Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrbärke Skimaraton
2007-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Westman
Ragunda IF
1:55:39.693800
85.6p
2
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:55:39.693800
85.6p
3
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:55:40.693900
+1
85.5p
4
Gustav Hall
IFK Mora SK
1:55:46.694500
+7.600
85.5p
5
Dan Moberg
Ulricehamns IF
1:56:31.699000
+52.5100
84.8p
6
Thomas Strid
IFK Mora SK
1:56:40.699900
+1:01.6000
84.7p
7
Conny Brink
Reijmyre IF
1:57:01.702000
+1:22.8100
84.4p
8
Andreas Argårds
IFK Mora SK
1:58:41.712000
+3:02.18100
83.1p
9
Anders Johansson
Högsäters GF
1:58:47.712600
+3:08.18700
83.0p
10
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:58:55.713400
+3:16.19500
82.9p
11
Anders Sörensson
Tanums IF
2:00:52.725100
+5:13.31200
81.4p
12
Christoffer Bryntesson
IK Hakarpspojkarna
2:00:53.725200
+5:14.31300
81.4p
13
David Lingfors
IF Hallby SOK
2:01:54.731300
+6:15.37400
80.6p
14
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:02:28.734700
+6:49.40800
80.2p
15
Ulf Jansson
Månkarbo IF
2:02:51.737000
+7:12.43100
79.9p
16
Tobias Johansson
Axa SC
2:03:49.742800
+8:10.48900
79.2p
17
Christian Olsson
Tranemo IF
2:04:25.746400
+8:46.52500
78.8p
18
Erik Andersén
Sunne SLF
2:04:41.748000
+9:02.54100
78.6p
19
Niklas Jonasson
Svegs IK
2:04:42.748100
+9:03.54200
78.6p
20
Tore Mats Ödegård
Molde Og Omegn IF
2:07:53.767200
+12:14.73300
76.4p
21
Robert Stein
Grebo Smk
2:08:06.768500
+12:27.74600
76.2p
22
Nicklas Johansson
City Wolfs SC
2:08:46.772500
+13:07.78600
75.8p
23
Hugo Hultqvist
Sundbybergs IK
2:10:27.782600
+14:48.88700
74.7p
24
Stefan Borneman
Kvarnsvedens GOIF SK
2:10:37.783600
+14:58.89700
74.6p
25
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
2:11:24.788300
+15:45.94400
74.1p
26
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
2:11:30.788900
+15:51.95000
74.0p
27
Tony Axelsson
Strömsbergs IF
2:13:35.801400
+17:56.107500
72.7p
28
Peter Kindblom
Reijmyre IF
2:15:39.813800
+20:00.119900
71.5p
29
Mikael Johansson
Brittatorps Tk
2:15:59.815800
+20:20.121900
71.3p
30
Mattias Gimvall
Storumans IK
2:16:40.819900
+21:01.126000
70.9p
31
Mikael Nilsson
Orsa SK
2:16:48.820700
+21:09.126800
70.8p
32
Andreas Lundblad
OK Nackhe
2:18:44.832300
+23:05.138400
69.7p
33
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
2:19:07.834600
+23:28.140700
69.5p
34
Joel Fries
K4 IF
2:21:08.846700
+25:29.152800
68.4p
35
Erik Nilsson
Boxholm-Ekeby SK
2:21:11.847000
+25:32.153100
68.4p
36
Francois Tornier
Norrbärke SK
2:21:12.847100
+25:33.153200
68.4p
37
Stig Jäder
IFK Mora SK
2:21:54.851300
+26:15.157400
68.0p
38
Claes Sandström
Falu IK
2:24:54.869300
+29:15.175400
66.5p
39
Karl Tiselius
OK Kåre
2:25:50.874900
+30:11.181000
66.0p
40
Kent Lundvall
Brottby SK
2:27:32.885100
+31:53.191200
65.1p
41
Björn Olovsson
OK Linné
2:31:16.907500
+35:37.213600
63.4p
42
Daniel Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:32:25.914400
+36:46.220500
62.9p
43
Andreas Nilsson
IFK Helsingborg
2:35:04.930300
+39:25.236400
61.7p
44
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
2:36:02.936100
+40:23.242200
61.3p
45
Jonas Pettersson
Halmstad OK
2:37:10.942900
+41:31.249000
60.8p
46
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:41:50.970900
+46:11.277000
58.9p
47
Lars Gustafsen
Kfum Ludvika
2:42:43.976200
+47:04.282300
58.5p
48
Ari Hyvönen
Karlslunds IF SF
2:45:02.990100
+49:23.296200
57.6p
49
Markus Barkestedt
OK Kullingshof
2:49:22.1016100
+53:43.322200
56.0p
50
Kalle Björkman
Arboga SK
2:55:37.1053600
+59:58.359700
53.8p
51
Joel Andersson
Boxholm-Ekeby SK
3:04:37.1107600
+1:08:58.413700
51.0p
52
Daniel Lindberg
Ibm-Klubben
3:09:15.1135400
+1:13:36.441500
49.7p
53
Niklas Nilsson
Strömtorps IK
3:32:38.1275700
+1:36:59.581800
43.8p