Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan
2011-12-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Marcus Ruus
Gillberga SK
17:05.102400
87.2p
2
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
17:20.103900
+15.1400
85.7p
3
Erik Söderlund
SK Bore
17:28.104700
+23.2200
84.9p
4
Jens Burman
Åsarna IK
17:35.105400
+30.2900
84.2p
5
Anton Hedlund
Åshammars IK
17:42.106100
+37.3600
83.6p
6
Oskar Brandt
Grava SK
17:57.107600
+52.5100
82.2p
7
Axel Ekström
Garphyttans IF
18:02.108100
+57.5600
81.7p
8
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
18:04.108300
+59.5800
81.6p
9
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
18:05.108400
+1:00.5900
81.5p
10
August Nilsson
Östersunds SK
18:21.110000
+1:16.7500
80.1p
11
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
18:28.110700
+1:23.8200
79.5p
12
Pontus Hermansson
OK Landehof
18:36.111500
+1:31.9000
78.8p
13
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
18:39.111800
+1:34.9300
78.5p
13
Adam Clareus
Offerdals SK
18:39.111800
+1:34.9300
78.5p
15
Fredrik Andreé
Årjängs IF
18:41.112000
+1:36.9500
78.4p
16
Leo Larsen
Sundbybergs IK
18:44.112300
+1:39.9800
78.1p
17
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
18:52.113100
+1:47.10600
77.5p
18
Daniel Södersten
Orsa SK
18:53.113200
+1:48.10700
77.4p
19
Viktor Ranerfors
Rembo IK
19:05.114400
+2:00.11900
76.4p
20
Elias Öhgren
Högbo GOIF
19:07.114600
+2:02.12100
76.3p
21
Joel Lager
Garphyttans IF
19:24.116300
+2:19.13800
75.0p
22
Elias Persson
Storumans IK
19:31.117000
+2:26.14500
74.5p
23
Kalle Jansson Riis
Malungs IF
19:41.118000
+2:36.15500
73.7p
24
Johan Nilsson
Edsbyns SK
19:47.118600
+2:42.16100
73.3p
25
Måns Sunesson
Sellnäs IF
19:50.118900
+2:45.16400
73.1p
26
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
19:53.119200
+2:48.16700
72.8p
27
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
20:15.121400
+3:10.18900
71.3p
28
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
20:19.121800
+3:14.19300
71.0p
29
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
20:24.122300
+3:19.19800
70.7p
30
Jonathan Kasche
Tunafors SK
20:50.124900
+3:45.22400
69.0p
31
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
21:24.128300
+4:19.25800
66.9p
32
Theo Thåli
Falu IK
21:35.129400
+4:30.26900
66.2p
33
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
22:20.133900
+5:15.31400
63.7p
34
Martin Spjut
Hällefors SK
24:04.144300
+6:59.41800
58.5p