Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kronanloppet
2008-01-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Åsa Svensson
Älvsby IF SK
1:10:26.422500
52.0p
2
Anneli Jonsson
Älvsby IF SK
1:10:52.425100
+26.2500
51.7p
3
Linnea Jonsson
Älvsby IF SK
1:11:46.430500
+1:20.7900
51.1p
4
Annika Lindqvist
Byske SK
1:16:04.456300
+5:38.33700
48.2p
5
Christina Klingstål
Ohtanajärvi IK
1:19:31.477000
+9:05.54400
46.1p
6
Camilla Rönnbäck
No Club
1:39:07.594600
+28:41.172000
37.0p
7
Stina Leden
No Club
1:46:50.640900
+36:24.218300
34.3p
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Simon Lindehag
Strömnäs GIF
1:04:23.386200
56.9p
2
Alexander Sundström
Strömnäs GIF
1:09:01.414000
+4:38.27700
53.1p
3
Wilhelm Lundström
Hortlax SK
1:09:53.419200
+5:30.32900
52.4p
4
Anthoni Sorsa
Lahnajärvi SIF
1:15:54.455300
+11:31.69000
48.3p
5
Tomas Kalsson
No Club
1:51:08.666700
+46:45.280400
33.0p
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Nilsson
Luleå Gjutarens IF
2:25:36.873500
56.9p
2
Kristin Larsson
Överkalix IF
2:32:07.912600
+6:31.39000
54.0p
3
Johanna Tholerud
Övertorneå IF
2:50:28.1022700
+24:52.149100
47.2p
4
Sandra Halvarsson
F 21 IF
2:54:41.1048000
+29:05.174400
45.9p
5
Nina Olovsson
Sikfors SK
3:23:24.1220300
+57:48.346700
38.5p
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Lundbäck
Bodens SK
2:01:28.728700
71.0p
2
Tommy Ljung
Gellivare SK
2:02:02.732100
+34.3300
70.6p
3
Bernt Niva
IFK Kiruna
2:02:39.735800
+1:11.7000
70.2p
4
Johan Lintzén
Luleå Gjutarens IF
2:02:56.737500
+1:28.8700
70.0p
5
Lars Nordmark
Överkalix IF
2:04:01.744000
+2:33.15200
69.2p
6
Mikael Larsson
I 19 IF
2:04:38.747700
+3:10.18900
68.8p
7
Lennart Töyrä
Jukkasjärvi IF
2:05:42.754100
+4:14.25300
68.1p
8
Johan Samuelsson
SK Järven
2:07:51.767000
+6:23.38200
66.7p
9
Magnus Lundbäck
Bergnäsets AIK
2:07:53.767200
+6:25.38400
66.6p
10
Jonas Persson
Strömnäs GIF
2:08:06.768500
+6:38.39700
66.5p
11
L-O Nilsson
F 21 IF
2:08:13.769200
+6:45.40400
66.4p
12
Anders Lundbäck
Bergnäsets AIK
2:08:16.769500
+6:48.40700
66.4p
13
Martin Norberg
Kuivakangas SK
2:08:21.770000
+6:53.41200
66.3p
14
Joakim Löt
Glommersträsk Lappträsk IF
2:08:24.770300
+6:56.41500
66.3p
15
Robert Hällmark
Studentidrott
2:08:28.770700
+7:00.41900
66.3p
16
Samuel Jonsson
Vittangi SK
2:08:44.772300
+7:16.43500
66.1p
17
Daniel Palm
Tranemo IF
2:10:50.784900
+9:22.56100
64.8p
18
Lennart Jonsson
IFK Arvidsjaur SK
2:14:00.803900
+12:32.75100
62.9p
19
Thomas Svensson
I 19 IF
2:17:41.826000
+16:13.97200
60.9p
20
Tomas Larsson
Vuollerims SK
2:17:43.826200
+16:15.97400
60.8p
21
Per-Erik Eriksson
Södertälje IF
2:25:05.870400
+23:37.141600
57.1p
22
Fredrik Malmström
Sävast Ski Team IF
2:25:07.870600
+23:39.141800
57.1p
23
Roland Arvidsson
Luleå Gjutarens IF
2:25:09.870800
+23:41.142000
57.1p
24
Kjell Andersson
Jukkasjärvi IF
2:25:12.871100
+23:44.142300
57.1p
25
Henry Antonsson
Råneå SK
2:25:14.871300
+23:46.142500
57.1p
26
Patrik Stenberg
F 21 IF
2:25:16.871500
+23:48.142700
57.0p
27
Dan Forsberg
Burträsk SK
2:25:18.871700
+23:50.142900
57.0p
28
Jari Vanhapiha
Alatornion Pirkat
2:25:57.875600
+24:29.146800
56.7p
29
Lars Nilsson
Strömnäs GIF
2:25:59.875800
+24:31.147000
56.7p
30
Krister Efverström
Strömnäs GIF
2:26:28.878700
+25:00.149900
56.5p
31
Hans Bodin
Sunderby SK
2:26:40.879900
+25:12.151100
56.4p
32
Görgen Segerlund
Kukkola IF
2:27:01.882000
+25:33.153200
56.2p
33
Jan-Erik Svangärd
Pajala IF
2:27:32.885100
+26:04.156300
56.0p
34
Jan-Erik Haupt
Luleå Gjutarens IF
2:30:50.904900
+29:22.176100
54.5p
35
Niklas Grip
OK Renen
2:32:00.911900
+30:32.183100
54.0p
36
Ingemar Niemi
Avesta OK
2:34:18.925700
+32:50.196900
53.1p
37
Carl-Gustaf Taavo
Telia IoFF
2:35:02.930100
+33:34.201300
52.8p
38
Olof Ekberg
Gellivare SK
2:37:17.943600
+35:49.214800
51.9p
39
Roger Lundqvist
Råneå SK
2:37:18.943700
+35:50.214900
51.9p
40
Martin Larsson
Tieto Enator
2:37:22.944100
+35:54.215300
51.8p
41
Jim Niemi
Sunderby SK
2:37:26.944500
+35:58.215700
51.8p
42
Erik Sundström
Älvsby IF SK
2:37:29.944800
+36:01.216000
51.8p
43
Jan-Erik Sundberg
Luleå Gjutarens IF
2:37:48.946700
+36:20.217900
51.7p
44
Lars Segerstedt
Hemmingsmarks IF
2:45:02.990100
+43:34.261300
49.0p
45
Edgar Karlsson
Tieto Enator
2:46:16.997500
+44:48.268700
48.6p
46
Jonas Simu
Övertorneå IF
2:46:22.998100
+44:54.269300
48.6p
47
Roger Elimä
Strömnäs GIF
2:50:04.1020300
+48:36.291500
47.3p
48
Lars Hortlund
Älvsby IF SK
2:50:06.1020500
+48:38.291700
47.3p
49
Ulf Nilsson
Jokkmokks SK
2:50:22.1022100
+48:54.293300
47.2p
50
Mattias Andersson
Sunderby SK
2:50:24.1022300
+48:56.293500
47.2p
51
Mauri Romppainen
Haparanda SKT
2:50:25.1022400
+48:57.293600
47.2p
52
Magnus Rönnberg
Antnäs BK
2:50:26.1022500
+48:58.293700
47.2p
53
Stefan Permansson
Skellefteå SK
2:50:30.1022900
+49:02.294100
47.2p
54
Håkan Lundberg
Skellefteå SK
2:50:48.1024700
+49:20.295900
47.1p
55
Tony Sorsa
Lahnajärvi SIF
2:50:51.1025000
+49:23.296200
47.1p
56
Urban Eriksson
Luleå Långfärdskridskor
2:50:53.1025200
+49:25.296400
47.1p
57
Kjell Arne Sinsen
FK Boken
2:51:59.1031800
+50:31.303000
46.7p
58
Markus Lindberg
Burträsk SK
2:52:16.1033500
+50:48.304700
46.6p
59
Erik Öhrnerling
Bergnäsets AIK
2:53:57.1043600
+52:29.314800
46.1p
60
Magnus Andersson
F 21 IF
2:54:44.1048300
+53:16.319500
45.8p
61
Börje Bromalm
Aapua IF
2:55:31.1053000
+54:03.324200
45.6p
62
Folke Henriksson
Sunderby SK
2:56:52.1061100
+55:24.332300
45.2p
63
Ulf Sundqvist
Brändöns IF
2:57:23.1064200
+55:55.335400
45.1p
64
Torbjörn Köhler
Ernst & Young SK
2:57:25.1064400
+55:57.335600
45.0p
65
Göran Stridsman
Kalix SK
2:59:17.1075600
+57:49.346800
44.5p
66
Erik Sparrman
Burträsk SK
3:00:07.1080600
+58:39.351800
44.3p
67
Alexander Öhlund
Älvsby IF SK
3:06:05.1116400
+1:04:37.387600
42.6p
68
Anders Lundström
Hortlax SK
3:09:07.1134600
+1:07:39.405800
41.8p
69
Kjell Johansson
Trafikverket FF
3:09:24.1136300
+1:07:56.407500
41.8p
70
Bernt Persson
Luleå Gjutarens IF
3:11:46.1150500
+1:10:18.421700
41.2p
71
Dick Olovsson
Sikfors SK
3:12:05.1152400
+1:10:37.423600
41.1p
72
Jimmy Pikkarainen
Jukkasjärvi IF
3:13:19.1159800
+1:11:51.431000
40.8p
73
Jörgen Pikkarainen
Sunderby SK
3:14:54.1169300
+1:13:26.440500
40.4p
74
Magnus Söderberg
Studentidrott
3:15:19.1171800
+1:13:51.443000
40.3p
75
Göran Kihlanki
Bergnäsets AIK
3:32:44.1276300
+1:31:16.547500
36.6p
76
Magnus Nilsson
Sunderby SK
3:37:33.1305200
+1:36:05.576400
35.7p
77
Lars Wikström
Vattenfalls IF
3:41:00.1325900
+1:39:32.597100
35.1p
78
Henrik Erlandsson
Sunderby SK
3:48:18.1369700
+1:46:50.640900
33.8p