Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2009-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tommy Jönsson
IFK Mora SK
2:15:16.811500
74.6p
2
Lasse Olsson
Arvika IS
2:19:06.834500
+3:50.22900
71.8p
3
Lars Kallin
IFK Mora SK
2:20:11.841000
+4:55.29400
71.0p
4
Lennart Brunberg
Stora Tuna IK SK
2:23:14.859300
+7:58.47700
69.0p
5
Mats Larsson
Malungs IF
2:23:47.862600
+8:31.51000
68.6p
6
Anders Ottosson
Örserums IK
2:24:37.867600
+9:21.56000
68.1p
7
Lasse Samuelsson
Bålsta SK
2:25:16.871500
+10:00.59900
67.7p
8
Kalevi Penna
Telia IF, Farsta
2:25:32.873100
+10:16.61500
67.5p
9
Lars Ericson
Malungs IF
2:26:42.880100
+11:26.68500
66.8p
10
Ensio Koskinen
Sågmyra SK
2:27:22.884100
+12:06.72500
66.4p
11
Geir Hammer
Grue Finnskog IL
2:27:23.884200
+12:07.72600
66.4p
12
Ulf Björklund
Falu IK
2:28:30.890900
+13:14.79300
65.7p
13
Jorma Öljymäki
Hällefors SK
2:32:16.913500
+17:00.101900
63.5p
14
Lars Elfving
OK Gipen
2:32:54.917300
+17:38.105700
63.2p
15
Örjan Wångdahl
OK Gipen
2:33:57.923600
+18:41.112000
62.6p
16
Lars-Olof Månsson
Ronneby OK
2:38:48.952700
+23:32.141100
60.1p
17
Kennet Sandström
OK Stigen
2:38:50.952900
+23:34.141300
60.1p
18
Roger Andersson
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:39:58.959700
+24:42.148100
59.5p
19
Anders Gruving
Vasaloppsklubben Hedemora
2:40:10.960900
+24:54.149300
59.5p
20
Hans-Olof Bjurman
Domnarvets GOIF
2:40:33.963200
+25:17.151600
59.3p
21
Anders Emanuelsson
OK Kroppefjäll
2:43:41.982000
+28:25.170400
57.8p
22
Bo Andersson
Uddevalla SK
2:44:52.989100
+29:36.177500
57.3p
23
Torfinn Sandbakk
Trysil IL
2:45:31.993000
+30:15.181400
57.0p
24
Tore Strand
Dalregementets IF
2:47:12.1003100
+31:56.191500
56.2p
25
Gunnar Lukerstuen
Austmarka IL
2:48:09.1008800
+32:53.197200
55.8p
26
Kent Ottosson
Molkoms SK
2:49:01.1014000
+33:45.202400
55.5p
27
Tomas Nilsson
OK Gipen
2:49:16.1015500
+34:00.203900
55.4p
28
Gunnar Franzon
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:50:23.1022200
+35:07.210600
54.9p
29
Thomas Andersson
SK Nor
2:51:17.1027600
+36:01.216000
54.5p
30
Benny Mild
Gällstads IF
2:54:04.1044300
+38:48.232700
53.4p
31
Per Jansson
Filipstads SF
2:54:50.1048900
+39:34.237300
53.1p
32
Tommy Johansson
Hagfors SF
2:55:41.1054000
+40:25.242400
52.8p
33
Håkan Gustafsson
IK Stern
2:59:22.1076100
+44:06.264500
51.4p
34
Sten Callesen
Norway
3:01:05.1086400
+45:49.274800
50.8p
35
Bo Ristvall
Sisu Forshaga SK
3:01:34.1089300
+46:18.277700
50.6p
36
Lars Björn
Stora Tuna IK SK
3:05:13.1111200
+49:57.299600
49.4p
37
Christer Sålder
Sälens IF
3:05:43.1114200
+50:27.302600
49.2p
38
Anders Andersson
Ryda SK
3:07:31.1125000
+52:15.313400
48.6p
39
Thord Järlehag
Nobel Aktiv IF
3:07:43.1126200
+52:27.314600
48.6p
40
Geir Haram
Norway
3:07:56.1127500
+52:40.315900
48.5p
41
Cermith Lunde
OK Gipen
3:08:16.1129500
+53:00.317900
48.4p
42
Sven-Ove Henningsson
Grums SK
3:08:16.1129500
+53:00.317900
48.4p
43
Martin Råman
Kvarnsvedens GOIF SK
3:09:57.1139600
+54:41.328000
47.9p
44
Lars Berndtson
Köla AIK
3:10:30.1142900
+55:14.331300
47.7p
45
Torbjörn Kjellén
Östansjö SK
3:11:18.1147700
+56:02.336100
47.4p
46
Baard Buckholm
Gimle IF Norge
3:13:00.1157900
+57:44.346300
46.9p
47
Håkan Norgren
Falu IK
3:13:59.1163800
+58:43.352200
46.6p
48
Mogens Hedengran
Holte Ski
3:14:55.1169400
+59:39.357800
46.3p
49
Hans Blomgren
Tranemo IF
3:18:43.1192200
+1:03:27.380600
45.3p
50
Conny Jansson
Malungs IF
3:18:54.1193300
+1:03:38.381700
45.2p
51
Ola Ahlqvist
IK Stern
3:22:04.1212300
+1:06:48.400700
44.3p
52
Hasse Nyrén
Jössefors IK
3:24:51.1229000
+1:09:35.417400
43.6p
53
Öjvind Sandbakk
IL Trysilgutten Norge
3:27:25.1244400
+1:12:09.432800
42.9p
54
Christer Lunde
OK Gipen
3:28:01.1248000
+1:12:45.436400
42.8p
55
Kjell Thorberntsson
OK Alehof
3:29:31.1257000
+1:14:15.445400
42.4p
56
Johan Wakeus
IK Stern
3:30:14.1261300
+1:14:58.449700
42.2p
57
Christer Karlsson
Säffle SK
3:30:15.1261400
+1:14:59.449800
42.2p
58
Michael Wahlqvist
Enköpings Aif
3:31:14.1267300
+1:15:58.455700
42.0p
59
Mats Rofors
Sälens IF
3:33:21.1280000
+1:18:05.468400
41.5p
60
Robert Olofsson
Skärhamns IK
3:37:17.1303600
+1:22:01.492000
40.6p
61
Stefan Fredriksson
Ibm-Klubben
3:43:07.1338600
+1:27:51.527000
39.3p
62
Mats Landerberg
Helsingborgs SOK
3:43:16.1339500
+1:28:00.527900
39.3p
63
Terje Hallan
Norway
3:43:33.1341200
+1:28:17.529600
39.2p
64
Anders Westerlund
Malungs IF
3:45:15.1351400
+1:29:59.539800
38.9p
65
Mats Johansson
Jönköpings OK
3:55:45.1414400
+1:40:29.602800
36.8p
66
Anders Grönmark
Mälarhöjdens IK
4:21:40.1569900
+2:06:24.758300
32.6p
67
Håkan Linsten
Uddevalla SK
4:38:49.1672800
+2:23:33.861200
30.2p