Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet
2011-11-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Maurice Manificat
Frankrike
32:35.195490
90.7p
2
H 21
Johan Olsson
Åsarna IK
32:42.196100
+6.510
90.4p
3
H 21
Petter JR Northug
Norway
32:53.197280
+17.1690
89.9p
4
H 21
Mathias Fredriksson
Axa SC
33:06.198550
+30.2960
89.3p
5
H 21
John Kristian Dahl
Strindheim IL
33:08.198750
+32.3160
89.2p
6
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
33:16.199540
+40.3950
88.9p
7
H 21
Evgeniy Belov
Russian Federation
33:18.199740
+42.4150
88.8p
8
H 21
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
33:19.199850
+43.4260
88.8p
9
H 21
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
33:20.199920
+44.4330
88.8p
10
H 21
Alex Harvey
Nordique Mont ST Anne
33:23.200290
+48.4700
88.6p
11
H 21
Maxim Vylegzhanin
Russian Federation
33:25.200430
+49.4840
88.5p
12
H 21
Chris Andre Jespersen
Byåsen IL
33:26.200550
+50.4960
88.5p
13
H 21
Bastien Poirrier
Frankrike
33:29.200850
+53.5260
88.4p
14
H 21
Jean Marc Gaillard
Frankrike
33:34.201350
+58.5760
88.2p
15
H 21
Simen Andreas Sveen
Ring IL
33:35.201440
+59.5850
88.1p
16
H 21
Petr Sedov
Russian Federation
33:37.201650
+1:01.6060
88.0p
17
H 21
Sergey Turychev
Russian Federation
33:39.201870
+1:03.6280
87.9p
18
H 21
Len Valjas
Team Hardwood
33:40.201940
+1:04.6350
87.9p
19
H 21
Sjur Røthe
Norway
33:42.202180
+1:06.6590
87.8p
20
H 21
Christophe Perrillat
Frankrike
33:43.202240
+1:07.6650
87.8p
21
H 21
Sergey Novikov
Russian Federation
33:44.202360
+1:08.6770
87.7p
21
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
33:44.202360
+1:08.6770
87.7p
23
H 21
Lars Nelson
Åsarna IK
33:45.202480
+1:09.6890
87.7p
24
H 21
Ole Marius Bach
Byåsen IL
33:46.202540
+1:10.6950
87.7p
25
H 21
Eldar Rønning
Skogn IL
33:51.203070
+1:15.7480
87.4p
26
H 21
Anton Lindblad
Östersunds SK
33:53.203220
+1:17.7630
87.4p
27
H 21
Pontus Olsson
Bodens SK
33:57.203650
+1:21.8060
87.2p
28
H 21
Devon Kershaw
Ona-Wa-Su
33:58.203740
+1:22.8150
87.2p
29
H 21
Kristian Rennemo Tettli
Leksvik IL
33:59.203880
+1:23.8290
87.1p
30
H 21
Jesper Modin
Piteå Elit SK
34:01.204000
+1:25.8410
87.1p
31
H 21
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
34:05.204430
+1:29.8840
86.9p
32
H 21
Daniel Myrmæl Helgestad
Byåsen IL
34:07.204620
+1:31.9030
86.8p
33
H 21
Adrien Mougel
Frankrike
34:07.204680
+1:31.9090
86.8p
34
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
34:08.204730
+1:32.9140
86.8p
35
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
34:09.204840
+1:33.9250
86.7p
36
H 21
Morten Eilifsen
Henning Sl
34:10.204900
+1:34.9310
86.7p
37
H 21
Maciej Kreczmer
Lks Poroniec Poronin
34:13.205220
+1:37.9630
86.6p
38
H 21
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
34:14.205360
+1:38.9770
86.5p
39
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
34:15.205460
+1:39.9870
86.5p
40
H 21
Rikard Andreasson
Laisvalls SK
34:19.205840
+1:43.10250
86.3p
41
H 21
Carl Quicklund
Östersunds SK
34:20.205960
+1:44.10370
86.3p
42
H 21
Tore Berdal Bjørseth
Byåsen IL
34:21.206080
+1:45.10490
86.2p
43
H 21
Emil Nyeng
Ringebu Fåvang IL
34:22.206140
+1:46.10550
86.2p
43
H 21
Martin Bajcicak
Skp Strbske Pleso
34:22.206140
+1:46.10550
86.2p
45
H 21
Graham Nishikawa
Canada
34:22.206150
+1:46.10560
86.2p
46
H 21
Robin Duvillard
Frankrike
34:25.206480
+1:49.10890
86.1p
47
H 21
Fredrik Byström
Sollefteå SK
34:26.206510
+1:50.10920
86.1p
48
H 21
Rolf Einar Jensen
Bossmo Ytteren IL
34:27.206660
+1:51.11070
86.0p
49
H 21
Hans Petter Lykkja
IL Dalguten
34:28.206700
+1:52.11110
86.0p
50
H 21
Nikolay Morilov
Russian Federation
34:28.206730
+1:52.11140
86.0p
51
H 21
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
34:31.207070
+1:55.11480
85.8p
52
H 21
Kevin Sandau
Canada
34:32.207100
+1:56.11510
85.8p
53
H 21
Oeyvind Gloeersen
Norway
34:32.207110
+1:56.11520
85.8p
54
H 21
Martin Johansson
IFK Mora SK
34:33.207230
+1:57.11640
85.8p
55
H 21
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
34:34.207310
+1:58.11720
85.7p
56
H 21
Erik Andersson
Malungs IF
34:34.207390
+1:59.11800
85.7p
57
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
34:41.208000
+2:05.12410
85.5p
58
H 21
Maciej Starega
Uks Rawa Siedlce
34:42.208180
+2:06.12590
85.4p
59
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
34:43.208230
+2:07.12640
85.4p
60
H 21
Ola Fines Berg
Norway
34:44.208310
+2:08.12720
85.4p
61
H 21
Harald Berge
Byåsen IL
34:44.208320
+2:08.12730
85.3p
62
H 21
Martin Liljemark
SK Bore
34:45.208490
+2:10.12900
85.3p
63
H 21
Alexander Bessmertnykh
Russian Federation
34:46.208500
+2:10.12910
85.3p
64
H 21
Ted Armgren
Vilhelmina IK
34:46.208590
+2:11.13000
85.2p
65
H 21
Erik Silfver
Lucksta IF
34:48.208730
+2:12.13140
85.2p
66
H 21
Anton Sjöholm
Östersunds SK
34:50.208950
+2:14.13360
85.1p
67
H 21
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
34:54.209390
+2:19.13800
84.9p
68
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
34:56.209510
+2:20.13920
84.9p
69
H 21
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
34:57.209690
+2:22.14100
84.8p
70
H 21
Lars Hol Moholdt
Wing Ok, Nor
34:58.209730
+2:22.14140
84.8p
71
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
35:01.210020
+2:25.14430
84.7p
72
H 21
Sondre Oldervoll
Byåsen IL
35:01.210080
+2:25.14490
84.7p
73
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
35:02.210130
+2:26.14540
84.6p
74
H 21
Oscar Quicklund
Östersunds SK
35:03.210230
+2:27.14640
84.6p
75
H 21
Vidar Undebakke
Ranheim SK
35:04.210350
+2:28.14760
84.6p
76
H 21
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
35:06.210510
+2:30.14920
84.5p
77
H 21
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
35:08.210740
+2:32.15150
84.4p
78
H 21
Mariusz Michalek
Azs Awf Katowice
35:09.210870
+2:33.15280
84.4p
79
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
35:10.210970
+2:34.15380
84.3p
80
H 21
Hans Joergen Kvaale
Norway
35:13.211270
+2:37.15680
84.2p
81
H 21
Peter Mlynar
Tj v Tatry
35:15.211450
+2:39.15860
84.1p
82
H 21
Drew Goldsack
Canada
35:16.211500
+2:40.15910
84.1p
83
H 21
Gustav Nordström
Gävle SK
35:16.211560
+2:40.15970
84.1p
84
H 21
Daniel Nordebo
Bodens SK
35:16.211570
+2:40.15980
84.1p
85
H 21
Espen Forsell
Byåsen IL
35:19.211810
+2:43.16220
84.0p
86
H 21
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
35:19.211850
+2:43.16260
84.0p
87
H 21
Sebastien Isenmann
Frankrike
35:21.212030
+2:45.16440
83.9p
88
H 21
Dmitriy Japarov
Russian Federation
35:21.212090
+2:46.16500
83.9p
89
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
35:22.212130
+2:46.16540
83.9p
90
H 21
Sebastian Gazurek
Azs Awf Katowice
35:22.212150
+2:46.16560
83.9p
91
H 21
Teodor Peterson
Åsarna IK
35:23.212220
+2:47.16630
83.9p
92
H 21
Jonas Austmo Kolstad
Henning Sl
35:28.212750
+2:52.17160
83.7p
93
H 21
Pierre Ohlson
Filipstads SF
35:29.212830
+2:53.17240
83.6p
94
H 21
Öyvind Watterdal
Nøtterøy Ski
35:31.213030
+2:55.17440
83.6p
95
H 21
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
35:33.213200
+2:57.17610
83.5p
96
H 21
Adam Johansson
IFK Mora SK
35:33.213250
+2:57.17660
83.5p
97
H 21
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
35:36.213510
+3:00.17920
83.4p
98
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
35:42.214150
+3:06.18560
83.1p
99
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
35:42.214170
+3:06.18580
83.1p
100
H 21
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
35:45.214410
+3:09.18820
83.0p
101
H 21
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
35:45.214490
+3:10.18900
83.0p
102
H 21
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
35:46.214510
+3:10.18920
83.0p
103
H 21
Morten Vannebo
Norway
35:46.214520
+3:10.18930
83.0p
104
H 21
Einar Flaktveit Moxnes
Norway
35:46.214540
+3:10.18950
83.0p
105
H 21
Marcus Ruus
Gillberga SK
35:50.214900
+3:14.19310
82.9p
106
H 21
Anders Jonsson
Stockviks SF
35:51.215050
+3:15.19460
82.8p
107
H 21
David Hedlund
Piteå Elit SK
35:51.215090
+3:16.19500
82.8p
108
H 21
Oscar Lund
IF Hallby SOK
35:54.215330
+3:18.19740
82.7p
109
H 21
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
35:54.215340
+3:18.19750
82.7p
110
H 21
Erik Wickström
Ulricehamns IF
35:54.215360
+3:18.19770
82.7p
111
H 21
Jim Åhl
Bodens SK
35:55.215450
+3:19.19860
82.7p
112
H 21
Jan Antolec
Lks Poroniec Poronin
35:57.215610
+3:21.20020
82.6p
113
H 21
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
35:57.215690
+3:22.20100
82.6p
114
H 21
Simon Sveder
Hällefors SK
35:59.215840
+3:23.20250
82.5p
115
H 21
Johan Kjoelstad
Norway
35:59.215870
+3:23.20280
82.5p
116
H 21
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
36:00.215900
+3:24.20310
82.5p
117
H 21
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
36:01.216050
+3:25.20460
82.4p
118
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
36:02.216140
+3:26.20550
82.4p
119
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
36:03.216210
+3:27.20620
82.4p
120
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
36:04.216350
+3:28.20760
82.3p
121
H 21
Johan Eriksson
Åsarna IK
36:07.216670
+3:31.21080
82.2p
122
H 21
Philipp Furrer
SC Gotthard Andermatt
36:13.217200
+3:37.21610
82.0p
123
H 21
Kenneth Flaaoien
Norway
36:13.217230
+3:37.21640
82.0p
124
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
36:33.219290
+3:58.23700
81.3p
125
H 21
Christian Bache
Tullus Sg
36:34.219390
+3:59.23800
81.2p
126
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
36:36.219560
+4:00.23970
81.2p
127
H 21
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
36:38.219760
+4:02.24170
81.1p
128
H 21
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
36:39.219880
+4:03.24290
81.1p
129
H 21
Magnar Kne Galaaen
Norway
36:43.220290
+4:08.24700
80.9p
130
H 21
Mateusz Ligocki
Poland
36:44.220340
+4:08.24750
80.9p
131
H 21
Anton Hedlund
Åshammars IK
36:49.220860
+4:13.25270
80.7p
132
H 21
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
36:50.220960
+4:14.25370
80.7p
133
H 21
Jeremy Weibel
Frankrike
36:53.221290
+4:18.25700
80.6p
134
H 21
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
36:55.221440
+4:19.25850
80.5p
135
H 21
Calum Irvine
Storbritannien
36:59.221870
+4:23.26280
80.4p
136
H 21
Elias Alvebro
Häggenås SK
37:00.221900
+4:24.26310
80.4p
137
H 21
Jesse Smith
Usa
37:03.222230
+4:27.26640
80.3p
138
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
37:05.222410
+4:29.26820
80.2p
139
H 21
Jack Impola
Malungs IF
37:07.222660
+4:31.27070
80.1p
140
H 21
Per Sandberg
Filipstads SF
37:14.223380
+4:38.27790
79.9p
141
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
37:15.223430
+4:39.27840
79.8p
142
H 21
Brynjar Leo Kristinsson
Island
37:16.223510
+4:40.27920
79.8p
143
H 21
Simeon Deyanov
Bulgaria
37:18.223770
+4:42.28180
79.7p
144
H 21
Linus Larsson
Ulricehamns IF
37:24.224370
+4:48.28780
79.5p
145
H 21
Marcus Svelander
Åsarna IK
37:34.225380
+4:58.29790
79.2p
146
H 21
Tobias Nilsson
IFK Umeå
37:43.226270
+5:07.30680
78.9p
147
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
37:47.226640
+5:11.31050
78.8p
148
H 21
Bob Impola
Malungs IF
37:51.227020
+5:15.31430
78.6p
149
H 21
Johan Edin
IFK Mora SK
37:55.227440
+5:19.31850
78.5p
150
H 21
Jesper Arnesson
Borås SK
37:57.227610
+5:21.32020
78.4p
151
H 21
Scott Dixon
Storbritannien
37:58.227710
+5:22.32120
78.4p
152
H 21
Erik Simberg
SK Bore
38:05.228450
+5:29.32860
78.2p
153
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
38:10.228910
+5:34.33320
78.0p
154
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
38:15.229440
+5:39.33850
77.8p
155
H 21
Johan Lindblad
Bergeforsens SK
38:18.229710
+5:42.34120
77.8p
156
H 21
Martin Fryklund
Bondsjöhöjdens IK
38:21.230070
+5:45.34480
77.6p
157
H 21
Andrzej Honczar
Poland
38:36.231590
+6:01.36000
77.2p
158
H 21
Maxim Sidorov
Russian Federation
39:08.234720
+6:32.39130
76.2p
159
H 21
Daniel Karlsson
Östersunds SK
39:33.237260
+6:57.41670
75.4p
160
H 21
Alexander Westberg
Borås SK
39:37.237620
+7:01.42030
75.3p
161
H 21
Matias Oppedal
Norway
39:58.239760
+7:22.44170
74.6p
162
H 21
Anton Svensson
Åsarna IK
39:59.239850
+7:23.44260
74.6p
163
H 21
Cesar Baena
Fenix Ski Team Jesenik
50:03.300250
+17:27.104660
60.1p
164
H 21
Maximilian Goldmann
Switzerland
50:46.304510
+18:10.108920
59.3p
165
H 21
Magnus Engström
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
166
H 21
Daniel Gustavsson
Biathlon Östersund IF
23:59:59.8639800
-
166
H 21
Philip Askeroth
IK Stern
23:59:59.8639800
-
166
H 21
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
166
H 21
Johan Riseth Hammer
Norway
23:59:59.8639800
-
166
H 21
Mads Erik Berg
Norway
23:59:59.8639800
-
166
H 21
Erik Forsgren
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
166
H 21
Magnus Moholt
Ålen IL
23:59:59.8639800
-
166
H 21
Bill Impola
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
166
H 21
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
-
166
H 21
Didrik Toenset
Norway
23:59:59.8639800
-
166
H 21
Tomas Northug
Norway
23:59:59.8639800
-
166
H 21
Hallvard Moian Nydal
Norway
23:59:59.8639800
-
166
H 21
Simen Oestensen
Norway
23:59:59.8639800
-
166
H 21
Anders Aukland
Norway
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 21
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
24:22.146110
81.6p
2
D 21
Irina Khazova
Russian Federation
24:40.147940
+18.1730
80.5p
3
D 21
Hanna Brodin
Åsarna IK
24:43.148230
+21.2020
80.3p
4
D 21
Elise Ringen
Norway
24:49.148840
+27.2630
79.9p
5
D 21
Anna Haag
IFK Mora SK
24:49.148880
+27.2670
79.9p
6
D 21
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
24:53.149280
+31.3070
79.6p
7
D 21
Svetlana Nikolaeva
Russian Federation
25:02.150130
+40.3920
79.1p
8
D 21
Aurore Jean
Frankrike
25:03.150200
+40.3990
79.1p
9
D 21
Jenny Hansson
Östersunds SK
25:04.150390
+42.4180
79.0p
10
D 21
Anastasia Dotsenko
Russian Federation
25:06.150570
+44.4360
78.9p
11
D 21
Ada Ringen
Norway
25:09.150810
+47.4600
78.7p
12
D 21
Kari Henneseid Eie
Drangedal IL
25:09.150840
+47.4630
78.7p
13
D 21
Anouk Faivre Picon
Frankrike
25:21.152030
+59.5820
78.0p
14
D 21
Alevtina Tanygina
Russian Federation
25:25.152410
+1:03.6200
77.8p
15
D 21
Susanne Nyström
Laisvalls SK
25:27.152650
+1:05.6440
77.6p
16
D 21
Laure Barthelemy
Pays Rochois
25:28.152790
+1:06.6580
77.6p
17
D 21
Natalia Matveeva
Russian Federation
25:29.152850
+1:07.6640
77.5p
18
D 21
Coraline Hugue
Embrun
25:30.152930
+1:08.6720
77.5p
19
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
25:34.153330
+1:12.7120
77.3p
20
D 21
Perianne Jones
Canada
25:37.153600
+1:14.7390
77.1p
21
D 21
Stina Nilsson
Malungs IF
25:37.153670
+1:15.7460
77.1p
22
D 21
Julia Ivanova
Russian Federation
25:39.153810
+1:17.7600
77.0p
23
D 21
Valentina Novikova
Russian Federation
25:39.153860
+1:17.7650
77.0p
24
D 21
Sara Lindborg
Östersunds SK
25:40.153990
+1:18.7780
76.9p
25
D 21
Julia Tikhonova
Russian Federation
25:41.154080
+1:19.7870
76.8p
26
D 21
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
25:44.154370
+1:22.8160
76.7p
27
D 21
Ekaterina Chuikova
Russian Federation
25:45.154450
+1:23.8240
76.6p
28
D 21
Sandra Hansson
Uddevalla IS
25:46.154530
+1:24.8320
76.6p
29
D 21
Helene Söderlund
IFK Mora SK
25:50.154940
+1:28.8730
76.4p
30
D 21
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
25:50.154990
+1:28.8780
76.3p
31
D 21
Aurelie Dabudyk
Pays Rochois
25:52.155100
+1:29.8890
76.3p
32
D 21
Solveig Steinsland
Vindbjart IL
25:53.155200
+1:30.8990
76.2p
33
D 21
Ekaterina Vorontsova
Russian Federation
25:56.155500
+1:33.9290
76.0p
34
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
25:58.155770
+1:36.9560
75.9p
35
D 21
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
26:03.156210
+1:41.10000
75.6p
36
D 21
Chandra Crawford
Canmore Nordic Ski Club
26:03.156220
+1:41.10010
75.6p
37
D 21
Rebecka Sundin
Graninge-Alliansen
26:03.156250
+1:41.10040
75.6p
38
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
26:03.156290
+1:41.10080
75.6p
39
D 21
Sylwia Jaskowiec
Poland
26:09.156870
+1:47.10660
75.3p
40
D 21
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
26:13.157280
+1:51.11070
75.1p
41
D 21
Eva Svensson
IFK Mora SK
26:16.157520
+1:54.11310
74.9p
42
D 21
Svetlana Bochkareva
Russian Federation
26:22.158190
+2:00.11980
74.6p
43
D 21
Marika Sundin
Sollefteå SK
26:23.158200
+2:00.11990
74.6p
44
D 21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
26:23.158230
+2:01.12020
74.6p
45
D 21
Bettina Gruber
Switzerland
26:27.158670
+2:05.12460
74.3p
46
D 21
Ewelina Marcisz
Poland
26:30.158990
+2:08.12780
74.2p
47
D 21
Alija Iksanova
Russian Federation
26:32.159140
+2:10.12930
74.1p
48
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
26:33.159270
+2:11.13060
74.0p
49
D 21
Silje Øyre Slind
Norway
26:35.159430
+2:13.13220
73.9p
50
D 21
Hanna Seppas
IFK Mora SK
26:36.159500
+2:13.13290
73.9p
51
D 21
Alysson Marshall
Canada
26:36.159570
+2:14.13360
73.9p
52
D 21
Kajsa Richardsson
IF Hallby SOK
26:37.159660
+2:15.13450
73.8p
53
D 21
Marthe Katrine Myhre
Gjøvik SK
26:40.159910
+2:18.13700
73.7p
54
D 21
Laila Kveli
Lierne IL
26:41.160050
+2:19.13840
73.6p
55
D 21
Elin Mohlin
Sollefteå SK
26:43.160220
+2:21.14010
73.5p
56
D 21
Manon Locatelli
Maudre
26:43.160240
+2:21.14030
73.5p
57
D 21
Kathrine Rolsted Harsem
Fossum IF
26:54.161300
+2:31.15090
73.0p
58
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
26:57.161660
+2:35.15450
72.8p
59
D 21
Agnieszka Szymanczak
Azs Awf Katowice
26:59.161870
+2:37.15660
72.7p
60
D 21
Sanna Hallberg
Åsarna IK
27:00.161970
+2:38.15760
72.6p
61
D 21
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
27:03.162200
+2:40.15990
72.5p
62
D 21
Paulina Maciuszek
Lks Poroniec Poronin
27:07.162600
+2:44.16390
72.3p
63
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
27:11.163090
+2:49.16880
72.1p
64
D 21
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
27:15.163480
+2:53.17270
71.9p
65
D 21
Katarina Johansen
Skp S Pleso
27:16.163530
+2:54.17320
71.8p
66
D 21
Lisa Dahl
Offerdals SK
27:16.163590
+2:54.17380
71.8p
67
D 21
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
27:19.163860
+2:57.17650
71.7p
68
D 21
Maria Nordström
Gävle SK
27:20.163930
+2:58.17720
71.6p
69
D 21
Julia Svan
Vansbro AIK SK
27:32.165130
+3:10.18920
71.1p
70
D 21
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
27:34.165320
+3:12.19110
71.0p
71
D 21
Hanna Falk
Ulricehamns IF
27:38.165740
+3:16.19530
70.8p
72
D 21
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
27:38.165760
+3:16.19550
70.8p
73
D 21
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
27:40.165940
+3:18.19730
70.7p
74
D 21
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
27:46.166560
+3:24.20350
70.4p
75
D 21
Terese Andersson
Stockviks SF
27:48.166780
+3:26.20570
70.3p
76
D 21
Caroline Weibel
Douanes Ranspach
27:57.167630
+3:35.21420
69.9p
77
D 21
Katja Schwartz
Åsarna IK
28:01.168020
+3:39.21810
69.7p
78
D 21
Emilia Romanowicz
Poland
28:05.168470
+3:43.22260
69.5p
79
D 21
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
28:06.168500
+3:43.22290
69.5p
80
D 21
Amanda Mattsson
Stockviks SF
28:09.168880
+3:47.22670
69.3p
81
D 21
Petra Nilsson
Åsarna IK
28:10.168920
+3:48.22710
69.3p
82
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
28:12.169110
+3:50.22900
69.2p
83
D 21
Aline Arnould
Frankrike
28:19.169890
+3:57.23680
68.8p
84
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
28:24.170320
+4:02.24110
68.6p
85
D 21
Anna Dyvik
Leksands SK
28:28.170760
+4:06.24550
68.4p
86
D 21
Sarah Hale
IFK Mora SK
28:44.172370
+4:22.26160
67.7p
87
D 21
Lina Hultin
Garphyttans IF
28:58.173700
+4:35.27490
67.1p
88
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
29:05.174440
+4:43.28230
66.8p
89
D 21
Anna Slowiok
Ks Wisla Ustronianka
29:11.175010
+4:49.28800
66.6p
90
D 21
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
29:23.176260
+5:01.30050
66.1p
91
D 21
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
29:27.176630
+5:05.30420
65.9p
92
D 21
Kate Homyer
Storbritannien
30:13.181240
+5:51.35030
64.0p
93
D 21
Anna K Maliwan
Falun Borlänge SK
31:29.188860
+7:07.42650
61.2p
94
D 21
Hanna Slotte
Falu IK
34:32.207120
+10:10.60910
55.3p
95
D 21
Malin Nilsson
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
96
D 21
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
23:59:59.8639800
-
96
D 21
Piret Pormeister
Estonia
23:59:59.8639800
-
96
D 21
Silje Dahl Benum
Byåsen IL
23:59:59.8639800
-
96
D 21
Kari Vikhagen Gjeitnes
Henning Sl
23:59:59.8639800
-
96
D 21
Marte Monrad Hansen
Heming IL
23:59:59.8639800
-
96
D 21
Britt Ingunn Nydal
Norway
23:59:59.8639800
-