Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Mattila Ski Marathon
2011-02-06
INFO
RESULTAT
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Steffen Saeterhaugen Paulsen
Rustad IL
1:57:19.703800
89.4p
2
H 21
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
1:58:01.708000
+42.4100
88.5p
3
H 21
Tony Björnbakken
Magnor Ul
2:01:00.725900
+3:41.22000
85.2p
4
H 21
John Arne Holtet
Brandval IL
2:01:03.726200
+3:44.22300
85.1p
5
H 21
Ole Henrik Hansen
Fensta SK
2:01:04.726300
+3:45.22400
85.1p
6
H 21
Simen Berger
Magnor Ul
2:02:18.733700
+4:59.29800
83.8p
7
H 21
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
2:05:29.752800
+8:10.48900
80.6p
8
H 21
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
2:05:49.754800
+8:30.50900
80.3p
9
H 21
Christian Nilsson
Oslo Sportslager
2:06:22.758100
+9:03.54200
79.8p
10
H 21
Håkon G Olsrud
Nordbygda Løten Ski
2:06:49.760800
+9:30.56900
79.3p
11
H 21
Ken Tore Tallakstad
Team Sinsen Racing
2:07:39.765800
+10:20.61900
78.6p
12
H 21
Roland Berglund
Sunne SLF
2:07:40.765900
+10:21.62000
78.6p
13
H 21
Mikael Reed
Stovnerkameratene
2:07:41.766000
+10:22.62100
78.5p
13
H 21
Anders Ekh
Orsa SK
2:07:41.766000
+10:22.62100
78.5p
15
H 21
Tor Fredriksen
Magnor Ul
2:08:15.769400
+10:56.65500
78.0p
16
H 21
Terje Heggelund
Granli IL
2:08:56.773500
+11:37.69600
77.4p
17
H 21
Atle Aastad
Magnor Ul
2:09:43.778200
+12:24.74300
76.7p
18
H 21
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
2:09:44.778300
+12:25.74400
76.7p
19
H 21
Truls Aasteböl
Magnor Ul
2:10:00.779900
+12:41.76000
76.5p
20
H 21
Owe Holmstrand
Finnskogarnas SK
2:11:49.790800
+14:30.86900
74.9p
21
H 21
Kent Andersson
Sunne SLF
2:11:56.791500
+14:37.87600
74.8p
22
H 21
Henrik Johnsen
Magnor Ul
2:12:10.792900
+14:51.89000
74.6p
23
H 21
Christer Pertun
Kristinehamns OK
2:12:16.793500
+14:57.89600
74.6p
24
H 21
Ole Dalsjö
Magnor Ul
2:12:18.793700
+14:59.89800
74.5p
25
H 21
Knut Arne Dalsjö
Magnor Ul
2:12:27.794600
+15:08.90700
74.4p
25
H 21
Stefan Wingskog
Arvika IS
2:12:27.794600
+15:08.90700
74.4p
27
H 21
Öystein Olsrud
Ernst & Young SK
2:12:56.797500
+15:37.93600
74.0p
28
H 21
Carl Söderqvist
Arvika IS
2:13:01.798000
+15:42.94100
73.9p
29
H 21
Mads Hansen-Möllerud
Grue Finnskog IL
2:13:08.798700
+15:49.94800
73.9p
30
H 21
Terje Engren
Skriptvet IL
2:14:02.804100
+16:43.100200
73.1p
31
H 21
Mikael Zachrisson
Hortlax SK
2:14:16.805500
+16:57.101600
72.9p
32
H 21
Simon Johansson
Oslo Sportslager
2:14:26.806500
+17:07.102600
72.8p
33
H 21
Hans Mangen A
Oslo Sportslager
2:14:28.806700
+17:09.102800
72.8p
34
H 21
Erik Andersén
Sunne SLF
2:15:27.812600
+18:08.108700
72.0p
35
H 21
Johan Wikström
OK Tyr
2:16:19.817800
+19:00.113900
71.4p
36
H 21
Bjarne Lie
Grue Finnskog IL
2:16:24.818300
+19:05.114400
71.3p
37
D 21
Mia Gyllenberg
Sisu Forshaga SK
2:16:26.818500
+19:07.114600
71.3p
38
H 21
Stian Nielsen Fjeldstad
Ottestad SK
2:17:31.825000
+20:12.121100
70.5p
39
H 21
Even Reed
Stovnerkameratene
2:18:04.828300
+20:45.124400
70.1p
40
H 21
Stefan Asker
Ulvsby IF
2:18:58.833700
+21:39.129800
69.4p
41
H 21
Mats Lindh
Säffle SK
2:19:00.833900
+21:41.130000
69.4p
42
H 21
Anders Smedsrud Hansen
Oslo Sportslager
2:19:03.834200
+21:44.130300
69.4p
43
H 21
Robert Berg
Sunne SLF
2:19:07.834600
+21:48.130700
69.3p
44
H 21
Joacim Rangedahl
SK Nor
2:19:47.838600
+22:28.134700
68.8p
45
H 21
Rune Arnesen
Fredrikstad SK
2:19:56.839500
+22:37.135600
68.7p
46
H 21
Anders Jakobsson
K3 IF
2:20:05.840400
+22:46.136500
68.6p
47
H 21
Olle Olsson
SK Bore
2:20:13.841200
+22:54.137300
68.5p
48
H 21
Andreas Kvist
IK Stern
2:20:16.841500
+22:57.137600
68.5p
49
H 21
Öwre Lars Huuse
Gjerpen IF
2:21:07.846600
+23:48.142700
67.9p
50
H 21
Peter Rapstad
Rustad IL
2:21:09.846800
+23:50.142900
67.9p
51
H 21
David Modig
OK Alehof
2:22:03.852200
+24:44.148300
67.3p
52
D 21
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:22:14.853300
+24:55.149400
67.1p
53
H 21
Bengt Hansske
SK Bore
2:22:20.853900
+25:01.150000
67.1p
54
H 21
Christer Kannisto
Trollhättans SOK
2:22:36.855500
+25:17.151600
66.9p
55
H 21
Claes Hallqvist
Sisu Forshaga SK
2:23:07.858600
+25:48.154700
66.6p
56
H 21
Kenneth Urnes
Vik IL
2:24:03.864200
+26:44.160300
66.0p
57
H 21
Kjell Ivar Granheim
Magnor Ul
2:24:24.866300
+27:05.162400
65.7p
58
H 21
Jan Orderud
Stovnerkameratene
2:24:35.867400
+27:16.163500
65.6p
59
H 21
Ole Johan Trandem
Magnor Ul
2:24:42.868100
+27:23.164200
65.5p
60
H 21
John Eriksson
IK Trasten
2:24:49.868800
+27:30.164900
65.5p
61
H 21
Håvard Krogstad
Ørje IL
2:25:05.870400
+27:46.166500
65.3p
62
H 21
John Kristian Solbrekke
Rödenes IL Norge
2:25:32.873100
+28:13.169200
65.0p
63
H 21
David Ottosson
Norra Dals SK
2:25:33.873200
+28:14.169300
65.0p
64
H 21
Andreas Lindgren
Karlstad
2:25:57.875600
+28:38.171700
64.8p
65
H 21
Johan Persson
Sunne SLF
2:25:58.875700
+28:39.171800
64.7p
66
H 21
Björn Kristian Snare
Granli IL
2:26:00.875900
+28:41.172000
64.7p
67
H 21
Johan Carlsson
IK Trasten
2:26:01.876000
+28:42.172100
64.7p
67
H 21
Morten Braend
Magnor Ul
2:26:01.876000
+28:42.172100
64.7p
69
H 21
Fredrik Hagerud Dyröy
IF Fröy
2:26:02.876100
+28:43.172200
64.7p
70
H 21
Martin Bonnerud
Magnor Ul
2:26:09.876800
+28:50.172900
64.6p
71
D 21
Emilia Forsman
SK Bore
2:26:30.878900
+29:11.175000
64.4p
72
H 21
Ulf Erlandsson
Köla AIK
2:26:31.879000
+29:12.175100
64.4p
73
H 21
Bertil Dannberg
Bortans IK
2:26:32.879100
+29:13.175200
64.4p
74
H 21
Mårten Svensson
Bovallstrands SK
2:27:39.885800
+30:20.181900
63.7p
75
H 21
Andreas Blohm
Axa SC
2:27:53.887200
+30:34.183300
63.6p
76
H 21
Arnt Holm Toverud
Toco Bil
2:28:05.888400
+30:46.184500
63.4p
77
H 21
Kent Aurbakken
Köla AIK
2:28:14.889300
+30:55.185400
63.4p
78
H 21
Henrik Axelsson
Bäckalunds IF
2:30:16.901500
+32:57.197600
62.2p
79
H 21
Olav Martin Inge Johnsen
Magnor Ul
2:30:17.901600
+32:58.197700
62.2p
80
H 21
Magnus Isaksson
SK Bore
2:30:48.904700
+33:29.200800
61.9p
81
H 21
Simon Hansen
IK Fryken
2:30:49.904800
+33:30.200900
61.9p
82
H 21
Göran Bengtsson
IK Trasten
2:31:01.906000
+33:42.202100
61.7p
83
H 21
Erik Larsson
SK Bore
2:31:15.907400
+33:56.203500
61.6p
84
H 21
Karl Bergman
Brudpiga RK
2:31:16.907500
+33:57.203600
61.6p
85
H 21
Tor O Lokrheim
Brandbu IF
2:31:20.907900
+34:01.204000
61.6p
86
H 21
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:31:26.908500
+34:07.204600
61.5p
87
H 21
Tobias Bivin
Stenungsunds OK
2:31:37.909600
+34:18.205700
61.4p
88
H 21
Leif Dybvig
Fenstad SK
2:31:43.910200
+34:24.206300
61.3p
89
H 21
Eirik Liland
Swedish Match
2:31:54.911300
+34:35.207400
61.2p
89
H 21
Jörn Ove Hellen
Bertel o Steen Teknikk
2:31:54.911300
+34:35.207400
61.2p
91
H 21
Christian Olsson
Åmåls OK
2:31:59.911800
+34:40.207900
61.2p
92
H 21
Konrad Sel
Ottestad SK
2:32:43.916200
+35:24.212300
60.8p
93
H 21
Ola Forsman
Garphyttans IF
2:33:32.921100
+36:13.217200
60.3p
93
H 21
Anders Jorholm
Ulvsby IF
2:33:32.921100
+36:13.217200
60.3p
95
H 21
Jonne Lövkvist
Axa SC
2:33:53.923200
+36:34.219300
60.2p
96
H 21
Christoffer Kokkin
Kjellmyra IL
2:33:54.923300
+36:35.219400
60.2p
97
H 21
Torbjörn Olofsson
Linköpings SK
2:34:01.924000
+36:42.220100
60.1p
98
H 21
Per Martin Appel
Älgå SK
2:34:14.925300
+36:55.221400
60.0p
99
H 21
Anders Johansson
OK Kroppefjäll
2:35:17.931600
+37:58.227700
59.4p
100
H 21
Våge Strålin
Åmotfors IF
2:35:32.933100
+38:13.229200
59.3p
101
H 21
Niklas Andersson
SK Bore
2:35:39.933800
+38:20.229900
59.2p
102
H 21
Tommie Andersson
Ekshärads SF
2:35:41.934000
+38:22.230100
59.2p
103
H 21
Geir Ottesen
Vang IL
2:36:08.936700
+38:49.232800
59.0p
104
H 21
Sören Gustafson
Grums SK
2:36:12.937100
+38:53.233200
58.9p
105
H 21
Gunnar Lukerstuen
Magnor Ul
2:36:21.938000
+39:02.234100
58.9p
106
H 21
Niklas Engvall
Västvärmlands OK
2:36:37.939600
+39:18.235700
58.7p
107
H 21
Ole Rognstad
Ssb Bil
2:37:44.946300
+40:25.242400
58.2p
108
H 21
Sven Erik Skoglund
Köla AIK
2:38:08.948700
+40:49.244800
58.0p
109
H 21
Michael Larsson
Säffle SK
2:38:10.948900
+40:51.245000
57.9p
110
H 21
Gustav Rydén
Lerums SOK
2:38:17.949600
+40:58.245700
57.9p
111
H 21
Per Hättestrand
Sb Seating
2:38:26.950500
+41:07.246600
57.8p
112
H 21
Christer Obbarius
Sunne SLF
2:38:30.950900
+41:11.247000
57.8p
113
H 21
Martin Hansson
Iqon Engineering As
2:38:32.951100
+41:13.247200
57.8p
114
H 21
Håkan Tibell
Grava SK
2:38:45.952400
+41:26.248500
57.7p
115
H 21
Anders Olausson
IK Trasten
2:38:47.952600
+41:28.248700
57.6p
116
H 21
Roine Ek
IK Stern
2:38:52.953100
+41:33.249200
57.6p
117
H 21
Jonathan Sigvant
Grava SK
2:39:15.955400
+41:56.251500
57.4p
118
H 21
Jens Bryntesson
SK Skogarna
2:39:22.956100
+42:03.252200
57.4p
119
H 21
Mats Larsson
Gillberga SK
2:40:15.961400
+42:56.257500
56.9p
120
H 21
Ivar Bonnerud
Magnor Ul
2:40:43.964200
+43:24.260300
56.7p
121
H 21
Geir Kvisler A
Namnå IL
2:40:44.964300
+43:25.260400
56.7p
122
H 21
John Hansen
Grue Finnskog IL
2:40:46.964500
+43:27.260600
56.7p
123
H 21
Michael Rundahl
Högsäters GF
2:40:48.964700
+43:29.260800
56.7p
124
D 21
Lena Hammar
Biathlon Östersund IF
2:41:04.966300
+43:45.262400
56.5p
125
H 21
Johan Andersson
Arvika IS
2:41:06.966500
+43:47.262600
56.5p
126
H 21
Tommy Franzén
IK Trasten
2:41:33.969200
+44:14.265300
56.3p
127
H 21
Joakim Eriksson
Sisu Forshaga SK
2:41:39.969800
+44:20.265900
56.3p
128
H 21
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
2:41:40.969900
+44:21.266000
56.2p
129
H 21
Thomas Andersson
SK Nor
2:41:41.970000
+44:22.266100
56.2p
130
H 21
Mats Nilsson
Msn Skogstjänst
2:41:51.971000
+44:32.267100
56.2p
131
H 21
Jan Hedlund
Hagfors SF
2:41:53.971200
+44:34.267300
56.1p
132
D 21
Tove Ragnhild Sparby
Lundersæter IL
2:41:59.971800
+44:40.267900
56.1p
133
H 21
Johannes Svensson
OK Tyr
2:42:28.974700
+45:09.270800
55.9p
134
H 21
Kent Westberg
SK Bore
2:42:32.975100
+45:13.271200
55.8p
135
H 21
Dan Andersson
Lesjöfors SK
2:42:49.976800
+45:30.272900
55.7p
136
H 21
Håkan Aronsson
Grava SK
2:43:03.978200
+45:44.274300
55.6p
137
H 21
Tommy Revter
Säffle SK
2:43:07.978600
+45:48.274700
55.6p
138
H 21
Kjartan Hauger
Oslo Studenters IK
2:43:27.980600
+46:08.276700
55.4p
139
H 21
Jonny Widén
Säffle SK
2:43:31.981000
+46:12.277100
55.4p
140
H 21
Johan Nyberg
Hagfors SF
2:43:34.981300
+46:15.277400
55.4p
141
H 21
Christian Sörqvist
Åmåls OK
2:43:39.981800
+46:20.277900
55.3p
142
H 21
Arne Rönaasen
Grue Finnskog IL
2:43:43.982200
+46:24.278300
55.3p
143
H 21
Lars Olof Andersson
Åmotfors IF
2:43:54.983300
+46:35.279400
55.2p
144
H 21
Mattias Häggqvist
Säffle SK
2:44:28.986700
+47:09.282800
55.0p
145
H 21
Göran Vikman
Sunne SLF
2:44:30.986900
+47:11.283000
54.9p
146
H 21
Jimmy Gustafsson
Åmåls OK
2:44:41.988000
+47:22.284100
54.9p
147
H 21
Robert Lundén
Sunne SLF
2:45:52.995100
+48:33.291200
54.3p
148
H 21
Trond Thorsen
Turrenngutta
2:45:59.995800
+48:40.291900
54.3p
149
H 21
Tarmo Kariis
Sisu Forshaga SK
2:46:08.996700
+48:49.292800
54.2p
150
H 21
Stig Karlsson
SK Bore
2:46:12.997100
+48:53.293200
54.2p
151
H 21
Leif Kamperudsbråten
Åsa IL
2:46:28.998700
+49:09.294800
54.1p
152
H 21
Helge Hansen
Magnor Ul
2:47:05.1002400
+49:46.298500
53.8p
153
H 21
Johan Johansson
Ulvsby IF
2:47:07.1002600
+49:48.298700
53.8p
154
H 21
Mattias Modéen
Forsmo IF
2:47:10.1002900
+49:51.299000
53.8p
155
H 21
Peter Elvborn
Säffle SK
2:47:31.1005000
+50:12.301100
53.6p
156
H 21
Stefan Guttman
Arvika IS
2:47:34.1005300
+50:15.301400
53.6p
157
H 21
Anders Lundin
Axa SC
2:47:36.1005500
+50:17.301600
53.6p
158
H 21
Atle Hagerud Dyröy
Magnor Ul
2:47:59.1007800
+50:40.303900
53.4p
159
H 21
Marcus Abrahamsson
IK Trasten
2:48:03.1008200
+50:44.304300
53.4p
160
H 21
Björn Aasteböl
Magnor Ul
2:48:19.1009800
+51:00.305900
53.3p
161
H 21
Patrik Horner
Grava SK
2:48:23.1010200
+51:04.306300
53.3p
162
H 21
Nils Erik Haggärde
Arvika IS
2:48:26.1010500
+51:07.306600
53.2p
163
H 21
Lennart Carlson
Arvika IS
2:49:09.1014800
+51:50.310900
52.9p
164
H 21
Johan Swärd
Tingelstad IF
2:49:16.1015500
+51:57.311600
52.9p
165
H 21
Urban Johansson
Åmåls OK
2:49:20.1015900
+52:01.312000
52.9p
166
H 21
Fredrik Pettersson
Säffle SK
2:49:46.1018500
+52:27.314600
52.7p
167
H 21
Per-Olof Hansson
Säffle SK
2:49:54.1019300
+52:35.315400
52.6p
168
H 21
Rolf Andersson
Holmedals Ais
2:49:56.1019500
+52:37.315600
52.6p
169
H 21
Gunnar Lindhe
Kristinehamns OK
2:50:01.1020000
+52:42.316100
52.6p
170
H 21
Manne Fahlstad
Åmotfors IF
2:50:02.1020100
+52:43.316200
52.6p
171
H 21
Tore Hjalmarsson
Malma Aif
2:50:21.1022000
+53:02.318100
52.4p
172
H 21
Jan-Anders Jansson
Gillberga SK
2:50:26.1022500
+53:07.318600
52.4p
173
H 21
Roger Jacobsson
Filipstads SF
2:51:10.1026900
+53:51.323000
52.1p
174
H 21
Jonas Axelsson
IFK Kristinehamn
2:52:06.1032500
+54:47.328600
51.7p
175
H 21
Ulrik Abelson
Åtvidabergs IF
2:52:27.1034600
+55:08.330700
51.6p
176
H 21
Lars Svensson
Bovallstrands SK
2:52:36.1035500
+55:17.331600
51.5p
177
D 21
Christine Waagaard
Skiforeningen
2:52:37.1035600
+55:18.331700
51.5p
178
H 21
Ola Wirén
Kristinehamn Multisport
2:52:39.1035800
+55:20.331900
51.5p
179
H 21
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
2:52:53.1037200
+55:34.333300
51.4p
180
H 21
Anders Rådström
SK Bore
2:53:13.1039200
+55:54.335300
51.3p
181
H 21
Bengt Stevensen
Säffle SK
2:53:14.1039300
+55:55.335400
51.3p
182
H 21
Jan Lindell
Sisu Forshaga SK
2:53:22.1040100
+56:03.336200
51.2p
183
H 21
Joacim Rönning
Hagfors SF
2:53:30.1040900
+56:11.337000
51.2p
184
H 21
Erik Särnmark
Rolls-Royce IF
2:53:51.1043000
+56:32.339100
51.1p
185
H 21
Håkan Jonsson
Hagfors SF
2:53:54.1043300
+56:35.339400
51.0p
186
H 21
Ulf Hallin
Hagfors SF
2:54:05.1044400
+56:46.340500
51.0p
187
H 21
Willy Kolboholen
Nannestad SK
2:55:01.1050000
+57:42.346100
50.6p
188
H 21
Martin Hansen Möllerud
Grue Finnskog IL
2:55:19.1051800
+58:00.347900
50.5p
189
H 21
Jonas Lindeström
Kils SLK
2:55:22.1052100
+58:03.348200
50.5p
190
H 21
Urban Johansson
Arvika IS
2:55:29.1052800
+58:10.348900
50.4p
191
H 21
Erik Nilsson
Väse SK
2:55:39.1053800
+58:20.349900
50.4p
192
D 21
Anita Wiklund Lundin
Brandsbols SK
2:55:59.1055800
+58:40.351900
50.2p
193
H 21
Björn Brevik
Grava SK
2:56:00.1055900
+58:41.352000
50.2p
194
H 21
Karl-Markus Modén
Sisu Forshaga SK
2:56:28.1058700
+59:09.354800
50.1p
195
H 21
Henrik Dahlén
Kristinehamns OK
2:56:29.1058800
+59:10.354900
50.1p
196
H 21
Thomas Persson
Töcksfors IF
2:56:32.1059100
+59:13.355200
50.0p
197
H 21
Lars Olsson
IK Stern
2:56:34.1059300
+59:15.355400
50.0p
198
H 21
Mats Sigvant
Grava SK
2:56:42.1060100
+59:23.356200
50.0p
199
D 21
Ann Lahti
Grava SK
2:56:49.1060800
+59:30.356900
49.9p
200
H 21
Jonas Cederlöf
Grava SK
2:57:48.1066700
+1:00:29.362800
49.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Mattias Zackrisson
IFK Linköpings Os
2:58:05.1068400
+1:00:46.364500
49.5p
202
H 21
Morten Olsen
Ottestad SK
2:58:21.1070000
+1:01:02.366100
49.4p
203
H 21
Linus Iseborn
Södra IF
2:58:53.1073200
+1:01:34.369300
49.2p
204
H 21
Mattias Dalebjer
Grava SK
2:58:55.1073400
+1:01:36.369500
49.2p
205
H 21
Björn Axel Gran
Halden SK
2:59:16.1075500
+1:01:57.371600
49.0p
206
H 21
Lasse Torgersen
Hydro Energi
2:59:24.1076300
+1:02:05.372400
49.0p
207
H 21
Göran Bryntesson
SK Skogarna
2:59:37.1077600
+1:02:18.373700
48.9p
208
H 21
Henrik Kilman
Sisu Forshaga SK
2:59:49.1078800
+1:02:30.374900
48.8p
209
H 21
Jim Engström
IK Stern
2:59:52.1079100
+1:02:33.375200
48.8p
210
H 21
Niklas Olsson
Kristinehamns OK
2:59:58.1079700
+1:02:39.375800
48.8p
211
H 21
Oddvar Flobergsundet
Hof IL
3:00:00.1079900
+1:02:41.376000
48.8p
212
H 21
Per Erik Mogren
Grava SK
3:00:04.1080300
+1:02:45.376400
48.8p
213
H 21
Lars Larsson
Hagfors SF
3:00:13.1081200
+1:02:54.377300
48.7p
214
H 21
Nicklas Ranström
Sunne SLF
3:00:19.1081800
+1:03:00.377900
48.7p
215
H 21
Dan Sjölander
IK Stern
3:00:34.1083300
+1:03:15.379400
48.6p
216
H 21
Thomas Johansson
Bovallstrands SK
3:00:38.1083700
+1:03:19.379800
48.6p
217
D 21
Ellen Nilsson
Malungs IF
3:00:46.1084500
+1:03:27.380600
48.5p
218
H 21
Tomas Ivansson
Sisu Forshaga SK
3:00:57.1085600
+1:03:38.381700
48.4p
219
H 21
Emil Rydh
Lerums SOK
3:01:09.1086800
+1:03:50.382900
48.4p
220
H 21
Torbjörn Johansson
Grava SK
3:02:03.1092200
+1:04:44.388300
48.1p
221
H 21
Mikael Billevik
Axa SC
3:02:24.1094300
+1:05:05.390400
47.9p
222
D 21
Maria Nyquist
Iqon Engineering As
3:02:39.1095800
+1:05:20.391900
47.9p
223
H 21
Robert Olofsson
Skärhamns IK
3:02:47.1096600
+1:05:28.392700
47.8p
224
H 21
Bengt Nilsson
Arvika IS
3:03:20.1099900
+1:06:01.396000
47.6p
225
H 21
BO Ristvall
Grava SK
3:03:36.1101500
+1:06:17.397600
47.5p
226
H 21
Håvard Kokkin
Kjellmyra IL
3:04:28.1106700
+1:07:09.402800
47.3p
227
H 21
Mattias Pettersson
Kristinehamns OK
3:05:29.1112800
+1:08:10.408900
46.9p
228
H 21
Jan Magnusson
Sunne SLF
3:06:00.1115900
+1:08:41.412000
46.7p
229
H 21
Markus Edlund
Axa SC
3:06:38.1119700
+1:09:19.415800
46.5p
230
H 21
Lars Ekblom
Sisu Forshaga SK
3:06:53.1121200
+1:09:34.417300
46.5p
231
H 21
Benny Falk
Kils OK
3:07:11.1123000
+1:09:52.419100
46.4p
232
H 21
Tobias Anderberg
Säffle SK
3:07:13.1123200
+1:09:54.419300
46.4p
233
H 21
Daniel Eriksson
Finnskogarnas SK
3:07:25.1124400
+1:10:06.420500
46.3p
234
H 21
Anders Håkansson
Ericsson Kista SK
3:08:07.1128600
+1:10:48.424700
46.1p
235
H 21
Arne Svensson
Kristinehamns OK
3:08:09.1128800
+1:10:50.424900
46.1p
236
H 21
Fredrik Olsson
Stavnäs IK
3:08:33.1131200
+1:11:14.427300
45.9p
237
H 21
Jonas Worge
Malungs IF
3:08:54.1133300
+1:11:35.429400
45.8p
238
H 21
Fernando Cachago
Brandbu IF
3:09:03.1134200
+1:11:44.430300
45.8p
239
H 21
Torbjörn Bovin
Perstorp Oxo Fritidsklubb
3:09:24.1136300
+1:12:05.432400
45.7p
240
H 21
Ingmar Johansson
Lerums SOK
3:09:28.1136700
+1:12:09.432800
45.6p
241
H 21
Mikael Axelsson
Bengtsfors Bois
3:09:32.1137100
+1:12:13.433200
45.6p
242
H 21
Stefan Jansson
Grava SK
3:09:38.1137700
+1:12:19.433800
45.6p
243
H 21
Anders Andersson
Ryda SK
3:09:46.1138500
+1:12:27.434600
45.6p
244
H 21
Anders Nilsson
Mattila IK
3:09:47.1138600
+1:12:28.434700
45.6p
245
H 21
Robert Svensson
Sisu Forshaga SK
3:09:52.1139100
+1:12:33.435200
45.5p
246
D 21
Karin Lersten
IK Stern
3:10:12.1141100
+1:12:53.437200
45.4p
247
H 21
Erik Hansen
Sunne SLF
3:10:52.1145100
+1:13:33.441200
45.2p
248
H 21
Carl Olsson
Axa SC
3:10:59.1145800
+1:13:40.441900
45.2p
249
H 21
Per Åke Larsson
Sunne SLF
3:11:01.1146000
+1:13:42.442100
45.2p
250
H 21
Magnus Karlsson
Sunne SLF
3:11:26.1148500
+1:14:07.444600
45.0p
251
H 21
Jonas Wakéus
IK Stern
3:11:36.1149500
+1:14:17.445600
45.0p
252
H 21
Emil Lundberg
Brandbu IF
3:11:55.1151400
+1:14:36.447500
44.9p
253
H 21
Karl Väärt
Sisu Forshaga SK
3:12:41.1156000
+1:15:22.452100
44.7p
254
H 21
Anders Engström
Hammarö GF
3:12:54.1157300
+1:15:35.453400
44.6p
255
H 21
Peter Rådström
SK Bore
3:13:27.1160600
+1:16:08.456700
44.4p
256
H 21
Niklas Nilsson
Kroppa IF
3:13:50.1162900
+1:16:31.459000
44.3p
257
H 21
Magnus Pettersson
IK Stern
3:15:13.1171200
+1:17:54.467300
43.9p
258
D 21
Åse Torp Andersson
Sparebanken Hedmark Bil
3:15:32.1173100
+1:18:13.469200
43.8p
259
H 21
Niklas Olsson
Stavnäs IK
3:16:01.1176000
+1:18:42.472100
43.7p
260
H 21
Lars Elm
Hagfors SF
3:16:07.1176600
+1:18:48.472700
43.7p
261
H 21
Benny Grönborg
Falköpings AIK SK
3:16:17.1177600
+1:18:58.473700
43.6p
262
H 21
Linus Sellvén
Sisu Forshaga SK
3:16:22.1178100
+1:19:03.474200
43.6p
263
H 21
Roger Modén
Hagfors SF
3:17:30.1184900
+1:20:11.481000
43.3p
264
H 21
Mikael Salenbäck
Kristinehamns OK
3:18:33.1191200
+1:21:14.487300
43.0p
265
H 21
Peder Björk
Bäckefors IF
3:18:53.1193200
+1:21:34.489300
42.9p
266
H 21
Tony Johansson
Sisu Forshaga SK
3:20:15.1201400
+1:22:56.497500
42.5p
267
H 21
Erik Gulbrandsen
Magnor Ul
3:21:24.1208300
+1:24:05.504400
42.2p
268
H 21
Christer Andersson
Gillberga SK
3:21:37.1209600
+1:24:18.505700
42.2p
269
H 21
Christer Holm
Axa SC
3:22:07.1212600
+1:24:48.508700
42.0p
270
H 21
Stefan Hagelin
Filipstads SF
3:22:37.1215600
+1:25:18.511700
41.9p
271
H 21
Sigvid Andersson
OK Tyr
3:23:12.1219100
+1:25:53.515200
41.8p
272
H 21
Mats Mithander
Sunne SLF
3:23:36.1221500
+1:26:17.517600
41.7p
273
H 21
Hans Hasselkvist
Arvika IS
3:23:41.1222000
+1:26:22.518100
41.6p
274
H 21
Tomas Hartung
Grava SK
3:24:52.1229100
+1:27:33.525200
41.3p
275
H 21
Bengt Enarsson
Karlstad
3:25:03.1230200
+1:27:44.526300
41.3p
276
H 21
Arne Aasteböl
Magnor Ul
3:25:18.1231700
+1:27:59.527800
41.2p
277
H 21
Ivar Trandem
Magnor Ul
3:25:50.1234900
+1:28:31.531000
41.1p
278
H 21
Hampus Danielsson
Ljusfallshammar SK
3:25:51.1235000
+1:28:32.531100
41.1p
279
H 21
Björn Salomonsson
Arvika IS
3:25:54.1235300
+1:28:35.531400
41.1p
280
D 21
Maria Säther
Grums SK
3:26:16.1237500
+1:28:57.533600
41.0p
281
H 21
Stefan Axelsson
Grums SK
3:26:18.1237700
+1:28:59.533800
41.0p
282
H 21
Mats Bergsjö
Sunne SLF
3:26:22.1238100
+1:29:03.534200
41.0p
283
H 21
Per Jemth
Arvika IS
3:26:24.1238300
+1:29:05.534400
40.9p
284
H 21
Anders Tinfors
Älgå SK
3:26:27.1238600
+1:29:08.534700
40.9p
285
D 21
Helena Kärnström
Kroppa IF
3:27:02.1242100
+1:29:43.538200
40.8p
286
H 21
Bengt Olsson
Stavnäs IK
3:27:26.1244500
+1:30:07.540600
40.7p
287
H 21
Jörgen Würtz
Kils SLK
3:27:32.1245100
+1:30:13.541200
40.7p
288
H 21
Erik Lauvås Stein
Ørje IL
3:27:44.1246300
+1:30:25.542400
40.6p
289
D 21
Helen Andersson
Arvika IS
3:27:58.1247700
+1:30:39.543800
40.6p
290
H 21
Arne Hansen
Brandsbols SK
3:28:47.1252600
+1:31:28.548700
40.4p
291
H 21
Per Dalebjer
SK Bore
3:28:49.1252800
+1:31:30.548900
40.4p
292
H 21
Lars Järner
Grava SK
3:28:53.1253200
+1:31:34.549300
40.3p
293
H 21
Dan Samuelsson
Arvika IS
3:29:06.1254500
+1:31:47.550600
40.3p
294
H 21
Mattias Björklund
Molkoms SK
3:29:26.1256500
+1:32:07.552600
40.2p
295
H 21
Harri Skyttborn
Has SK
3:29:33.1257200
+1:32:14.553300
40.2p
296
D 21
Lisa Jansson
Biathlon Östersund IF
3:30:40.1263900
+1:33:21.560000
39.9p
297
H 21
Victor Elm
Hagfors SF
3:30:43.1264200
+1:33:24.560300
39.9p
298
H 21
Lars Jansson
Sunne SLF
3:30:48.1264700
+1:33:29.560800
39.9p
299
H 21
Öyvind Aasen
Magnor Ul
3:32:19.1273800
+1:35:00.569900
39.5p
300
H 21
Lars Åke Kronkvist
Arvika
3:33:23.1280200
+1:36:04.576300
39.3p
301
H 21
Peter Nilsson
SK Bore
3:35:22.1292100
+1:38:03.588200
38.8p
302
D 21
Jennie Jansson
Gillberga SK
3:36:12.1297100
+1:38:53.593200
38.6p
303
H 21
Ulf Jonsson
Arvika IS
3:36:51.1301000
+1:39:32.597100
38.5p
304
H 21
Jörgen Hedeås
OK Grane
3:37:50.1306900
+1:40:31.603000
38.3p
305
D 21
Elisabeth Annersand
OK Tyr
3:39:40.1317900
+1:42:21.614000
37.9p
306
H 21
Peter Flacking
SK Nor
3:39:52.1319100
+1:42:33.615200
37.8p
307
D 21
Sofia Sandberg
IK Stern
3:42:06.1332500
+1:44:47.628600
37.4p
308
H 21
Jörgen Nilsson
Säffle SK
3:45:14.1351300
+1:47:55.647400
36.7p
309
D 21
Ulrika Binsten
Spirit IF
3:46:03.1356200
+1:48:44.652300
36.6p
310
H 21
Tommy Hagström
Sisu Forshaga SK
3:47:16.1363500
+1:49:57.659600
36.3p
311
D 21
Malin Andersson
Gillberga SK
3:53:07.1398600
+1:55:48.694700
35.2p
312
D 21
Janke Nobel
Norra Ny SK
3:59:13.1435200
+2:01:54.731300
34.1p
313
H 21
Henrik Johansson
Bullarens GOIF
4:03:53.1463200
+2:06:34.759300
33.3p
314
H 21
Björn Gaute Herlyng
Grue Finnskog IL
4:10:03.1500200
+2:12:44.796300
32.4p
315
H 21
Mattias Niklasson
Sisu Forshaga SK
4:17:33.1545200
+2:20:14.841300
31.2p
316
D 21
Britt Lukerstuen
Magnor Ul
23:59:58.8639700
-
316
D 21
Caroline Johansson
Lerums SOK
23:59:58.8639700
-
316
D 21
Martina Einås
OK Skogshjortarna
23:59:58.8639700
-
316
H 21
Benny Fredlund
Kristinehamns OK
23:59:58.8639700
-
316
H 21
Göran Matsson
Bovallstrands SK
23:59:58.8639700
-
316
H 21
Jesper Club Lundberg
Club Ski & Run
23:59:58.8639700
-
316
H 21
Lars Gunnar Gydemo
Kils SLK
23:59:58.8639700
-
316
H 21
Mats Jansson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
316
H 21
Jimmy Nordli
Trøsken IL
23:59:58.8639700
-
325
D 21
Anna Bengtsson
OK Tyr
23:59:59.8639800
-
325
D 21
Else Hvattum
SK Rye
23:59:59.8639800
-
325
D 21
Jennie Blomberg
Hagfors SF
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Björn Eiderbrant
OK Tyr
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Christopher Nilsson
Grava SK
23:59:59.8639800
-
325
H 21
David Andersson
Hammarö Hellskiers
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Fredrik Werner
Hammarö Hellskiers
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Hans Bergman
Grava SK
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Henrik Lundgren
Sävedalens AIK
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Håkan Albinder
Molkoms SK
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Joachim Björklund
Grava SK
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Johan Andersson
Molkoms SK
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Jonas Schyman
Finnskogarnas SK
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Jonas Wing
IK Trasten
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Jonatan Dalberg
Vänersborgs SK
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Josef Källström
Mölndals RK
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Lars Hansen-Möllerud
Grue Finnskog IL
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Magnus Nordgren
IK Trasten
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Mattias Rönnqvist
IK Stern
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Mikael Larsson
Hammarö Hellskiers
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Ole Reidar Lindsverk
Svarstad IL
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Per Andersson
Hammarö Hellskiers
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Per Johan Norman
Kristinehamns OK
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Robin Karlsson
Mölnbacka Ais
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Roger Karlsen
Björkelangen SF
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Tony Lövkvist
Brandsbols SK
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Tore Karl Saupstad
SK Rye
23:59:59.8639800
-
325
H 21
Åke Wingskog
Bortans IK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
56:58.341700
81.6p
1
H 21
Oscar Persson
SK Bore
56:58.341700
81.6p
3
H 21
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
58:35.351400
+1:37.9600
79.4p
4
H 21
Fredrik Andreé
Årjängs IF
1:00:57.365600
+3:59.23800
76.3p
5
H 21
Marcus Johansson
Gillberga SK
1:01:00.365900
+4:02.24100
76.2p
6
H 21
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
1:02:56.377500
+5:58.35700
73.9p
7
H 21
Stefan Berglund
Töcksfors IF
1:04:35.387400
+7:37.45600
72.0p
8
H 21
Per-Anders Bengtsson
SK Bore
1:07:34.405300
+10:36.63500
68.8p
9
H 21
Magnus Brander
Köla AIK
1:11:39.429800
+14:41.88000
64.9p
10
H 21
Marcus Axelsson
Töcksfors IF
1:12:10.432900
+15:12.91100
64.4p
11
H 21
Andreas Mieto Lie
Team Sinsen Racing
1:12:11.433000
+15:13.91200
64.4p
12
D 21
Karin Jansson
Åmotfors IF
1:15:54.455300
+18:56.113500
61.2p
13
H 21
Tomas Hagstrand
Sisu Forshaga SK
1:16:04.456300
+19:06.114500
61.1p
14
D 21
Elin Torstensson
Bengtsfors Bois
1:16:46.460500
+19:48.118700
60.6p
15
H 21
Thore Berglund
Töcksfors IF
1:20:14.481300
+23:16.139500
57.9p
16
D 21
Camilla Hesböl
Magnor Ul
1:22:36.495500
+25:38.153700
56.3p
17
H 21
Björn Eriksen
Lerdala IF
1:22:43.496200
+25:45.154400
56.2p
18
H 21
Hans Andersson
Norabygdens SK
1:24:27.506600
+27:29.164800
55.0p
19
H 21
Anders Hauger
Kongsvinger IL
1:25:29.512800
+28:31.171000
54.4p
20
H 21
Sebastian Tapio
Gillberga SK
1:26:45.520400
+29:47.178600
53.6p
21
H 21
Tomas Ytreland
IL Brane
1:26:57.521600
+29:59.179800
53.5p
22
D 21
Jenny Landberg
Storvreta IK
1:27:12.523100
+30:14.181300
53.3p
23
D 21
Sofie Liljemark
SK Bore
1:28:14.529300
+31:16.187500
52.7p
24
H 21
Urban Ringsby
Bovikens SK
1:28:35.531400
+31:37.189600
52.5p
25
D 21
Linn Nilsson
OK Tyr
1:28:47.532600
+31:49.190800
52.4p
26
H 21
Christoffer Herud
Magnor Ul
1:28:58.533700
+32:00.191900
52.3p
27
D 21
Karoline Åslund
Ekshärads SF
1:29:23.536200
+32:25.194400
52.0p
28
D 21
Inger Walfridson
Mattila IK
1:31:41.550000
+34:43.208200
50.7p
29
H 21
Kenneth Guttman
Arvika IS
1:32:21.554000
+35:23.212200
50.3p
30
D 21
Rebekka Dybvig
Nes Ski
1:32:37.555600
+35:39.213800
50.2p
31
D 21
Karin Hägg
Åmåls OK
1:36:30.578900
+39:32.237100
48.2p
32
H 21
Morten Herud
Magnor Ul
1:37:58.587700
+41:00.245900
47.5p
33
D 21
Sara Granqvist
Grava SK
1:38:36.591500
+41:38.249700
47.1p
34
H 21
Hans Åke Hilding
Mattila IK
1:39:17.595600
+42:19.253800
46.8p
34
H 21
Geir Eriksson
Istrums SK
1:39:17.595600
+42:19.253800
46.8p
36
D 21
Ida Carle
IK Fryken
1:39:18.595700
+42:20.253900
46.8p
37
D 21
Emelie Tapio
Gillberga SK
1:40:40.603900
+43:42.262100
46.2p
38
H 21
Jan Hallgren
Istrums SK
1:40:51.605000
+43:53.263200
46.1p
39
H 21
Sune Gunnarsson
Ljungskile FK
1:42:56.617500
+45:58.275700
45.2p
40
H 21
Teijo Tapio
Gillberga SK
1:45:15.631400
+48:17.289600
44.2p
41
D 21
Anna Lindeberg
Åmotfors IF
1:46:04.636300
+49:06.294500
43.8p
42
D 21
Michelle Johansson
OK Tyr
1:49:03.654200
+52:05.312400
42.6p
43
H 21
Gullmar Ekström
IF Saab
1:49:20.655900
+52:22.314100
42.5p
44
D 21
Lena Gmathson
Ljungskile FK
1:50:30.662900
+53:32.321100
42.1p
45
D 21
Julia Gunnarsson
Ljungskile FK
1:54:17.685600
+57:19.343800
40.7p
46
D 21
Hanna Frykberger
Sunne SLF
1:55:49.694800
+58:51.353000
40.1p
47
H 21
Per Ove Hvittfeldt
IFK Mora SK
2:03:02.738100
+1:06:04.396300
37.8p
48
D 21
Jenny Palo
Sisu Forshaga SK
2:03:18.739700
+1:06:20.397900
37.7p
49
D 21
Anna Leithe
Lerdala IF
2:15:13.811200
+1:18:15.469400
34.4p
50
H 21
Geir Hesböl
Magnor Ul
23:59:58.8639700
-
51
D 21
Birgitta Sigvant
Grava SK
23:59:59.8639800
-
51
D 21
Camilla Lindström
SK Bore
23:59:59.8639800
-
51
D 21
Camilla Lundgren
Göteborg/Majorna OK
23:59:59.8639800
-
51
D 21
Josefin Andersson
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
51
D 21
Julia Sigvant
Grava SK
23:59:59.8639800
-
51
H 21
Emil Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
51
H 21
Kim Nilsson
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
51
H 21
Marcus Tapio
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
51
H 21
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
51
H 21
Stig Karlsson
Bortans IK
23:59:59.8639800
-
51
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-