Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Landsjön Runt
2012-04-29
Deltävling i
Pölder Cup 2011/2012
<<< Landsbrosprinten
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
12.5km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
25:46.154500
79.2p
2
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
26:00.155900
+14.1300
78.5p
3
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
26:02.156100
+16.1500
78.4p
4
H 21
Harald Fladseth
Strindheim IL
26:32.159100
+46.4500
76.9p
5
H 21
Johan Palmér
IK Vista
26:37.159600
+51.5000
76.6p
6
H 21
Joakim Svensson
Hultsfreds Lk
27:21.164000
+1:35.9400
74.6p
7
H 21
Adam Blomberg
OK Landehof
27:22.164100
+1:36.9500
74.5p
8
H 21
Magnus Aasa
OK Kullingshof
27:34.165300
+1:48.10700
74.0p
9
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
27:37.165600
+1:51.11000
73.9p
10
H 21
Anders Boestad
IK Vista
27:52.167100
+2:06.12500
73.2p
11
H 21
Ragnar Crona
OK Landehof
27:53.167200
+2:07.12600
73.2p
12
H 21
Nils Rydenfalk
Hultsfred
27:54.167300
+2:08.12700
73.1p
13
H 21
Roger Lindberg
IK Wilske
27:57.167600
+2:11.13000
73.0p
14
H 21
Johannes Gunnarzon
IF Hallby SOK
27:59.167800
+2:13.13200
72.9p
15
H 21
Uffe Petersson
Anderstorps OK
28:07.168600
+2:21.14000
72.6p
16
H 21
Johan Nyman
Ulricehamns IF
28:08.168700
+2:22.14100
72.5p
17
H 21
Erik Finnskog
Tranemo IF
29:38.177700
+3:52.23100
68.8p
18
H 21
Adam Persson
Eksjö SOK
30:20.181900
+4:34.27300
67.3p
19
H 21
Bengt Dahlberg
Hultsfreds Lk
31:29.188800
+5:43.34200
64.8p
20
H 21
Peter Saarikoski
Vassunda IF
32:22.194100
+6:36.39500
63.0p
21
H 21
Leif Eklund
Skultorps IF
32:30.194900
+6:44.40300
62.8p
22
D 21
Karin Björnlinger
IK Vista
32:45.196400
+6:59.41800
62.3p
23
H 21
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
33:27.200600
+7:41.46000
61.0p
24
H 21
Patrik Persson
Eksjö SOK
36:23.218200
+10:37.63600
56.1p
25
H 21
Rickard Stark
Lekeryd-Svarttorps SK
40:10.240900
+14:24.86300
50.8p
26
H 21
Ulf Lindvall
Nybro Ski
41:08.246700
+15:22.92100
49.6p
27
H 21
Sam Johansson
OK Dacke
41:36.249500
+15:50.94900
49.0p
28
H 21
Markus Lund
IK Vista
44:43.268200
+18:57.113600
45.6p
29
H 21
Andreas Blohm
Grava SK
23:59:58.8639700
30
H 21
Lars-åke Eriksson
Tierps IF
23:59:59.8639800
30
H 21
Peter Nilsson
Ölmstads IS
23:59:59.8639800
30
H 21
Arvid W Strömnes
Fredrikstad SK
23:59:59.8639800
6km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
14:45.88400
2
H 16
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
15:13.91200
+28.2700
3
D 16
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
16:49.100800
+2:04.12300
4
H 16
Daniel Johansson
Bredaryds SOK
17:13.103200
+2:28.14700
5
D 16
Annie Lindh
IF Hallby SOK
17:59.107800
+3:14.19300
6
D 16
Hanna Dahlberg
Skillingaryds FK
18:14.109300
+3:29.20800
7
H 16
Johannes Lindvall
Nybro Ski
20:08.120700
+5:23.32200
8
H 16
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
22:42.136100
+7:57.47600
9
H 16
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
4km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
10:29.62800
2
H 14
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
10:34.63300
+5.400
3
H 14
Anton Lund
IK Vista
11:16.67500
+47.4600
4
D 14
Evelina Lax
Nässjö SF
11:20.67900
+51.5000
5
H 14
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
11:29.68800
+1:00.5900
6
H 14
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
11:32.69100
+1:03.6200
7
H 14
Andreas Gustafsson
IK Vista
12:22.74100
+1:53.11200
8
H 14
Leo Johansson
Skillingaryds FK
13:17.79600
+2:48.16700
9
H 14
Arvid Claesson
IF Hallby SOK
15:37.93600
+5:08.30700
Logga in för att slippa de här annonserna
12.5km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Tobias Westman
IK Stern
21:39.129800
81.6p
2
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
21:41.130000
+2.100
81.5p
3
H 21
Samuel Norlén
Team Arkmek
21:42.130100
+3.200
81.4p
4
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
21:58.131700
+19.1800
80.4p
5
H 21
Erik Wickström
Ulricehamns IF
22:32.135100
+53.5200
78.4p
6
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
22:33.135200
+54.5300
78.4p
7
H 21
Philip Askeroth
IK Stern
22:35.135400
+56.5500
78.2p
8
H 21
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
22:41.136000
+1:02.6100
77.9p
9
H 21
Joakim Gustafsson
Eds SK
23:08.138700
+1:29.8800
76.4p
10
H 21
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
24:08.144700
+2:29.14800
73.2p
11
D 21
Sandra Hansson
Uddevalla IS
24:11.145000
+2:32.15100
73.1p
12
H 21
Jesper Arnesson
Borås SK
24:12.145100
+2:33.15200
73.0p
13
D 21
Maria Magnusson
IK Hakarpspojkarna
24:13.145200
+2:34.15300
73.0p
14
H 21
Joakim Bydinger
Ronneby OK
24:45.148400
+3:06.18500
71.4p
15
H 21
Jonas Larsson
Östersunds SK
25:07.150600
+3:28.20700
70.3p
16
H 21
Björn Svensson
OK Landehof
25:39.153800
+4:00.23900
68.9p
17
H 21
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
25:46.154500
+4:07.24600
68.6p
18
H 21
Olle Häggdahl
Äspereds IF
26:25.158400
+4:46.28500
66.9p
19
H 21
Lars Johansson
IF Ski Team Skåne
26:28.158700
+4:49.28800
66.8p
20
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
26:34.159300
+4:55.29400
66.5p
21
D 21
Sofie Svensson
IK Vista
29:16.175500
+7:37.45600
60.4p
22
D 21
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
31:25.188400
+9:46.58500
56.2p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)