Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrbärke Skimaraton
2008-01-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Nina Lintzén
Högbo AIK
1:03:21.380000
68.8p
2
Johanna Jansson
IFK Mora SK
1:08:51.413000
+5:30.32900
63.3p
3
Emma Eriksson
Eksjö SOK
1:11:07.426600
+7:46.46500
61.3p
4
Elin Hermansson
Wedevågs IF
1:16:28.458700
+13:07.78600
57.0p
5
Namnlös
No Club
1:16:52.461100
+13:31.81000
56.7p
6
Helena Gezelius Björkman
IFK Mora SK
1:17:11.463000
+13:50.82900
56.5p
7
Kajsa Nilsson
Halden SK
1:18:51.473000
+15:30.92900
55.3p
8
Therese Johansson
IFK Mora SK
1:20:38.483700
+17:17.103600
54.0p
9
Katarina Gezelius
IFK Mora SK
1:22:36.495500
+19:15.115400
52.8p
10
Johanna Lönander
Landsbro IF SK
1:23:42.502100
+20:21.122000
52.1p
11
Rut Svensson
Norabygdens SK
1:41:30.608900
+38:09.228800
42.9p
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sandra Hansson
Uddevalla SK
2:07:23.764200
73.9p
2
Mia Gyllenberg
Sisu Forshaga SK
2:22:09.852800
+14:46.88500
65.4p
3
Maria Bergkvist
IFK Mora SK
2:24:31.867000
+17:08.102700
64.2p
4
Carina Lagerlöf
Malungs IF
2:25:59.875800
+18:36.111500
63.5p
5
Sofia Byhlinder
Orsa SK
2:28:43.892200
+21:20.127900
62.2p
6
Susanne Hedlund
Granbergsdals IF
2:30:22.902100
+22:59.137800
61.4p
7
Hanna Slotte
Envikens IF Sverige
3:09:41.1138000
+1:02:18.373700
47.6p
8
Petra Gustafsson
Hällbybrunns IF
3:13:46.1162500
+1:06:23.398200
46.6p
9
Emma Fransson
Karlslunds IF SF
3:21:35.1209400
+1:14:12.445100
44.6p
10
Frida Karbing
Karlslunds IF SF
3:28:32.1251100
+1:21:09.486800
43.0p
11
Johanna Wibault
Karlslunds IF SF
3:32:10.1272900
+1:24:47.508600
42.2p
12
Emma Adolphi
Vingåkers OK
4:00:11.1441000
+1:52:48.676700
37.0p
D 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Helena Carlson
Vansbro AIK SK
2:48:23.1010200
54.2p
2
Birgitta Olsson
Falu IK
2:48:41.1012000
+18.1700
54.1p
3
Hannele Junkala
SK Gruvspårets Vänner
2:55:40.1053900
+7:17.43600
51.8p
4
Gudrun Hedlund
Falu IK
2:55:42.1054100
+7:19.43800
51.8p
5
Ylva Gunnarsson
IFK Västerås SK
3:20:50.1204900
+32:27.194600
44.8p
6
Kristina Holmberg
Fjärdhundra SK
3:31:07.1266600
+42:44.256300
42.4p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:50:38.663700
86.8p
2
Petter Myhlback
Karlslunds IF SF
1:50:43.664200
+5.400
86.8p
3
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:50:44.664300
+6.500
86.8p
4
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:50:58.665700
+20.1900
86.5p
5
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:51:00.665900
+22.2100
86.5p
6
Lars Suther
IFK Mora SK
1:52:20.673900
+1:42.10100
85.3p
7
Dan Moberg
Ulricehamns IF
1:52:41.676000
+2:03.12200
85.0p
8
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
1:52:45.676400
+2:07.12600
85.0p
9
Olle Sjöström
Orsa SK
1:52:50.676900
+2:12.13100
84.9p
10
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
1:54:31.687000
+3:53.23200
83.5p
11
Andreas Argårds
IFK Mora SK
1:54:34.687300
+3:56.23500
83.4p
12
David Frisk
IFK Mora SK
1:54:35.687400
+3:57.23600
83.4p
13
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:54:39.687800
+4:01.24000
83.4p
14
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:57:13.703200
+6:35.39400
81.3p
15
Jon Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
1:57:54.707300
+7:16.43500
80.7p
16
Robert Eskelund
Jäderfors SK
1:57:55.707400
+7:17.43600
80.7p
17
Thomas Strid
IFK Mora SK
1:58:05.708400
+7:27.44600
80.6p
18
Tobias Westman
Ragunda IF
1:58:25.710400
+7:47.46600
80.3p
19
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
1:59:38.717700
+9:00.53900
79.4p
20
Christian Olsson
Tranemo IF
1:59:52.719100
+9:14.55300
79.2p
21
Anders Sörensson
Tanums IF
1:59:59.719800
+9:21.56000
79.1p
22
Pekka Pohjola
Motala Aif SK
2:01:12.727100
+10:34.63300
78.2p
23
Nicklas Johansson
City Wolfs SC
2:02:08.732700
+11:30.68900
77.6p
24
Ulf Jansson
Månkarbo IF
2:02:10.732900
+11:32.69100
77.5p
25
Oscar Lund
IF Hallby SOK
2:02:18.733700
+11:40.69900
77.4p
26
Tobias Johansson
Axa SC
2:02:20.733900
+11:42.70100
77.4p
27
Johan Brunberg
Stora Tuna IK SK
2:02:31.735000
+11:53.71200
77.3p
28
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
2:03:20.739900
+12:42.76100
76.7p
29
Anders Eriksson
IFK Mora SK
2:03:29.740800
+12:51.77000
76.6p
30
John Andén
Ulricehamns IF
2:03:29.740800
+12:51.77000
76.6p
31
Jonas Svingen
Jäderfors SK
2:03:47.742600
+13:09.78800
76.4p
32
Samuel Norlén
Dala-Järna IK
2:04:44.748300
+14:06.84500
75.7p
33
Thobias Berggren
Hällefors SK
2:05:20.751900
+14:42.88100
75.3p
34
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:05:22.752100
+14:44.88300
75.3p
35
Emil Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:05:28.752700
+14:50.88900
75.2p
36
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
2:06:22.758100
+15:44.94300
74.6p
37
Robert Stein
Grebo Smk
2:08:16.769500
+17:38.105700
73.4p
38
Hugo Hultqvist
Sundbybergs IK
2:08:59.773800
+18:21.110000
72.9p
39
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
2:09:29.776800
+18:51.113000
72.6p
40
Björn Henninen
Åmots SK
2:10:33.783200
+19:55.119400
71.9p
41
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:12:08.792700
+21:30.128900
71.0p
42
Daniel Olsson
Falu IK
2:12:12.793100
+21:34.129300
70.9p
43
Edvin Lindmark
Sundbybergs IK
2:12:53.797200
+22:15.133400
70.5p
44
Andreas Lundblad
OK Nackhe
2:16:53.821200
+26:15.157400
68.2p
45
Martin Holmberg
Sundbybergs IK
2:17:31.825000
+26:53.161200
67.9p
46
Tobias Norestrand
Domnarvets GOIF
2:17:33.825200
+26:55.161400
67.8p
47
Martin Ruud
Norway
2:17:47.826600
+27:09.162800
67.7p
48
Tobias Nylen
Brovallens IF
2:18:00.827900
+27:22.164100
67.6p
49
Martin Bratt
Bromma Vällingby SOK
2:18:11.829000
+27:33.165200
67.5p
50
Niklas Olofsson Bierfeldt
Torshälla-Nyby IS
2:18:17.829600
+27:39.165800
67.4p
51
Johan Kärner
Falu IK
2:18:18.829700
+27:40.165900
67.4p
52
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:18:18.829700
+27:40.165900
67.4p
53
Anders Dahlin
Domnarvets GOIF
2:18:43.832200
+28:05.168400
67.2p
54
Linus Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:19:47.838600
+29:09.174800
66.6p
55
Henrik Thomson
OK Kåre
2:19:49.838800
+29:11.175000
66.6p
56
Daniel Nordström
Karlslunds IF SF
2:20:56.845500
+30:18.181700
66.0p
57
Daniel Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:20:57.845600
+30:19.181800
66.0p
58
Andreas Persson
Garphyttans IF
2:23:55.863400
+33:17.199600
64.5p
59
Henrik Eknor
Karlslunds IF SF
2:24:51.869000
+34:13.205200
64.0p
60
Daniel Frehde
Axa SC
2:25:49.874800
+35:11.211000
63.6p
61
Magnus Nilsson
Eskilstuna IK
2:26:09.876800
+35:31.213000
63.4p
62
Bengt Alfjorden
IFK Mora SK
2:26:36.879500
+35:58.215700
63.2p
63
Per Åkerlund
Tunafors SK
2:27:32.885100
+36:54.221300
62.7p
64
Johan Nyman
SOL Tranås
2:27:43.886200
+37:05.222400
62.7p
65
Tommy Sundberg
Hällefors SK
2:27:47.886600
+37:09.222800
62.6p
66
Marcus Bergman
Livgardets IK
2:28:37.891600
+37:59.227800
62.2p
67
Mikael Björertz
Sya SK
2:29:30.896900
+38:52.233100
61.8p
68
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:30:56.905500
+40:18.241700
61.2p
69
Josef Källström
Mölndals RK
2:32:33.915200
+41:55.251400
60.5p
70
Steve Palmer
OK Skogsmårdarna
2:33:45.922400
+43:07.258600
59.9p
71
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:37:25.944400
+46:47.280600
58.4p
72
Johan Ånger
Hällefors SK
2:37:26.944500
+46:48.280700
58.4p
73
Johan Thalin
Heby Allmänna IF
2:39:42.958100
+49:04.294300
57.5p
74
Peter Ström
IFK Grängesberg SK
2:40:10.960900
+49:32.297100
57.3p
75
Daniel Andersson
Vingåkers OK
2:42:11.973000
+51:33.309200
56.5p
76
Daniel Olsson
Karlslunds IF SF
2:44:51.989000
+54:13.325200
55.5p
77
Daniel Rådström
Nynäshamns IF SK
2:47:59.1007800
+57:21.344000
54.4p
78
Torbjörn Furn
Boo IF
2:49:48.1018700
+59:10.354900
53.7p
79
Adam Reger
Stora Tuna IK SK
2:51:31.1029000
+1:00:53.365200
53.2p
80
Mathias Jonsson
Korsnäs IF SK
2:56:11.1057000
+1:05:33.393200
51.6p
81
Jon Orvendal
Heby Allmänna IF
2:56:15.1057400
+1:05:37.393600
51.6p
82
Tony Axelsson
Mölndals RK
3:04:03.1104200
+1:13:25.440400
49.2p
83
Gunnar Fransson
Åf SK
3:05:13.1111200
+1:14:35.447400
48.9p
84
Björn Åkerblom
IFK Mora SK
3:05:52.1115100
+1:15:14.451300
48.7p
85
Johan Klingberg
Karbennings GOIF
3:09:24.1136300
+1:18:46.472500
47.7p
86
Andreas Kumlin
Karlslunds IF SF
3:12:48.1156700
+1:22:10.492900
46.8p
87
Johan Brännström
Norrköpings SK
3:15:53.1175200
+1:25:15.511400
46.0p
88
Johan Timby
Åf SK
3:20:45.1204400
+1:30:07.540600
44.8p
89
David Lindberg
Ibm-Klubben
3:22:37.1215600
+1:31:59.551800
44.4p
90
Peter Hauptig
Järla IF SK
3:23:00.1217900
+1:32:22.554100
44.3p
91
Patrik Söderwall
Grava SK
3:28:47.1252600
+1:38:09.588800
43.0p
92
David Salmi
Johannisbergs AIK
3:35:40.1293900
+1:45:02.630100
41.5p
93
Stefan Månsson
Creator SK
3:38:04.1308300
+1:47:26.644500
41.0p
94
Mathias Andersson
Scandia IF
3:39:01.1314000
+1:48:23.650200
40.8p
95
Rasmus Gustafsson
Grava SK
3:57:24.1424300
+2:06:46.760500
37.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pär-Anders Järsenholt
Vålådalen SK
2:05:18.751700
75.3p
2
Henrik Ahnbrink
Sundbybergs IK
2:09:54.779300
+4:36.27500
72.3p
3
Martin Eriksson
Lima IF
2:15:53.815200
+10:35.63400
68.8p
4
Niclas Andersson
SK Ringen
2:15:56.815500
+10:38.63700
68.7p
5
Stefan Palander
Sellnäs IF
2:16:48.820700
+11:30.68900
68.2p
6
Jonas Melin
Malungs IF
2:18:34.831300
+13:16.79500
67.3p
7
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
2:20:15.841400
+14:57.89600
66.4p
8
Claes Sandström
Falu IK
2:20:35.843400
+15:17.91600
66.2p
9
Magnus Burling
Täby IS SK
2:22:57.857600
+17:39.105800
65.0p
10
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:25:47.874600
+20:29.122800
63.6p
11
Per Forsberg
IK Ymer
2:32:14.913300
+26:56.161500
60.6p
12
Eric Karlefeldt
Kvarnsvedens GOIF SK
2:34:09.924800
+28:51.173000
59.8p
13
Mikael Sandzelius
Älvdalens IF SK
2:40:19.961800
+35:01.210000
57.2p
14
Niklas Björklund
Norrbärke SK
2:41:21.968000
+36:03.216200
56.8p
15
Magnus Andersson
IK Stern
2:49:38.1017700
+44:20.265900
53.8p
16
Jörgen Bergqvist
Abb IF SK
2:51:14.1027300
+45:56.275500
53.2p
17
Fredrik Schollin Berg
Baggetorps IF
2:53:44.1042300
+48:26.290500
52.4p
18
Mattias Andersson
Heds IF
2:54:28.1046700
+49:10.294900
52.2p
19
Mattias Lindholm
Boo IF
3:02:18.1093700
+57:00.341900
49.7p
20
Jörgen Nilsson
FK Åsen
3:03:38.1101700
+58:20.349900
49.3p
21
Erik Bransell
Axa SC
3:04:23.1106200
+59:05.354400
49.1p
22
Fredrik Bergman
Ibm-Klubben
3:11:20.1147900
+1:06:02.396100
47.2p
23
Peter Tornberg
IFK Kiruna
3:14:45.1168400
+1:09:27.416600
46.3p
24
Göran Östlund
Creator SK
3:35:02.1290100
+1:29:44.538300
41.6p
25
Jesper Carlander
Mölndals RK
3:40:20.1321900
+1:35:02.570100
40.5p
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:01:03.726200
78.3p
2
Lennart Holmström
IF Åland
2:07:24.764300
+6:21.38000
73.9p
3
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
2:10:09.780800
+9:06.54500
72.2p
4
Erik Nilsson
Edsbyns SK
2:16:15.817400
+15:12.91100
68.6p
5
Magnus Graas
OK Linné
2:17:29.824800
+16:26.98500
67.9p
6
Sune Brändholm
Lima IF
2:19:52.839100
+18:49.112800
66.6p
7
Torbjörn Åhman
IFK Arvidsjaur SK
2:20:39.843800
+19:36.117500
66.2p
8
Krister Emanuelsson
Ulricehamns IF
2:21:53.851200
+20:50.124900
65.5p
9
Anders Rehn
Södertälje IF
2:21:56.851500
+20:53.125200
65.5p
10
Mikael Martens
Malungs IF
2:22:25.854400
+21:22.128100
65.2p
11
Anders Svensson
Sundbybergs IK
2:22:36.855500
+21:33.129200
65.2p
12
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:24:00.863900
+22:57.137600
64.5p
13
Åke Albinsson
Bottnaryd IF
2:24:11.865000
+23:08.138700
64.4p
14
Olle Oskarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:25:18.871700
+24:15.145400
63.8p
15
Conny Karlsson
Tanums IF
2:25:51.875000
+24:48.148700
63.5p
16
Mikael Wikström
Högbo GOIF
2:26:09.876800
+25:06.150500
63.4p
17
Tom Troberg
IF Åland
2:27:25.884400
+26:22.158100
62.8p
18
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:27:34.885300
+26:31.159000
62.7p
19
Johan Sandsvik
IK Hakarpspojkarna
2:28:32.891100
+27:29.164800
62.3p
20
Lars Johansson
Karbennings GOIF
2:28:33.891200
+27:30.164900
62.3p
21
Lennart Frommegård
Karlslunds IF SF
2:29:23.896200
+28:20.169900
61.9p
22
Ulf Eriksson
Hällefors SK
2:29:39.897800
+28:36.171500
61.8p
23
Stefan Örjes
Telia IF, Farsta
2:33:07.918600
+32:04.192300
60.2p
24
Mikael Peterson
Falköpings AIK SK
2:38:04.948300
+37:01.222000
58.1p
25
Erik Andersson
Karlslunds IF SF
2:38:48.952700
+37:45.226400
57.8p
26
Per Bieke
Ibm-Klubben
2:42:32.975100
+41:29.248800
56.4p
27
Michael Eriksson
Oxvretens SK
2:43:38.981700
+42:35.255400
56.0p
28
David Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
2:45:18.991700
+44:15.265400
55.3p
29
Conny Olsson
Sellnäs IF
2:45:24.992300
+44:21.266000
55.3p
30
Mats Andreasson
Söderköpings SK
2:46:51.1001000
+45:48.274700
54.8p
31
Peter Larsson
Sellnäs IF
2:48:51.1013000
+47:48.286700
54.1p
32
Jens Andersson
Häverödals IF
2:48:59.1013800
+47:56.287500
54.0p
33
Mikael Leitner
Ericsson IK
2:56:17.1057600
+55:14.331300
51.6p
34
Tommy Björklund
Ericsson IK
2:56:18.1057700
+55:15.331400
51.6p
35
Christer Norström
Torshälla-Nyby IS
2:58:43.1072200
+57:40.345900
50.8p
H 45
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mats Mattes
Edsbyns SK
2:07:07.762600
74.1p
2
Björn Albinsson
Tanums IF
2:07:55.767400
+48.4700
73.6p
3
Jan Hasselgren
Sundbybergs IK
2:20:17.841600
+13:10.78900
66.4p
4
Gunnar Kihlberg
Stennäsets IF
2:20:26.842500
+13:19.79800
66.3p
5
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:20:59.845800
+13:52.83100
66.0p
6
Peter Norrmén
Karlslunds IF SF
2:29:55.899400
+22:48.136700
61.6p
7
Jari Kuusisto
Hällefors SK
2:31:06.906500
+23:59.143800
61.1p
8
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
2:32:22.914100
+25:15.151400
60.5p
9
Jörgen Dahl Larsson
IF Sju Kronor
2:33:52.923100
+26:45.160400
59.9p
10
Jim Sohlman
Karlslunds IF SF
2:37:33.945200
+30:26.182500
58.3p
11
Torbjörn Söderlund
Leksands SK
2:40:23.962200
+33:16.199500
57.2p
12
Mats Erikanders
IK Jarl Rättvik
2:40:33.963200
+33:26.200500
57.1p
13
Åke Roos
Sellnäs IF
2:40:39.963800
+33:32.201100
57.1p
14
Reino Martin
Sundbybergs IK
2:42:38.975700
+35:31.213000
56.3p
15
Björn Evbjer
IK Jarl Rättvik
2:43:40.981900
+36:33.219200
55.9p
16
Lennart Kvarnström
Hällefors SK
2:44:06.984500
+36:59.221800
55.8p
17
Kjell Svensson
SLK Oxelösund
2:50:50.1024900
+43:43.262200
53.4p
18
Ulf Hjalmarsson
Länsförsäkringar IF
2:55:06.1050500
+47:59.287800
52.0p
19
Henrik Sthyr
Hällefors SK
2:55:07.1050600
+48:00.287900
52.0p
20
Stefan Risberg
Karlslunds IF SF
3:00:38.1083700
+53:31.321000
50.2p
21
Nils Åberg
IK Jarl Rättvik
3:03:18.1099700
+56:11.337000
49.4p
22
Göran Jansson
Norrbärke SK
3:10:33.1143200
+1:03:26.380500
47.4p
23
Mats Jonsson
Wm-Data IF
3:16:36.1179500
+1:09:29.416800
45.8p
24
Kent Rubensson
SOL Tranås
3:17:01.1182000
+1:09:54.419300
45.7p
25
Bo Fredriksson
Handelsbankens IF
3:23:01.1218000
+1:15:54.455300
44.3p
26
Björn Reger
Creator SK
3:24:04.1224300
+1:16:57.461600
44.0p
27
Petri Toriseva
Hammarby IF SF
3:30:56.1265500
+1:23:49.502800
42.5p
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per Lagerfelt
IK Rex
2:08:18.769700
73.3p
2
Lennart Brunberg
Stora Tuna IK SK
2:17:25.824400
+9:07.54600
67.9p
3
Lars Olsson
IFK Mora SK
2:19:41.838000
+11:23.68200
66.7p
4
Dan Larsson
IK Jarl Rättvik
2:20:06.840500
+11:48.70700
66.5p
5
Lars Janlöv
IF Åland
2:23:03.858200
+14:45.88400
64.9p
6
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
2:28:55.893400
+20:37.123600
62.1p
7
Evert Olsson
Falu IK
2:31:22.908100
+23:04.138300
61.0p
8
Hans Karlsson
Almunge IK
2:32:48.916700
+24:30.146900
60.3p
9
Rauno Mikkola
Kvarnsvedens GOIF SK
2:37:45.946400
+29:27.176600
58.3p
10
Mats Carlsson
Källbottens IK
2:40:49.964800
+32:31.195000
57.0p
11
Anders Björkman
IK Jarl Rättvik
2:47:27.1004600
+39:09.234800
54.6p
12
Lennart Hägg
Hofors Aif
2:52:28.1034700
+44:10.264900
52.8p
13
Sven-Olov Andersson
Orsa SK
2:59:04.1074300
+50:46.304500
50.7p
14
Jan Andersson
Domnarvets GOIF
3:20:39.1203800
+1:12:21.434000
44.8p
15
Hans-Åke Gustafsson
Karbennings GOIF
3:23:13.1219200
+1:14:55.449400
44.2p
16
Thomas Mollberg
Dagens Nyh/Expressen IF
3:30:30.1262900
+1:22:12.493100
42.6p
H 55
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mats Bergqvist
Korsnäs IF SK
2:21:02.846100
66.0p
2
Gunnar Klingberg
Karbennings GOIF
2:33:27.920600
+12:25.74400
60.1p
3
Patrik Hjalmarsson
Säters IF SK
2:40:44.964300
+19:42.118100
57.1p
4
Leif Myhr
Vasaloppsklubben Hedemora
2:45:52.995100
+24:50.148900
55.1p
5
Klas Sundberg
Hällefors SK
2:50:06.1020500
+29:04.174300
53.6p
6
Johan Källman
Norbergs OK
2:57:58.1067700
+36:56.221500
51.1p
7
Rolf Berggren
Telia IoFF
3:31:29.1268800
+1:10:27.422600
42.4p
H 60
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stig Johansson
Axa SC
2:20:11.841000
66.4p
2
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
2:33:03.918200
+12:52.77100
60.2p
3
Erkki Saksman
IF Hagen SK
2:35:44.934300
+15:33.93200
59.1p
4
Kalle Olsson
IFK Mora SK
2:40:15.961400
+20:04.120300
57.3p
5
Lars Jakobsson
Telia IoFF
2:41:17.967600
+21:06.126500
56.9p
6
Mats Fredriksson
Malungs IF
2:42:06.972500
+21:55.131400
56.5p
7
Allan Johansson
Telia IF, Farsta
2:42:16.973500
+22:05.132400
56.5p
8
Ove Johansson
Fjärdhundra SK
2:45:49.994800
+25:38.153700
55.2p
9
Gösta Lönnelid
IFK Mora SK
2:52:41.1036000
+32:30.194900
52.8p
10
Rolf Österberg
Baggetorps IF
2:55:54.1055300
+35:43.214200
51.7p
11
Gert Olsen
Danmark
2:59:25.1076400
+39:14.235300
50.6p
12
Hans Eriksson
Rö IK Rimbo
3:07:18.1123700
+47:07.282600
48.3p
13
Per Martin Larsen
Danmark
3:08:17.1129600
+48:06.288500
48.0p
14
Rolf Andersson
Leksands SK
3:08:37.1131600
+48:26.290500
47.9p
15
Bo Håkan Mossberg
Kopparbergs IF
3:08:38.1131700
+48:27.290600
47.9p
16
Eero Kohvakka
IF Linden
3:12:05.1152400
+51:54.311300
47.0p
17
Hjalmar Nordquist
Kopparbergs IF
3:15:26.1172500
+55:15.331400
46.1p
18
Nils Ivar Landgren
IFK Västerås SK
3:25:38.1233700
+1:05:27.392600
43.7p
19
Arne Johansson
Ibm-Klubben
3:29:23.1256200
+1:09:12.415100
42.8p
20
Lennart Frisk
Swedbank IF
4:31:17.1627600
+2:11:06.786500
32.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Carola Norén Engstrand
Landsbro IF SK
1:22:57.497600
52.5p
2
Julia Norén
Landsbro IF SK
1:23:35.501400
+38.3700
52.1p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johan Olsson
Årsunda IF
1:02:27.374600
69.8p
2
Mattias Carlsson
Jäderfors SK
1:03:45.382400
+1:18.7700
68.4p
3
Robin Fahlén
Landsbro IF SK
1:06:09.396800
+3:42.22100
65.9p
4
Jim Gustafsson
Landsbro IF SK
1:08:48.412700
+6:21.38000
63.3p
5
Christian Stjärnström
Högbo GOIF
1:09:34.417300
+7:07.42600
62.6p
6
Johannes Löfstrand
Årsunda IF
1:10:34.423300
+8:07.48600
61.8p
7
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
1:15:35.453400
+13:08.78700
57.7p
8
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:16:14.457300
+13:47.82600
57.2p
9
Ludvig Eriksson
Oxvretens SK
1:18:30.470900
+16:03.96200
55.5p
10
Erland Lindberg
Domnarvets GOIF
1:22:32.495100
+20:05.120400
52.8p
11
Ronny Orvendal
Heby Allmänna IF
1:39:56.599500
+37:29.224800
43.6p
12
Jørgen Lund Hansen
Granløse Skiklub
1:47:24.644300
+44:57.269600
40.6p
13
P O Hvitfeldt
IFK Mora SK
1:47:40.645900
+45:13.271200
40.5p
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maud Sunden
Kopparbergs IF
3:48:56.1373500
38.9p
2
Åsa Stridsman
Astrazeneca IF
3:55:08.1410700
+6:12.37100
37.8p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Ryberg
Leksands SK
2:28:28.890700
62.3p
2
David Bergström
Falu IK
2:33:49.922800
+5:21.32000
59.9p
3
Thomas Hylander
Fc IF
2:44:15.985400
+15:47.94600
55.7p
4
Johan Andersson
Ncc Kamratklubb
2:48:42.1012100
+20:14.121300
54.1p
5
Jonas Bäckström
Swedbank IF
2:50:21.1022000
+21:53.131200
53.5p
6
Hans Skoog
Äventyrarna
2:52:32.1035100
+24:04.144300
52.8p
7
Bosse Wiklund
Leksands SK
2:55:49.1054800
+27:21.164000
51.7p
8
Sven Inge Eriksson
Nyhammars IF
2:57:21.1064000
+28:53.173200
51.2p
9
Håkan Tibell
I2 IF
2:58:57.1073600
+30:29.182800
50.7p
10
Lars Andersson
Nyhammars IF
2:59:00.1073900
+30:32.183100
50.7p
11
Bertil Jonsson
Korsnäs IF SK
3:03:39.1101800
+35:11.211000
49.3p
12
Henry Puttonen
Järla IF SK
3:04:48.1108700
+36:20.217900
49.0p
13
Erik Karlsson
Grava SK
3:07:43.1126200
+39:15.235400
48.2p
14
Magnus Victorsson
Uppsala SLK
3:16:32.1179100
+48:04.288300
45.8p
15
Kim Quarnström
Ibm-Klubben
3:19:36.1197500
+51:08.306700
45.1p
16
Jesper Wilgodt
Bromma Vällingby SOK
3:22:52.1217100
+54:24.326300
44.3p
17
Per Ola Olsson
Falu IK
3:29:50.1258900
+1:01:22.368100
42.7p
18
Stefan Östlund
Fagersta Södra IK
3:30:19.1261800
+1:01:51.371000
42.6p
19
Anders Johansson
Grava SK
3:31:01.1266000
+1:02:33.375200
42.5p
20
Hans Hellgren
Fagersta Södra IK
3:32:22.1274100
+1:03:54.383300
42.2p
21
Andreas Packalén
Kvarnsvedens GOIF SK
3:33:08.1278700
+1:04:40.387900
42.0p
22
Greger Nohr
Stora Enso Fors SK
3:37:37.1305600
+1:09:09.414800
41.1p
23
Mats Svensson
Stora Enso Fors SK
3:43:48.1342700
+1:15:20.451900
39.9p
24
Göran Eriksson
Ikj Haninge
3:44:01.1344000
+1:15:33.453200
39.8p
25
Jan Olofsson
Falu IK
3:44:39.1347800
+1:16:11.457000
39.7p
26
Patrik Stenberg
Fagersta Södra IK
3:45:07.1350600
+1:16:39.459800
39.6p
27
Per Nilsson
Fagersta Södra IK
3:46:31.1359000
+1:18:03.468200
39.4p
28
Fredrik Stridsman
Kalix SK
3:51:34.1389300
+1:23:06.498500
38.4p
29
Henrik Ojde
Rembo IK
3:54:37.1407600
+1:26:09.516800
37.9p
30
Åke Gisslar
Stockholms-Postens IK
3:58:33.1431200
+1:30:05.540400
37.2p
31
Niklas Berglin
Packfors SK
4:01:55.1451400
+1:33:27.560600
36.7p
32
Johan Larsson
Stora Enso Fors SK
4:23:53.1583200
+1:55:25.692400
33.5p
33
Peter Eriksson
Storvreta IK
4:25:34.1593300
+1:57:06.702500
33.2p