Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kraft-Racet
2011-03-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
H 16
Viktor Lindmark
Remsle SK
14:14.85300
2
H 16
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
15:04.90300
+50.4900
3
D 16
Linnea Stark
Remsle SK
15:49.94800
+1:35.9400
4
H 16
Olle Strömbäck
Remsle SK
16:08.96700
+1:54.11300
5
D 16
Linda Ström
Hägglunds IOFK
16:47.100600
+2:33.15200
6
D 16
Johanna Abrahamsson
Junsele IF
17:46.106500
+3:32.21100
7
D 16
Maja Westin
Nordingrå SK
18:12.109100
+3:58.23700
8
H 20
Oskar Ahlstrand
Tåsjö IF
18:56.113500
+4:42.28100
52.1p
9
D 16
Linnea Hägglund
Hägglunds IOFK
19:33.117200
+5:19.31800
10
D 20
Sofie Dahlén Sjöberg
Rossöns IF
23:05.138400
+8:51.53000
42.8p
11
D 20
Louise Dahlén Sjöberg
Rossöns IF
26:02.156100
+11:48.70700
37.9p
12
D 16
Emma Strömberg
Remsle SK
23:59:58.8639700
13
D 16
Jenny Solin
Remsle SK
23:59:59.8639800
2km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
D 14
Ebba Andersson
Remsle SK
9:13.55200
2
H 14
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
9:31.57000
+18.1700
3
H 14
Oscar Nordin
Hägglunds IOFK
9:48.58700
+35.3400
4
H 14
Jonathan Modin
Remsle SK
9:56.59500
+43.4200
5
H 14
Fredrik Andersson
Remsle SK
10:04.60300
+51.5000
6
H 14
Albin Eriksson
Husums IF SK
10:16.61500
+1:03.6200
7
H 14
Jacob Stark
Remsle SK
10:26.62500
+1:13.7200
7
H 14
Elias Olofsson
Vårby IK
10:26.62500
+1:13.7200
9
H 14
Elis Strömbäck
Remsle SK
10:29.62800
+1:16.7500
10
H 14
Jack Sjödin
Junsele IF
10:31.63000
+1:18.7700
11
H 14
Love Norrby
Kramfors Alliansen
10:35.63400
+1:22.8100
12
D 14
Märta Torshage
Vårby IK
10:54.65300
+1:41.10000
13
D 12
Frida Karlsson
Remsle SK
11:03.66200
+1:50.10900
14
H 14
Alexander Hörnquist
Hägglunds IOFK
11:06.66500
+1:53.11200
15
D 14
Karin Österberg
Remsle SK
11:07.66600
+1:54.11300
16
D 14
Mirelle Andersson
Remsle SK
11:24.68300
+2:11.13000
17
H 12
Mathias Modin
Remsle SK
11:31.69000
+2:18.13700
17
D 14
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
11:31.69000
+2:18.13700
19
H 14
Lukas Sondell
Hägglunds IOFK
11:34.69300
+2:21.14000
20
D 12
Maja Petersson
Vårby IK
11:39.69800
+2:26.14500
21
H 12
Johan Samuelsson
Husums IF SK
11:41.70000
+2:28.14700
22
H 12
Hugo Eriksson
Husums IF SK
11:44.70300
+2:31.15000
23
H 12
Anton Niederbach
Hägglunds IOFK
11:49.70800
+2:36.15500
23
H 12
Love Persson
Sollefteå SK
11:49.70800
+2:36.15500
25
D 14
Hedda Berglund
Vårby IK
11:56.71500
+2:43.16200
25
D 12
Sanna Johansson
Kramfors Alliansen
11:56.71500
+2:43.16200
27
D 14
Elin Wickberg
Hägglunds IOFK
12:05.72400
+2:52.17100
27
D 14
Patricia Lockner
Nätra SK
12:05.72400
+2:52.17100
29
H 12
Viktor Bergman
Remsle SK
12:17.73600
+3:04.18300
30
D 14
Jonna Edström
Nordingrå SK
12:23.74200
+3:10.18900
31
D 14
Josefine Hopkins
Junsele IF
12:24.74300
+3:11.19000
32
H 12
Alexander Gidlund
Husums IF SK
12:29.74800
+3:16.19500
33
D 14
Louise Håkansson
Junsele IF
12:31.75000
+3:18.19700
34
D 12
Rebecka Hägglund
Nordingrå SK
12:38.75700
+3:25.20400
35
H 12
Pontus Wikström
Hägglunds IOFK
12:42.76100
+3:29.20800
36
D 12
Emmy Long
Graninge-Alliansen
12:53.77200
+3:40.21900
37
D 12
Elsa Forsberg
Kramfors Alliansen
12:58.77700
+3:45.22400
38
H 12
Anton Sundberg
Sollefteå SK
13:03.78200
+3:50.22900
38
D 12
Filippa Wikström
Nordingrå SK
13:03.78200
+3:50.22900
40
D 14
Matilda Nordqvist
Ramsele IK
13:15.79400
+4:02.24100
41
H 12
Linus Dahlund
Nordingrå SK
13:16.79500
+4:03.24200
42
D 12
Tuvalisa Norrby
Kramfors Alliansen
13:35.81400
+4:22.26100
43
H 12
Elias Håkansson
Junsele IF
14:04.84300
+4:51.29000
44
H 12
Dennis Hopkins
Junsele IF
14:12.85100
+4:59.29800
45
H 12
Samuel Östman
Nordingrå SK
14:17.85600
+5:04.30300
46
D 12
Johanna Nordqvist
Ramsele IK
14:31.87000
+5:18.31700
47
D 14
Jennifer Henriksson
Junsele IF
14:32.87100
+5:19.31800
48
D 12
Beatrice Hörnquist
Hägglunds IOFK
14:47.88600
+5:34.33300
49
D 14
Olivia Forssén
Junsele IF
15:36.93500
+6:23.38200
50
D 12
Sofia Pahlin
Sollefteå SK
15:59.95800
+6:46.40500
51
H 12
Linus Lif
Tåsjö IF
16:32.99100
+7:19.43800
52
D 12
Agnes Sondell
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
52
H 12
Linus Holmqvist
Graninge-Alliansen
23:59:58.8639700
54
H 14
Oscar Lindgren
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
54
H 12
Emil Lindström
Nätra SK
23:59:59.8639800
54
D 12
Mimmi Vestin
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1km
Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
H 10
Rikard Westin
Remsle SK
3:12.19100
2
H 10
Joakim Johansson
Kramfors Alliansen
3:15.19400
+3.200
3
H 10
Elis Tingelöf
Sollefteå SK
3:23.20200
+11.1000
4
H 10
Viktor Wallberg
Hägglunds IOFK
3:25.20400
+13.1200
5
H 10
Martin Edlund
Hägglunds IOFK
3:31.21000
+19.1800
5
D 10
Ida Norman
Kramfors Alliansen
3:31.21000
+19.1800
7
H 10
Joel Johansson
Kramfors Alliansen
3:35.21400
+23.2200
8
H 10
Jakob Grönlund
Sollefteå SK
3:41.22000
+29.2800
9
D 10
Thea Wikström
Nordingrå SK
3:50.22900
+38.3700
10
D 10
Nova Viberg
Nordingrå SK
3:59.23800
+47.4600
11
D 10
Ida Wickberg
Hägglunds IOFK
4:04.24300
+52.5100
12
D 10
Lydia Forssén
Junsele IF
4:05.24400
+53.5200
13
H 10
Oskar Westerlund/holmgren
Husums IF SK
4:11.25000
+59.5800
14
D 10
Elin Modin
Remsle SK
4:16.25500
+1:04.6300
15
D 10
Frida Wedin
Nordingrå SK
4:17.25600
+1:05.6400
16
D 10
Sanne Hägglund
Nordingrå SK
4:18.25700
+1:06.6500
17
D 10
Johanna Pahlin
Sollefteå SK
4:24.26300
+1:12.7100
18
D 10
Thella Norrby
Kramfors Alliansen
4:31.27000
+1:19.7800
19
D 10
Alva Viberg
Nordingrå SK
4:51.29000
+1:39.9800
20
H 10
Hampus Bodin
Sollefteå SK
23:59:58.8639700
20
H 10
Edvin Lindström
Nätra SK
23:59:58.8639700
22
D 10
Maja Andersson
Ramsele IK
23:59:59.8639800
22
H 10
Tobias Holmqvist
Graninge-Alliansen
23:59:59.8639800
22
D 10
Julia Jonsson
Ramsele IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)