Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Cup Davos
2011-12-11
Deltävling i
World Cup 2012
<<< World Cup Milano Sprint
World Cup Rogla >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Kikkan Randall
Apu Nordic Ski Center
2
Natalia Matveeva
Dinamo Kiev
3
Maiken Caspersen Falla
Gjerdrum IL
4
Hanna Brodin
Åsarna IK
5
Laurien van der Graaff
Ski Club Davos
6
Heidi Weng
IL I Bul
7
Marit Bjørgen
Rognes IL
8
Justyna Kowalczyk
Azs Awf Katowice
9
Chandra Crawford
Canmore Nordic Ski Club
10
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Heming IL
11
Vesna Fabjan
Tsk Merkur Kranj
12
Vibeke W Skofterud
Slitu IF
13
Denise Herrmann
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
14
Hanna Kolb
Tyskland
15
Svetlana Nikolaeva
Saturn
16
Laure Barthelemy
Emhm - Pays Rochois
17
Mona-lisa Malvalehto
Kouvolan Hiihtoseura
18
Natalia Korosteleva
Saturn
19
Alenka Cebasek
Slovakia
20
Krista Lahteenmaki
Ikaalisten Urheilijat
21
Katja Visnar
Tsk Ogp Grad Bled
22
Anastasia Dotsenko
Russian Federation
23
Holly Brooks
Apu Nordic Ski Center
24
Ingvild Flugstad Östberg
Gjøvik SK
25
Evgenia Shapovalova
Russian Federation
26
Riikka Sarasoja-lilja
Lappeen Riento
27
Aino-Kaisa Saarinen
Lempaalan Kisa
28
Anne Kylloenen
Kainuun Hiihtoseura
29
Perianne Jones
Nakkertok Ski Club
30
Daria Gaiazova
Rocky Mountain Racers
31
Yelena Kolomina
Zska
32
Bettina Gruber
Switzerland
33
Stefanie Boehler
SC Ibach
34
Elisa Brocard
CS Esercito
35
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
36
Linn Sömskar
IFK Umeå
37
Eva Nyvltova
Olfin Car Vella Trutnov
38
Kerttu Niskanen
Viereman Koitto
38
Barbara Jezersek
Tsk Merkur Kranj
40
Katrin Zeller
SC Oberstdorf
41
Greta Laurent
Italy
42
Elena Soboleva
Russian Federation
43
Doris Trachsel
Plasselb
44
Manon Locatelli
Maudre
45
Emilie Vina
Taninges Praz De Lys
46
Alena Prochazkova
Lk Slavia Umb Banska Bystrica
47
Sandra Ringwald
ST Schonach-Rohrhardsberg
48
Ilaria Debertolis
G.S. Fiamme Oro
49
Hanna Falk
Ulricehamns IF
50
Ida Sargent
Craftsbury Nordic Ski Club
51
Marion Buillet
Les Saisies
52
Sadie Bjornsen
Apu Nordic Ski Center
53
Silvana Bucher
Entlebuch
54
Christa Jaeger
SC Vaettis
55
Seraina Boner
Tg Huetten
56
Mari Eide
Norway
57
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
58
Oxana Yatskaya
Cska Semipalatinsk
59
Anna Haag
IFK Mora SK
60
Michiko Kashiwabara
Waseda University
61
Stefanie Sprecher
Switzerland
62
Anastasia Kazakul
Russian Federation
63
Tatjana Stiffler
Switzerland
64
Monique Siegel
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
65
Karolina Grohova
Czech Republic
66
Tatjana Mannima
Skiclub Kivioli
67
Ewelina Marcisz
Halicz Ustryke Dolne
68
Patricia Sprecher
Switzerland
69
Rahel Imoberdorf
SAS