Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsloppet
2012-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Nilsson
IFK Umeå
2:24:42.868150
69.7p
2
Majken Johansson Henæs
Anderstorps OK
2:33:43.922260
+9:01.54010
64.7p
3
Madeleine Bergqvist
IK Stern
2:36:50.940940
+12:07.72690
63.2p
4
Jenny Karlsson
Uddevalla IS
2:57:19.1063840
+32:36.195590
54.6p
5
Annika Bergengren
Lugi SK
2:59:06.1074550
+34:24.206300
54.0p
6
Annelie Markinhuhta
FK Friskus Varberg
3:00:40.1083960
+35:58.215710
53.4p
7
Anna-karin Jonsson
Borås SK
3:03:42.1102110
+38:59.233860
52.4p
8
Lykke Mulvad Jeppesen
København SK
3:07:07.1122650
+42:25.254400
51.3p
9
Ellen Hedrén
Alvesta SOK
3:08:47.1132660
+44:05.264410
50.8p
10
Emma Hellberg
Göteborgs SK
3:08:59.1133820
+44:16.265570
50.7p
11
Lisa Kalered
Hagaby GOIF
3:14:33.1167250
+49:51.299000
49.0p
12
Ann-louise Ingvarsson
Axa SC
3:17:05.1182440
+52:22.314190
48.3p
13
Lea Lidén
Tvärreds IF
3:17:37.1185680
+52:55.317430
48.1p
14
Carina Kalered
OK Denseln
3:18:47.1192610
+54:04.324360
47.8p
15
Therese Andersson
Högaborgs Athleter
3:18:59.1193850
+54:17.325600
47.8p
16
Marie Hald
København SK
3:19:39.1197800
+54:56.329550
47.6p
17
Katja Larsson
SOK 68
3:21:06.1206570
+56:24.338320
47.2p
18
Johanna Bjuhr Männer
Göteborgs SK
3:25:00.1229970
+1:00:18.361720
46.2p
19
Sofia Johansson
Axa SC
3:25:38.1233760
+1:00:56.365510
46.0p
20
Elin Arwidson
OK Lindena
3:26:59.1241800
+1:02:16.373550
45.7p
21
Suzanne Eriksson
OK Landehof
3:28:58.1253760
+1:04:16.385510
45.2p
22
Helen Larsson
Dalsjöfors GOIF
3:29:03.1254280
+1:04:21.386030
45.1p
23
Lovisa Falk
Hagaby GOIF
3:31:32.1269100
+1:06:49.400850
44.5p
24
Johanna Lindberg
Lycksele IF
3:33:15.1279420
+1:08:32.411170
44.1p
25
Kristine Mette Keller
København SK
3:34:18.1285720
+1:09:35.417470
43.9p
26
Pia Fredman
IF Saab
3:34:31.1287020
+1:09:48.418770
43.8p
27
Josefin Palmér
IFK Helsingborg
3:43:58.1343700
+1:19:15.475450
41.7p
28
Meri Blomfeldt
IK Stern
3:45:16.1351580
+1:20:34.483330
41.5p
29
Caroline Stenström
OK Gipen
3:45:53.1355220
+1:21:10.486970
41.3p
30
Sara Karlsson
Gnosjö FK
3:48:05.1368440
+1:23:22.500190
40.9p
31
Pernilla Madueno
Borås GIF
3:48:48.1372720
+1:24:05.504470
40.7p
32
Agnes Danielsson
IK Stern
3:50:56.1385580
+1:26:14.517330
40.3p
33
Sofia Seversson
Björnstorps IF
3:51:38.1389700
+1:26:55.521450
40.2p
34
Kristina Vannerberg
IK Stern
3:55:27.1412680
+1:30:45.544430
39.4p
35
Magdalena Eriksson
Skogsbygdens IF
3:59:13.1435290
+1:34:31.567040
38.7p
36
Pia Silfverstolpe
Lugi SK
4:02:51.1457000
+1:38:08.588750
38.1p
37
Maria Sofia Jonsson
IK Stern
4:12:11.1513020
+1:47:28.644770
36.5p
38
Caroline Abrahamsson
IK Stern
4:14:28.1526750
+1:49:46.658500
36.1p
39
Christina Lindahl
Sjövik
4:37:45.1666420
+2:13:02.798170
32.8p
40
Lillemor Walenius
IK Stern
4:39:52.1679140
+2:15:09.810890
32.5p
41
Ida Mattfolk
IK Stern
4:42:21.1694050
+2:17:39.825800
32.2p
42
Anna Maria Höglund
IK Stern
4:53:13.1759200
+2:28:30.890950
30.9p
43
Anne Börjesson Hanson
IK Stern
5:04:00.1823900
+2:39:17.955650
29.7p
-
Helena Eberil
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Elin Wilson
Tranemo IF
23:59:58.8639700
-
-
Helen Ander
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
-
Frida Stenarson
Björnstorps IF
23:59:58.8639700
-
-
Camilla Bruun
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Pernilla Vesterlund
Stadium IF
23:59:59.8639800
-
-
Liselott Nordgren
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Louise Hahn
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Maria Thelin
Jönköpings OK
23:59:59.8639800
-
-
Victoria Hammarström
Jönköpings OK
23:59:59.8639800
-
-
Linn Lennartsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Annelie Lindberg
IF Hagen SK
23:59:59.8639800
-
-
Katrina Domin
Elmhults SC
23:59:59.8639800
-
-
Jennifer Friman
IF Rigor
23:59:59.8639800
-