Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2012-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 1674[
1
2
3
4
]
46km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
2:03:33.741200
85.9p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:05:00
2
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:07:13.763200
+3:40.21900
82.6p
2
H 40
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:07:13.763200
+3:40.21900
82.6p
4
H 21
Oscar Lund
IF Hallby SOK
2:07:59.767800
+4:26.26500
81.9p
5
H 40
Tobias Lyckman
IFK Sala
2:08:03.768200
+4:30.26900
81.8p
6
H 50
Leif Markfjärd
Brovallens IF
2:08:06.768500
+4:33.27200
81.8p
7
H 21
Simon Palmblad
Hallstahammars SK SOFK
2:09:25.776400
+5:52.35100
80.7p
8
H 21
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
2:10:25.782400
+6:52.41100
79.9p
9
H 50
Mikael Anderäng
Rembo IK
2:10:40.783900
+7:07.42600
79.7p
10
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
2:10:49.784800
+7:16.43500
79.5p
11
H 40
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:14:00.803900
+10:27.62600
77.0p
12
H 21
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
2:14:40.807900
+11:07.66600
76.5p
13
H 35
Erik Hägg
Finspångs SOK
2:14:44.808300
+11:11.67000
76.5p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:15:00
14
H 35
Olof Malm
Norbergs Ck
2:15:34.813300
+12:01.72000
75.8p
15
H 21
Andreas Karlsson
Mariestads FK
2:15:55.815400
+12:22.74100
75.6p
16
H 21
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:16:06.816500
+12:33.75200
75.5p
17
H 21
Anders Ericsson
Granbergsdals IF
2:16:30.818900
+12:57.77600
75.2p
18
H 21
Conny Ekstrand
Norrbärke SK
2:16:55.821400
+13:22.80100
74.9p
19
H 21
Erik Viklund
Hortlax SK
2:17:27.824600
+13:54.83300
74.5p
20
H 45
Per Olov Andersson
IFK Västerås SK
2:17:31.825000
+13:58.83700
74.4p
21
H 40
Joakim Bellander
Strängnäs SK
2:17:33.825200
+14:00.83900
74.4p
22
H 21
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
2:17:38.825700
+14:05.84400
74.3p
23
H 21
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:18:20.829900
+14:47.88600
73.9p
24
H 21
Oskar Djärv
Rembo IK
2:18:34.831300
+15:01.90000
73.7p
25
H 40
Ulf Haglund
SK Skinnsberg
2:18:59.833800
+15:26.92500
73.4p
26
H 21
Andreas Gustafsson
IFK Skövde SK
2:19:25.836400
+15:52.95100
73.1p
27
H 60
Juhani Ronkainen
Norrbärke SK
2:19:28.836700
+15:55.95400
73.1p
28
H 40
Niklas Björklund
Norrbärke SK
2:19:32.837100
+15:59.95800
73.0p
29
H 21
Simon Borg
Nacka Värmdö SK
2:20:06.840500
+16:33.99200
72.6p
30
D 21
Nina Lintzén
Årsunda IF
2:20:17.841600
+16:44.100300
72.5p
31
H 21
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:20:43.844200
+17:10.102900
72.2p
32
H 21
Robin Fahlén
Landsbro IF SK
2:20:44.844300
+17:11.103000
72.2p
33
H 21
Jesper Djärv
Rembo IK
2:21:11.847000
+17:38.105700
71.9p
34
H 40
Niclas Andersson
SK Ringen
2:21:30.848900
+17:57.107600
71.7p
35
H 35
Antonio Cicchetti
IFK Västerås SK
2:21:58.851700
+18:25.110400
71.4p
36
H 45
Jan Hollbeck
Bromma Vällingby SOK
2:22:26.854500
+18:53.113200
71.1p
37
H 21
Joakim Assarsson
Sjöstridsflj
2:22:30.854900
+18:57.113600
71.0p
38
H 21
Emil Olsson
Proact Atletklubb
2:22:44.856300
+19:11.115000
70.9p
39
H 21
Patrik Karlkvist
Föreningen Engelbrektsloppet
2:23:23.860200
+19:50.118900
70.5p
40
H 21
Per Bergh
Fm Log
2:23:33.861200
+20:00.119900
70.4p
41
H 40
Mikael Munther
Baggetorps IF
2:23:37.861600
+20:04.120300
70.3p
42
H 35
Martin Eriksson
Axa SC
2:23:46.862500
+20:13.121200
70.2p
43
H 35
Daniel Ehn
Surahammars SOK
2:24:01.864000
+20:28.122700
70.1p
44
H 45
Krister Jonsson
IFK Mariefred
2:24:15.865400
+20:42.124100
69.9p
45
H 21
Henrik Baltzari
IFK Tärendö
2:24:16.865500
+20:43.124200
69.9p
46
H 40
Stefan Jeleby
SK Linden
2:24:20.865900
+20:47.124600
69.9p
47
H 40
Tomas Berg
Källbottens IK
2:24:32.867100
+20:59.125800
69.7p
48
H 40
Per Ek
Nyköpings OK
2:24:49.868800
+21:16.127500
69.6p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:25:00
49
H 40
Tony Sundén
Fagersta Södra IK
2:25:25.872400
+21:52.131100
69.2p
50
H 45
Sören Sundberg
Högbo GOIF
2:25:41.874000
+22:08.132700
69.0p
51
H 45
Lennart Frommegård
Karlslunds IF SF
2:25:53.875200
+22:20.133900
68.9p
52
H 21
Henrik Olofsson
Helsingborgs SOK
2:25:56.875500
+22:23.134200
68.9p
53
H 35
Marcus Bergman
Livgardets IK
2:26:00.875900
+22:27.134600
68.8p
54
H 21
Anders Ekh
Team Original
2:26:29.878800
+22:56.137500
68.5p
55
D 21
Karin Vemhäll
Rembo IK
2:26:37.879600
+23:04.138300
68.5p
56
H 21
Johan Eriksson
Gävle OK
2:27:47.886600
+24:14.145300
67.8p
57
H 21
Andreas Magnusson
Fm Log
2:28:00.887900
+24:27.146600
67.6p
58
H 40
Anders Smevold
Skultuna IS
2:28:06.888500
+24:33.147200
67.6p
59
H 35
Erik Käll
Ikj Haninge
2:28:14.889300
+24:41.148000
67.5p
60
H 60
Terho Uksila
Hägersta GF
2:28:20.889900
+24:47.148600
67.4p
61
H 55
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
2:28:23.890200
+24:50.148900
67.4p
62
H 21
Joacim Larsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:28:49.892800
+25:16.151500
67.2p
63
H 55
Lars-Erik Moberg
Broby GOIF
2:28:54.893300
+25:21.152000
67.1p
64
H 50
Leif Åhman
Hägersta GF
2:29:17.895600
+25:44.154300
66.9p
65
H 35
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:29:27.896600
+25:54.155300
66.8p
65
H 40
Mikael Nornvik
Karlslunds IF SF
2:29:27.896600
+25:54.155300
66.8p
67
H 40
Kenneth Nybohm
Täby IS SK
2:30:02.900100
+26:29.158800
66.5p
68
H 55
Lars Janlöv
IF Åland
2:30:12.901100
+26:39.159800
66.4p
69
H 21
Thomas Johansson
Abb IF SK
2:30:14.901300
+26:41.160000
66.4p
70
H 21
Erik Larsson
Södertälje IF
2:31:01.906000
+27:28.164700
65.9p
71
H 40
Marcus Johnsson
Avesta OK
2:31:07.906600
+27:34.165300
65.9p
72
H 40
Torbjörn Arvidson
OK Kolmården
2:31:44.910300
+28:11.169000
65.5p
73
H 21
Markus Hagberg
IFK Mora SK
2:32:05.912400
+28:32.171100
65.3p
74
H 21
Staffan Ericsson
Granbergsdals IF
2:32:37.915600
+29:04.174300
65.0p
75
H 40
Marcus Carlsson
IFK Skövde SK
2:32:43.916200
+29:10.174900
65.0p
76
H 40
Mikael Axelsson
Hällefors SK
2:33:15.919400
+29:42.178100
64.7p
77
H 45
Karl Eriksson
Enköpings Aif
2:33:30.920900
+29:57.179600
64.6p
78
H 35
Lars Emanuelsson
Baggetorps IF
2:33:38.921700
+30:05.180400
64.5p
79
H 50
Mikael Mickels
Bålsta SK
2:33:42.922100
+30:09.180800
64.5p
80
H 40
Henrik Selin
IFK Hedemora SK
2:34:10.924900
+30:37.183600
64.2p
81
H 21
Johannes Lundberg
Hedemora
2:34:24.926300
+30:51.185000
64.1p
82
H 21 Motion
Henrik Ljunggren
Storumans IK
2:34:31.927000
+30:58.185700
64.0p
83
H 35
Fredrik Torstensson
Tierps IF
2:34:51.929000
+31:18.187700
63.8p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:35:00
84
H 40
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:35:04.930300
+31:31.189000
63.7p
85
H 50
Pekka Heino
IFK Västerås SK
2:35:25.932400
+31:52.191100
63.5p
86
H 65
Stig Johansson
Axa SC
2:35:34.933300
+32:01.192000
63.5p
87
H 40
Staffan Dickfors
Rembo IK
2:35:50.934900
+32:17.193600
63.3p
88
H 21
Marcus Sjöberg
Broby GOIF
2:35:55.935400
+32:22.194100
63.3p
89
H 60
Rolf Lindgren
Brovallens IF
2:36:00.935900
+32:27.194600
63.2p
90
H 45
Krister Nyrén
Heds IF
2:36:05.936400
+32:32.195100
63.2p
91
H 35
Christian Ragnar
Berga SOK
2:36:17.937600
+32:44.196300
63.1p
92
H 65
Ulf Larsson
Vasaloppsklubben Hedemora
2:36:23.938200
+32:50.196900
63.0p
93
H 21
Samuel Rydberg
Norbergs SK
2:36:31.939000
+32:58.197700
63.0p
94
H 21
Peter Schröder
Mälarhöjdens IK
2:36:33.939200
+33:00.197900
63.0p
95
H 60
Stefan Bergkvist
Högbo GOIF
2:37:00.941900
+33:27.200600
62.7p
96
H 21
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:37:09.942800
+33:36.201500
62.7p
97
H 21
Ri d Johanson
OK Klyftamo
2:37:22.944100
+33:49.202800
62.6p
98
H 40
Jonas Ström
Estuna IF
2:37:25.944400
+33:52.203100
62.5p
99
H 45
Ulf Berglund
Fmjmhs Karlberg
2:37:43.946200
+34:10.204900
62.4p
100
H 35
Niclas Appleby
Linköpings SK
2:38:08.948700
+34:35.207400
62.2p
101
H 21
Anders Hållberg
Axa SC
2:38:14.949300
+34:41.208000
62.1p
102
H 45
Peter Ragnar
Berga SOK
2:38:20.949900
+34:47.208600
62.1p
103
H 35
Fredrik Ström
Enköpings Aif
2:38:25.950400
+34:52.209100
62.0p
104
H 21
Mattias Brännström
Grava SK
2:38:33.951200
+35:00.209900
62.0p
105
H 21
Robert Visti
Länsförsäkringar IF
2:39:29.956800
+35:56.215500
61.5p
106
H 45
Kenneth Pettersson
IFK Sala
2:39:35.957400
+36:02.216100
61.5p
107
H 50
Håkan Hellström
OK Linné
2:39:39.957800
+36:06.216500
61.4p
108
H 35
Joakim Eriksson
Sisu Forshaga SK
2:39:41.958000
+36:08.216700
61.4p
109
H 21
Stefan Hållberg
Axa SC
2:40:15.961400
+36:42.220100
61.1p
110
H 35
Markus Hedlund
Ncc IF
2:40:18.961700
+36:45.220400
61.1p
111
H 40
Joakim Folkesson
Stennäsets IF
2:40:20.961900
+36:47.220600
61.1p
112
H 21
Andreas Nyman
Broby GOIF
2:41:12.967100
+37:39.225800
60.7p
113
H 60
Gunnar Klingberg
Karbennings GOIF
2:42:09.972800
+38:36.231500
60.2p
114
H 45
Johnny Sörman
Wedevågs IF
2:42:32.975100
+38:59.233800
60.1p
115
H 21
Ragnar Johansson
IFK Västerås SK
2:42:40.975900
+39:07.234600
60.0p
116
H 45
Mauri Liikamaa
Fagersta Backhopparklubb
2:43:17.979600
+39:44.238300
59.7p
117
H 40
Björn Ahnlund
Axa SC
2:43:40.981900
+40:07.240600
59.5p
118
H 45
Bo Strand
OK Linné
2:43:55.983400
+40:22.242100
59.4p
119
H 21
Fredrik Bidevind
Utbrytarna SK
2:44:05.984400
+40:32.243100
59.3p
120
H 50
Martin Skog
Korsnäs IF SK
2:44:12.985100
+40:39.243800
59.3p
121
H 60
Jan Lund
Korsnäs IF SK
2:44:13.985200
+40:40.243900
59.3p
122
H 45
Tom Petersen
Björnstorps IF
2:44:17.985600
+40:44.244300
59.3p
123
H 45
Leif Malmqvist
Malmö FK
2:44:20.985900
+40:47.244600
59.2p
123
H 21
Bengt Hellman
Vreta Skid o Mk
2:44:20.985900
+40:47.244600
59.2p
125
H 50
Mats Stjerngren
Axa SC
2:44:21.986000
+40:48.244700
59.2p
126
D 21
Kristina Eliasson
Boxholm-Ekeby SK
2:44:23.986200
+40:50.244900
59.2p
127
H 50
Michael Thorén
Motala Aif SK
2:44:31.987000
+40:58.245700
59.1p
128
H 40
Torgny Nordin
IFK Sala
2:44:34.987300
+41:01.246000
59.1p
129
H 21
Jonathan Andersson
Stora Tuna IK SK
2:44:40.987900
+41:07.246600
59.1p
130
H 50
Björn Österberg
Sundbybergs IK
2:44:45.988400
+41:12.247100
59.0p
131
H 40
Tommy Theoren
Karlslunds IF SF
2:44:50.988900
+41:17.247600
59.0p
132
H 60
Urho Hakso
Norbergs SK
2:44:54.989300
+41:21.248000
59.0p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:45:00
133
H 45
Patrik Ström
Team Isover SK
2:45:08.990700
+41:35.249400
58.9p
134
H 35
Emil Arnlund
Axa SC
2:45:12.991100
+41:39.249800
58.8p
135
H 65
Leif Larsson
Team Esplanad
2:45:14.991300
+41:41.250000
58.8p
136
H 60
Giuseppe Cicchetti
S.C. Centomonti
2:45:33.993200
+42:00.251900
58.7p
137
H 21
Tommy Torwald
Nacka Värmdö SK
2:45:40.993900
+42:07.252600
58.6p
138
H 50
Jan Persson
Källbottens IK
2:45:50.994900
+42:17.253600
58.6p
139
H 21
Mattias Gärdsback
Axa SC
2:46:15.997400
+42:42.256100
58.4p
140
H 21
Carl Heyman
Abb IF SK
2:46:26.998500
+42:53.257200
58.3p
141
H 21
Rasmus Kristensen
Garphyttans IF
2:46:51.1001000
+43:18.259700
58.1p
142
H 45
Stefan Bjurstedt
Surahammars SOK
2:47:08.1002700
+43:35.261400
58.0p
143
H 50
Stefan Forss
Hudiksvalls IF
2:47:11.1003000
+43:38.261700
58.0p
144
H 21
Robert Isaksson
Landsbro IF SK
2:47:18.1003700
+43:45.262400
57.9p
145
H 21
Johan Cederholm
Landsbro IF SK
2:47:21.1004000
+43:48.262700
57.9p
146
H 45
Stefan Olofsson
Sunnansjö IK
2:47:38.1005700
+44:05.264400
57.8p
147
H 40
Rune Magnus Thomassen
Oseberg Skilag
2:47:54.1007300
+44:21.266000
57.7p
148
H 40
Jan Jakobsson
Domnarvets GOIF
2:48:22.1010100
+44:49.268800
57.5p
149
H 45
Hans Danielsson
Abb IF SK
2:48:24.1010300
+44:51.269000
57.5p
149
H 21 Motion
Jan Fryk
Sigtuna OK
2:48:24.1010300
+44:51.269000
57.5p
151
H 45
Anders Malmgren
Spånga
2:48:28.1010700
+44:55.269400
57.4p
152
H 50
Christian Hadenius
Sundbybergs IK
2:48:40.1011900
+45:07.270600
57.3p
153
H 21
Henrik Nydahl
Västberga PF
2:48:45.1012400
+45:12.271100
57.3p
154
H 21
Johannes Borgman
Yuppie Ski Club
2:48:55.1013400
+45:22.272100
57.2p
155
H 50
Håkan Camper
Björnstorps IF
2:49:09.1014800
+45:36.273500
57.1p
156
H 40
Jari Toivanen
IFK Västerås SK
2:49:16.1015500
+45:43.274200
57.1p
157
H 40
P O Olsson
Sundbybergs IK
2:49:17.1015600
+45:44.274300
57.1p
158
H 21
Martin Alriksson
Nybro Ski
2:49:23.1016200
+45:50.274900
57.0p
159
H 60
Lars Hedkvist
Norbergs Ck
2:49:31.1017000
+45:58.275700
57.0p
160
H 55
Göte Alfredsson
Heds IF
2:49:34.1017300
+46:01.276000
57.0p
161
H 21
Thomas Scher
Boo IF
2:49:46.1018500
+46:13.277200
56.9p
162
H 21
Per Pettersson
Hägersta GF
2:49:51.1019000
+46:18.277700
56.8p
163
H 21 Motion
Henrik Albertsson
Linköping
2:49:53.1019200
+46:20.277900
56.8p
164
H 50
Hans Rosenqvist
Täby IS SK
2:50:00.1019900
+46:27.278600
56.8p
165
H 21
Michael Fondelius
Hammarby IF SF
2:50:39.1023800
+47:06.282500
56.5p
166
H 21
Kristofer Borgström
Karlslunds IF SF
2:50:40.1023900
+47:07.282600
56.5p
167
H 21 Motion
Andreas Winarve
Ingarö IF
2:50:42.1024100
+47:09.282800
56.5p
168
H 50
Peter Åhlen
SK Skinnsberg
2:50:52.1025100
+47:19.283800
56.4p
169
H 40
Peter Boman
Axa SC
2:50:56.1025500
+47:23.284200
56.4p
170
H 21 Motion
William Andersson
Vimmerby
2:51:14.1027300
+47:41.286000
56.3p
171
H 40
Kjell Ågren
IFK Tumba SOK
2:51:20.1027900
+47:47.286600
56.2p
172
H 65
Gunnar Olsson
Stora Tuna IK SK
2:51:23.1028200
+47:50.286900
56.2p
173
H 21 Motion
Ri d Lööf
Täby
2:51:25.1028400
+47:52.287100
56.2p
173
H 21 Motion
Magnus Sternbrink
Druttens IF
2:51:25.1028400
+47:52.287100
56.2p
175
H 21
Patrik Ljungberg
Axa SC
2:51:31.1029000
+47:58.287700
56.2p
176
H 50
Jan Johansson
Täby IS SK
2:51:36.1029500
+48:03.288200
56.1p
177
H 40
Linus Wretblad
Järla IF SK
2:51:37.1029600
+48:04.288300
56.1p
178
D 40
Pernilla Söderqvist
Bälinge IF
2:51:49.1030800
+48:16.289500
56.0p
178
H 21
David Wolff
Sjöstridsflj
2:51:49.1030800
+48:16.289500
56.0p
180
H 40
Roger Rönnberg
Abb IF SK
2:51:52.1031100
+48:19.289800
56.0p
181
H 50
Mats Carlson
Brottby SK
2:51:57.1031600
+48:24.290300
56.0p
182
H 45
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
2:51:58.1031700
+48:25.290400
56.0p
183
H 21 Motion
Jesper Jonsson
Sjöstridsflj
2:51:59.1031800
+48:26.290500
56.0p
184
H 21
Johan Persson
Hagaby GOIF
2:52:03.1032200
+48:30.290900
55.9p
185
H 40
Per Eriksson
IFK Västerås SK
2:52:27.1034600
+48:54.293300
55.8p
186
H 21
Andreas Hermansson
Abb IF SK
2:52:31.1035000
+48:58.293700
55.8p
187
H 21 Motion
Lars Erlman
Leksand
2:52:36.1035500
+49:03.294200
55.7p
188
H 45
Svante Djärv
Rembo IK
2:52:53.1037200
+49:20.295900
55.6p
189
D 40
Maria Strömberg Bylund
Fagersta Södra IK
2:53:00.1037900
+49:27.296600
55.6p
190
H 45
Henrik Alsbäck
IFK Västerås SK
2:53:02.1038100
+49:29.296800
55.6p
191
H 45
Sven-Inge Eriksson
Sunnansjö IK
2:53:07.1038600
+49:34.297300
55.5p
192
H 21
Jonas Almqvist
Östervåla IF
2:53:08.1038700
+49:35.297400
55.5p
193
H 45
Kimmo Väisänen
Skultuna IS
2:53:11.1039000
+49:38.297700
55.5p
194
H 55
Gunnar Höjvall
Arlanda-Märsta SK
2:53:13.1039200
+49:40.297900
55.5p
195
H 55
Glenn Carlsson
Broby GOIF
2:53:22.1040100
+49:49.298800
55.4p
196
H 21
Magnus Sohlberg
Norbergs OK
2:53:24.1040300
+49:51.299000
55.4p
197
H 65
Ove Johansson
Fjärdhundra SK
2:53:26.1040500
+49:53.299200
55.4p
198
H 21
Tobias Rosén
Broby GOIF
2:53:30.1040900
+49:57.299600
55.4p
199
H 35
Rikard Jeneskog
Broby GOIF
2:53:48.1042700
+50:15.301400
55.2p
200
H 55
Janne Andersson
Karbennings GOIF
2:54:09.1044800
+50:36.303500
55.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21 Motion
Lars Strandberg
Föreningen Engelbrektsloppet
2:54:11.1045000
+50:38.303700
55.1p
202
H 45
Mårten Källström
IFK Sala
2:54:27.1046600
+50:54.305300
55.0p
203
H 21
Max Bergström
Söders SOL Tyresö
2:54:31.1047000
+50:58.305700
55.0p
204
H 65
Hans Östberg
Falun Borlänge SK
2:54:42.1048100
+51:09.306800
54.9p
205
H 55
Anders Lindkvist
Vattenfalls IF
2:54:43.1048200
+51:10.306900
54.9p
206
H 45
Per Carlsson
IFK Västerås SK
2:54:59.1049800
+51:26.308500
54.8p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:55:00
207
H 21
Erik Adeler
Norway
2:55:08.1050700
+51:35.309400
54.7p
208
H 21 Motion
Erik Arebro
Sundbybergs IK
2:55:11.1051000
+51:38.309700
54.7p
209
H 40
Johan Sandler
Fm Hkv
2:55:31.1053000
+51:58.311700
54.6p
209
H 50
Thomas Westman
Spirit IF
2:55:31.1053000
+51:58.311700
54.6p
211
H 21
Benjamin Löwing Svensson
Broby GOIF
2:55:32.1053100
+51:59.311800
54.6p
212
H 35
Niklas Nilsson
Rembo IK
2:55:40.1053900
+52:07.312600
54.5p
213
H 45
Anders Joelsson
Finspångs SOK
2:55:43.1054200
+52:10.312900
54.5p
214
H 50
Torstein Storsve Furnes
Sklf Norge
2:55:52.1055100
+52:19.313800
54.5p
215
H 50
Jan-Olav Boeriis
Fagersta Södra IK
2:55:53.1055200
+52:20.313900
54.4p
216
H 60
Gunnar Munktelius
Surahammars SOK
2:56:01.1056000
+52:28.314700
54.4p
217
H 40
Magnus Hedberg
Föreningen Engelbrektsloppet
2:56:10.1056900
+52:37.315600
54.3p
217
H 50
Rolf Grönroos
Karlslunds IF SF
2:56:10.1056900
+52:37.315600
54.3p
219
H 65
Bernt Söderstén
Lönashults GIF
2:56:11.1057000
+52:38.315700
54.3p
220
H 45
Håkan Kempel
Södertälje IF
2:56:12.1057100
+52:39.315800
54.3p
221
H 50
Alf Jansson
Skarpnäcks OL
2:56:21.1058000
+52:48.316700
54.3p
222
H 21
Kristofer Lundberg
Långshyttans AIK SK
2:56:25.1058400
+52:52.317100
54.2p
222
H 60
Roger Mietala
Fagersta Södra IK
2:56:25.1058400
+52:52.317100
54.2p
224
H 45
Hans Lundberg
Långshyttans AIK SK
2:56:30.1058900
+52:57.317600
54.2p
225
H 55
Tomas Hidman
IFK Västerås SK
2:56:45.1060400
+53:12.319100
54.1p
226
D 45
Ann-Mari Silfver
IK Rex
2:56:53.1061200
+53:20.319900
54.1p
227
H 35
Tomas Gustavsson
Vattenfalls IF Trollhättan
2:56:54.1061300
+53:21.320000
54.1p
228
H 35
Daniel Johansson
Hällbybrunns IF
2:56:57.1061600
+53:24.320300
54.0p
229
H 65
William Nilsson
Tärnsjö IF
2:57:09.1062800
+53:36.321500
54.0p
230
H 35
Daniel Tengstad
IFK Hedemora SK
2:57:14.1063300
+53:41.322000
53.9p
231
H 55
Jan-Ole Österback
IFK Lidingö SOK
2:57:15.1063400
+53:42.322100
53.9p
232
H 45
Stefan Eriksson
Vbif
2:57:30.1064900
+53:57.323600
53.8p
233
H 21
Adrian Gehrig
IFK Mora SK
2:57:39.1065800
+54:06.324500
53.8p
234
H 35
Jonas Axelsson
Tub 2
2:57:45.1066400
+54:12.325100
53.7p
235
H 21
Thorbjörn Aldgård -
Söders SOL Tyresö
2:57:47.1066600
+54:14.325300
53.7p
235
H 60
Jan Hernelind
IFK Västerås SK
2:57:47.1066600
+54:14.325300
53.7p
237
H 35
Anders Eriksson
Axa SC
2:57:49.1066800
+54:16.325500
53.7p
238
H 35
Daniel Frodin
Bonbiz SK
2:58:01.1068000
+54:28.326700
53.6p
239
H 21
Daniel Hillgren
Huddinge Ais
2:58:03.1068200
+54:30.326900
53.6p
240
H 21 Motion
Philip Ståhlgren
ASK Växjö
2:58:22.1070100
+54:49.328800
53.5p
241
H 45
Kenneth Stenqvist
Domnarvets GOIF
2:58:23.1070200
+54:50.328900
53.5p
242
H 50
Peter Ahlvik
Södertälje IF
2:58:32.1071100
+54:59.329800
53.5p
243
H 21
Simon Bjurén
Grycksbo IF OK
2:58:33.1071200
+55:00.329900
53.4p
243
H 21
Mattias Dröschmeister
Tub 2
2:58:33.1071200
+55:00.329900
53.4p
245
H 21
Edvin Remb
Selånger SOK
2:58:39.1071800
+55:06.330500
53.4p
246
H 35
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
2:58:40.1071900
+55:07.330600
53.4p
247
H 21 Motion
Magnus Sellberg
Enebyberg
2:58:41.1072000
+55:08.330700
53.4p
248
H 40
Kalle Widlert
Ericsson IK
2:58:46.1072500
+55:13.331200
53.4p
249
H 45
Mats Sigalit
Visborgs OK
2:58:47.1072600
+55:14.331300
53.4p
250
H 55
Peter Ohlsén
Bålsta SK
2:59:07.1074600
+55:34.333300
53.2p
251
H 60
Owe Olsson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:59:11.1075000
+55:38.333700
53.2p
252
D 35
Elin Jacobsson
Sya SK
2:59:18.1075700
+55:45.334400
53.2p
253
H 45
Lars Östling
Linköpings SK
2:59:27.1076600
+55:54.335300
53.1p
254
H 45
Mats Friberg
Sundbybergs IK
2:59:49.1078800
+56:16.337500
53.0p
255
H 40
Jonas Höijer
Volvo IF
2:59:50.1078900
+56:17.337600
53.0p
256
H 21
Mikael Fors
Östervåla IF
2:59:51.1079000
+56:18.337700
53.0p
257
H 21 Motion
Tobias Lindroos
Nävekvarn GOIF
3:00:17.1081600
+56:44.340300
52.8p
258
H 21
Jon Orvendal
Ufk
3:00:26.1082500
+56:53.341200
52.8p
259
H 35
Erik Illerhag
Gävle SK
3:00:31.1083000
+56:58.341700
52.7p
260
H 21 Motion
Johan Svensson
Nacka
3:00:53.1085200
+57:20.343900
52.6p
261
H 45
Mårten Vinterbäck
IK Fyris
3:00:58.1085700
+57:25.344400
52.6p
262
H 40
Robert Foss
Fet SK
3:01:13.1087200
+57:40.345900
52.5p
263
H 40
Jonas Elf
Broby GOIF
3:01:15.1087400
+57:42.346100
52.5p
264
H 45
Per Lagerström
IFK Västerås SK
3:01:25.1088400
+57:52.347100
52.4p
265
H 45
Jan Beijbom
IFK Västerås SK
3:01:29.1088800
+57:56.347500
52.4p
266
H 35
Peter Balonius
Rembo IK
3:01:32.1089100
+57:59.347800
52.4p
267
D 50
Laila B.höglund
FK Herkules
3:01:37.1089600
+58:04.348300
52.3p
268
H 60
Lennart Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
3:01:42.1090100
+58:09.348800
52.3p
269
H 35
Magnus Skilberg
OK Hedströmmen
3:01:55.1091400
+58:22.350100
52.2p
270
H 45
Anton Johansson
Fagersta Södra IK
3:01:58.1091700
+58:25.350400
52.2p
271
H 21
Niclas Rollborn
Axa SC
3:02:09.1092800
+58:36.351500
52.2p
272
H 50
Henry Puttonen
Järla IF SK
3:02:15.1093400
+58:42.352100
52.1p
273
H 60
Martin Holmlund
Täby IS SK
3:02:16.1093500
+58:43.352200
52.1p
274
H 45
Gunnar Morell
Fm Hkv
3:02:18.1093700
+58:45.352400
52.1p
275
H 21
Erik Wiborg
Broby GOIF
3:02:27.1094600
+58:54.353300
52.1p
275
D 21
Anna Mattsson
Axa SC
3:02:27.1094600
+58:54.353300
52.1p
277
H 40
Okee Williams
Boo IF
3:02:33.1095200
+59:00.353900
52.0p
277
H 65
Ulf Bellander
Strängnäs SK
3:02:33.1095200
+59:00.353900
52.0p
279
H 40
Paul Erik Van Gemst
Västerås Skidklubb
3:02:40.1095900
+59:07.354600
52.0p
280
D 40
Petra Söderqvist
Uppsala IF
3:02:51.1097000
+59:18.355700
51.9p
281
H 21
Gustav Rhedin
Utbrytarna SK
3:03:00.1097900
+59:27.356600
51.9p
282
H 45
Per Eklöf
Wedevågs IF
3:03:01.1098000
+59:28.356700
51.9p
283
H 45
Peter Thulin
Tormestorps IF
3:03:15.1099400
+59:42.358100
51.8p
284
H 40
Johan Lagerkvist
Högbo GOIF
3:03:17.1099600
+59:44.358300
51.8p
285
H 21 Motion
Fredrik Simonsson
Stockholm
3:04:17.1105600
+1:00:44.364300
51.4p
286
H 35
Tobias Söder
Väsby SK
3:04:20.1105900
+1:00:47.364600
51.4p
287
H 21
Marcus Bennstam
Linköpings SK
3:04:21.1106000
+1:00:48.364700
51.4p
288
H 21 Motion
Simon Evans
Uppsala
3:04:28.1106700
+1:00:55.365400
51.4p
289
H 21 Motion
Simon Boqvist
Advokatfirman Dennis Harding
3:04:31.1107000
+1:00:58.365700
51.3p
289
H 21 Motion
Jonas Johansson
AB Karl Hedin IF
3:04:31.1107000
+1:00:58.365700
51.3p
291
H 21
Thomas Essén
Ericsson IK
3:04:38.1107700
+1:01:05.366400
51.3p
292
H 40
Anders Pålson
IFK Lidingö SOK
3:04:47.1108600
+1:01:14.367300
51.3p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:05:00
293
H 21 Motion
Viktor Grennberg
Oslo Ski
3:05:01.1110000
+1:01:28.368700
51.2p
294
H 21 Motion
Roland Esevik
IR Bygg
3:05:02.1110100
+1:01:29.368800
51.2p
295
H 40
Niklas Lindell
Mälarö SOK
3:05:04.1110300
+1:01:31.369000
51.2p
296
H 50
Wilhelm von Frenckell
IFK Lidingö SOK
3:05:14.1111300
+1:01:41.370000
51.1p
297
H 21
Andreas Wistrand
Strömsbergs IF
3:05:16.1111500
+1:01:43.370200
51.1p
297
H 45
Jörgen Rosengren
IFK Västerås SK
3:05:16.1111500
+1:01:43.370200
51.1p
299
H 21 Motion
Mikael Fransson
Fire Racing Team
3:05:18.1111700
+1:01:45.370400
51.1p
300
H 21
Ronnie Gyllstrand
Ställbergs IK
3:05:26.1112500
+1:01:53.371200
51.0p
301
H 21 Motion
Thomas Dahlin
Fm Mss
3:05:30.1112900
+1:01:57.371600
51.0p
302
H 40
Per Sid
Axa SC
3:05:38.1113700
+1:02:05.372400
51.0p
303
H 40
Jerry Ahlstedt
Ringmurens CK
3:05:44.1114300
+1:02:11.373000
50.9p
304
H 21
Martin Gerland
Solingen
3:06:00.1115900
+1:02:27.374600
50.8p
305
H 45
Per Johansson
IFK Västerås SK
3:06:03.1116200
+1:02:30.374900
50.8p
306
H 35
Kristofer Klefbohm
SOK Viljan
3:06:05.1116400
+1:02:32.375100
50.8p
307
D 55
Marita Nordgren
Källbottens IK
3:06:10.1116900
+1:02:37.375600
50.8p
308
H 40
Claes Rasmuson
Swedbank IF
3:06:42.1120100
+1:03:09.378800
50.6p
309
H 45
Håkan Wennerström
Vattenfalls IF
3:06:48.1120700
+1:03:15.379400
50.6p
309
H 55
Ulf Posse
Broby GOIF
3:06:48.1120700
+1:03:15.379400
50.6p
311
H 45
Ulf Björklund
Spirit IF
3:06:53.1121200
+1:03:20.379900
50.6p
312
H 21
Robin Erneby
Surahammars SOK
3:07:03.1122200
+1:03:30.380900
50.5p
313
H 21 Motion
Göran Eliasson
Västerås
3:07:05.1122400
+1:03:32.381100
50.5p
314
H 55
Henrik Rydberg
Norbergs OK
3:07:15.1123400
+1:03:42.382100
50.4p
315
H 50
Per Engström
Rembo IK
3:07:21.1124000
+1:03:48.382700
50.4p
316
H 65
Anders Karlén
Norbergs Ck
3:07:27.1124600
+1:03:54.383300
50.4p
317
H 35
Roger Widell
Bålsta SK
3:07:30.1124900
+1:03:57.383600
50.4p
318
H 21 Motion
Niclas Boborg
Nacka Värmdö SK
3:07:31.1125000
+1:03:58.383700
50.3p
319
H 21 Motion
Tomas Johansson
AB Karl Hedin IF
3:07:42.1126100
+1:04:09.384800
50.3p
320
H 21 Motion
Andreas Larsson
Fagersta
3:07:56.1127500
+1:04:23.386200
50.2p
321
H 21 Motion
Rickard Renström
IFK Mariefred
3:08:11.1129000
+1:04:38.387700
50.1p
322
H 21
Kristian Gustafsson
Söders SOL Tyresö
3:08:18.1129700
+1:04:45.388400
50.1p
323
D 21
Lovisa Tobieson
Axa SC
3:08:40.1131900
+1:05:07.390600
50.0p
324
H 21
Erik Bergkvist
Triathlon Väst
3:08:57.1133600
+1:05:24.392300
49.9p
325
H 21 Motion
Hans Karlkvist
Föreningen Engelbrektsloppet
3:09:29.1136800
+1:05:56.395500
49.7p
326
H 21
Tobias Person
Fm Log
3:09:35.1137400
+1:06:02.396100
49.7p
327
H 55
Björn Thorén
Brottby SK
3:09:44.1138300
+1:06:11.397000
49.6p
328
H 45
Micael Westerlund
IFK Västerås SK
3:09:49.1138800
+1:06:16.397500
49.6p
329
H 21
Andreas Sjöstrand
IFK Västerås SK
3:10:00.1139900
+1:06:27.398600
49.5p
330
H 21 Motion
Jonas Nyqvist
Enköpings Aif
3:10:12.1141100
+1:06:39.399800
49.5p
331
H 21 Motion
Charlie Hall
Skärholmen
3:10:20.1141900
+1:06:47.400600
49.4p
332
H 21 Motion
Leif Rosenholm
Tibnor Fritid
3:10:31.1143000
+1:06:58.401700
49.4p
333
H 21 Motion
Magnus Nilholm
Holeværingen IL Ski
3:10:32.1143100
+1:06:59.401800
49.4p
334
D 45
Elsa Djärv
Rembo IK
3:10:38.1143700
+1:07:05.402400
49.3p
335
H 21 Motion
Fredrik Linér
Västerås
3:10:53.1145200
+1:07:20.403900
49.3p
336
H 21 Motion
Henrik Pettersson
Västerviks OK
3:11:25.1148400
+1:07:52.407100
49.1p
336
H 40
Anders Glämsta
IFK Västerås SK
3:11:25.1148400
+1:07:52.407100
49.1p
338
H 21 Motion
Egil Wallin
Axa SC
3:11:34.1149300
+1:08:01.408000
49.1p
339
H 21 Motion
Joakim Gustavsson
Rembo IK
3:11:48.1150700
+1:08:15.409400
49.0p
339
H 21
Jonas Lindgren
Axa SC
3:11:48.1150700
+1:08:15.409400
49.0p
341
H 21 Motion
Truls Langendahl
Flängan IF
3:12:01.1152000
+1:08:28.410700
48.9p
342
H 21 Motion
Mathias Johansson
Västerås
3:12:06.1152500
+1:08:33.411200
48.9p
343
H 21
Andreas Boeriis
Västerås Ck
3:12:11.1153000
+1:08:38.411700
48.9p
344
H 40
Björn Göthlin
Östansjö SK
3:12:14.1153300
+1:08:41.412000
48.9p
345
H 35
Carl Schartau
Västerås SOK
3:12:22.1154100
+1:08:49.412800
48.8p
346
D 21
Erika Lindberg
Oxvretens SK
3:12:25.1154400
+1:08:52.413100
48.8p
347
H 50
Stefan Frank
Björnstorps IF
3:12:39.1155800
+1:09:06.414500
48.7p
348
D 35
Ann Sofie Eliasson
Rembo IK
3:12:40.1155900
+1:09:07.414600
48.7p
349
H 50
Christer Larsson
Västberga PF
3:12:47.1156600
+1:09:14.415300
48.7p
350
H 21
Petter Åberg
Storvreta IK
3:12:49.1156800
+1:09:16.415500
48.7p
351
H 21
Daniel Axfeldt
Norbergs Ck
3:13:06.1158500
+1:09:33.417200
48.6p
352
H 21
Rickard Jansson
Fagersta Södra IK
3:13:08.1158700
+1:09:35.417400
48.6p
353
D 21
Cecilia Hansen
Norbergs Ck
3:13:10.1158900
+1:09:37.417600
48.6p
354
H 21 Motion
Niklas Heiner
Nacka
3:13:19.1159800
+1:09:46.418500
48.5p
355
H 45
Kent Torwald
Nacka Värmdö SK
3:13:35.1161400
+1:10:02.420100
48.4p
356
H 21 Motion
Thomas Jansson
Axa SC
3:13:57.1163600
+1:10:24.422300
48.3p
357
H 40
Kristofer Arwin
Sollentuna Slalomklubb
3:13:58.1163700
+1:10:25.422400
48.3p
358
H 45
Kolbjörn Kjören
Täby
3:14:05.1164400
+1:10:32.423100
48.3p
359
H 21 Motion
Eric Andersson
Fors
3:14:06.1164500
+1:10:33.423200
48.3p
360
H 21
Jan Moestedt
Linköpings SK
3:14:13.1165200
+1:10:40.423900
48.3p
360
H 45
Magnus Lindqvist
Täby
3:14:13.1165200
+1:10:40.423900
48.3p
362
H 60
Boris Amsköld
Boo IF
3:14:20.1165900
+1:10:47.424600
48.2p
363
H 21 Motion
Anders Lundholm
Karbennings GOIF
3:14:23.1166200
+1:10:50.424900
48.2p
364
H 21
Fredrik Holtenius
Sats Running Club
3:14:25.1166400
+1:10:52.425100
48.2p
365
H 40
Anders Jansson
Fm/fmhrc
3:14:41.1168000
+1:11:08.426700
48.1p
366
H 45
Magnus Bengtsson
Nyköping
3:14:46.1168500
+1:11:13.427200
48.1p
367
H 21 Motion
Jörgen Ekwall
Njurunda SK
3:14:48.1168700
+1:11:15.427400
48.1p
368
H 35
Per Edlundh
Axa SC
3:14:53.1169200
+1:11:20.427900
48.1p
368
H 65
Gillis Stenberg
Broby GOIF
3:14:53.1169200
+1:11:20.427900
48.1p
370
H 21 Motion
Rickard Forsell
Fagersta
3:14:54.1169300
+1:11:21.428000
48.0p
371
H 55
Roger Sjöberg
Motala Aif SK
3:14:56.1169500
+1:11:23.428200
48.0p
372
H 21 Motion
Joakim Lantz
Tunafors SK
3:15:20.1171900
+1:11:47.430600
47.9p
373
H 45
Staffan Hugerth
IFK Mora SK
3:15:31.1173000
+1:11:58.431700
47.9p
374
H 21 Motion
Per Askvid
Källbottens IK
3:15:37.1173600
+1:12:04.432300
47.8p
375
H 21 Motion
Lars Nygren
OK Linné
3:15:39.1173800
+1:12:06.432500
47.8p
376
H 60
Jan Enbuske
Nacka Värmdö SK
3:15:41.1174000
+1:12:08.432700
47.8p
377
H 35
Dan Olsson
Karlslunds IF SF
3:15:45.1174400
+1:12:12.433100
47.8p
378
H 21 Motion
Gabriel Thorstenson
Skanska IF
3:15:46.1174500
+1:12:13.433200
47.8p
379
H 21 Motion
Andreas Ballhausen
Midsommarkransen
3:15:56.1175500
+1:12:23.434200
47.7p
380
H 21
Anders Johansson
Seb IF
3:16:10.1176900
+1:12:37.435600
47.7p
381
H 21 Motion
Håkan Karlsson
Avesta
3:16:25.1178400
+1:12:52.437100
47.6p
382
H 45
Mathias Forsgren
Borlänge
3:16:29.1178800
+1:12:56.437500
47.6p
383
H 50
Ronny Tocaj
Björnstorps IF
3:16:33.1179200
+1:13:00.437900
47.6p
384
H 65
Erland Valinder
IFK Västerås SK
3:16:40.1179900
+1:13:07.438600
47.5p
385
H 21 Motion
Jakob Nilsson
Leksands SK
3:16:41.1180000
+1:13:08.438700
47.5p
386
H 21 Motion
Jonas NY
FC Sågen
3:16:46.1180500
+1:13:13.439200
47.5p
387
H 21 Motion
Hubertus Von Frenckell
Ekerö
3:16:48.1180700
+1:13:15.439400
47.5p
388
H 40
Pontus Björklund
Falu IK
3:16:57.1181600
+1:13:24.440300
47.4p
389
H 21 Motion
Lars-Erik Hedberg
Stockholms-Polisens IF
3:17:00.1181900
+1:13:27.440600
47.4p
390
H 45
David Svedberg
Enköpings Aif
3:17:11.1183000
+1:13:38.441700
47.4p
391
H 21 Motion
Rasmus Bergstrøm
Team Magnus CK
3:17:27.1184600
+1:13:54.443300
47.3p
391
D 40
Sofia Holmgård
Kils OK
3:17:27.1184600
+1:13:54.443300
47.3p
393
H 55
Gunnar Leonardsson
IFK Västerås SK
3:17:30.1184900
+1:13:57.443600
47.3p
394
H 21
Anders Johansson
Karlslunds IF SF
3:17:33.1185200
+1:14:00.443900
47.3p
394
H 21 Motion
Anders Hjelm
Ck Uni
3:17:33.1185200
+1:14:00.443900
47.3p
396
D 21
Karin Persson
Hagaby GOIF
3:17:42.1186100
+1:14:09.444800
47.2p
397
H 21 Motion
Anders Olofsson
Ornäs IK
3:17:44.1186300
+1:14:11.445000
47.2p
398
H 21 Motion
Mårten Johansson
Ingarö IF
3:17:52.1187100
+1:14:19.445800
47.2p
399
D 40
Annika Lindberg
Team Isover SK
3:17:57.1187600
+1:14:24.446300
47.2p
400
D 21
Emma Östensson
Nybro Ski
3:18:03.1188200
+1:14:30.446900
47.1p
401
H 35
Stig Karlsson
IF Start
3:18:04.1188300
+1:14:31.447000
47.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 60
Bernt Holgersson
Himmeta IF
3:18:10.1188900
+1:14:37.447600
47.1p
403
H 21 Motion
Magnus Blomberg
Lindesberg
3:18:15.1189400
+1:14:42.448100
47.1p
404
H 35
Mathias Berglund
Västerås
3:18:30.1190900
+1:14:57.449600
47.0p
405
H 50
Anders Engstrand
IFK Västerås SK
3:18:54.1193300
+1:15:21.452000
46.9p
406
H 21 Motion
Olle Risby
Uppsala
3:19:26.1196500
+1:15:53.455200
46.7p
407
H 55
Urban Gunnarsson
Östervåla IF
3:19:36.1197500
+1:16:03.456200
46.7p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:20:00
408
H 45
Peter Johnsson
Högbo GOIF
3:20:02.1200100
+1:16:29.458800
46.6p
409
H 21 Motion
Roger Svensson
Täby
3:20:20.1201900
+1:16:47.460600
46.5p
410
H 45
Tomas Nilsson
IFK Västerås SK
3:20:21.1202000
+1:16:48.460700
46.5p
411
H 50
Magnus Lindén
Ystad
3:20:22.1202100
+1:16:49.460800
46.5p
412
H 21 Motion
Anders Engström
Hammarö GF
3:20:37.1203600
+1:17:04.462300
46.4p
413
H 45
Patrik Andersson
IFK Västerås SK
3:20:40.1203900
+1:17:07.462600
46.4p
414
H 21 Motion
Stefan Lindskog
Karlstad
3:20:49.1204800
+1:17:16.463500
46.4p
415
H 50
Anders Frid
IFK Västerås SK
3:21:08.1206700
+1:17:35.465400
46.3p
416
D 21 Motion
Åsa Bäck
Himmeta IF
3:21:09.1206800
+1:17:36.465500
46.3p
417
H 21 Motion
Nicklas Kullberg
Lidingö
3:21:16.1207500
+1:17:43.466200
46.2p
418
H 45
Benny Frost
Östansjö SK
3:21:18.1207700
+1:17:45.466400
46.2p
419
D 21 Motion
Helena Zingmark
Norrfjärdens IF
3:21:23.1208200
+1:17:50.466900
46.2p
419
H 21 Motion
Stefan Walter
Åkersberga SK
3:21:23.1208200
+1:17:50.466900
46.2p
421
H 21
Patrik Persson
Föreningen Engelbrektsloppet
3:21:31.1209000
+1:17:58.467700
46.2p
422
H 21 Motion
Anton Lindberg
Dammgatan Elit
3:21:33.1209200
+1:18:00.467900
46.2p
423
H 55
Richard Mulder
Stockholms RK
3:21:34.1209300
+1:18:01.468000
46.1p
424
H 21 Motion
Kenth Pettersson
Karbennings GOIF
3:21:38.1209700
+1:18:05.468400
46.1p
424
D 21
Anna Dahlgren
Fit4life
3:21:38.1209700
+1:18:05.468400
46.1p
426
H 21 Motion
Jonas Svensson
Gimo IF SK
3:21:40.1209900
+1:18:07.468600
46.1p
427
H 21 Motion
Tim Hansen
Björkfors GOIF
3:21:55.1211400
+1:18:22.470100
46.1p
428
H 50
BO Nyberg
Broby GOIF
3:22:07.1212600
+1:18:34.471300
46.0p
429
D 21
Isabell Lindgren Stoor
Västerås
3:22:10.1212900
+1:18:37.471600
46.0p
430
H 55
Christer Gustafsson
Vfaik
3:22:12.1213100
+1:18:39.471800
46.0p
431
H 35
Jonathan Karlsson
Nynäs IK
3:22:16.1213500
+1:18:43.472200
46.0p
432
H 21 Motion
Johannes Lindholm
Kniv Söder
3:22:24.1214300
+1:18:51.473000
45.9p
433
D 55
Gudrun Hedlund
Falu IK
3:22:45.1216400
+1:19:12.475100
45.8p
434
H 21
Thomas Eriksson
Axa SC
3:22:49.1216800
+1:19:16.475500
45.8p
435
H 21 Motion
David Rindeskog
Kfum Ludvika
3:22:53.1217200
+1:19:20.475900
45.8p
436
H 21 Motion
Jan-Eric Hellgren
Norbergs OK
3:23:04.1218300
+1:19:31.477000
45.7p
437
H 55
Mikael Torstensson
Broby GOIF
3:23:09.1218800
+1:19:36.477500
45.7p
438
H 21 Motion
Tobias Lindenkäll
Fm Hkv
3:23:20.1219900
+1:19:47.478600
45.7p
438
D 40
Susane Jarl
Karlslunds IF SF
3:23:20.1219900
+1:19:47.478600
45.7p
438
D 45
Maria Cole
Axa SC
3:23:20.1219900
+1:19:47.478600
45.7p
441
H 65
Kurt Jensen
Föreningen Engelbrektsloppet
3:23:29.1220800
+1:19:56.479500
45.6p
442
H 21 Motion
Kent Gustavsson
Rembo IK
3:23:47.1222600
+1:20:14.481300
45.6p
443
H 21 Motion
Jacob Setterberg
Enebyberg
3:23:54.1223300
+1:20:21.482000
45.5p
444
H 21 Motion
Mats Hekner
IFK Västerås SK
3:24:14.1225300
+1:20:41.484000
45.4p
445
H 50
Rolf Larsson
Livgardets IK
3:25:05.1230400
+1:21:32.489100
45.2p
446
H 21 Motion
Jens Wilkens
Stockholm
3:25:15.1231400
+1:21:42.490100
45.2p
447
D 21 Motion
Kristina Elf
Tandvårdsgruppen
3:25:20.1231900
+1:21:47.490600
45.1p
448
H 21 Motion
Tobias Barkskog
IFK Västerås SK
3:25:26.1232500
+1:21:53.491200
45.1p
449
H 21 Motion
Per Stuvemark
Sala
3:25:36.1233500
+1:22:03.492200
45.1p
450
H 45
Robert Pira
Team Isover SK
3:25:39.1233800
+1:22:06.492500
45.1p
451
H 35
Lars Pettersson
Axa SC
3:25:45.1234400
+1:22:12.493100
45.0p
452
H 50
Anders Jansson
IFK Sala
3:25:54.1235300
+1:22:21.494000
45.0p
453
H 35
Håkan Åström
Uppsala
3:25:56.1235500
+1:22:23.494200
45.0p
454
H 40
Nicklas Jarl
Karlslunds IF SF
3:25:58.1235700
+1:22:25.494400
45.0p
454
H 21 Motion
Magnus Westerlund
Enköpings Aif
3:25:58.1235700
+1:22:25.494400
45.0p
456
H 21
Philippe Génetay
IFK Mora SK
3:26:02.1236100
+1:22:29.494800
45.0p
457
H 21 Motion
Johan Häggström
Sundbybergs IK
3:26:08.1236700
+1:22:35.495400
44.9p
458
H 21
Tobias Leidefors
Spif
3:26:13.1237200
+1:22:40.495900
44.9p
459
H 21 Motion
Tony Börjesson
Uppsala
3:26:16.1237500
+1:22:43.496200
44.9p
460
H 21 Motion
Henrik Landström
IR Bygg
3:26:17.1237600
+1:22:44.496300
44.9p
461
H 21 Motion
Jan Gottfridsson
Spånga
3:26:18.1237700
+1:22:45.496400
44.9p
462
H 65
Jan Sjöstedt
IFK Västerås SK
3:26:19.1237800
+1:22:46.496500
44.9p
463
H 21 Motion
Johan Gregow
Stora Enso Fors SK
3:26:33.1239200
+1:23:00.497900
44.8p
464
H 21 Motion
Johan Moberg
Lycksele IF
3:26:57.1241600
+1:23:24.500300
44.7p
465
H 65
Arne Karlsson
Broby GOIF
3:27:01.1242000
+1:23:28.500700
44.7p
466
H 21 Motion
Jon Pettersson
Sollentuna
3:27:18.1243700
+1:23:45.502400
44.6p
466
D 21
Lova Rydberg
Abb IF SK
3:27:18.1243700
+1:23:45.502400
44.6p
468
H 21 Motion
Daniel Alexandersson
Ihoplapparna
3:27:26.1244500
+1:23:53.503200
44.6p
469
H 21 Motion
Klas Emanuelson
Ihoplapparna
3:27:28.1244700
+1:23:55.503400
44.6p
469
H 55
Mats Tinnervall
Bråvalla IK
3:27:28.1244700
+1:23:55.503400
44.6p
471
H 50
Mats Norén
Björnstorps IF
3:27:29.1244800
+1:23:56.503500
44.6p
471
H 21 Motion
Henrik Hellman
Devant
3:27:29.1244800
+1:23:56.503500
44.6p
473
H 21 Motion
Jonatan Hedin
IFK Helsingborg
3:27:33.1245200
+1:24:00.503900
44.6p
474
H 21 Motion
Per Samuelsson
Bromma
3:27:34.1245300
+1:24:01.504000
44.6p
475
H 65
Stig Gustafsson
Sundbybergs IK
3:28:00.1247900
+1:24:27.506600
44.5p
476
H 21 Motion
Jens Dahle
Nmt
3:28:04.1248300
+1:24:31.507000
44.4p
477
H 21 Motion
Jakob Svärd
Avesta
3:28:09.1248800
+1:24:36.507500
44.4p
478
H 21 Motion
Erik Löfvander
Sundbybergs IK
3:28:18.1249700
+1:24:45.508400
44.4p
479
H 21 Motion
Max Lagerstedt
Bromma
3:28:22.1250100
+1:24:49.508800
44.4p
480
H 45
Fredrik Randmark
Brandkårens IK
3:28:25.1250400
+1:24:52.509100
44.3p
481
H 21 Motion
Göran Sarin
Stadium IF
3:28:27.1250600
+1:24:54.509300
44.3p
482
H 45
Per Jan Eriksson
Team Dylan
3:28:28.1250700
+1:24:55.509400
44.3p
483
H 65
Tommy Wernmark
Arlanda-Märsta SK
3:28:50.1252900
+1:25:17.511600
44.2p
484
H 40
David Bonnier
Bonbiz SK
3:29:01.1254000
+1:25:28.512700
44.2p
484
H 21 Motion
Robert Thorstenson
Skanska IF
3:29:01.1254000
+1:25:28.512700
44.2p
486
H 45
Stefan Kemi Borg
Oxelösund
3:29:13.1255200
+1:25:40.513900
44.1p
487
H 35
Johan Sandberg
Q-gruppen LF
3:29:15.1255400
+1:25:42.514100
44.1p
488
D 21 Motion
Kristina Åbjörn
Berberis
3:29:50.1258900
+1:26:17.517600
44.0p
489
H 35
Jesper Engberg
Knivsta
3:30:07.1260600
+1:26:34.519300
43.9p
490
H 21 Motion
Sebastian Karlsson
Motala Aif SK
3:30:10.1260900
+1:26:37.519600
43.9p
491
H 21 Motion
Anders Gräns
Axa SC
3:30:12.1261100
+1:26:39.519800
43.9p
492
D 50
Carina Hammarstrand
FK Snapphanarna
3:30:14.1261300
+1:26:41.520000
43.9p
493
H 35
Jon Jonung
Lugi SK
3:30:27.1262600
+1:26:54.521300
43.8p
494
D 45
Kristina Svensson
Fågelfors IF
3:30:34.1263300
+1:27:01.522000
43.8p
495
H 21 Motion
Sören Lindblom
Dalregementets IF
3:30:48.1264700
+1:27:15.523400
43.8p
496
H 21 Motion
BO Lundin
Täby IS SK
3:30:57.1265600
+1:27:24.524300
43.7p
497
H 50
Carl Eric Ankarås
Östervåla IF
3:31:04.1266300
+1:27:31.525000
43.7p
498
H 21 Motion
Daniel Rosendahl
Tandvårdsgruppen
3:31:05.1266400
+1:27:32.525100
43.7p
499
H 21 Motion
Daniel Westerlund
Avesta
3:31:08.1266700
+1:27:35.525400
43.7p
500
D 21 Motion
Sanna Duvebrant
Spif Triathlon
3:31:20.1267900
+1:27:47.526600
43.6p
Visar resultat 1 till 500 av 1674[
1
2
3
4
]