Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
IFK-Skidan
2011-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Dan Moberg
IFK Skövde SK
38:21.230000
82.9p
2
H 21
Stefan Nordlander
Navåsens FK
41:49.250800
+3:28.20700
76.0p
3
H 35
Jonas Blom
IF Hagen SK
41:58.251700
+3:37.21600
75.7p
4
H 21
Pontus Rygh
Mariestads FK
42:59.257800
+4:38.27700
73.9p
5
H 21
Samuel Larsson
Falköpings AIK SK
43:01.258000
+4:40.27900
73.9p
6
H 35
Ricard Sjögren
Tranemo IF
45:11.271000
+6:50.40900
70.3p
7
H 35
Daniel Andersson
Borås SK
45:23.272200
+7:02.42100
70.0p
8
H 21
Emil Andreasson
Navåsens FK
23:59:59.8639800
8
H 21
Lars Larsson
Navåsens FK
23:59:59.8639800
8
H 35
Magnus Johnsson
Navåsens FK
23:59:59.8639800
8
H 35
Torbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
8
H 35
Jonas Hagberg
Borås SK
23:59:59.8639800
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 20
Gustav Hagström
Falköpings AIK SK
29:40.177900
69.9p
2
H 20
Anton Johansson
Tranemo IF
30:02.180100
+22.2100
69.1p
3
H 20
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
30:33.183200
+53.5200
67.9p
4
H 20
Pontus Karlsson
Skene Sim o IS
33:40.201900
+4:00.23900
61.6p
5
H 20
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
36:00.215900
+6:20.37900
57.6p
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
13:27.80600
2
H 16
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
14:28.86700
+1:01.6000
3
H 16
Anton Nilsson
Tranemo IF
14:34.87300
+1:07.6600
4
H 16
Erik Finnskog
Tranemo IF
14:36.87500
+1:09.6800
5
H 16
Björn Hansson
Borås SK
15:09.90800
+1:42.10100
6
D 20
Elin Blick
OK Alehof
16:15.97400
+2:48.16700
56.5p
7
D 20
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
16:16.97500
+2:49.16800
56.4p
8
D 16
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
16:32.99100
+3:05.18400
9
D 16
Fanny Holmgren
Ulricehamns IF
16:54.101300
+3:27.20600
10
D 16
Emma Rönn
Tranemo IF
17:12.103100
+3:45.22400
11
D 16
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
17:25.104400
+3:58.23700
12
H 16
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
7:07.42600
2
H 14
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
7:08.42700
+1
2
H 14
Gustav Andersson
Falköpings AIK SK
7:08.42700
+1
4
H 14
Alfred Boman
Tranemo IF
7:09.42800
+2.100
5
H 13
Erik Lieback
No Club
7:13.43200
+6.500
6
H 13
Eric Jansson
Tranemo IF
7:19.43800
+12.1100
7
H 14
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
7:24.44300
+17.1600
8
H 13
Albin Persson
Tranemo IF
7:30.44900
+23.2200
9
H 13
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
7:31.45000
+24.2300
9
H 13
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
7:31.45000
+24.2300
11
H 13
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
7:35.45400
+28.2700
11
D 13
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
7:35.45400
+28.2700
13
H 14
Felix Sandberg
Lidköpings VSK
7:48.46700
+41.4000
14
D 13
Lisa Johansson
Tranemo IF
7:52.47100
+45.4400
15
D 14
Amanda Johansson
Tranemo IF
7:59.47800
+52.5100
15
D 13
Wilma Sjögren
Tranemo IF
7:59.47800
+52.5100
17
D 14
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
8:03.48200
+56.5500
18
H 12
Adam Boman
Tranemo IF
8:20.49900
+1:13.7200
18
D 13
Elin Hacksell
Borås SK
8:20.49900
+1:13.7200
20
H 12
Simon Wiklund
IK Wilske
8:22.50100
+1:15.7400
21
D 13
Ida Andersson
Borås SK
8:24.50300
+1:17.7600
22
H 12
Olle Hedman
IFK Skövde SK
8:30.50900
+1:23.8200
23
D 14
Maja Wiik
Tvärreds IF
8:32.51100
+1:25.8400
24
H 13
Erik Blick
OK Alehof
8:34.51300
+1:27.8600
25
D 12
Johanna Johansson
Tranemo IF
8:41.52000
+1:34.9300
26
D 14
Linnéa Bogren
IFK Skövde SK
8:45.52400
+1:38.9700
27
D 13
Alma Backlund
Äspereds IF
8:49.52800
+1:42.10100
28
H 12
Viktor Jansson
Tidaholm SOK Sisu
9:02.54100
+1:55.11400
29
D 14
Emma Jansson
Tidaholm SOK Sisu
9:05.54400
+1:58.11700
30
H 12
Wilmer Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
9:25.56400
+2:18.13700
31
D 12
Ellen Andersson
Falköpings AIK SK
9:28.56700
+2:21.14000
32
H 12
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
9:50.58900
+2:43.16200
33
D 12
Nora Tärning
Falköpings AIK SK
9:56.59500
+2:49.16800
34
H 12
Carl Holmberg
IFK Skövde SK
10:00.59900
+2:53.17200
35
D 12
Ida Olsson
IFK Skövde SK
10:03.60200
+2:56.17500
36
D 13
Olivia Staadig
Tidaholm SOK Sisu
10:06.60500
+2:59.17800
37
D 12
Elvira Gustavsson
SOK Träff
10:07.60600
+3:00.17900
38
H 13
Jacob Larsson
IFK Skövde SK
10:36.63500
+3:29.20800
39
H 12
Oscar Stomberg
IFK Skövde SK
10:45.64400
+3:38.21700
39
H 12
Felix Klahr
Tidaholm SOK Sisu
10:45.64400
+3:38.21700
41
H 12
Samuel Torgén
Istrums SK
12:48.76700
+5:41.34000
42
H 12
Teodor Danielsson
Istrums SK
12:51.77000
+5:44.34300
43
H 13
Morten Laagen
Lidköpings VSK
14:46.88500
+7:39.45800
44
H 12
Hannes Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
16:00.95900
+8:53.53200
45
D 12
Hanna Struska
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
45
H 12
Viktor Hagberg
Borås SK
23:59:59.8639800
45
H 12
Lukas Jansson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
45
H 14
Axel Ljunghammer
Äspereds IF
23:59:59.8639800
45
H 14
Christoffer Gabre
Borås SK
23:59:59.8639800
45
H 14
Alexander Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
45
D 14
Anja Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
45
D 14
Mathilda Gunnarsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
45
D 14
Hanna Karlsson
Skene Sim o IS
23:59:59.8639800
45
D 13
Olivia Hagberg
Borås SK
23:59:59.8639800
45
D 13
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Isak Lieback
Länghems IF
3:45.22400
2
D 10
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
4:01.24000
+16.1500
2
H 10
Hugo Sjögren
Tranemo IF
4:01.24000
+16.1500
4
H 10
Erik Backlund
Äspereds IF
4:04.24300
+19.1800
5
H 10
Hugo Ström
Ulricehamns IF
4:05.24400
+20.1900
6
H 10
Per Hedman
IFK Skövde SK
4:13.25200
+28.2700
7
H 10
Axel Berglund
Ulricehamns IF
4:14.25300
+29.2800
8
H 10
Gustav Andersson
Borås SK
4:24.26300
+39.3800
9
D 10
Tuva Persson
Tranemo IF
4:25.26400
+40.3900
10
H 10
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
4:29.26800
+44.4300
11
H 10
Gustav Persson
Tranemo IF
4:31.27000
+46.4500
12
D 10
Ida Roos
SOK Träff
4:45.28400
+1:00.5900
13
H 10
Felix Glad
Tidaholm SOK Sisu
4:51.29000
+1:06.6500
14
H 10
William Wällstedt
Tidaholm SOK Sisu
4:59.29800
+1:14.7300
15
H 10
Gustav Hässel
IFK Skövde SK
5:02.30100
+1:17.7600
16
H 10
Samuel Ranveg
Ulricehamns IF
5:08.30700
+1:23.8200
17
D 8
Alice Widholm
Lidköpings VSK
5:21.32000
+1:36.9500
18
H 10
Kevin Hultberg
IFK Skövde SK
5:24.32300
+1:39.9800
19
D 10
Malin Stomberg
IFK Skövde SK
5:27.32600
+1:42.10100
20
D 10
Matilda Ahlström
Istrums SK
5:35.33400
+1:50.10900
21
H 8
Johan Hedman
IFK Skövde SK
5:37.33600
+1:52.11100
22
H 10
Johan Holmberg
IFK Skövde SK
5:45.34400
+2:00.11900
23
D 10
Hanna Boström
Tidaholm SOK Sisu
5:48.34700
+2:03.12200
24
H 8
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
5:58.35700
+2:13.13200
25
D 8
Tove Wiik
Tvärreds IF
5:59.35800
+2:14.13300
26
D 10
Ada Snäll
Tidaholm SOK Sisu
6:00.35900
+2:15.13400
27
D 10
Wilma Bertilsson
Falköpings AIK SK
6:12.37100
+2:27.14600
28
D 10
Nora Andersson
Tidaholm SOK Sisu
6:13.37200
+2:28.14700
29
D 10
Ebba Johanson
Tidaholm SOK Sisu
6:23.38200
+2:38.15700
30
D 10
Anna Larsson
IFK Skövde SK
6:48.40700
+3:03.18200
31
D 10
Thea Tanhua
Istrums SK
6:56.41500
+3:11.19000
32
H 10
Knut Hammar
Tidaholm SOK Sisu
7:20.43900
+3:35.21400
33
D 10
Ellen Alm
Tidaholm SOK Sisu
7:38.45700
+3:53.23200
34
H 8
Melker Persson
Tranemo IF
7:50.46900
+4:05.24400
35
H 8
Kalle Inemyr
Istrums SK
7:54.47300
+4:09.24800
36
D 8
Lucia Graczik
Tidaholm SOK Sisu
8:15.49400
+4:30.26900
37
D 8
Mirjam Inemyr
Istrums SK
9:05.54400
+5:20.31900
38
D 8
Malva Snäll
Tidaholm SOK Sisu
9:34.57300
+5:49.34800
39
D 8
Tindra Andersson
Tidaholm SOK Sisu
11:59.71800
+8:14.49300
40
H 8
Olle Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
40
H 10
Simon Janson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
40
H 10
Alfred Ander
Istrums SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)