Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sporta Cup/Fis Junior Cup Klassiskt
2012-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
30km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
1:16:11.457000
92.6p
2
H 21
Anders Solin
IFK Mora SK
1:16:19.457820
+8.720
92.4p
3
H 21
Lars Nelson
Åsarna IK
1:17:03.462220
+52.5120
91.5p
4
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
1:17:39.465870
+1:28.8770
90.7p
5
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
1:18:08.468790
+1:57.11690
90.0p
6
H 21
Martin Johansson
IFK Mora SK
1:18:24.470300
+2:13.13200
89.7p
7
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:18:47.472670
+2:36.15570
89.2p
8
H 21
Gustav Nordström
Gävle SK
1:19:02.474110
+2:51.17010
88.9p
9
H 21
Bill Impola
Malungs IF
1:19:20.475900
+3:09.18800
88.6p
10
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:20:00.479980
+3:49.22880
87.7p
11
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
1:20:14.481350
+4:03.24250
87.5p
12
H 21
Oscar Lund
IF Hallby SOK
1:21:15.487400
+5:04.30300
86.3p
13
H 21
David Hedlund
Piteå Elit SK
1:21:20.487950
+5:09.30850
86.2p
14
H 21
Rasmus Blom
Högsäters GF
1:21:46.490560
+5:35.33460
85.6p
15
H 21
Anton Sjöholm
Östersunds SK
1:21:59.491850
+5:48.34750
85.4p
16
H 21
Johan Eriksson
Åsarna IK
1:22:12.493150
+6:01.36050
85.2p
17
H 21
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:22:14.493380
+6:03.36280
85.1p
18
H 21
Espen Weltzien Hultgreen
Sundbybergs IK
1:23:00.497950
+6:49.40850
84.3p
19
H 21
Christian Olsson
Tranemo IF
1:23:19.499830
+7:08.42730
83.9p
20
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:23:32.501130
+7:21.44030
83.7p
21
H 21
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
1:23:35.501420
+7:24.44320
83.6p
22
H 21
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
1:23:41.502000
+7:30.44900
83.5p
23
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:24:01.504020
+7:50.46920
83.1p
24
H 21
Jesper Brofjärd
Borås GIF
1:24:18.505760
+8:07.48660
82.8p
25
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:24:31.507060
+8:20.49960
82.6p
26
H 21
Stefan Nordlander
Navåsens FK
1:24:47.508660
+8:36.51560
82.3p
27
H 21
Magnus Engström
Stockviks SF
1:24:56.509560
+8:45.52460
82.1p
28
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:25:14.511380
+9:03.54280
81.8p
29
H 21
Brynjar Leo Kristinsson
Island
1:25:29.512890
+9:18.55790
81.6p
30
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:25:53.515290
+9:42.58190
81.1p
31
H 21
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
1:27:09.522800
+10:58.65700
79.9p
32
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
1:27:20.523900
+11:09.66800
79.7p
33
H 21
Martin Gotting
Ulricehamns IF
1:27:32.525170
+11:21.68070
79.5p
34
H 21
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
1:27:33.525270
+11:22.68170
79.5p
35
H 21
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
1:29:06.534530
+12:55.77430
78.0p
36
H 21
Carl Olander
OK Landehof
1:29:13.535230
+13:02.78130
77.8p
37
H 21
Alexander Westberg
Borås SK
1:29:58.539720
+13:47.82620
77.1p
38
H 21
Saevar Birgisson
Island
23:59:58.8639700
-
38
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
38
H 21
Martin Liljemark
SK Bore
23:59:58.8639700
-
38
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
42
H 21
Anton Karlsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
42
H 21
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
42
H 21
Jani Simola
Finland
23:59:59.8639800
-
42
H 21
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
42
H 21
Adam Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
42
H 21
Adam Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Jack Impola
Malungs IF
39:30.236990
84.3p
2
H 20
Per Sandberg
Filipstads SF
40:01.240030
+30.2940
83.3p
3
H 20
Pierre Ohlson
Filipstads SF
40:06.240500
+35.3410
83.1p
4
H 20
Bob Impola
Malungs IF
40:35.243400
+1:04.6310
82.2p
5
H 20
Emil Persson
SK Bore
40:44.244350
+1:13.7260
81.8p
6
H 20
Oscar Persson
SK Bore
40:53.245200
+1:22.8110
81.6p
7
H 18
Erik Persson
Eksjö SOK
40:58.245770
+1:27.8680
81.4p
8
H 18
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
41:14.247330
+1:43.10240
80.9p
9
H 20
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
41:41.250080
+2:10.12990
80.0p
10
H 18
Pontus Hermansson
OK Landehof
42:02.252170
+2:31.15080
79.3p
11
H 20
Viktor Hansson
Garphyttans IF
42:13.253290
+2:43.16200
79.0p
12
H 20
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
42:18.253710
+2:47.16620
78.9p
13
H 18
Marcus Johansson
Gillberga SK
42:51.257040
+3:20.19950
77.9p
14
H 18
Oskar Lundqvist
Nybro Ski
43:18.259710
+3:47.22620
77.1p
15
D 21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
43:28.260730
+3:57.23640
76.8p
16
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
43:28.260780
+3:57.23690
76.8p
17
H 20
Ludvig Nordqvist
Sya SK
43:39.261860
+4:08.24770
76.4p
18
H 18
Gustav Sundström
Garphyttans IF
43:42.262130
+4:11.25040
76.4p
19
D 21
Helene Söderlund
IFK Mora SK
43:42.262190
+4:12.25100
76.3p
20
D 21
Maria Nordström
Gävle SK
43:46.262500
+4:15.25410
76.3p
21
D 21
Sanna Hallberg
Åsarna IK
43:52.263180
+4:21.26090
76.1p
22
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
43:53.263210
+4:22.26120
76.1p
23
H 20
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
43:54.263340
+4:23.26250
76.0p
24
D 21
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
43:59.263870
+4:28.26780
75.9p
25
H 18
Emil Svensson
Marhults SOFK
44:10.264960
+4:39.27870
75.6p
26
D 21
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
44:24.266390
+4:54.29300
75.2p
27
H 20
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
44:41.268070
+5:10.30980
74.7p
28
D 21
Ulrica Persson
Sunne SLF
44:45.268450
+5:14.31360
74.6p
29
D 21
Hanna Seppas
IFK Mora SK
44:52.269100
+5:21.32010
74.4p
30
H 20
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
44:52.269110
+5:21.32020
74.4p
31
D 21
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
45:05.270470
+5:34.33380
74.0p
32
D 21
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
45:13.271290
+5:43.34200
73.8p
33
D 21
Anna Simberg
Piteå Elit SK
45:20.271950
+5:49.34860
73.6p
34
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
45:47.274620
+6:16.37530
72.9p
35
H 18
Martin Johansson
Linköpings SK
46:04.276320
+6:33.39230
72.5p
36
D 21
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
46:10.276930
+6:39.39840
72.3p
37
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
46:11.277020
+6:40.39930
72.3p
38
H 18
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
46:12.277190
+6:42.40100
72.3p
39
D 21
Petra Nilsson
Åsarna IK
46:17.277670
+6:46.40580
72.1p
40
H 18
Anton Bergerståhl
Jättendals IF
46:19.277870
+6:48.40780
72.1p
41
D 21
Terese Andersson
Stockviks SF
46:20.277910
+6:49.40820
72.1p
42
D 21
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
46:21.278050
+6:50.40960
72.0p
43
H 18
Björn Svensson
OK Landehof
46:24.278370
+6:53.41280
72.0p
44
H 18
Joel Lager
Garphyttans IF
46:31.279040
+7:00.41950
71.8p
45
H 18
Erik Finnskog
Tranemo IF
46:41.280000
+7:10.42910
71.6p
46
D 21
Trude Stensæter
Norway
47:07.282660
+7:36.45570
70.9p
47
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
47:23.284260
+7:52.47170
70.5p
48
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
47:27.284610
+7:56.47520
70.4p
49
D 21
Kristina Lycke
Malungs IF
47:30.284980
+7:59.47890
70.3p
50
D 21
Lina Hultin
Garphyttans IF
47:55.287490
+8:25.50400
69.7p
51
D 21
Katja Schwartz
Åsarna IK
48:05.288450
+8:34.51360
69.5p
52
H 20
Sindri Freyr Kristinsson
Island
49:01.294060
+9:30.56970
68.2p
53
D 21
Rebecka Sundin
Graninge-Alliansen
49:39.297860
+10:08.60770
67.3p
54
D 21
Emelie Stark
Nordingrå SK
50:16.301570
+10:45.64480
66.5p
55
H 20
Edvin Johansson
IK Hakarpspojkarna
52:54.317370
+13:23.80280
63.2p
56
H 18
Anders Kallings
Visborgs OK
1:05:56.395590
+26:26.158500
50.8p
57
H 20
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
23:59:58.8639700
-
58
H 18
Anton Nilsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
58
H 18
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
58
H 18
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
58
H 18
Axel Ekström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
58
H 20
Anton Johansson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
58
H 20
John Börjesson
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
58
H 20
Daniel Holmgren
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
58
H 20
Joacim Lindstedt
Borås SK
23:59:59.8639800
-
58
H 20
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
58
D 21
Karin Nilsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
58
D 21
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
23:59:59.8639800
-
58
D 21
Amanda Mattsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
58
D 21
Ida Indahl
Camp Södergren SC
23:59:59.8639800
-
58
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
58
D 21
Marika Sundin
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
58
D 21
Eva Svensson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 18
Sandra Olsson
SK Bore
33:19.199850
71.6p
2
D 18
Ulrika Axelsson
Sya SK
34:41.208050
+1:22.8100
68.8p
3
D 20
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
34:49.208820
+1:29.8870
68.5p
4
D 18
Moa Wikberg
Grava SK
34:53.209200
+1:33.9250
68.4p
5
D 20
Maja Falk
Ulricehamns IF
35:21.212020
+2:01.12070
67.5p
6
D 20
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
36:39.219860
+3:20.19910
65.1p
7
D 20
Sofie Svensson
IK Vista
36:52.221120
+3:32.21170
64.7p
8
D 20
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
37:20.223950
+4:01.24000
63.9p
9
D 20
Frida Persson
Eksjö SOK
37:33.225270
+4:14.25320
63.5p
10
D 18
Angelica Johansson
IFK Mora SK
38:04.228350
+4:45.28400
62.7p
11
D 18
Olivia Hansson
Garphyttans IF
38:07.228690
+4:48.28740
62.6p
12
D 20
Emma Dahlgren
Filipstads SF
38:37.231680
+5:18.31730
61.8p
13
D 18
Josefin Nilsson
IK Fryken
39:02.234170
+5:43.34220
61.1p
14
D 20
Louise Danielsson Meiling
Åmotfors IF
39:19.235840
+5:59.35890
60.7p
15
D 18
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
39:50.238990
+6:31.39040
59.9p
16
D 18
Therese Axelsson
SK Bore
39:52.239160
+6:33.39210
59.9p
17
D 18
Carolina Nilsson
IK Fryken
40:52.245130
+7:32.45180
58.4p
18
D 18
Josefine Wallenhammar
Garphyttans IF
41:25.248450
+8:06.48500
57.6p
19
D 18
Elin Blick
OK Alehof
42:03.252260
+8:44.52310
56.7p
20
D 20
Elin Torstensson
Bengtsfors Bois
23:59:58.8639700
-