.4p
106
H 21
Marcus Hellmark
Rossöns IF
2:23:07.858630
+33:24.200380
58.4p
107
D 21
Karin Rådström
Enhörna IF
2:23:26.860540
+33:43.202290
58.2p
108
H 21
Daniel Rådström
Enhörna IF
2:23:42.862110
+33:59.203860
58.1p
109
H 35
Sammy Öhrling
Sundbybergs IK
2:23:43.862200
+34:00.203950
58.1p
110
H 21
Robert Nilsson
Deje SF
2:23:47.862600
+34:04.204350
58.1p
111
H 35
Henrik Andersson
Accenture IF
2:23:51.863090
+34:09.204840
58.0p
112
H 21
Tommy Torwald
Nacka Värmdö SK
2:23:52.863170
+34:10.204920
58.0p
113
H 35
Jakob Skogholm
Rävdun SK
2:23:57.863660
+34:15.205410
58.0p
114
H 50
Thomas Westman
IF Spirit IF
2:23:59.863880
+34:17.205630
58.0p
115
H 50
Johan Strömstedt
Axa Sports Club
2:24:00.863900
+34:17.205650
58.0p
116
H 35
Daniel Schreiber
Rotebro IS OK
2:24:09.864880
+34:27.206630
57.9p
117
H 21
Anders Carbonnier
Karlslunds IF
2:24:29.866870
+34:47.208620
57.7p
118
H 21
Kristofer Backmark
Delsbo IF
2:24:36.867500
+34:53.209250
57.7p
119
H 21 Motion
Erik Rydvall
Swe
2:24:45.868410
+35:02.210160
57.6p
120
H 45
Robin Rosenkranz
Boo IF
2:25:13.871270
+35:31.213020
57.4p
121
H 50
Göran Andersson
Oxvretens SK
2:25:15.871430
+35:32.213180
57.4p
122
H 21 Motion
Henrik Attorps
Nacka Värmdö SK
2:25:26.872570
+35:44.214320
57.3p
123
H 35
Johan Widell
ÅF Skidklubb
2:25:28.872730
+35:45.214480
57.3p
124
H 40
Anders Carlsson
Swe
2:25:35.873460
+35:53.215210
57.2p
125
H 40
Stefan Persson
Sundbybergs IK
2:25:41.874050
+35:59.215800
57.2p
126
H 45
Niklas Andersson
Broby Goif
2:25:46.874540
+36:03.216290
57.1p
127
H 50
Tom-erik Urø
Hammarby If:s SF
2:26:06.876560
+36:24.218310
57.0p
128
H 50
Stefan Mattsson
Åland
2:26:13.877220
+36:30.218970
56.9p
129
H 45
Tomas Lindén
Swe
2:26:25.878480
+36:43.220230
56.8p
130
H 65
Allan Johansson
Telia IoFF
2:26:29.878850
+36:47.220600
56.8p
131
H 55
Peter Ahlvik
Södertälje IF
2:26:37.879640
+36:54.221390
56.8p
132
H 40
Rikard Westman
Axa Sports Club
2:26:39.879880
+36:57.221630
56.7p
133
H 45
Erik Nylund
Rävdun SK
2:26:41.880080
+36:59.221830
56.7p
134
H 40
Mats Allerstrand
Ericsson IK Stockholm
2:26:48.880700
+37:05.222450
56.7p
135
H 40
Johan Lindqvist
Täby OK
2:26:49.880870
+37:07.222620
56.7p
136
H 21 Motion
Markus Lindgren
Swe
2:26:56.881510
+37:13.223260
56.6p
137
H 40
Johan Lundkvist
Mälarö SOK
2:26:57.881610
+37:14.223360
56.6p
138
H 40
Peter Höglund
Järla IF SK
2:27:13.883230
+37:30.224980
56.5p
139
H 70
Örjan Sandler
Orrvikens IK
2:27:15.883440
+37:32.225190
56.5p
140
H 50
Michael Öhr
IK Jordbänningarna
2:27:17.883690
+37:35.225440
56.4p
141
H 50
Rune Bergqvist
Flir IF
2:27:27.884650
+37:45.226400
56.4p
142
H 35
Peter Åman
Arvika IS
2:27:38.885770
+37:56.227520
56.3p
143
H 40
Johan Almqvist
Åkersberga SK
2:27:49.886880
+38:07.228630
56.2p
144
H 45
Richard Armandt
Ingarö IF
2:28:05.888400
+38:22.230150
56.1p
145
H 45
Joakim Allgulander
Svaide Roma SOK
2:28:06.888590
+38:24.230340
56.1p
146
H 35
Fredrik Husander
Scania IF Södertälje
2:28:10.888930
+38:27.230680
56.1p
147
H 35
Tomas Lilja
Söders Skid O OL Tyresö
2:28:11.889010
+38:28.230760
56.0p
148
H 21 Motion
Martin Mattson
Swe
2:28:20.889920
+38:37.231670
56.0p
149
H 21
Ragnar Johansson
IFK Västerås Skidklubb
2:28:22.890140
+38:39.231890
56.0p
150
H 35
Magnus Nygren
Axa Sports Club
2:28:32.891150
+38:50.232900
55.9p
151
H 55
Torbjörn Troell
Telia IF Farsta
2:28:35.891430
+38:52.233180
55.9p
152
H 35
Martin Belak
Axa Sports Club
2:28:36.891500
+38:53.233250
55.9p
153
H 40
Torbjörn Karlsson
Mälarö SOK
2:28:36.891520
+38:53.233270
55.9p
154
H 21
Markus Ekestam
IFK Mora SK
2:28:37.891600
+38:54.233350
55.9p
155
H 21 Motion
Joakim Olsson
Bålsta SK
2:29:34.897390
+39:52.239140
55.4p
156
H 40
Håkan Sjöbacka
IK Jordbänningarna
2:29:59.899810
+40:16.241560
55.3p
157
H 35
Lars-erik Hedberg
Stockholmspolisens IF SK
2:30:02.900100
+40:19.241850
55.2p
158
H 45
Sven Drakenborn
Föreningen Ikj Haninge
2:30:07.900610
+40:24.242360
55.2p
159
H 21
Erik Bartholf
Yuppie Ski Club
2:30:22.902170
+40:40.243920
55.1p
160
H 21
Per Hedmark
Axa Sports Club
2:30:41.904060
+40:59.245810
55.0p
161
H 50
Detlef Scholle
Bålsta SK
2:31:07.906600
+41:24.248350
54.8p
162
H 21 Motion
Per Blomberg
Brandkårens IK
2:31:15.907470
+41:33.249220
54.7p
163
H 40
Anders Käll
Järfälla SK
2:31:20.907980
+41:38.249730
54.7p
164
D 21
Malin Dahlgren
Nacka Värmdö SK
2:31:26.908560
+41:44.250310
54.6p
165
H 45
Mattias Strömberg
Hammarby If:s SF
2:31:53.911250
+42:11.253000
54.4p
166
H 40
Mario Cortinovis
Astrazeneca IF
2:31:58.911750
+42:16.253500
54.4p
167
H 50
Axel Ståhlbom
Stockholms RK
2:32:03.912230
+42:20.253980
54.4p
168
H 21
Jacob Lundqvist
IK Stern
2:32:18.913720
+42:35.255470
54.3p
169
H 35
Markus Rüdel
Nacka Värmdö SK
2:32:22.914120
+42:39.255870
54.2p
170
H 40
Matti Scheffer
Nacka Värmdö SK
2:32:25.914470
+42:43.256220
54.2p
171
H 21
Magnus Jonsson
Ålberga GIF
2:32:28.914780
+42:46.256530
54.2p
172
H 50
Ulf Edlund
Gideå IK
2:32:32.915100
+42:49.256850
54.2p
173
H 40
Mattias Andersson
IF Spirit IF
2:32:33.915260
+42:51.257010
54.2p
174
H 50
Jan Blom
IFK Mora SK
2:32:48.916770
+43:06.258520
54.1p
175
H 65
Lars Degerheim
Telia IF Farsta
2:32:58.917740
+43:15.259490
54.0p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:33:00
176
H 35
Fredrik Karlsson
Yuppie Ski Club
2:33:00.917970
+43:18.259720
54.0p
177
H 45
Kjell Almgren
OK Ravinen
2:33:03.918230
+43:20.259980
54.0p
178
H 35
Albert Forsén
Sundbybergs IK
2:33:11.919020
+43:28.260770
53.9p
179
H 21
Andreas Venneman
IFK Helsingborg
2:33:30.920960
+43:48.262710
53.8p
180
H 55
Hans Venneman
IFK Helsingborg
2:33:33.921270
+43:51.263020
53.7p
181
H 21 Motion
Anders Wadman
Arvika IS
2:33:37.921620
+43:54.263370
53.7p
182
H 21 Motion
Niklas Wilhelmsson
Swe
2:33:40.921990
+43:58.263740
53.7p
183
H 45
Fredrik Bergström
Stockholms Rullskidklubb
2:33:41.922010
+43:58.263760
53.7p
184
H 21 Motion
Björn Gustafsson
Peab Fritid
2:33:41.922040
+43:58.263790
53.7p
185
H 40
Tomas Bergström
Bromma Vällingby SOK
2:33:47.922630
+44:04.264380
53.7p
186
H 35
Erik Nord
Ställbergs IK
2:33:47.922690
+44:05.264440
53.7p
187
H 40
Henrik Tegner
Accenture IF
2:33:49.922800
+44:06.264550
53.6p
188
H 21 Motion
Truls Håkansson
Swe
2:33:50.922970
+44:08.264720
53.6p
189
H 21 Motion
Daniel Buckard
Swe
2:33:53.923260
+44:11.265010
53.6p
190
H 21 Motion
Fredrik Larsson
Nacka Värmdö SK
2:34:02.924140
+44:19.265890
53.6p
191
H 45
Erik Brisenheim
Stockholms Rullskidklubb
2:34:10.924970
+44:28.266720
53.5p
192
H 40
Anders Lenman
Ericsson Stockholm IK
2:34:21.926020
+44:38.267770
53.4p
193
H 40
Fredrik Andersson
Orsa SK
2:34:32.927130
+44:49.268880
53.4p
194
H 21 Motion
Daniel Hansson
Swe
2:34:44.928360
+45:02.270110
53.3p
195
H 21
Andreas Glansborg
Axa Sports Club
2:34:45.928490
+45:03.270240
53.3p
196
H 45
Jurgen Persson
Kåff
2:34:53.929290
+45:11.271040
53.2p
197
H 21
Thomas Käll
Sundbybergs IK
2:34:56.929550
+45:14.271300
53.2p
198
H 21
Jacob Westman
Sundbybergs IK
2:35:01.930080
+45:19.271830
53.2p
199
H 21 Motion
Oskar Kristoffersson
Säffle SK
2:35:08.930720
+45:25.272470
53.1p
200
H 45
Anders Nordzell
Rävdun SK
2:35:17.931620
+45:34.273370
53.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Pär Tjärnberg
Nacka Värmdö SK
2:35:23.932270
+45:41.274020
53.0p
202
H 35
Henrik Malmberg
Nacka Värmdö SK
2:36:00.935970
+46:18.277720
52.8p
203
H 50
Mikael Mellhorn
Ericsson Stockholm IK
2:36:02.936100
+46:19.277850
52.8p
204
H 50
Leo Kruth
Ibm-klubben
2:36:12.937190
+46:30.278940
52.7p
205
H 40
Mattias Blomqvist
OK Roslagen
2:36:14.937340
+46:31.279090
52.7p
206
H 35
Jonas Andersson
IK Hakarpspojkarna
2:36:26.938590
+46:44.280340
52.6p
206
H 35
Marcus Olsson
Axa Sports Club
2:36:26.938590
+46:44.280340
52.6p
208
H 35
Hugo Jansson
IK Jordbänningarna
2:36:33.939230
+46:50.280980
52.5p
209
H 21 Motion
Göran Klinga
Swe
2:36:36.939580
+46:54.281330
52.5p
210
H 35
Olle Forsblom
Telia IF Farsta
2:36:37.939600
+46:54.281350
52.5p
211
H 21 Motion
Joel Midemalm
Swe
2:36:39.939870
+46:57.281620
52.5p
212
D 21 Motion
Anki Sennström
Åkersberga SK
2:36:44.940360
+47:02.282110
52.5p
213
H 21
Stefan Olofsson
Atlas Copco IF
2:36:46.940530
+47:03.282280
52.5p
214
H 35
Niclas Backlund
Ericsson IK Stockholm
2:36:48.940750
+47:06.282500
52.4p
215
H 21
Andreas Carlén
Bodsjöböle SK
2:36:55.941420
+47:12.283170
52.4p
216
H 35
Mikael Lindell
Ica -handlarnas IF
2:37:05.942420
+47:22.284170
52.3p
217
H 50
Per Sporrong
IK Jordbänningarna
2:37:05.942470
+47:23.284220
52.3p
218
H 21 Motion
Rudiger Eichler
Swe
2:37:06.942550
+47:24.284300
52.3p
219
H 50
Stefan Sundblom
Saltsjöbadens IF
2:37:08.942750
+47:26.284500
52.3p
220
H 55
Richard Mulder
Stockholms Rullskidklubb
2:37:09.942830
+47:26.284580
52.3p
221
H 40
Bengt Rehn
Axa Sports Club
2:37:09.942840
+47:26.284590
52.3p
222
H 21 Motion
Anders Nygren
Enebybergs IF
2:37:17.943690
+47:35.285440
52.3p
223
H 40
David Hedberg
Mälarhöjdens IK
2:37:24.944310
+47:41.286060
52.2p
224
D 21 Motion
Helena Adebrant
IFK Tumba SOK
2:37:32.945160
+47:50.286910
52.2p
225
H 40
Lars Mattsson
Nacka Värmdö SK
2:37:47.946610
+48:04.288360
52.1p
226
H 21 Motion
Jens Kirk
Swe
2:37:47.946690
+48:05.288440
52.1p
227
H 21
Markus Brolin
Axa Sports Club
2:37:50.946900
+48:07.288650
52.1p
228
H 35
Jens Lundquist
Nacka Värmdö SK
2:37:51.947010
+48:08.288760
52.0p
229
H 40
Jonas Arvidson
Vattenfalls IF
2:38:02.948160
+48:20.289910
52.0p
230
H 21 Motion
Johan Forsman
JM Konc IF
2:38:12.949190
+48:30.290940
51.9p
231
H 50
Henry Puttonen
Axa Sports Club
2:38:13.949270
+48:31.291020
51.9p
232
H 21 Motion
Magnus Ljung
Ericsson Stockholm IK
2:38:14.949360
+48:32.291110
51.9p
233
H 45
Patrik Bolander
Stockholms OK
2:38:20.949900
+48:37.291650
51.9p
234
H 60
Ola Björkman
Mälarö SOK
2:38:30.950950
+48:48.292700
51.8p
235
H 21
Viktor Tennström
Axa Sports Club
2:38:46.952530
+49:03.294280
51.7p
236
H 21
Andreas Flemmer
Väsby SK
2:38:49.952870
+49:07.294620
51.7p
237
H 21 Motion
Johan Robertson
Nacka Värmdö SK
2:38:56.953540
+49:13.295290
51.6p
238
H 35
Johan Timby
ÅF Skidklubb
2:38:59.953820
+49:16.295570
51.6p
239
H 65
Martin Holmlund
Täby IS Skidklubb
2:39:05.954430
+49:22.296180
51.6p
240
H 21
Henrik Björklund
Aapua IF
2:39:06.954540
+49:23.296290
51.6p
241
H 50
Lars Forsgren
Sundbybergs IK
2:39:17.955670
+49:35.297420
51.5p
242
H 21
Johan Fornander
Peab Fritid
2:39:19.955890
+49:37.297640
51.5p
243
H 21 Motion
Lars Göransson
Nacka Värmdö SK
2:39:27.956630
+49:44.298380
51.4p
244
H 40
Pontus Herin
Djurgårdens IF Af
2:39:32.957190
+49:50.298940
51.4p
245
H 35
Anders Alderud
Nyköpings OK
2:39:34.957340
+49:51.299090
51.4p
246
H 40
Nicklas Kullberg
Öhrlings IF I Stockholm
2:39:35.957420
+49:52.299170
51.4p
247
H 21 Motion
Thomas Essén
Ericsson Stockholm IK
2:39:39.957820
+49:56.299570
51.4p
248
D 21
Lina Gustafsson
Deloitte Och Touche IF
2:39:41.958010
+49:58.299760
51.4p
249
H 40
Linus Wreblad
Järla IF SK
2:40:10.960900
+50:27.302650
51.2p
250
H 60
Gösta Wallerius
Atlas Copco IF
2:40:16.961580
+50:34.303330
51.1p
251
H 45
Johan Blomstrand
Nacka Värmdö SK
2:40:30.962930
+50:47.304680
51.0p
252
H 45
Fredrik Ramsfeldt
Axa Sports Club
2:40:41.964000
+50:58.305750
51.0p
253
H 45
Peter Tholse
Broby Goif
2:40:44.964310
+51:01.306060
51.0p
254
H 21 Motion
Anders Sundell
Swe
2:40:45.964460
+51:03.306210
51.0p
255
H 21 Motion
Magnus Engman
Nacka Värmdö SK
2:40:51.965030
+51:08.306780
50.9p
256
D 21
Anna Mattsson
Axa Sports Club
2:40:52.965140
+51:09.306890
50.9p
257
H 21 Motion
Christian Merup
Swe
2:41:00.965910
+51:17.307660
50.9p
258
H 21 Motion
Mats Granvik
Swe
2:41:01.966040
+51:18.307790
50.9p
259
H 21
Erik Heneby
Yuppie Ski Club
2:41:05.966490
+51:23.308240
50.8p
260
H 21
David Rådberg
Ibm-klubben
2:41:09.966890
+51:27.308640
50.8p
261
H 50
Hans Rosenqvist
Täby IS Skidklubb
2:41:13.967250
+51:31.309000
50.8p
262
H 40
Eystein Mitsem
Ski Team Skåne
2:41:32.969100
+51:49.310850
50.7p
263
H 21 Motion
Mats Rodin
Swe
2:41:50.970960
+52:08.312710
50.6p
264
D 21
Kristin Nilsson
Bromma Vällingby SOK
2:42:02.972120
+52:19.313870
50.5p
265
H 21 Motion
Pierre Fällström
Swe
2:42:03.972260
+52:21.314010
50.5p
266
H 60
Kent Olofsson
Sundbybergs IK
2:42:03.972280
+52:21.314030
50.5p
267
H 21 Motion
Thor Brenden
Scania IF Södertälje
2:42:05.972410
+52:22.314160
50.5p
268
H 35
Magnus Röjvall
Nacka Värmdö SK
2:42:05.972450
+52:23.314200
50.5p
269
H 21 Motion
Carl Friberg
Swe
2:42:11.973030
+52:28.314780
50.4p
270
H 21 Motion
Anders Nises
IFK Mora SK
2:42:18.973720
+52:35.315470
50.4p
271
H 45
Martin Öhnström
Boo Kanot Och Skidklubb
2:42:21.974010
+52:38.315760
50.4p
272
H 21
Christofer Höglund
Scania IF Södertälje
2:42:22.974170
+52:40.315920
50.4p
273
H 45
Kent Torwald
Nacka Värmdö SK
2:42:27.974670
+52:45.316420
50.3p
274
H 21
Simon Boqvist
Yuppie Ski Club
2:42:36.975570
+52:54.317320
50.3p
275
H 21 Motion
Sebastian Sandström
Swe
2:42:37.975690
+52:55.317440
50.3p
276
H 21 Motion
Niklas Edler
Saltsjöbadens IF
2:42:42.976150
+53:00.317900
50.2p
277
H 55
Roland Falk
Hammarby If:s SF
2:42:46.976560
+53:04.318310
50.2p
278
H 45
Nils Wallhed
Nacka Värmdö SK
2:42:51.977000
+53:08.318750
50.2p
279
H 21 Motion
Björn Viggeborn
Frösö IF
2:42:57.977630
+53:14.319380
50.2p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:43:00
280
H 65
Jan Falk
Dagens Nyh/Expressen IF
2:43:07.978630
+53:24.320380
50.1p
281
H 35
Per Bergmark
Snättringe SK
2:43:19.979800
+53:36.321550
50.0p
282
H 21 Motion
Patrik Bredin
Huddinge Ais
2:43:35.981400
+53:52.323150
49.9p
283
H 55
Rutger Simonsson
Strömnäs GIF
2:43:42.982130
+53:59.323880
49.9p
284
H 21 Motion
Henrik Johansson
Axa Sports Club
2:43:55.983420
+54:12.325170
49.8p
285
H 65
Jan Brolund
Oxvretens SK
2:44:05.984460
+54:23.326210
49.8p
286
H 21
Oscar Lundqvist
IK Stern
2:44:11.985050
+54:29.326800
49.7p
287
H 45
Christian Björkman
Axa Sports Club
2:44:12.985190
+54:30.326940
49.7p
288
H 40
Anders Alderbrant
Hammarby If:s SF
2:44:16.985530
+54:33.327280
49.7p
289
H 21 Motion
Mattias Gustafson
Swe
2:44:17.985630
+54:34.327380
49.7p
290
H 21 Motion
Jan-eric Jansson
Swe
2:44:19.985820
+54:36.327570
49.7p
291
H 40
Dominic Mcaleenan
Älta IF
2:44:20.985960
+54:38.327710
49.7p
292
H 21 Motion
Jonatan Hedin
Helsingborgs SOK
2:44:32.987100
+54:49.328850
49.6p
293
D 21
Klara Torlen
Hammarby If:s SF
2:44:41.988060
+54:59.329810
49.5p
294
H 21 Motion
Jonas Aschbacher
Axa Sports Club
2:44:44.988350
+55:02.330100
49.5p
295
H 40
Anders Rynnnel
Nacka Värmdö SK
2:44:50.988940
+55:07.330690
49.5p
296
H 21 Motion
Rikard Ellbrant
Enebybergs IF
2:44:51.989090
+55:09.330840
49.5p
297
H 21 Motion
Krister Henriksson
Swe
2:44:54.989350
+55:12.331100
49.5p
298
H 21 Motion
Anders Berglund
Swe
2:44:56.989500
+55:13.331250
49.5p
299
H 45
Fredrik Drake
Nacka Värmdö SK
2:44:58.989740
+55:15.331490
49.4p
300
D 21
Camilla Åbergh
Arlanda-märsta SK
2:44:58.989750
+55:16.331500
49.4p
301
H 21 Motion
Oskar Birkne
Swe
2:45:01.990080
+55:19.331830
49.4p
302
H 21 Motion
Kalle Kjerstadius
Saltsjöbadens SLK
2:45:05.990480
+55:23.332230
49.4p
303
H 21 Motion
Jens Reichert
Swe
2:45:06.990570
+55:24.332320
49.4p
304
D 21 Motion
Helena Zingmark
Norrfjärdens IF
2:45:12.991140
+55:29.332890
49.4p
305
H 21 Motion
Hansi Elsbacher
Swe
2:45:24.992330
+55:41.334080
49.3p
306
H 21 Motion
Stefan Nederberg
Swe
2:45:26.992590
+55:44.334340
49.3p
307
H 50
Jari Tikkanen
Nacka Värmdö SK
2:45:28.992730
+55:45.334480
49.3p
308
H 50
Leif Carlsson
Mälarö SOK
2:45:30.992950
+55:48.334700
49.3p
309
H 45
Fredrik Randmark
Brandkårens IK
2:45:42.994150
+56:00.335900
49.2p
310
H 40
Henrik Friberger
Nacka Värmdö SK
2:45:43.994200
+56:00.335950
49.2p
311
H 45
Staffan Ljung
IF Spirit IF
2:45:48.994760
+56:06.336510
49.2p
312
H 40
Niclas Ward
IF Spirit IF
2:45:50.994940
+56:07.336690
49.1p
313
H 21 Motion
Stefan Norberg
Swe
2:45:53.995250
+56:11.337000
49.1p
314
H 21
Andreas Holmgren
Nacka Värmdö SK
2:45:55.995480
+56:13.337230
49.1p
315
H 21
Jimmy Johansson
Östervåla IF
2:45:56.995540
+56:13.337290
49.1p
316
H 40
Magnus Lövdén
Yuppie Ski Club
2:46:06.996580
+56:24.338330
49.1p
317
H 21 Motion
Martin Florin
Swe
2:46:18.997700
+56:35.339450
49.0p
318
H 35
Daniel Kallur
Handelsbankens IF Sthl
2:46:22.998110
+56:39.339860
49.0p
319
H 40
Anders Julin
Handelsbankens IF Sthl
2:46:25.998450
+56:43.340200
48.9p
320
H 21
Tommy Ljungqvist
Axa Sports Club
2:46:29.998870
+56:47.340620
48.9p
321
H 50
Stig-erik Siljebrand
Södertälje IF
2:46:38.999710
+56:55.341460
48.9p
322
H 21 Motion
Johan Toll
Swe
2:46:55.1001410
+57:12.343160
48.8p
323
H 21
Gustav Andersson
Hammerdals IF
2:47:11.1003070
+57:29.344820
48.7p
324
H 45
Jörgen Maass
IK Stern
2:47:27.1004620
+57:44.346370
48.6p
325
H 21 Motion
Daniel Alenius
Swe
2:47:28.1004740
+57:45.346490
48.6p
326
H 21 Motion
Jonas Arnberg
Swe
2:47:33.1005240
+57:50.346990
48.6p
327
H 35
David Bergman
Brudpiga RK
2:47:35.1005470
+57:53.347220
48.6p
328
H 35
Rickard Lidström
Brudpiga RK
2:47:39.1005890
+57:57.347640
48.5p
329
H 21 Motion
Erik Edholm
Swe
2:48:00.1007970
+58:18.349720
48.4p
330
H 21 Motion
Olov Svartström
Swe
2:48:01.1008000
+58:18.349750
48.4p
331
H 35
Johan Staff
Alecta KF
2:48:08.1008740
+58:25.350490
48.4p
332
D 21
Rebecka Harding
Yuppie Ski Club
2:48:17.1009620
+58:34.351370
48.3p
333
H 35
Mathias Johansson
Sundbybergs IK
2:48:20.1009920
+58:37.351670
48.3p
334
H 21 Motion
Magnus Grimfors
Swe
2:48:22.1010160
+58:40.351910
48.3p
335
H 21 Motion
Daniel Bremberg
Täby IS Skidklubb
2:48:24.1010330
+58:41.352080
48.3p
336
H 21
Emil Lundgren
Axa Sports Club
2:48:38.1011700
+58:55.353450
48.2p
337
H 45
Fredrik Åslund
Peab Fritid
2:48:43.1012200
+59:00.353950
48.2p
338
H 21 Motion
Magnus Ekman
Swe
2:48:44.1012320
+59:01.354070
48.2p
339
D 21
Fanny Jacobsson
IK Stern
2:48:44.1012380
+59:02.354130
48.2p
340
H 21 Motion
Henrik Kemppainen
Swe
2:48:53.1013260
+59:11.355010
48.1p
341
H 45
Tony Lind
Nacka Värmdö SK
2:48:55.1013440
+59:12.355190
48.1p
342
H 55
Tage Lundberg
Riddarnas IF
2:48:56.1013510
+59:13.355260
48.1p
343
H 50
Lars Nitare
Nacka Värmdö SK
2:49:07.1014680
+59:25.356430
48.0p
344
H 21 Motion
Anders Lalin
Axa Sports Club
2:49:09.1014870
+59:27.356620
48.0p
345
H 21 Motion
Robert Irestig
Swe
2:49:12.1015180
+59:30.356930
48.0p
346
H 21 Motion
Olof Karlsson
Axa Sports Club
2:49:13.1015260
+59:31.357010
48.0p
347
H 21
Daniel Wennlund
Hammarby If:s SF
2:49:13.1015280
+59:31.357030
48.0p
348
H 40
Tony Olaussen
Stockholms Rullskidklubb
2:49:33.1017280
+59:51.359030
47.9p
349
D 21 Motion
Maria Yregård
Swe
2:49:37.1017630
+59:54.359380
47.9p
350
H 40
Stefan Bergsten
Axa Sports Club
2:49:42.1018160
+1:00:00.359910
47.9p
351
H 21 Motion
Peter Rosenqvist
Swe
2:49:44.1018350
+1:00:02.360100
47.8p
352
H 21
Linus Johansson
IF Spirit IF
2:49:45.1018470
+1:00:03.360220
47.8p
353
H 21 Motion
Magnus Schou
Täby IS Skidklubb
2:50:01.1020020
+1:00:18.361770
47.8p
354
H 35
Joakim Ludvigsson
Axa Sports Club
2:50:10.1020980
+1:00:28.362730
47.7p
355
H 21 Motion
Jimmy Andersson
Nacka Värmdö SK
2:50:20.1021970
+1:00:38.363720
47.7p
356
H 55
Mats Åkerlund
IK Jordbänningarna
2:50:22.1022180
+1:00:40.363930
47.6p
357
H 21
Thomas Fodor Karlsson
IK Jordbänningarna
2:50:28.1022700
+1:00:45.364450
47.6p
358
H 21 Motion
Martin Källgård
Swe
2:50:31.1023070
+1:00:49.364820
47.6p
359
H 21 Motion
Lars Jonsson
Valö IK
2:50:43.1024260
+1:01:01.366010
47.5p
360
H 21 Motion
Andre Rhodin
Swe
2:50:46.1024560
+1:01:04.366310
47.5p
361
H 40
Peter Jonsson
Ibm-klubben
2:50:55.1025440
+1:01:12.367190
47.5p
362
H 21
Staffan Sandblad
IK Jordbänningarna
2:51:06.1026590
+1:01:24.368340
47.4p
363
H 35
Johan Sandberg
Q-gruppen LF
2:51:08.1026750
+1:01:26.368500
47.4p
364
H 45
Tomas Nilsson
IFK Västerås Skidklubb
2:51:18.1027700
+1:01:35.369450
47.3p
365
D 21 Motion
Jessica Ahlzén
Swe
2:51:48.1030780
+1:02:06.372530
47.2p
366
H 21 Motion
Jacob Bolin
Swe
2:51:49.1030820
+1:02:06.372570
47.2p
367
H 21 Motion
Felix Rudberg
Swe
2:52:30.1034900
+1:02:47.376650
47.0p
368
H 21 Motion
Per Söderholm
Nacka Värmdö SK
2:52:31.1035020
+1:02:48.376770
47.0p
369
H 21 Motion
Christian Bouvier
Swe
2:52:33.1035230
+1:02:50.376980
46.9p
370
H 45
Anders Röstin
Söders Skid O OL Tyresö
2:52:41.1036090
+1:02:59.377840
46.9p
371
H 50
Carl Frögelius
Enebybergs IF
2:52:45.1036460
+1:03:03.378210
46.9p
372
H 50
Tommy Emanuelsson
Stockholms Rullskidklubb
2:52:47.1036620
+1:03:04.378370
46.9p
373
H 21 Motion
Mattias Fridström
Telia IF Farsta
2:53:01.1038070
+1:03:19.379820
46.8p
374
H 50
Mats Rytter
Axa Sports Club
2:53:03.1038260
+1:03:21.380010
46.8p
375
H 35
Jakob Hussfelt
Nacka Värmdö SK
2:53:06.1038520
+1:03:23.380270
46.8p
376
H 21
Jonas Sandström
Axa Sports Club
2:53:07.1038630
+1:03:24.380380
46.8p
377
H 21
Joel Lenman
Nacka Värmdö SK
2:53:21.1040040
+1:03:38.381790
46.7p
378
H 21 Motion
Alexander Björk
Swe
2:53:28.1040700
+1:03:45.382450
46.7p
379
H 21
Samuel Littwold
Axa Sports Club
2:53:50.1042990
+1:04:08.384740
46.5p
380
H 21 Motion
Daniel Bengtsson
Nacka Värmdö SK
2:54:21.1046060
+1:04:39.387810
46.4p
381
H 21 Motion
Lennart Ramberg
Grava Skidklubb
2:54:23.1046240
+1:04:40.387990
46.4p
382
H 55
Jerker Petersson
OK Gynge
2:54:26.1046580
+1:04:44.388330
46.4p
383
H 40
Jim Bellås
Nacka Värmdö SK
2:54:33.1047260
+1:04:51.389010
46.3p
384
H 21
Olof Lundin
IK Vista
2:54:38.1047780
+1:04:56.389530
46.3p
385
H 21 Motion
Fredrik Demling
Bonbiz SK
2:54:46.1048590
+1:05:04.390340
46.3p
386
H 21 Motion
Rikard Skött
IK Jarl Rättvik
2:54:48.1048750
+1:05:06.390500
46.3p
387
H 40
Peter Åkerlund
Sundbybergs IK
2:55:09.1050870
+1:05:27.392620
46.1p
388
H 60
Jan Enbuske
Nacka Värmdö SK
2:55:36.1053510
+1:05:53.395260
46.0p
389
H 21 Motion
Niclas Sörell
Nacka Värmdö SK
2:55:39.1053840
+1:05:56.395590
46.0p
390
H 21
Johan Andersson
Hammerdals IF
2:55:46.1054590
+1:06:04.396340
46.0p
391
H 21 Motion
Carl Friberg
Axa Sports Club
2:55:48.1054790
+1:06:06.396540
46.0p
392
H 21 Motion
Magnus Johansson
Nacka Värmdö SK
2:55:52.1055120
+1:06:09.396870
45.9p
393
H 45
Jim Favre
Peab Fritid
2:55:54.1055310
+1:06:11.397060
45.9p
394
H 21 Motion
Niklas Arvidsson
Swe
2:56:01.1056000
+1:06:18.397750
45.9p
395
H 55
Morgan Skogh
Länsförsäkring IF
2:56:02.1056150
+1:06:20.397900
45.9p
396
H 21
Magne Pettersson
IK Jordbänningarna
2:56:07.1056610
+1:06:24.398360
45.9p
397
H 21 Motion
Magnus Landare
Alectas Kamratförening
2:56:36.1059500
+1:06:53.401250
45.7p
398
H 21 Motion
Daniel Truedsson
Axa Sports Club
2:56:49.1060820
+1:07:06.402570
45.7p
399
H 35
Daniel Hedlund
Hammarby If:s SF
2:56:50.1060950
+1:07:08.402700
45.6p
400
H 21 Motion
Fredrik Sivertsson
Swe
2:56:59.1061880
+1:07:17.403630
45.6p
401
H 21 Motion
Robert Jonasson
Swe
2:57:06.1062550
+1:07:24.404300
45.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 40
Fredrik Pettersson
Stockholms-postens IK
2:57:09.1062870
+1:07:27.404620
45.6p
403
H 21 Motion
Hans Åberg Lennartsnäs
Riddarnas IF
2:57:12.1063110
+1:07:29.404860
45.5p
404
H 21 Motion
Johan Lind
Swe
2:57:19.1063870
+1:07:37.405620
45.5p
405
D 21 Motion
Emmy Benderix
Swe
2:57:20.1063930
+1:07:37.405680
45.5p
406
H 21 Motion
Dag Bredberg
Axa Sports Club
2:57:20.1063940
+1:07:37.405690
45.5p
407
H 21 Motion
Leif Nilsson
Djurgårdens IF Af
2:57:32.1065190
+1:07:50.406940
45.4p
408
H 35
Henrik Lundberg
Axa Sports Club
2:57:33.1065250
+1:07:51.407000
45.4p
409
H 21 Motion
Lars Lindqvist
IK Jordbänningarna
2:57:43.1066250
+1:08:01.408000
45.4p
410
H 35
Henrik Därth
Järla IF SK
2:57:49.1066860
+1:08:07.408610
45.4p
411
H 21 Motion
Erik Tjernström
Axa Sports Club
2:57:52.1067190
+1:08:10.408940
45.3p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 2:58:00
412
H 40
Peter Hampus
Fredrikshofs IF SOK
2:58:02.1068110
+1:08:19.409860
45.3p
413
H 21 Motion
Johan Rockström
Vaxholms Kanotsällskap
2:58:08.1068740
+1:08:25.410490
45.3p
414
H 21 Motion
Mats Nielsen
Swe
2:58:08.1068770
+1:08:26.410520
45.3p
415
H 21 Motion
Pär Söderlund
Swe
2:58:08.1068780
+1:08:26.410530
45.3p
416
H 21 Motion
Sakari Tiittanen
Ingarö IF
2:58:24.1070340
+1:08:41.412090
45.2p
417
H 65
Bo-göran Svensson
Falkenbergs OK
2:58:34.1071330
+1:08:51.413080
45.1p
418
H 21 Motion
Niklas Blomdahl
Axa Sports Club
2:58:36.1071520
+1:08:53.413270
45.1p
419
H 21 Motion
Per Almesjö
Swe
2:58:38.1071720
+1:08:55.413470
45.1p
420
H 21 Motion
Göran Stenfelt
Axa Sports Club
2:58:44.1072320
+1:09:01.414070
45.1p
421
H 21 Motion
Tomas Fredriksson
Swe
2:59:06.1074520
+1:09:23.416270
45.0p
422
H 21 Motion
Johannes Gårdh
Nacka Värmdö SK
2:59:10.1074940
+1:09:27.416690
45.0p
423
H 50
Henrik Zielfelt
Axa Sports Club
2:59:12.1075150
+1:09:30.416900
45.0p
424
H 45
Tommy Korhonen
Ericsson IK Stockholm
2:59:16.1075510
+1:09:33.417260
44.9p
425
H 21
Peter Zeil
Axa Sports Club
2:59:16.1075550
+1:09:34.417300
44.9p
426
H 21 Motion
Jakob Tham
Swe
2:59:21.1076060
+1:09:39.417810
44.9p
427
H 21
Henrik Wiréhn
Axa Sports Club
2:59:26.1076500
+1:09:43.418250
44.9p
428
H 21 Motion
Otto Jandér
Swe
2:59:28.1076760
+1:09:46.418510
44.9p
429
H 35
Per Sonnerby
Hammarby If:s SF
2:59:35.1077480
+1:09:53.419230
44.8p
430
H 21
Ludvig Wallmann
Burseryds IF
2:59:53.1079210
+1:10:10.420960
44.8p
431
H 45
Peter Busck
Saltsjöbadens SLK
3:00:00.1079930
+1:10:17.421680
44.7p
432
H 21 Motion
Magnus Söderbaum
Enhörna IF
3:00:11.1081010
+1:10:28.422760
44.7p
433
D 21 Motion
Johanna Andrae
Bålsta SK
3:00:22.1082140
+1:10:39.423890
44.6p
434
H 21 Motion
Lars Nicander
Ibm-klubben
3:00:39.1083800
+1:10:56.425550
44.5p
435
H 50
Jerry Lindroth
Nacka Värmdö SK
3:00:39.1083830
+1:10:56.425580
44.5p
436
H 21
Tomas Larström
Nacka Värmdö SK
3:00:47.1084670
+1:11:05.426420
44.5p
437
H 21 Motion
Hannes Olsson
Vibyggerå SK
3:00:48.1084750
+1:11:06.426500
44.5p
438
H 21 Motion
Niclas Rundlöf
Swe
3:00:49.1084810
+1:11:06.426560
44.5p
439
H 35
Christian Fagerlund
Axa Sports Club
3:00:52.1085130
+1:11:09.426880
44.5p
440
H 35
Jeffrey Norville
Ufk
3:00:53.1085240
+1:11:10.426990
44.5p
441
H 21 Motion
Osman Keskin
Swe
3:00:59.1085860
+1:11:17.427610
44.5p
442
H 21 Motion
Magnus Hellgren
Swe
3:01:13.1087220
+1:11:30.428970
44.4p
443
H 21
Johannes Henriksson
Själevad Skidor IF
3:02:06.1092510
+1:12:23.434260
44.1p
444
H 35
Daniel Jansson
Sundbybergs BK
3:02:07.1092640
+1:12:24.434390
44.1p
445
H 21 Motion
Niklas Gehlin
Swe
3:02:10.1092920
+1:12:27.434670
44.1p
446
H 21 Motion
Jonas Fahlbeck
Swe
3:02:13.1093210
+1:12:30.434960
44.1p
447
H 21 Motion
Tomas Tärnfors
Swe
3:02:13.1093230
+1:12:30.434980
44.1p
448
D 21 Motion
Erica Smedberg
Axa Sports Club
3:02:14.1093310
+1:12:31.435060
44.1p
449
H 50
Thomas Johnson
Boo Kanot Och Skidklubb
3:02:27.1094680
+1:12:45.436430
44.0p
450
H 21 Motion
Arvid Wahlman
Swe
3:02:40.1095940
+1:12:57.437690
44.0p
451
H 21 Motion
Staffan Berglund
Swe
3:02:42.1096100
+1:12:59.437850
44.0p
452
H 50
Ola Littorin
Täby IS Skidklubb
3:02:50.1096970
+1:13:08.438720
43.9p
453
H 40
Robin Nordgren
Nacka Värmdö SK
3:02:59.1097880
+1:13:17.439630
43.9p
454
H 21 Motion
Pär Karlsson
Sweden
3:03:08.1098760
+1:13:26.440510
43.9p
455
H 21 Motion
Patrik Törner
Swe
3:03:10.1098970
+1:13:28.440720
43.8p
456
H 50
Stefan Hjälte
Täby IS Skidklubb
3:03:13.1099250
+1:13:31.441000
43.8p
457
H 21 Motion
Mattias Lindmark
Swe
3:03:20.1099920
+1:13:37.441670
43.8p
458
H 21 Motion
Eric Nilsson
Täby IS Skidklubb
3:03:35.1101420
+1:13:52.443170
43.7p
459
D 21
Åsa Pettersson
Brottby SK
3:03:38.1101770
+1:13:56.443520
43.7p
460
H 40
Patrik Löfgren
Nacka Värmdö SK
3:03:42.1102180
+1:14:00.443930
43.7p
461
H 40
Peter Eriksson
Storvreta IK
3:03:48.1102710
+1:14:05.444460
43.7p
462
H 35
Mathias Lang
Nacka Värmdö SK
3:03:53.1103200
+1:14:10.444950
43.7p
463
H 40
Fredrik Svensson
Sandvik Västberga PF
3:04:10.1104930
+1:14:27.446680
43.6p
464
D 21 Motion
Jenny Blinke
Älta IF
3:04:16.1105520
+1:14:33.447270
43.6p
465
H 21 Motion
Petter Berg
Swe
3:04:41.1108060
+1:14:59.449810
43.4p
466
H 40
David Lindberg
Försvarets Sk
3:04:55.1109440
+1:15:12.451190
43.4p
467
H 21
Peter Unnerstad
Väsby SK
3:05:08.1110780
+1:15:26.452530
43.3p
468
D 21 Motion
Anna Jepson
Swe
3:05:17.1111650
+1:15:35.453400
43.3p
469
D 21 Motion
Anna Lundin
Swe
3:05:17.1111660
+1:15:35.453410
43.3p
470
D 21 Motion
Hanna Heyman
Swe
3:05:32.1113130
+1:15:49.454880
43.2p
471
H 21 Motion
Carl-adam Von Scheele
Sälens IF
3:05:32.1113140
+1:15:49.454890
43.2p
472
H 21 Motion
Thomas Nilsson
Nacka Värmdö SK
3:05:34.1113340
+1:15:51.455090
43.2p
473
H 45
Mikael Lundin
Peab Fritid
3:05:35.1113420
+1:15:52.455170
43.2p
474
H 21 Motion
Mats Olsson
Fmv-sport
3:05:37.1113640
+1:15:54.455390
43.2p
475
H 40
Anders Törnlund
Skutskärs OK
3:05:49.1114810
+1:16:06.456560
43.1p
476
H 45
Johan Gustafson
Stockholmspolisens IF SK
3:05:55.1115400
+1:16:12.457150
43.1p
477
H 21 Motion
Paul Svensson
Swe
3:05:58.1115730
+1:16:15.457480
43.1p
478
H 21 Motion
Max Strandberg
Ingarö IF
3:06:16.1117500
+1:16:33.459250
43.0p
479
H 50
Anders Hellman
Skanska IF
3:06:16.1117580
+1:16:34.459330
43.0p
480
H 21 Motion
Tomas Dahl
Swe
3:06:23.1118240
+1:16:40.459990
43.0p
481
H 21 Motion
Gabriel Wetter
Saltsjöbadens IF
3:06:39.1119880
+1:16:57.461630
42.9p
482
H 21 Motion
Fredrik Larsson
JM Konc IF
3:07:04.1122310
+1:17:21.464060
42.8p
483
H 21 Motion
David Miller
Swe
3:07:18.1123720
+1:17:35.465470
42.7p
484
H 21 Motion
Kjell Gunnarsson
Axa Sports Club
3:07:19.1123870
+1:17:37.465620
42.7p
485
D 21 Motion
Annelie Florin
Stockholm Landsting IF SK
3:07:31.1125080
+1:17:49.466830
42.7p
486
H 21 Motion
Patrik Yderberg
Springtime Travel
3:07:32.1125170
+1:17:50.466920
42.7p
487
D 21
Lovisa Lagerblad
Axa Sports Club
3:07:45.1126480
+1:18:03.468230
42.6p
488
H 21 Motion
Magnus Wållberg
Nacka Värmdö SK
3:08:01.1128020
+1:18:18.469770
42.6p
489
H 21 Motion
Erik Arwinge
Swe
3:08:04.1128370
+1:18:22.470120
42.5p
490
H 21 Motion
Per Johansson
Swe
3:08:35.1131480
+1:18:53.473230
42.4p
491
H 21 Motion
Anders Pettersson
Motala Aif SK
3:08:39.1131840
+1:18:56.473590
42.4p
492
H 21 Motion
Magnus Eriksson
Swe
3:09:04.1134320
+1:19:21.476070
42.3p
493
H 21 Motion
Olof Sundblad
Swedbank IF
3:09:30.1136930
+1:19:47.478680
42.2p
494
D 21 Motion
Helena Johansson
Enhörna IF
3:09:33.1137210
+1:19:50.478960
42.2p
495
H 21 Motion
Niklas Blomgren
Axa Sports Club
3:09:45.1138430
+1:20:02.480180
42.1p
496
H 35
Svante Horn
Värmdö IF
3:10:04.1140360
+1:20:22.482110
42.0p
497
H 35
Eric Svartström
Rembo IK
3:10:07.1140640
+1:20:24.482390
42.0p
498
D 21 Motion
Emma Martinelle
Söders Skid O OL Tyresö
3:10:12.1141130
+1:20:29.482880
42.0p
499
H 21
Oskar Kalmaru
Axa Sports Club
3:10:20.1141950
+1:20:38.483700
42.0p
500
H 21 Motion
Erik Spade
Enhörna IF
3:10:25.1142490
+1:20:43.484240
42.0p
Visar resultat 1 till 500 av 981[
1
2
]