Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Storvretaloppet/UNT-Cupen
2012-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 20
Pontus Nordström
Östervåla IF
23:57.143600
75.5p
2
H 21
Oskar Djärv
Rembo IK
23:59.143800
+2.100
75.4p
3
H 21
Anton Öqvist
Häverödals IF
24:01.144000
+4.300
75.3p
4
H 21
Simon Palmblad
Hallstahammars SK SOFK
24:07.144600
+10.900
75.0p
5
H 35
Peter Thunvall
Ikj Haninge
24:32.147100
+35.3400
73.7p
6
H 21
Magnus Johnsson
Storvreta IK
25:38.153700
+1:41.10000
70.6p
7
H 45
Hans Sundberg
Ikj Haninge
26:09.156800
+2:12.13100
69.2p
8
H 20
Mathias Berlin
Knutby IF
26:46.160500
+2:49.16800
67.6p
9
H 21
Eric Cunelius
Storvreta IK
28:15.169400
+4:18.25700
64.0p
10
H 45
Mårten Wesslén
Brottby SK
28:18.169700
+4:21.26000
63.9p
11
H 45
Jan Karlsson
OK Borgen
28:53.173200
+4:56.29500
62.6p
12
H 55
Samuel Forslund
Ufk
29:07.174600
+5:10.30900
62.1p
13
H 21
Anders Rygart
Storvreta IK
29:35.177400
+5:38.33700
61.1p
14
H 45
Johan Lund
Haninge SOK
29:42.178100
+5:45.34400
60.9p
15
H 18
Andreas Andersson
Knutby IF
32:08.192700
+8:11.49000
56.3p
16
H 45
Mats Herbert
Brottby SK
32:55.197400
+8:58.53700
54.9p
17
H 21
Martin Dalaryd
Storvreta IK
35:04.210300
+11:07.66600
51.6p
18
H 18
Ludwig Löthman
OK Borgen
23:59:59.8639800
18
H 18
Jonas Ingard
IK Rex
23:59:59.8639800
18
H 18
Karl Ekström
IK Rex
23:59:59.8639800
18
H 21
Patrik Carlsson
Knutby IF
23:59:59.8639800
18
H 21
Kalle Larsson
Kjula IF
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Martin Herbert
Sundbybergs IK
14:19.85800
1
H 16
Jakob Jansson
Månkarbo IF
14:19.85800
3
H 16
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
14:33.87200
+14.1300
4
H 16
Joakim Wretling
IK Rex
15:40.93900
+1:21.8000
5
H 16
Isak Häggström
Storvreta IK
15:41.94000
+1:22.8100
6
H 16
Joel Häggström
Storvreta IK
16:10.96900
+1:51.11000
7
D 16
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
16:58.101700
+2:39.15800
8
H 16
Simon Persson
OK Borgen
17:06.102500
+2:47.16600
9
D 16
Anna Larsen
Sundbybergs IK
17:24.104300
+3:05.18400
10
D 16
Elin Karlsson
OK Borgen
17:29.104800
+3:10.18900
11
D 21
Caroline Ström
Tierps IF
17:39.105800
+3:20.19900
55.2p
12
H 16
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
17:52.107100
+3:33.21200
13
D 16
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
17:57.107600
+3:38.21700
14
D 18
Sara Landberg
Storvreta IK
18:19.109800
+4:00.23900
53.2p
15
H 16
Daniel Markström
Sundbybergs IK
19:17.115600
+4:58.29700
16
D 16
Clara Sporrong
Storvreta IK
19:28.116700
+5:09.30800
17
D 16
Fredrika Von Essen
OK Linné
19:37.117600
+5:18.31700
18
H 16
Algot Laurell
Arlanda-Märsta SK
20:30.122900
+6:11.37000
19
D 16
Emma Graas
Storvreta IK
20:54.125300
+6:35.39400
20
H 16
Adam Blomqvist
Gimo IF SK
21:09.126800
+6:50.40900
21
D 18
Matilda Funke Jansson
Tierps IF
21:21.128000
+7:02.42100
45.6p
22
D 16
Lovisa Andersson
IF Thor
23:11.139000
+8:52.53100
23
D 20
Malin Funke Jansson
Tierps IF
24:04.144300
+9:45.58400
40.5p
24
D 16
Emma Sörgjerd
IK Rex
23:59:59.8639800
24
H 16
Victor Kyllingstad
Häverödals IF
23:59:59.8639800
24
H 16
Linus Englund Öhman
Tierps IF
23:59:59.8639800
2.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Johan Herbert
Brottby SK
6:33.39200
2
H 14
Adam Östling
Sundbybergs IK
6:34.39300
+1
3
H 14
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
6:36.39500
+3.200
4
H 14
Edvin Nordström
Brottby SK
6:37.39600
+4.300
4
H 14
Gustav Berglund
Arlanda-Märsta SK
6:37.39600
+4.300
6
H 14
Anton Modin
Vassunda IF
6:40.39900
+7.600
7
H 14
Victor Svensson
Vassunda IF
6:41.40000
+8.700
8
H 14
Karl Ingard
IK Rex
6:45.40400
+12.1100
9
D 14
Cordelia Melén Olsson
Häverödals IF
6:50.40900
+17.1600
10
D 14
Frida Lögdberg
IK Rex
6:54.41300
+21.2000
11
H 14
Markus Hägglund
IK Rex
6:56.41500
+23.2200
12
H 14
Olle Grywenz
Storvreta IK
6:58.41700
+25.2400
13
D 14
Alva Karlsson
OK Borgen
7:04.42300
+31.3000
14
H 14
Jacob Persson
IK Rex
7:07.42600
+34.3300
15
D 14
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
7:15.43400
+42.4100
15
D 14
Lovisa Åsberg
Storvreta IK
7:15.43400
+42.4100
17
D 14
Anna Herbert
Brottby SK
7:16.43500
+43.4200
18
D 14
Sara Toreheim
Storvreta IK
7:24.44300
+51.5000
19
H 12
Arvid Schön
Storvreta IK
7:28.44700
+55.5400
19
H 14
Robert Ingram
Sundbybergs IK
7:28.44700
+55.5400
21
D 14
Gry Kyllingstad
Häverödals IF
7:36.45500
+1:03.6200
22
H 12
Leopold Möllare
Sundbybergs IK
7:41.46000
+1:08.6700
22
D 14
Ida Hägglund
IK Rex
7:41.46000
+1:08.6700
24
D 12
Lisa Melén Olsson
Häverödals IF
7:47.46600
+1:14.7300
25
D 14
Lisa Umberg
IK Rex
7:50.46900
+1:17.7600
26
D 12
Amanda Eriksson
Öregrunds IK
7:52.47100
+1:19.7800
27
D 14
Ebba Bjernulf
Vassunda IF
7:54.47300
+1:21.8000
28
D 14
Ronja Palmquist
IK Rex
7:55.47400
+1:22.8100
29
D 12
Josefine Fridsjö
Tierps IF
7:56.47500
+1:23.8200
30
H 14
Oskar Olsson
Månkarbo IF
8:00.47900
+1:27.8600
31
H 12
Martin Björk
IK Rex
8:09.48800
+1:36.9500
31
H 12
Johan Lüning
Bålsta SK
8:09.48800
+1:36.9500
33
D 12
Johanna Ingard
IK Rex
8:11.49000
+1:38.9700
34
D 14
Sonja Karlson
Storvreta IK
8:12.49100
+1:39.9800
34
D 14
Sofia Berglund
Arlanda-Märsta SK
8:12.49100
+1:39.9800
36
H 12
Martin Mickels
Bålsta SK
8:13.49200
+1:40.9900
37
D 14
Johanna Magnusson
Vassunda IF
8:15.49400
+1:42.10100
38
H 14
Marcus Andersson
Knutby IF
8:21.50000
+1:48.10700
39
D 14
Christina Åkerblom Andersson
Arlanda-Märsta SK
8:23.50200
+1:50.10900
40
H 12
Gustav Näslund
Arlanda-Märsta SK
9:03.54200
+2:30.14900
41
D 12
Sofia Berggren
Tierps IF
9:08.54700
+2:35.15400
42
H 12
David Sundqvist
IK Rex
9:09.54800
+2:36.15500
43
H 12
Ludwig Sandberg
IK Rex
9:14.55300
+2:41.16000
44
D 14
Alva Blomqvist
Gimo IF SK
9:19.55800
+2:46.16500
45
H 12
Sebastian Svedberg
Sundbybergs IK
9:21.56000
+2:48.16700
46
H 12
Hampus Claesson
Öregrunds IK
9:26.56500
+2:53.17200
47
H 12
Martin Wennberg
Vassunda IF
9:34.57300
+3:01.18000
48
D 12
Madeleine Söderqvist
Bälinge IF
9:45.58400
+3:12.19100
49
H 12
Max Lindholm
Bålsta SK
9:48.58700
+3:15.19400
50
D 12
Alva Stafberg
Tierps IF
9:51.59000
+3:18.19700
51
D 14
Emma Widén
OK Borgen
9:55.59400
+3:22.20100
52
D 12
Ebba Noremo
Tierps IF
10:01.60000
+3:28.20700
53
H 12
David Mellberg
Bålsta SK
10:04.60300
+3:31.21000
54
D 12
Hanna Funke Jansson
Tierps IF
10:09.60800
+3:36.21500
55
H 14
Anton Orava
Vassunda IF
12:05.72400
+5:32.33100
56
H 12
Joakim Dahlman
Knutby IF
23:59:58.8639700
57
D 12
Erika Österman
Häverödals IF
23:59:59.8639800
57
H 12
David Wesslen
Brottby SK
23:59:59.8639800
57
D 14
Alva Wesslén
Brottby SK
23:59:59.8639800
57
D 14
Anna Alm
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
57
H 14
Simon Eriksson
OK Borgen
23:59:59.8639800
57
H 14
Oscar Fock
Storvreta IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 10
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
4:15.25400
2
D 10
Lisa Åkerlöf
Öregrunds IK
4:23.26200
+8.700
3
H 10
David Melin
Gimo IF SK
4:31.27000
+16.1500
4
H 10
Karl Grywenz
Storvreta IK
4:32.27100
+17.1600
5
D 10
Julia Löfström
Månkarbo IF
4:38.27700
+23.2200
5
H 10
Isak Österman
Häverödals IF
4:38.27700
+23.2200
7
D 10
Sara Ingard
IK Rex
4:39.27800
+24.2300
7
D 10
Alice Modin
Vassunda IF
4:39.27800
+24.2300
9
H 10
Lukas Karlberg
IK Rex
4:42.28100
+27.2600
10
H 10
Hampus Arnestrand
Öregrunds IK
4:51.29000
+36.3500
11
D 10
Josefine Söderqvist
Bälinge IF
5:08.30700
+53.5200
12
H 10
Lukas Söderqvist
Storvreta IK
5:09.30800
+54.5300
13
D 10
Isa Nyman
Häverödals IF
5:13.31200
+58.5700
14
D 10
Josefine Melin
Tierps IF
5:14.31300
+59.5800
15
H 10
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
5:19.31800
+1:04.6300
16
H 10
Arvid Rentzhog
Storvreta IK
5:39.33800
+1:24.8300
17
H 10
Edvin Schön
Storvreta IK
5:40.33900
+1:25.8400
18
H 10
Emil Gusch
Storvreta IK
5:57.35600
+1:42.10100
19
D 10
Ellen Bylund
Gimo IF SK
6:00.35900
+1:45.10400
20
D 10
Lina Åhnberg
Storvreta IK
6:04.36300
+1:49.10800
21
D 10
Alma Nordström
Vassunda IF
6:10.36900
+1:55.11400
22
H 10
Lucas Håkansson
Storvreta IK
6:22.38100
+2:07.12600
23
D 10
Nicandra Norrby
Storvreta IK
6:30.38900
+2:15.13400
24
D 10
Ida Holkedahl
Vassunda IF
6:59.41800
+2:44.16300
25
D 10
Embla Åhlen
Vassunda IF
7:05.42400
+2:50.16900
26
D 10
Tilde Jansson
OK Borgen
7:09.42800
+2:54.17300
27
D 10
Ellen Bergström
OK Borgen
7:15.43400
+3:00.17900
28
H 10
Oskar Svedin Jakobsson
Vassunda IF
7:45.46400
+3:30.20900
29
H 10
Sebastian Hellberg
Vassunda IF
7:57.47600
+3:42.22100
30
D 10
Elina Widén
OK Borgen
8:22.50100
+4:07.24600
31
D 10
Mika Sjaunja
Vassunda IF
8:31.51000
+4:16.25500
32
D 10
Ebba Wickman
Tierps IF
23:59:59.8639800
32
D 10
Lykke Kyllingstad
Häverödals IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)