Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
DM Småland
2012-03-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Oscar Lund
IF Hallby SOK
41:03.246200
2
H 21
Joakim Åleheim
Nybro Ski
43:18.259700
+2:15.13400
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 18
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
25:12.151100
82.5p
2
H 18
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
25:55.155400
+43.4200
80.2p
3
H 18
Emil Svensson
Marhults SOFK
26:12.157100
+1:00.5900
79.4p
4
H 18
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
26:57.161600
+1:45.10400
77.2p
5
H 21
Thomas Karlsson
IK Hakarpspojkarna
27:16.163500
+2:04.12300
76.3p
6
H 20
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
28:17.169600
+3:05.18400
73.5p
7
H 35
Patrik Petersson
Dalstorps IF
31:45.190400
+6:33.39200
65.5p
8
H 65
Thage Davidsson
Brittatorps Tk
35:03.210200
+9:51.59000
59.3p
9
H 21
Per-Elis Svensson
Lönashults GIF
36:21.218000
+11:09.66800
57.2p
10
H 65
Harald Henriksson
Lekeryd-Svarttorps SK
38:16.229500
+13:04.78300
54.3p
11
H 20
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
11
H 20
Anton Elmström
Ålems OK
23:59:59.8639800
11
H 20
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Adam Persson
Eksjö SOK
12:42.76100
2
H 16
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
12:57.77600
+15.1400
3
H 15
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
13:16.79500
+34.3300
4
H 14
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
13:36.81500
+54.5300
5
H 14
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
13:39.81800
+57.5600
6
D 15
Gabriella Gustafsson
IK Vista
14:32.87100
+1:50.10900
7
D 15
Annie Lindh
IF Hallby SOK
14:39.87800
+1:57.11600
8
H 15
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
15:05.90400
+2:23.14200
9
H 16
Daniel Johansson
Bredaryds SOK
15:27.92600
+2:45.16400
10
H 14
Anton Lund
IK Vista
15:29.92800
+2:47.16600
11
D 14
Evelina Lax
Nässjö SF
15:32.93100
+2:50.16900
12
D 21
Sofie Svensson
IK Vista
15:33.93200
+2:51.17000
54.4p
13
H 14
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
15:36.93500
+2:54.17300
14
H 14
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
15:39.93800
+2:57.17600
15
D 16
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
15:58.95700
+3:16.19500
16
H 15
Johannes Lindvall
Nybro Ski
16:22.98100
+3:40.21900
17
H 15
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
16:28.98700
+3:46.22500
18
D 14
Wilma Fridsäll
Landsbro IF SK
16:41.100000
+3:59.23800
19
H 14
Arvid Claesson
IF Hallby SOK
16:54.101300
+4:12.25100
20
D 16
Hanna Dahlberg
Skillingaryds FK
17:27.104600
+4:45.28400
21
H 16
Markus Nordmark
Nässjö SF
18:46.112500
+6:04.36300
22
D 15
Elisabeth Aronsson
Bredaryds SOK
18:51.113000
+6:09.36800
23
D 14
Emelie Hansson
Lekeryd-Svarttorps SK
19:05.114400
+6:23.38200
24
D 21
Anna Nero Nordmark
Nässjö SF
19:09.114800
+6:27.38600
44.9p
25
D 21
Anna Mattsson
Landsbro IF SK
21:33.129200
+8:51.53000
40.3p
26
D 14
Alma Bergqwist
Vaggeryds SOK
23:59:59.8639800
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 13
Andreas Gustafsson
IK Vista
7:32.45100
2
H 12
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
7:45.46400
+13.1200
3
H 12
Axel Ribbholm
Landsbro IF SK
7:54.47300
+22.2100
4
H 13
Leo Johansson
Skillingaryds FK
8:06.48500
+34.3300
5
D 11
Moa Hansson
Landsbro IF SK
8:21.50000
+49.4800
6
H 12
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
8:45.52400
+1:13.7200
7
H 12
Kim Åleheim
Nybro Ski
8:54.53300
+1:22.8100
8
H 11
Karl Stark
Vaggeryds SOK
9:49.58800
+2:17.13600
9
H 11
Gideon Claesson
IF Hallby SOK
10:19.61800
+2:47.16600
10
D 11
Elsa Melin
Landsbro IF SK
10:26.62500
+2:54.17300
11
D 12
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
11
H 11
August Höglund
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
11
H 12
Philip Gustafsson
Hvetlanda SK
23:59:59.8639800
11
H 13
Albin Johansson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
11
H 13
Anton Käll
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
11
H 13
Fredrik Oscarsson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
11
H 13
Elias Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
11
H 13
Axel Höglund
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
6:00.35900
2
H 10
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
6:15.37400
+15.1400
3
H 10
Carl Rendahl
Lekeryd-Svarttorps SK
7:07.42600
+1:07.6600
4
H 10
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
7:41.46000
+1:41.10000
5
D 10
Nora Andersson
Landsbro IF SK
8:53.53200
+2:53.17200
6
H 10
Axel Elmblad
Bredaryds SOK
23:59:59.8639800
6
D 10
Andrea Aulin
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)