Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2011-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
45km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
2:07:24.764300
88.9p
2
H 21
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
2:07:55.767400
+31.3000
88.5p
2
H 21
Anton Sjöholm
Östersunds SK
2:07:55.767400
+31.3000
88.5p
4
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
2:07:56.767500
+32.3100
88.4p
5
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:08:05.768400
+41.4000
88.3p
6
H 21
Anders Jonsson
Stockviks SF
2:08:58.773700
+1:34.9300
87.6p
7
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
2:08:59.773800
+1:35.9400
87.5p
8
H 21
Björn Lind
IFK Umeå
2:09:00.773900
+1:36.9500
87.5p
9
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
2:09:01.774000
+1:37.9600
87.5p
10
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:09:05.774400
+1:41.10000
87.5p
11
H 21
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
2:09:07.774600
+1:43.10200
87.4p
12
H 21
Klas Nilsson
Bodens SK
2:10:22.782100
+2:58.17700
86.4p
13
H 21
Markus Leijon
IFK Mora SK
2:11:24.788300
+4:00.23900
85.6p
14
H 21
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
2:11:37.789600
+4:13.25200
85.4p
15
H 21
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
2:12:30.794900
+5:06.30500
84.7p
16
H 21
Öyvind Watterdal
Nøtterøy Ski
2:12:34.795300
+5:10.30900
84.6p
17
H 21
Andreas Svanebo
Stockviks SF
2:13:35.801400
+6:11.37000
83.8p
18
H 21
Tommy Ljung
Östersunds SK
2:14:11.805000
+6:47.40600
83.4p
19
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
2:15:55.815400
+8:31.51000
82.1p
20
H 21
Eric Simonsson
Landöns IF
2:16:05.816400
+8:41.52000
81.9p
20
H 21
Erik Berglund
Lycksele IF
2:16:05.816400
+8:41.52000
81.9p
22
H 21
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
2:16:06.816500
+8:42.52100
81.9p
23
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:16:11.817000
+8:47.52600
81.9p
24
H 21
André Jacobsson
Öråns SK
2:17:41.826000
+10:17.61600
80.8p
25
H 21
Morten Svinsås
IK Rindals-Troll
2:17:42.826100
+10:18.61700
80.8p
26
H 21
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:18:33.831200
+11:09.66800
80.2p
27
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
2:18:41.832000
+11:17.67600
80.1p
28
H 21
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
2:18:43.832200
+11:19.67800
80.1p
29
H 21
Ian Wilkinsson
Östersunds SK
2:21:29.848800
+14:05.84400
78.2p
30
H 21
Johan Persson
Järpens SK
2:23:40.861900
+16:16.97500
76.7p
31
D 21
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
2:23:43.862200
+16:19.97800
76.7p
32
H 21
Jakob Wallenhammar
Karlslunds IF SF
2:23:44.862300
+16:20.97900
76.7p
33
H 21
Per-Anders Östberg
Landöns IF
2:25:06.870500
+17:42.106100
75.8p
34
H 21
Per Persson
Jämtkraft IF
2:28:37.891600
+21:13.127200
73.6p
35
H 21
Peter Tinggård
Stuguns SOK Gjurd
2:29:50.898900
+22:26.134500
72.9p
36
H 21
Markus Hansson
Åsarna IK
2:30:16.901500
+22:52.137100
72.7p
37
D 21
Therese Svensson
Åsarna IK
2:30:22.902100
+22:58.137700
72.6p
38
H 21
Björn Strindlund
Östersunds SK
2:30:34.903300
+23:10.138900
72.5p
39
H 21
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
2:31:34.909300
+24:10.144900
71.9p
40
D 21
Laila Kveli
Lierne IL
2:31:46.910500
+24:22.146100
71.8p
41
H 21
Lars E Boldt
København SK
2:31:54.911300
+24:30.146900
71.7p
42
H 21
Daniel Lewandowski
Östersunds SK
2:32:02.912100
+24:38.147700
71.7p
43
H 21
Auvo Dufva
Åsarna IK
2:32:47.916600
+25:23.152200
71.2p
44
H 21
Lars Magnusson
Östersunds SK
2:33:08.918700
+25:44.154300
71.0p
45
H 21
Jesper Daabach
Åsarna IK
2:33:43.922200
+26:19.157800
70.7p
46
H 21
Fredrik Olofsson
Åsarna IK
2:34:48.928700
+27:24.164300
70.1p
47
H 21
Brian Qvortrup
København SK
2:35:34.933300
+28:10.168900
69.7p
48
H 21
Markus Amrén
Östersunds SK
2:36:47.940600
+29:23.176200
69.1p
49
H 21
Per Steen
Brunflo IF
2:38:03.948200
+30:39.183800
68.4p
50
H 21
Mattias Persson
Börtnans Fjällvattenfisk
2:39:05.954400
+31:41.190000
67.9p
51
D 21
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
2:39:09.954800
+31:45.190400
67.9p
51
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:39:09.954800
+31:45.190400
67.9p
53
H 21
Mikael Bodne
New Sweden
2:39:13.955200
+31:49.190800
67.8p
54
H 21
Per Busk
Lillhärdals IF
2:39:36.957500
+32:12.193100
67.6p
55
H 21
Patrik Norberg
Vattudalens Ldk
2:41:03.966200
+33:39.201800
66.9p
56
D 21
Sanna Hallberg
Åsarna IK
2:41:17.967600
+33:53.203200
66.8p
57
H 21
Erik Hellberg
Östersunds SK
2:41:50.970900
+34:26.206500
66.5p
58
H 21
Christer Jonsson
Östersunds SK
2:42:02.972100
+34:38.207700
66.4p
59
H 21
Peter Spångberg
IF Berguven
2:42:42.976100
+35:18.211700
66.1p
60
H 21
Peter Thor
Åsarna IK
2:43:17.979600
+35:53.215200
65.8p
60
D 21
Petra Nilsson
Åsarna IK
2:43:17.979600
+35:53.215200
65.8p
62
D 21
Catrin Fjällström
Lycksele IF
2:43:56.983500
+36:32.219100
65.5p
63
H 21
Björn Israelsson
Tandsbyns IF
2:43:59.983800
+36:35.219400
65.5p
64
D 21
Ida Indahl
Camp Södergren SC
2:44:09.984800
+36:45.220400
65.4p
65
H 21
Patrik Finn
Östersunds SK
2:44:23.986200
+36:59.221800
65.3p
66
D 21
Ylva Andersson
Jämtkraft IF
2:46:35.999400
+39:11.235000
64.3p
67
H 21
Sune Salomonsson
Myssjö-Ovikens IF
2:46:52.1001100
+39:28.236700
64.2p
68
H 21
Anders Bredhe
Östersunds SK
2:46:58.1001700
+39:34.237300
64.1p
69
H 21
Martin Kristiansson
Trångsvikens IF
2:47:01.1002000
+39:37.237600
64.1p
70
H 21
Martin Göransson
ÅS IL
2:47:24.1004300
+40:00.239900
63.9p
71
H 21
Johan Holmlund
Axa SC
2:47:45.1006400
+40:21.242000
63.8p
72
H 21
Lars Theland
Jämtkraft IF
2:48:01.1008000
+40:37.243600
63.6p
73
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
2:48:21.1010000
+40:57.245600
63.5p
74
H 21
Fredrik Busk
Svegs IK
2:49:04.1014300
+41:40.249900
63.2p
75
H 21
Roger Ek
Sisu Idrottsutbildarna
2:49:05.1014400
+41:41.250000
63.2p
76
H 21
Gunnar Nylander
IK Brånan Boys & Girls
2:50:06.1020500
+42:42.256100
62.7p
77
H 21
Örjan Sandler
Östersunds SK
2:50:53.1025200
+43:29.260800
62.4p
78
H 21
Bo Göransson
Åsarna IK
2:50:54.1025300
+43:30.260900
62.4p
79
H 21
Christer Ström
Undersåkers IF
2:50:59.1025800
+43:35.261400
62.4p
80
H 21
Stefan Persson
Räddningstjänsten Åsarna
2:51:25.1028400
+44:01.264000
62.2p
81
H 21
Jimmy Anjevall
Spikbodarnas IK
2:51:38.1029700
+44:14.265300
62.1p
82
H 21
Gustav Norrman
Östersunds SK
2:52:16.1033500
+44:52.269100
61.8p
83
D 21
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
2:52:48.1036700
+45:24.272300
61.6p
84
H 21
Conchúr Mac Cába
Offerdals SK
2:52:57.1037600
+45:33.273200
61.5p
85
H 21
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:53:06.1038500
+45:42.274100
61.5p
86
D 21
Therese Sahlin
Ragunda IF
2:53:42.1042100
+46:18.277700
61.2p
87
H 21
Tomas Lindqvist
Aspås IF
2:53:45.1042400
+46:21.278000
61.2p
88
H 21
Stig Jönsson
Aspås IF
2:54:09.1044800
+46:45.280400
61.0p
89
H 21
Lennart Waswll
Mörsils IF
2:54:13.1045200
+46:49.280800
61.0p
90
H 21
Fredrik Genstrand
Offerdals SK
2:54:16.1045500
+46:52.281100
61.0p
91
H 21
Peter Berlén
Aspås IF
2:56:37.1059600
+49:13.295200
60.0p
92
H 21
Jonas Fredriksson
Järpens SK
2:56:58.1061700
+49:34.297300
59.9p
93
H 21
Calle Wahlström
Offerdals SK
2:57:30.1064900
+50:06.300500
59.7p
94
H 21
Torbjörn Kämpedal
Myssjö-Ovikens IF
2:58:17.1069600
+50:53.305200
59.4p
95
H 21
Lennart Bernström
Vålådalen SK
2:58:53.1073200
+51:29.308800
59.2p
96
H 21
Magnus Nilsson
Hammarby IF SF
2:59:38.1077700
+52:14.313300
58.9p
97
H 21
Johan Larsson
Aspås IF
3:00:23.1082200
+52:59.317800
58.6p
98
H 21
Elof Höglund
Timrå SOK
3:00:26.1082500
+53:02.318100
58.6p
99
H 21
Gustav Trehn
Östersunds SK
3:00:38.1083700
+53:14.319300
58.5p
100
H 21
Andreas Mårtensson
Åsarna IK
3:01:45.1090400
+54:21.326000
58.1p
101
H 21
Erik Eriksson
Svegs IK
3:01:50.1090900
+54:26.326500
58.0p
102
H 21
Jörgen Svedin
Åsarna IK
3:02:32.1095100
+55:08.330700
57.8p
103
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
3:03:05.1098400
+55:41.334000
57.6p
104
H 21
Antaris Persson
Stuguns SOK Gjurd
3:03:08.1098700
+55:44.334300
57.6p
105
H 21
Erik Ericsson
Östersunds SK
3:03:13.1099200
+55:49.334800
57.5p
106
H 21
Krister Haraldsson
Tandsbyns IF
3:03:36.1101500
+56:12.337100
57.4p
107
H 21
Roger Krohn
Fältjägarnas IF
3:04:01.1104000
+56:37.339600
57.2p
108
H 21
Per Hansson
Myssjö-Ovikens IF
3:05:00.1109900
+57:36.345500
56.9p
109
H 21
Sammy Öhrling
Jämtkraft IF
3:05:27.1112600
+58:03.348200
56.7p
110
H 21
Oskar Haggren-Lundblad
Härnösands OK
3:05:56.1115500
+58:32.351100
56.6p
111
D 21
Marie Ohlsson
Fältjägarnas IF
3:06:18.1117700
+58:54.353300
56.4p
111
D 21
Monika Lund
Fältjägarnas IF
3:06:18.1117700
+58:54.353300
56.4p
113
H 21
Lars-Erik Lindborg
Östersunds SK
3:07:28.1124700
+1:00:04.360300
56.0p
114
H 21
Stefan Othberg
Östersunds SK
3:07:53.1127200
+1:00:29.362800
55.9p
115
D 21
Jenny Kling
Selånger SOK
3:08:38.1131700
+1:01:14.367300
55.6p
116
H 21
Pär Hylback
Östersunds SK
3:08:42.1132100
+1:01:18.367700
55.6p
117
D 21
Emma Jonasson
Älvros IK
3:09:30.1136900
+1:02:06.372500
55.3p
118
H 21
Rudolf Olovsson
Tandsbyns IF
3:09:35.1137400
+1:02:11.373000
55.3p
119
H 21
Mats Persson
Börtnans Fjällvattenfisk
3:09:41.1138000
+1:02:17.373600
55.3p
120
H 21
Tord Lundin
Tandsbyns IF
3:09:50.1138900
+1:02:26.374500
55.2p
121
H 21
Lars Pettersson
Gräftåvallens SK
3:12:47.1156600
+1:05:23.392200
54.3p
122
D 21
Åsa Handler
Åsarna IK
3:14:09.1164800
+1:06:45.400400
53.8p
123
H 21
Johnny Nordman
Aspås IF
3:14:21.1166000
+1:06:57.401600
53.8p
124
H 21
Alexander Olander
Alvhem
3:14:35.1167400
+1:07:11.403000
53.7p
125
H 21
Tobias Linestrand
Näldens IF
3:17:19.1183800
+1:09:55.419400
52.8p
126
H 21
Karl-Edvin Handler
Åsarna IK
3:18:02.1188100
+1:10:38.423700
52.6p
127
H 21
Magnus Nyström
Sunne SLF
3:18:41.1192000
+1:11:17.427600
52.4p
128
D 21
Linda Eriksson
Spikbodarnas IK
3:20:31.1203000
+1:13:07.438600
51.9p
129
H 21
Andreas Sund
No Club
3:21:56.1211500
+1:14:32.447100
51.4p
130
H 21
Tomas Bjuhr
Frösön
3:21:58.1211700
+1:14:34.447300
51.4p
131
H 21
Bengt Hellstrand
Duveds IF
3:25:58.1235700
+1:18:34.471300
50.3p
132
H 21
Håkan Svensson
Åsarna Skicenter AB
3:28:20.1249900
+1:20:56.485500
49.7p
133
H 21
Mats Fredriksson
Bräcke SK
3:28:59.1253800
+1:21:35.489400
49.5p
134
H 21
Peter Göransson
Åsarna IK
3:33:28.1280700
+1:26:04.516300
48.3p
135
H 21
Johan Wachtmeister
Riddarnas IF
3:33:29.1280800
+1:26:05.516400
48.3p
136
H 21
Mikael Abrahamsson
Jämtlandspolisens Idrottsförening
3:35:26.1292500
+1:28:02.528100
47.8p
137
H 21
Henrik Mårtensson
Litsbygdens SK
3:36:37.1299600
+1:29:13.535200
47.5p
138
H 21
Tobias Nilsson
Undersåkers IF
3:37:43.1306200
+1:30:19.541800
47.2p
139
H 21
Ulf Bengtsson
Aspås IF
3:40:28.1322700
+1:33:04.558300
46.6p
140
D 21
Lena Nilsson
Åsarna IK
3:42:46.1336500
+1:35:22.572100
46.0p
141
H 21
Per Berglund
Backe IF
3:43:32.1341100
+1:36:08.576700
45.8p
142
D 21
Åsa Persson Kjellgren
Järpens SK
3:44:05.1344400
+1:36:41.580000
45.7p
143
H 21
Erik Grinneby
IFK Västerås SK
3:47:18.1363700
+1:39:54.599300
45.0p
144
H 21
Eric Lindberg
Östersunds SK
3:52:03.1392200
+1:44:39.627800
44.0p
145
H 21
Tomas Sölvberg
Täby IS SK
3:52:32.1395100
+1:45:08.630700
43.9p
146
H 21
Hasse Eckerdal
Myssjö-Ovikens IF
3:52:40.1395900
+1:45:16.631500
43.8p
147
H 21
Ronny Olofsson
Myssjö-Ovikens IF
3:54:20.1405900
+1:46:56.641500
43.5p
148
D 21
Birgitta Haraldsson
Tandsbyns IF
3:54:41.1408000
+1:47:17.643600
43.4p
149
H 21
Jan Haag
Trygg Hansa FF
3:55:25.1412400
+1:48:01.648000
43.3p
149
H 21
Anders Englund
Bergs Kommun
3:55:25.1412400
+1:48:01.648000
43.3p
151
H 21
Magnus Larsson
Östersunds SK
3:58:03.1428200
+1:50:39.663800
42.7p
152
H 21
Johan Itzigehl
Myssjö-Ovikens IF
3:58:31.1431000
+1:51:07.666600
42.6p
153
H 21
Fredrik Bergman
Axa SC
4:00:20.1441900
+1:52:56.677500
42.3p
154
H 21
Per-Magnus Persson
Myssjö-Ovikens IF
4:00:59.1445800
+1:53:35.681400
42.1p
155
D 21
Anneli Hellstrand
Duveds IF
4:02:49.1456800
+1:55:25.692400
41.8p
156
H 21
Stefan Eriksson
Åsarna IK
4:02:58.1457700
+1:55:34.693300
41.8p
157
D 21
Marieanne Persson
Stuguns SOK Gjurd
4:04:06.1464500
+1:56:42.700100
41.5p
158
D 21
Frida Grahn
Jämtkraft IF
4:05:42.1474100
+1:58:18.709700
41.2p
159
H 21
Ejvind Sjödin
Österforse IF
4:06:35.1479400
+1:59:11.715000
41.1p
160
H 21
Fredrik Nilert
Riddarnas IF
4:06:56.1481500
+1:59:32.717100
41.0p
161
D 21
Karin Ström
Undersåkers IF
4:10:25.1502400
+2:03:01.738000
40.4p
162
H 21
Lars Lanner
Tullus Sg
4:10:27.1502600
+2:03:03.738200
40.4p
163
H 21
Mikael Grönlund
Tullus Sg
4:11:00.1505900
+2:03:36.741500
40.3p
164
H 21
Sahsin Sönmez
Denizli Emniyet Spor Gucu Kulubu Turkiet
4:14:49.1528800
+2:07:25.764400
39.6p
165
H 21
Urban Dahlbäck
Jämtlandspolisens Idrottsförening
4:19:58.1559700
+2:12:34.795300
38.7p
166
H 21
Patrik Åström
Jämtlandspolisens Idrottsförening
4:21:59.1571800
+2:14:35.807400
38.4p
167
D 21
Monica Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
4:29:46.1618500
+2:22:22.854100
37.2p
168
H 21
Ulf Bergström
Postens IF
4:35:25.1652400
+2:28:01.888000
36.3p
169
H 21
Magnus Engström
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
169
H 21
Johan Grundin
Järpens SK
23:59:58.8639700
-
169
H 21
Johnny Pettersson
Marieby GIF
23:59:58.8639700
-
169
H 21
Per Landh
Aspås IF
23:59:58.8639700
-
169
H 21
Leif Molander
Myssjö-Ovikens IF
23:59:58.8639700
-
169
D 21
Elin Simonsson
Landöns IF
23:59:58.8639700
-
169
D 21
Kristina Petri
Storgatans Sportsklubb Östersund
23:59:58.8639700
-
176
H 21
John-Erik Henriksson
Vattudalens Ldk
23:59:59.8639800
-
176
H 21
Per Lundkvist
Axa SC
23:59:59.8639800
-
176
H 21
Andreas Sundell
Hammerdal IF
23:59:59.8639800
-
176
H 21
Harry Bergdahl
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
176
H 21
Jan Peter Magnusson
Kälens SK
23:59:59.8639800
-
176
H 21
Lennart Olsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
176
H 21
John Arvidsson
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
-
176
H 21
Christer Olsson
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
-
176
H 21
Magnus Walther
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
176
H 21
Martin Lund
Litsbygdens SK
23:59:59.8639800
-
176
H 21
Mårten Lund
Litsbygdens SK
23:59:59.8639800
-
176
H 21
Lars Kongsholm
Sundsvalls OK
23:59:59.8639800
-
176
D 21
Emma Östberg
Jalles Tc Umeå
23:59:59.8639800
-
176
D 21
Tilda Gottås
Tandsbyns IF
23:59:59.8639800
-
176
D 21
Helena Nilsson
Storfors SK
23:59:59.8639800
-
176
D 21
Ullis Odén
Börtnans Fjällvattenfisk
23:59:59.8639800
-
176
D 21
Maria Ragnarsson
Bodsjöböle SK
23:59:59.8639800
-
176
D 21
Ingela Mahlberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
17km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
46:34.279300
84.7p
2
H 21
Oscar Quicklund
Östersunds SK
46:39.279800
+5.400
84.5p
3
H 21
Marcus Svelander
Åsarna IK
48:38.291700
+2:04.12300
80.7p
4
H 21
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
52:04.312300
+5:30.32900
74.8p
5
H 21
Henrik Ottosson
Åsarna IK
52:44.316300
+6:10.36900
73.8p
6
H 21
Peter Lundbäck
Bodens SK
53:07.318600
+6:33.39200
73.2p
6
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
53:07.318600
+6:33.39200
73.2p
8
H 21
Alexander Grip
Brunflo IF
53:23.320200
+6:49.40800
72.8p
9
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
56:30.338900
+9:56.59500
68.4p
10
D 21
Hanna Seppas
IFK Mora SK
56:35.339400
+10:01.60000
68.3p
11
H 21
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
57:13.343200
+10:39.63800
67.5p
12
H 21
Lennart Ivarsson
Rödön SK
57:16.343500
+10:42.64100
67.4p
13
H 21
Markus Daabach
Åsarna IK
57:37.345600
+11:03.66200
66.9p
14
H 21
Hans Åke Berg
Bodsjöböle SK
57:45.346400
+11:11.67000
66.8p
15
H 21
Andreas Pedersen
Åsarna IK
58:43.352200
+12:09.72800
65.6p
16
D 21
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
58:44.352300
+12:10.72900
65.6p
17
H 21
Jonathan Haraldsson
Brunflo IF
58:51.353000
+12:17.73600
65.4p
18
H 21
Erik Folkesson Blom
OK Orion
59:31.357000
+12:57.77600
64.6p
19
H 21
Arne Olofsson
Fältjägarnas IF
59:41.358000
+13:07.78600
64.4p
20
H 21
Andreas Phersson
Hållands SK
1:01:32.369100
+14:58.89700
62.3p
21
D 21
Lina Karlsson
Östersunds SK
1:03:47.382600
+17:13.103200
59.9p
22
H 21
Björn Larsson
Sveaskogs IF
1:04:58.389700
+18:24.110300
58.8p
23
D 21
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
1:05:01.390000
+18:27.110600
58.7p
24
H 21
Anders Perols
Dala-Järna IK
1:07:35.405400
+21:01.126000
56.3p
25
D 21
Emma Hansson
Edsbyns IF Alpina Förening
1:07:41.406000
+21:07.126600
56.2p
26
D 21
Karin Göransson
Åsarna IK
1:08:11.409000
+21:37.129600
55.8p
27
H 21
Bengt Nilzén
Myssjö-Ovikens IF
1:08:17.409600
+21:43.130200
55.7p
28
H 21
Karl Göran Hallquist
Åsarna IK
1:09:48.418700
+23:14.139300
54.4p
29
H 21
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
1:10:33.423200
+23:59.143800
53.8p
30
H 21
John Leander
Åsarna IK
1:10:42.424100
+24:08.144700
53.6p
31
H 21
Pär-Birger Åslund
Åsarna IK
1:10:59.425800
+24:25.146400
53.4p
32
H 21
Rune Åslund
Åsarna IK
1:11:23.428200
+24:49.148800
53.1p
33
D 21
Emma Jonsson
Åsarna IK
1:13:18.439700
+26:44.160300
51.6p
34
D 21
Ilona Lusth
Åsarna IK
1:13:21.440000
+26:47.160600
51.6p
35
H 21
Jörn Öhrnell
Åsarna IK
1:14:43.448200
+28:09.168800
50.6p
36
H 21
Stefan Johansson
Räddningstjänsten Åsarna
1:14:59.449800
+28:25.170400
50.4p
37
D 21
Ing Marie Jirhed
Östersunds SK
1:15:38.453700
+29:04.174300
49.9p
38
D 21
Eivor Lindgren
Fåkers IK
1:16:01.456000
+29:27.176600
49.6p
39
D 21
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:16:12.457100
+29:38.177700
49.5p
39
D 21
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:16:12.457100
+29:38.177700
49.5p
41
H 21
Jimmy Öhrnell
Åsarna IK
1:16:30.458900
+29:56.179500
49.3p
42
H 21
Einar Larsson
Livskvalitet
1:16:51.461000
+30:17.181600
49.1p
43
H 21
Olof Vahlström
Fjällgymnasiet
1:16:56.461500
+30:22.182100
49.0p
44
H 21
Christer Kling
Brunflo IF
1:17:17.463600
+30:43.184200
48.8p
45
D 21
Blom Elin Folkesson
OK Älme
1:18:44.472300
+32:10.192900
47.8p
46
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
1:19:17.475600
+32:43.196200
47.5p
47
D 21
Ida Hallquist
Åsarna IK
1:19:34.477300
+33:00.197900
47.3p
48
D 21
Marie Zakrisson
Myssjö-Ovikens IF
1:20:39.483800
+34:05.204400
46.6p
49
D 21
Theres Hellström
Skålan
1:21:44.490300
+35:10.210900
45.9p
50
H 21
Sven Leander
Åsarna IK
1:23:30.500900
+36:56.221500
44.9p
51
H 21
Matteus Åslund
Åsarna IK
1:23:34.501300
+37:00.221900
44.9p
52
D 21
Maj-Britt Leander
Åsarna IK
1:23:47.502600
+37:13.223200
44.7p
53
H 21
Richard Åslund
Åsarna IK
1:27:07.522600
+40:33.243200
42.9p
54
D 21
Ylva Jansryd
Jämtkraft IF
1:27:08.522700
+40:34.243300
42.9p
55
H 21
Leif Israelsson
Tandsbyns IF
1:27:20.523900
+40:46.244500
42.8p
56
D 21
Lotta Giornofelice
ÅS IL
1:27:25.524400
+40:51.245000
42.8p
57
D 21
Nina Seger
Myssjö-Ovikens IF
1:27:27.524600
+40:53.245200
42.8p
58
D 21
Anneli Jeppsson
Myssjö-Ovikens IF
1:27:28.524700
+40:54.245300
42.7p
59
D 21
Sofie Fröbom
Östersund
1:28:07.528600
+41:33.249200
42.4p
60
D 21
Anita Evaldsson
Gällö SK
1:28:15.529400
+41:41.250000
42.3p
61
D 21
Torunn Holgersson
Åsarna IK
1:28:50.532900
+42:16.253500
42.1p
62
H 21
Mikael Wentzel
Fjällgymnasiet
1:29:49.538800
+43:15.259400
41.6p
63
H 21
Peter Freij
Räddningstjänsten Åsarna
1:31:31.549000
+44:57.269600
40.8p
64
D 21
Jessica Zakrisson
Åsarna Skicenter AB
1:31:58.551700
+45:24.272300
40.5p
65
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna Skicenter AB
1:31:59.551800
+45:25.272400
40.5p
66
D 21
Maria Pettersson
Axa SC
1:33:51.563000
+47:17.283600
39.7p
67
D 21
Åsa Hedin Remen
Vemdalen
1:34:42.568100
+48:08.288700
39.3p
68
H 21
Henry Göransson
Åsarna IK
1:35:10.570900
+48:36.291500
39.1p
69
D 21
Erika Sundell
Åsarna IK
1:37:15.583400
+50:41.304000
38.2p
70
D 21
Teres Martebo
Fjällgymnasiet
1:38:56.593500
+52:22.314100
37.5p
71
H 21
Herbert Davidsson
IK Rex
1:39:03.594200
+52:29.314800
37.5p
72
H 21
Kjell Olofsson
Åsarna IK
1:41:39.609800
+55:05.330400
36.5p
73
H 21
Arne Lindgren
Fjällgymnasiet
1:41:41.610000
+55:07.330600
36.5p
74
D 21
Kristina Kristoffersson
Vemdalen
1:41:53.611200
+55:19.331800
36.4p
74
D 21
Sofie Persson
Hallens SK
1:41:53.611200
+55:19.331800
36.4p
76
H 21
Dennis Hagström
Åsarna Skicenter AB
1:46:26.638500
+59:52.359100
34.8p
77
D 21
Erika Öhrnell
Åsarna IK
1:46:35.639400
+1:00:01.360000
34.7p
78
D 21
Ann Louise Morin
Åsarna IK
1:46:36.639500
+1:00:02.360100
34.7p
79
D 21
Karin Segersten
Östersunds SK
1:48:33.651200
+1:01:59.371800
34.1p
80
D 21
Anna Olofsson
Åsarna IK
2:12:34.795300
+1:26:00.515900
27.6p
81
D 21
Kristina Persson
Räddningstjänsten Åsarna
2:16:47.820600
+1:30:13.541200
26.8p
82
H 21
Peter Ahlberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
82
H 21
Lars Lindberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
82
H 21
Åke Jansson
Räddningstjänsten Åsarna
23:59:59.8639800
-
82
D 21
Victoria Zakrisson
Klövsjö IF
23:59:59.8639800
-
82
D 21
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
82
D 21
Desiree Göransson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-