Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Högboskidan
2012-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
4.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
11:43.70200
1
H 16
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
11:43.70200
3
H 14
Albert Carling
Falu IK
12:40.75900
+57.5600
4
H 14
Linus Lillsjö
Torshälla-Nyby IS
12:41.76000
+58.5700
5
H 16
Simon Eckerlid
Falu IK
12:42.76100
+59.5800
6
H 14
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
12:47.76600
+1:04.6300
7
H 14
Edvin Nordström
Brottby SK
12:53.77200
+1:10.6900
8
H 14
Jacob Nystedt
Sundbybergs IK
13:07.78600
+1:24.8300
9
H 14
Fredrik Höglund
Järbo IF
13:20.79900
+1:37.9600
10
H 14
Karl Ingard
IK Rex
13:27.80600
+1:44.10300
10
H 14
Adam Östling
Sundbybergs IK
13:27.80600
+1:44.10300
12
D 14
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
13:34.81300
+1:51.11000
13
H 14
Emil Hedlund
Högbo GOIF
13:41.82000
+1:58.11700
14
H 16
William Westerlund
Falu IK
13:42.82100
+1:59.11800
15
H 16
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
13:50.82900
+2:07.12600
16
H 14
Nils Eriksson
Falu IK
14:04.84300
+2:21.14000
16
H 14
Emil Bywall
Högbo GOIF
14:04.84300
+2:21.14000
18
D 14
Ida Palmberg
Högbo GOIF
14:06.84500
+2:23.14200
19
D 14
Cordelia Melén Olsson
Häverödals IF
14:11.85000
+2:28.14700
20
H 14
Filip Kyrö
Högbo GOIF
14:19.85800
+2:36.15500
21
D 14
Emma Blixt
Järbo IF
14:21.86000
+2:38.15700
22
D 14
Ida Persson
Ockelbo SK
14:24.86300
+2:41.16000
23
D 16
Frida Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
14:25.86400
+2:42.16100
24
D 14
Sanna Forsman
Öje IF
14:27.86600
+2:44.16300
24
H 14
Andreas Persson
Högbo GOIF
14:27.86600
+2:44.16300
24
H 16
Oscar Perers
Falu IK
14:27.86600
+2:44.16300
27
D 14
Anna Alm
Sundbybergs IK
14:32.87100
+2:49.16800
28
H 14
David Ljunglund
Falu IK
14:39.87800
+2:56.17500
29
H 16
Jonas Gustafsson
Falu IK
14:41.88000
+2:58.17700
30
D 16
Ida Carling
Falu IK
14:51.89000
+3:08.18700
31
H 14
Markus Hägglund
IK Rex
15:08.90700
+3:25.20400
32
H 14
Jacob Persson
IK Rex
15:09.90800
+3:26.20500
33
H 14
Oscar Persson
Årsunda IF
15:10.90900
+3:27.20600
34
H 14
Marcus Westén
Norbergs SK
15:26.92500
+3:43.22200
35
D 16
Jessica Johansson
Falu IK
15:58.95700
+4:15.25400
36
D 14
Lisa Umberg
IK Rex
16:16.97500
+4:33.27200
37
D 14
Johanna Andersson
Falu IK
16:28.98700
+4:45.28400
38
D 14
Jenny Perérs
Falu IK
16:56.101500
+5:13.31200
39
D 14
Johanna Börjesson
Storviks IF
17:06.102500
+5:23.32200
40
H 14
Albin Wallin
Järbo IF
17:08.102700
+5:25.32400
41
D 14
Jennie Börjesson
Storviks IF
18:15.109400
+6:32.39100
42
H 14
Rasmus Jonsson
Ockelbo SK
23:59:58.8639700
43
D 14
Emma Wilkenson
Valbo Aif
23:59:59.8639800
43
D 14
Emma Hållström
Valbo Aif
23:59:59.8639800
43
D 14
Gry Kyllingstad
Häverödals IF
23:59:59.8639800
43
H 14
Simon Zetterberg
Valbo Aif
23:59:59.8639800
43
H 14
Oskar Holm
Falu IK
23:59:59.8639800
43
H 14
Albin Sahlin
Falu IK
23:59:59.8639800
43
H 16
Erik Hållström
Valbo Aif
23:59:59.8639800
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 12
Emil Danielsson
Högbo GOIF
9:04.54300
2
H 12
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
9:56.59500
+52.5100
3
H 12
Pontus Olofsson Bierfelt
Torshälla-Nyby IS
9:57.59600
+53.5200
4
H 12
Johan Lüning
Bålsta SK
9:58.59700
+54.5300
5
D 12
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
10:10.60900
+1:06.6500
6
D 12
Judith Dolleris
Falu IK
10:12.61100
+1:08.6700
7
H 12
Adam Jönsson
Falu IK
10:19.61800
+1:15.7400
8
H 12
Max Andersson
Domnarvets GOIF
10:30.62900
+1:26.8500
9
D 12
Louise Lindström
Högbo GOIF
10:31.63000
+1:27.8600
9
D 12
Isabelle Andersson
Järbo IF
10:31.63000
+1:27.8600
11
D 12
Johanna Ingard
IK Rex
10:35.63400
+1:31.9000
12
H 12
Erik Hårrskog
Falu IK
10:37.63600
+1:33.9200
13
D 12
Maja Larsson
Ockelbo SK
10:38.63700
+1:34.9300
14
H 12
Harald Carling
Falu IK
10:48.64700
+1:44.10300
15
H 12
Victor Johansson
Högbo GOIF
10:49.64800
+1:45.10400
16
H 12
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
10:52.65100
+1:48.10700
17
D 12
Agnes Nordling
Högbo GOIF
10:55.65400
+1:51.11000
18
H 12
Adam Hodin
Årsunda IF
10:56.65500
+1:52.11100
19
H 12
Martin Mickels
Bålsta SK
10:59.65800
+1:55.11400
20
D 12
Amanda Eriksson
Öregrunds IK
11:11.67000
+2:07.12600
21
D 12
Lovisa Bivstedt
Sundbybergs IK
11:13.67200
+2:09.12800
22
H 12
Olle Björk
Högbo GOIF
11:29.68800
+2:25.14400
23
H 12
Jesper Kyrö
Högbo GOIF
11:35.69400
+2:31.15000
24
D 12
Sara Eckerlid
Falu IK
11:43.70200
+2:39.15800
25
D 12
Emma Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
11:47.70600
+2:43.16200
25
H 12
David Sundqvist
IK Rex
11:47.70600
+2:43.16200
27
H 12
Martin Björk
IK Rex
11:49.70800
+2:45.16400
28
D 12
Paige Lembke
Sundbybergs IK
11:51.71000
+2:47.16600
29
D 12
Lisa Melén Olsson
Häverödals IF
11:56.71500
+2:52.17100
30
D 12
Ella Georgsson
Kungsgårdens SK
11:57.71600
+2:53.17200
31
D 12
Josefine Fridsjö
Tierps IF
11:58.71700
+2:54.17300
32
D 12
Alicia Carling
Falu IK
12:14.73300
+3:10.18900
33
H 12
David Mellberg
Bålsta SK
12:19.73800
+3:15.19400
34
D 12
Lovisa Lillsjö
Torshälla-Nyby IS
12:21.74000
+3:17.19600
35
D 12
Ellinor Wijk
Högbo GOIF
12:28.74700
+3:24.20300
36
H 12
Erik Dahlqvist
Täby IS SK
12:32.75100
+3:28.20700
37
D 12
Olivia Lavén
Täby IS SK
12:44.76300
+3:40.21900
38
D 12
Moa Backlund
Högbo GOIF
12:48.76700
+3:44.22300
39
H 12
Jonatan Ståhl
Sundbybergs IK
12:52.77100
+3:48.22700
40
D 12
Cecilia Lindgren
Falu IK
13:10.78900
+4:06.24500
41
H 12
Elias Näslund
Högbo GOIF
13:14.79300
+4:10.24900
42
D 12
Lotten Fahlberg
Högbo GOIF
13:21.80000
+4:17.25600
43
H 12
Daniel Ståhl
Järbo IF
13:26.80500
+4:22.26100
44
D 12
Nellie Messering
Högbo GOIF
13:46.82500
+4:42.28100
45
H 12
Samuel Sundström
Högbo GOIF
14:32.87100
+5:28.32700
46
D 12
Alva Laurin
Valbo Aif
19:29.116800
+10:25.62400
47
D 12
Petra Forsman
Öje IF
23:59:59.8639800
47
D 12
Tilde Rune
Täby IS SK
23:59:59.8639800
47
D 12
Elsa Wallin
Järbo IF
23:59:59.8639800
47
D 12
Maja Eriksson
Valbo Aif
23:59:59.8639800
47
H 12
William Schultz
IFK Umeå
23:59:59.8639800
47
H 12
Erik Lindgren
Gävle SK
23:59:59.8639800
47
H 12
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Måns Skoglund
Täby IS SK
5:05.30400
2
H 10
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
5:26.32500
+21.2000
3
H 10
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
5:27.32600
+22.2100
4
H 10
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
5:39.33800
+34.3300
5
H 10
Erik Johansson
Falu IK
5:40.33900
+35.3400
6
H 10
Andreas Höglund
Järbo IF
5:41.34000
+36.3500
7
H 10
Kalle Georgsson
Kungsgårdens SK
5:42.34100
+37.3600
8
H 10
Calle Rune
Täby IS SK
5:56.35500
+51.5000
9
D 10
Lisa Åkerlöf
Öregrunds IK
5:59.35800
+54.5300
10
H 10
Gustav Hårrskog
Falu IK
6:12.37100
+1:07.6600
11
D 10
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
6:16.37500
+1:11.7000
11
H 10
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
6:16.37500
+1:11.7000
13
H 10
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
6:17.37600
+1:12.7100
14
D 10
Nelly Hedlund
Högbo GOIF
6:18.37700
+1:13.7200
14
H 10
Hampus Skoglund
Täby IS SK
6:18.37700
+1:13.7200
16
D 10
Hanna Hodin
Årsunda IF
6:20.37900
+1:15.7400
17
H 10
Malte Johansson
Högbo GOIF
6:22.38100
+1:17.7600
18
H 10
Anton Persson
Högbo GOIF
6:26.38500
+1:21.8000
19
H 10
Christoffer Lindgren
Falu IK
6:29.38800
+1:24.8300
20
D 10
Josefin Lindström
Högbo GOIF
6:32.39100
+1:27.8600
21
H 10
Axel Karlsson
Täby IS SK
6:33.39200
+1:28.8700
22
D 10
Lisa Nystedt
Täby IS SK
6:42.40100
+1:37.9600
23
D 10
Fanny Jönsson
Falu IK
6:55.41400
+1:50.10900
24
H 10
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
6:59.41800
+1:54.11300
25
D 10
Linn Palmberg
Högbo GOIF
7:01.42000
+1:56.11500
25
D 10
Lisa Ekberg
Nacka Värmdö SK
7:01.42000
+1:56.11500
27
D 10
Ebba Karlsson
Täby IS SK
7:05.42400
+2:00.11900
28
D 10
Sara Ingard
IK Rex
7:06.42500
+2:01.12000
29
D 10
Elsa Carling
Falu IK
7:07.42600
+2:02.12100
29
D 10
Josefina Bivstedt
Sundbybergs IK
7:07.42600
+2:02.12100
31
H 10
Lukas Karlberg
IK Rex
7:09.42800
+2:04.12300
32
D 10
Emilia Merkell
Högbo GOIF
7:10.42900
+2:05.12400
33
D 10
Nora Johansson
Gävle SK
7:14.43300
+2:09.12800
34
D 10
Josefine Melin
Tierps IF
7:15.43400
+2:10.12900
35
D 10
Erika Lavén
Täby IS SK
7:17.43600
+2:12.13100
36
H 10
Sixten Olsson
Högbo GOIF
7:18.43700
+2:13.13200
37
D 10
Cornelia Ivarsson
Högbo GOIF
7:26.44500
+2:21.14000
38
D 10
Julia Näslund
Högbo GOIF
7:27.44600
+2:22.14100
39
D 10
Clara Olsson
Gävle SK
7:28.44700
+2:23.14200
40
H 10
Samuel Wijk
Högbo GOIF
7:38.45700
+2:33.15200
40
H 10
Albin Björk
Högbo GOIF
7:38.45700
+2:33.15200
42
D 10
Wilma Wall
Kungsgårdens SK
7:53.47200
+2:48.16700
43
D 10
Nikolina Ylipää
Sundbybergs IK
7:55.47400
+2:50.16900
44
H 10
Elis Welander
Högbo GOIF
8:12.49100
+3:07.18600
45
D 10
Elina Thorslund
Kungsgårdens SK
10:19.61800
+5:14.31300
46
D 10
Ida Laurin
Valbo Aif
10:59.65800
+5:54.35300
47
D 10
Alva Holm
Falu IK
23:59:59.8639800
47
D 10
Liv Åkerman
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
47
D 10
Maria Eidhagen Harrouch
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
47
H 10
Mattias Collin
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
47
H 10
Otto Balck
Täby IS SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)