Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Filipstadsloppet
2012-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Erik Bryne
IK Fryken
5:17.31600
2
H/D 8
Filip Sundin
Grava SK
5:24.32300
+7.600
3
H 10
Hjalmar Berg
Sunne SLF
5:37.33600
+20.1900
4
H/D 8
Alice Christensen
Grava SK
5:38.33700
+21.2000
5
D 10
Emma Eriksson
Filipstads SF
5:40.33900
+23.2200
6
H 10
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
5:41.34000
+24.2300
7
D 10
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
5:42.34100
+25.2400
8
H/D 8
Paulina Frid
Filipstads SF
5:47.34600
+30.2900
9
H/D 8
Joel Hedlund
Granbergsdals IF
5:48.34700
+31.3000
10
H/D 8
Theo Abrahamsen
Filipstads SF
5:52.35100
+35.3400
11
H 10
Kasper Olsen
Grava SK
5:56.35500
+39.3800
12
H/D 8
Timo Jonasson
Åmotfors IF
6:00.35900
+43.4200
13
H 10
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
6:02.36100
+45.4400
14
H 10
Fabian Hermansson
Filipstads SF
6:04.36300
+47.4600
15
D 10
Clara Lundqvist
Gillberga SK
6:06.36500
+49.4800
16
H 10
Lukas Jonsson
Årjängs IF
6:12.37100
+55.5400
17
H/D 8
Philippa Eriksson
Filipstads SF
6:15.37400
+58.5700
18
H 10
Olle Matsson Lundberg
Filipstads SF
6:20.37900
+1:03.6200
19
H 12
Natanael Pehrs
Dala-Järna IK
6:22.38100
+1:05.6400
20
H/D 8
Oskar Axelsson
Filipstads SF
6:29.38800
+1:12.7100
20
H 10
Albin Källiden
Granbergsdals IF
6:29.38800
+1:12.7100
22
H 10
Mattias Hansson
Granbergsdals IF
6:33.39200
+1:16.7500
23
H 12
Kim Norberg
Filipstads SF
6:41.40000
+1:24.8300
24
D 12
Maja Karlsson
Årjängs IF
6:43.40200
+1:26.8500
25
H/D 8
Ida Hermansson
Filipstads SF
6:48.40700
+1:31.9000
26
D 12
Maja Eriksson
Filipstads SF
6:51.41000
+1:34.9300
27
H 12
Erik Stenmark
Brandsbols SK
6:52.41100
+1:35.9400
28
H 12
Julius Berg
Sunne SLF
6:55.41400
+1:38.9700
29
H 10
Daniel Näs
Gillberga SK
6:56.41500
+1:39.9800
30
D 12
Emma Olofsson
Töcksfors IF
7:04.42300
+1:47.10600
31
D 12
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
7:11.43000
+1:54.11300
32
D 10
Thea Hultman
Filipstads SF
7:12.43100
+1:55.11400
33
H/D 8
Emilia Hermansson
Filipstads SF
7:16.43500
+1:59.11800
34
H 12
Edvard Nilsson
Hagfors SF
7:18.43700
+2:01.12000
35
H 12
Andreas Albinsson
Töcksfors IF
7:27.44600
+2:10.12900
36
H 10
Leo Jonasson
Åmotfors IF
7:32.45100
+2:15.13400
37
H 12
Albin Lundqvist
Gillberga SK
7:38.45700
+2:21.14000
37
H 12
Karl Lindqvist
Hagfors SF
7:38.45700
+2:21.14000
39
H 12
Christoffer Näs
Gillberga SK
7:40.45900
+2:23.14200
40
H 10
Måns Olsen
Grava SK
7:44.46300
+2:27.14600
41
H 12
Hugo Johnson
Brandsbols SK
7:50.46900
+2:33.15200
42
H/D 8
Anna Karlsson
Årjängs IF
7:53.47200
+2:36.15500
43
D 12
Märta Bryne
IK Fryken
8:01.48000
+2:44.16300
44
H 14
Elis Berg
Sunne SLF
8:04.48300
+2:47.16600
45
H 14
Elias Edvinsson
Hagfors SF
8:05.48400
+2:48.16700
46
D 12
Vilma Jonsson
Hagfors SF
8:07.48600
+2:50.16900
47
D 12
Alva Andreasson
IK Fryken
8:17.49600
+3:00.17900
48
H 14
Christian Olsson
Älgå SK
8:22.50100
+3:05.18400
49
H 14
Simon Lundberg
Hagfors SF
8:28.50700
+3:11.19000
50
H 14
Alfred Nilsson
Hagfors SF
8:29.50800
+3:12.19100
51
D 12
Elsa Persson
IK Fryken
8:31.51000
+3:14.19300
52
H 12
Nils Lind
Grava SK
8:32.51100
+3:15.19400
53
H 14
Anton Falck Hermansson
Filipstads SF
8:51.53000
+3:34.21300
54
H 12
Victor Hultman
Filipstads SF
8:57.53600
+3:40.21900
54
D 14
Frida Svensson
Filipstads SF
8:57.53600
+3:40.21900
56
D 14
Emma Stenmark
Brandsbols SK
8:58.53700
+3:41.22000
57
H 12
Erik Abrahamsen
Filipstads SF
9:12.55100
+3:55.23400
58
H 10
Hugo Hultman
Filipstads SF
9:21.56000
+4:04.24300
59
D 14
Mikela Johnson
Brandsbols SK
9:22.56100
+4:05.24400
60
H 14
Adrian Lundberg
Hagfors SF
9:29.56800
+4:12.25100
60
D 14
Ida Melén
Filipstads SF
9:29.56800
+4:12.25100
62
H/D 8
Amanda Frid
Filipstads SF
9:34.57300
+4:17.25600
63
H 12
Felix Fougstedt
Grava SK
9:50.58900
+4:33.27200
64
H 14
Axel Pantzare
Filipstads SF
11:18.67700
+6:01.36000
65
H 14
Albin Carlsson-Ekelund
Hagfors SF
11:24.68300
+6:07.36600
66
H 16
Viktor Thorn
Bengtsfors Bois
13:17.79600
+8:00.47900
67
H 16
Adrian Dahlström
Åmåls OK
15:05.90400
+9:48.58700
68
H 16
Rasmus Jacobsson
Filipstads SF
15:35.93400
+10:18.61700
69
H 16
Simon Kolberg
Arvika IS
15:43.94200
+10:26.62500
70
D 16
Elin Bryne
IK Fryken
17:07.102600
+11:50.70900
71
H 16
Lucas Schön
Töcksfors IF
17:13.103200
+11:56.71500
72
H 16
Gabriel Strid
Sunne SLF
17:14.103300
+11:57.71600
73
D 16
Sofie Nilsson
Töcksfors IF
17:18.103700
+12:01.72000
74
H 16
Jan Dalheimer
Hagfors SF
18:06.108500
+12:49.76800
75
D 16
Frida Lindqvist
Hagfors SF
20:10.120900
+14:53.89200
76
H 21
Per Sandberg
Filipstads SF
27:59.167800
+22:42.136100
77
H/D 8
Daniel Nykvist
Sunne SLF
23:59:59.8639800
77
H/D 8
Albin Jonasson
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
77
H/D 8
Jonathan Hedström
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
77
H/D 8
Casper Eriksson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
77
H/D 8
Samuel Johansson
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
77
H 10
Filip Strand
Sunne SLF
23:59:59.8639800
77
D 10
Hannah Bengtsson
Hagfors SF
23:59:59.8639800
77
D 10
Hanna Johansson
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
77
D 10
Ellen Karlsson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
77
H 12
Linus Jonsson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
77
H 12
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
77
H 12
Johan Jonasson
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
77
H 12
Tim Dalheimer
Hagfors SF
23:59:59.8639800
77
D 12
Nora Jonsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
77
D 12
Julia Andersson
Hagfors SF
23:59:59.8639800
77
D 12
Alicia Jansson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
77
D 12
Amanda Hedström
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
77
D 12
Mathilda Evaldsson
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
77
D 12
Maja Westh
SK Bore
23:59:59.8639800
77
D 14
Bianca Jonsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
77
D 14
Moa Westh
SK Bore
23:59:59.8639800
77
D 14
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
23:59:59.8639800
77
D 14
Linn Halvardsson
Åmåls OK
23:59:59.8639800
77
H 16
Jens Filipsson
Sunne SLF
23:59:59.8639800
77
H 16
Emil Nykvist
Sunne SLF
23:59:59.8639800