Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Röbäck Ski Marathon
2011-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tomas Eriksson
Spöland Vännäs IF
2:13:22.800180
70.0p
2
Stefan Bygdesson
Robertsfors IK
2:29:01.894090
+15:39.93810
61.4p
3
Clas Myrestam
No Club
2:30:02.900100
+16:39.99820
60.9p
4
Lars Jonsén
Sorsele SK
2:33:16.919500
+19:53.119220
59.4p
5
Filip Lundmark
Sorsele SK
2:33:18.919750
+19:55.119470
59.4p
6
Jens Kristofersson
New Sweden
2:36:52.941170
+23:29.140890
57.8p
7
Urban Hedman
Norsjö SK
2:37:39.945820
+24:16.145540
57.5p
8
Jon Brännström
No Club
2:37:44.946300
+24:21.146020
57.4p
9
Ulf Holmqvist
Jalles Tc Umeå
2:38:19.949840
+24:56.149560
57.2p
10
Anders Gustavsson
Norrfors IK
2:39:31.957000
+26:08.156720
56.7p
11
Peter Forsgren
Axa SC
2:40:25.962400
+27:02.162120
56.3p
12
Håkan Södren
Agnäs IK
2:40:59.965800
+27:36.165520
56.1p
13
Thomas Hermansson
Bygdeå GOIF
2:42:47.976650
+29:24.176370
55.4p
14
Stephan Stenmark
IFK Umeå
2:42:50.976950
+29:27.176670
55.3p
15
Mats Nordin
Hägglunds IOFK
2:43:36.981510
+30:13.181230
55.1p
16
Pelle Andersson
Hägglunds IOFK
2:43:59.983820
+30:36.183540
54.9p
17
Tomas Lundberg
Röbäcks SK
2:43:59.983850
+30:36.183570
54.9p
18
Anders Jonsson
Volvo FK
2:44:04.984390
+30:42.184110
54.9p
19
Johannes Svensson
Hoif
2:45:11.991010
+31:48.190730
54.4p
20
Marcus Renström
Bygdeå GOIF
2:45:44.994330
+32:21.194050
54.2p
21
Håkan Gren
Skellefteå SK
2:45:55.995450
+32:32.195170
54.2p
22
Anders Boström
Jalles Tc Umeå
2:46:00.995910
+32:37.195630
54.1p
23
Oskar Ncc Burström
Vattenfalls IF
2:46:34.999380
+33:11.199100
53.9p
24
Pavio Grzelewski
Jalles Tc Umeå
2:46:54.1001300
+33:31.201020
53.8p
25
Håkan Ström
IFK Umeå
2:48:06.1008570
+34:43.208290
53.3p
26
Esbjörn Öberg
Hörnefors IF
2:48:51.1013010
+35:28.212730
53.1p
27
Mikael Andersson
No Club
2:48:57.1013690
+35:35.213410
53.0p
28
Rikard Jacobsson
IK Studenterna
2:49:13.1015250
+35:50.214970
52.9p
29
Ulf Jacobsson
Överboda SK
2:49:27.1016620
+36:04.216340
52.9p
30
Andes Eriksson
IFK Umeå
2:49:29.1016870
+36:06.216590
52.8p
31
Olof Andersson
Sidensjö IK
2:50:26.1022560
+37:03.222280
52.5p
32
Per Erik Grahn
Strycksele IF
2:50:55.1025480
+37:32.225200
52.3p
33
Iwan Jones
IFK Umeå
2:53:08.1038740
+39:45.238460
51.6p
34
Carlvictor Hagersten
OK Linné
2:53:44.1042320
+40:21.242040
51.4p
35
Glenn Hedman
Malå IF
2:53:59.1043850
+40:36.243570
51.3p
36
Marcus Bergsten
Kågedalens SK
2:54:17.1045610
+40:54.245330
51.2p
37
Emil Binsell Gerdin
IK Studenterna
2:54:21.1046080
+40:58.245800
51.2p
38
Anders Lindqvist
Umedalens IF
2:54:41.1048090
+41:19.247810
51.0p
39
Joakim Nilsson
Jalles Tc Umeå
2:55:41.1054080
+42:18.253800
50.7p
40
Derek Collins
IK Studenterna
2:57:48.1066790
+44:26.266510
50.0p
41
Jens Thorén
Jalles Tc Umeå
2:58:22.1070140
+44:59.269860
49.8p
42
Mikael Brändström
Röbäcks SK
2:59:34.1077330
+46:11.277050
49.5p
43
Per-Jonas Norberg
Volvo FK
2:59:53.1079250
+46:30.278970
49.4p
44
Fredrik Sandström
Bygdeå GOIF
2:59:56.1079580
+46:33.279300
49.3p
45
Johan Nilsson
IFK Umeå
3:00:24.1082300
+47:01.282020
49.2p
46
Lars Lundgren
Obbola IK
3:02:55.1097440
+49:32.297160
48.4p
47
Helge Brändström
IFK Umeå
3:03:22.1100160
+49:59.299880
48.3p
48
Leif Adolfsson
Team Esplanad
3:03:57.1103640
+50:34.303360
48.1p
49
Olof Thelberg
Umedalens IF
3:04:44.1108370
+51:21.308090
47.9p
50
Tormund Anesäter
Umedalens IF
3:04:45.1108420
+51:22.308140
47.9p
51
Niklas Gröning
IK Studenterna
3:05:32.1113160
+52:09.312880
47.6p
52
Torbjörn Bergström
Team Esplanad
3:05:47.1114670
+52:24.314390
47.6p
53
P O Svedberg
Svanaby SK
3:06:16.1117510
+52:53.317230
47.4p
54
Patrik Viklund
Åre Snowboardklubb
3:07:23.1124250
+54:00.323970
47.1p
55
Hasse Abrahamsson
Gideå IK
3:07:36.1125550
+54:13.325270
47.1p
56
Tore Johansson
Röbäcks SK
3:10:41.1144050
+57:18.343770
46.2p
57
André Lindberg
Umedalens IF
3:11:58.1151770
+58:35.351490
45.8p
58
Rolf Burman
Skellefteå SK
3:12:52.1157170
+59:29.356890
45.6p
59
Åke Svedberg
No Club
3:16:39.1179840
+1:03:16.379560
44.6p
60
Stefan Nilsson
No Club
3:16:40.1179970
+1:03:17.379690
44.6p
61
Fredrik Jonsson
Täfteå IK
3:18:08.1188760
+1:04:45.388480
44.2p
62
Johan Berglund
Vårby IK
3:22:05.1212490
+1:08:43.412210
43.3p
63
Stefan Johansson
Bjurholms IF
3:22:36.1215550
+1:09:13.415270
43.1p
64
John Skogsbacke
Volvo FK
3:25:03.1230280
+1:11:40.430000
42.6p
65
Per Hilmersson
Team Esplanad
3:29:22.1256100
+1:15:59.455820
41.6p
66
Claas Håkan Björklund
No Club
3:34:10.1284940
+1:20:47.484660
40.5p
67
Conny Karlsson
Sillviken
3:34:44.1288330
+1:21:21.488050
40.4p
68
Jimmy Nordin
Axa SC
3:35:26.1292510
+1:22:03.492230
40.3p
69
Anders Normark
IK Studenterna
3:35:52.1295150
+1:22:29.494870
40.2p
70
Tore Jacobsson
Volvo FK
3:36:53.1301220
+1:23:30.500940
40.0p
71
James Cooper
No Club
3:43:51.1343040
+1:30:28.542760
38.6p
72
Lars Olof Svedjehed
IK Studenterna
3:45:05.1350420
+1:31:42.550140
38.4p
73
Bengt Hietaniemi
OK Gränsen
3:45:06.1350550
+1:31:43.550270
38.3p
74
Gunnar Falck
Västerbottens Kuriren SK
3:53:17.1399680
+1:39:54.599400
36.9p
-
Steve Andersson
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Lars Fälldin
Bolidens SK
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Joanzon
Jalles Tc Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Mats Backeström
Umedalens IF
23:59:58.8639700
-
-
Ola Söderholm
IK Studenterna
23:59:59.8639800
-
-
Christer Leijonhufvud
Skogis IF
23:59:59.8639800
-
-
Isak Brändström
Röbäcks SK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Åström
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-