Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-Mila
2011-03-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Alva Lövgren
Vännäs SK
48:06.288540
52.4p
2
Klara Yngvesson
IFK Umeå
49:09.294830
+1:02.6190
51.1p
3
Edit Landström
IFK Umeå
49:12.295110
+1:05.6470
51.0p
4
Matilda Lenman
Skellefteå SK
50:26.302590
+2:20.13950
49.6p
5
Jenny Adelsson
Tvärålund IF
51:30.308950
+3:24.20310
48.5p
6
Agneta Lövgren
Vittangi SK
51:35.309420
+3:28.20780
48.4p
7
Marita Wikner
Skyddcentrum
51:35.309460
+3:29.20820
48.4p
8
Nora Bäckström
Robertsfors IK
53:55.323490
+5:49.34850
46.0p
9
Ida Lundgren
Täfteå IK
55:27.332630
+7:20.43990
44.6p
10
Siri Löfgren
Skellefteå SK
55:53.335230
+7:46.46590
44.2p
11
Jennifer Wikström
Robertsfors IK
57:29.344890
+9:23.56250
42.9p
12
Magdalena Nilsson
Högåkers OK
58:24.350300
+10:17.61660
42.1p
13
Sandra Wikström
Robertsfors IK
58:53.353240
+10:47.64600
41.8p
14
Tilda Löfroth
Skellefteå SK
59:23.356250
+11:17.67610
41.4p
15
Emmi Eriksson
Täfteå IK
59:24.356350
+11:18.67710
41.4p
16
Gunilla Nilsson
Täfteå IK
1:04:08.384710
+16:01.96070
38.0p
17
Ebba Edström
Robertsfors IK
1:07:48.406760
+19:42.118120
35.8p
18
Malin Hedlund
Robertsfors IK
1:10:03.420230
+21:56.131590
34.5p
19
Eden Rönnlund
IFK Umeå
1:10:37.423610
+22:30.134970
34.2p
20
Signe Fredriksson
Robertsfors IK
1:10:58.425790
+22:52.137150
34.0p
21
Cecilia Lindberg
Team Klankgliden
1:12:41.436020
+24:34.147380
33.2p
22
Lena Kristophersson
Robertsfors IK
1:14:53.449290
+26:47.160650
32.1p
23
Mathilda Nilsson
IK Klintarna
1:15:13.451220
+27:06.162580
32.0p
24
Jenny Bellgran
Norum-Djäkneboda SK
1:16:25.458450
+28:19.169810
31.4p
25
Sara Forsgren
Robertsfors IK
1:16:34.459370
+28:28.170730
31.3p
26
Petra Renman
IK Klintarna
1:17:22.464100
+29:15.175460
31.0p
27
Desiré Axelsson
Remsle SK
1:17:49.466830
+29:42.178190
30.8p
28
Maud Karlberg
Ersboda SK
1:17:54.467340
+29:47.178700
30.8p
29
Selma Jonsdotter
IK Klintarna
1:18:00.467960
+29:54.179320
30.7p
30
Anna Karin Lindberg
Team Klankgliden
1:18:03.468270
+29:57.179630
30.7p
31
Annica Fahlgren
Norrliden Byaförening
1:18:49.472820
+30:42.184180
30.4p
32
Märta Löfgren
Skellefteå SK
1:19:58.479780
+31:52.191140
29.9p
33
Susanne Löfgren
Skellefteå SK
1:20:00.479910
+31:53.191270
29.9p
34
Pernilla Nylander
IFK Rundvik
1:21:37.489650
+33:31.201010
29.3p
35
Frida Sandström
No Club
1:21:38.489760
+33:32.201120
29.3p
36
Ellen Sundström
IK Klintarna
1:22:14.493330
+34:07.204690
29.0p
37
Lisbeth Sundström
IK Klintarna
1:22:23.494220
+34:16.205580
29.0p
38
Naima Stenberg
IFK Åkullsjön
1:25:26.512580
+37:20.223940
27.9p
39
Maria Lindberg
Team Klankgliden
1:25:52.515110
+37:45.226470
27.7p
40
Sara Edlund
Team Klankgliden
1:25:54.515320
+37:47.226680
27.7p
41
Gunvor Nylander
IFK Rundvik
1:26:28.518760
+38:22.230120
27.5p
42
Elin Vesterlund
Vännäs SK
1:26:38.519770
+38:32.231130
27.4p
43
Inger Margareta Vesterlund
Vännäs SK
1:26:49.520850
+38:43.232210
27.4p
44
Cornelia Nilsson
Robertsfors IK
1:28:21.530080
+40:15.241440
26.9p
45
Monika Eriksson
No Club
1:29:06.534500
+40:59.245860
26.6p
46
Marlene Ekström
IK Klintarna
1:35:17.571680
+47:11.283040
24.8p
47
Anna Lill Hörnell
Norrliden Byaförening
1:43:31.621020
+55:24.332380
22.7p
48
Helena Olofsson
Team Klankgliden
1:53:25.680430
+1:05:18.391790
20.6p
49
Johanna Östling
Ljusvattnets IF
2:04:37.747690
+1:16:31.459050
18.7p
50
Josefin Holmström
IK Klintarna
3:18:18.1189760
+2:30:12.901120
11.5p
51
Corinna Seybold
No Club
3:18:20.1189980
+2:30:14.901340
11.5p
-
Moa Lundgren
Täfteå IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)