Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hornbergsloppet
2011-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
1:54:41.688000
82.1p
2
H 21
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
1:54:42.688100
+1
82.1p
3
H 21
David Holmström
Roslagsbro IF
1:55:59.695800
+1:18.7700
80.9p
4
H 35
Anders Zeffer
Högsäters GF
1:57:14.703300
+2:33.15200
79.9p
5
H 21
Magnus Andersson
Nacka Värmdö SK
1:58:59.713800
+4:18.25700
78.4p
6
H 21
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
1:59:50.718900
+5:09.30800
77.7p
7
H 21
Joakim Löf
Glommersträsk Lappträsk IF
1:59:55.719400
+5:14.31300
77.6p
8
H 21
Harri Partanen
Högbo GOIF
2:00:03.720200
+5:22.32100
77.5p
9
H 21
Ulf Jansson
Östervåla IF
2:01:46.730500
+7:05.42400
76.2p
10
H 21
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
2:01:49.730800
+7:08.42700
76.1p
11
H 21
Christofer Salmen
Yuppie Ski Club
2:04:25.746400
+9:44.58300
74.2p
12
H 21
Håkon Breistrand
Sundbybergs IK
2:04:37.747600
+9:56.59500
74.0p
13
H 21
Lars Johansson
Karlsbyhedens IK
2:05:17.751600
+10:36.63500
73.5p
14
H 21
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:08:12.769100
+13:31.81000
71.5p
15
H 40
Magnus Gadefors
Väsby SK
2:08:37.771600
+13:56.83500
71.2p
16
H 21
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
2:09:28.776700
+14:47.88600
70.6p
17
H 21
Jerker Åberg
Hammarby IF SF
2:11:48.790700
+17:07.102600
69.1p
18
H 21
Gustaf Wangel
Nacka Värmdö SK
2:12:06.792500
+17:25.104400
68.9p
19
H 40
Ulf Haglund
SK Skinnsberg
2:12:12.793100
+17:31.105000
68.9p
20
H 21
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:12:44.796300
+18:03.108200
68.5p
21
H 21
Sebastian Jansson
Sundbybergs IK
2:13:36.801500
+18:55.113400
68.0p
22
H 21
Josef Nordlund
OK Linné
2:14:16.805500
+19:35.117400
67.6p
23
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:15:05.810400
+20:24.122300
67.1p
24
H 50
Lars Kallin
IFK Mora SK
2:15:06.810500
+20:25.122400
67.1p
25
H 21
Johan Flyning
Södertälje IF
2:15:39.813800
+20:58.125700
66.8p
26
H 35
Mattias Svärd
Gävle SK
2:15:48.814700
+21:07.126600
66.7p
27
H 21
Mikael Wikström
Högbo GOIF
2:15:56.815500
+21:15.127400
66.6p
28
H 21
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:16:20.817900
+21:39.129800
66.3p
29
H 21
Arvid Claeson
Yuppie Ski Club
2:16:28.818700
+21:47.130600
66.3p
30
H 35
Peter Larsson
Årsunda IF
2:16:39.819800
+21:58.131700
66.2p
31
H 35
Marcus Bergman
Livgardets IK
2:17:06.822500
+22:25.134400
65.9p
32
H 40
Lennart Romin
Gävle SK
2:17:22.824100
+22:41.136000
65.7p
33
H 40
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:17:27.824600
+22:46.136500
65.7p
34
H 21
Johan Andersson
Arlanda-Märsta SK
2:17:56.827500
+23:15.139400
65.4p
35
H 21
Robert Östberg
Hällbybrunns IF
2:18:29.830800
+23:48.142700
65.1p
36
H 21
Sebastian Pettersson
Östervåla IF
2:18:46.832500
+24:05.144400
64.9p
37
H 50
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
2:18:58.833700
+24:17.145600
64.8p
38
H 21
Örjan Bohinen
Sundbybergs IK
2:19:10.834900
+24:29.146800
64.7p
39
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:19:27.836600
+24:46.148500
64.6p
40
H 21
Jan Östlund
Valbo Aif
2:19:36.837500
+24:55.149400
64.5p
41
H 21
Tomas Stenström
OK Linné
2:19:48.838700
+25:07.150600
64.4p
42
H 35
Mattias Ericson
Gävle SK
2:20:03.840200
+25:22.152100
64.2p
43
H 50
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
2:20:12.841100
+25:31.153000
64.2p
44
H 50
Tryggve Rönnqvist
OK Linné
2:20:21.842000
+25:40.153900
64.1p
45
H 21
Johan Kullsand
Axa SC
2:21:33.849200
+26:52.161100
63.4p
46
H 40
Jan Moberg
Gävle OK
2:21:35.849400
+26:54.161300
63.4p
47
H 21
Matti Nylund
Sigtuna OK
2:22:03.852200
+27:22.164100
63.2p
48
H 40
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:22:08.852700
+27:27.164600
63.1p
49
H 21
Per Edström
Högbo GOIF
2:22:15.853400
+27:34.165300
63.0p
50
H 21
Fredrik Ingelsson
Ockelbo SK
2:22:17.853600
+27:36.165500
63.0p
51
H 40
Stefan Hållinder
Gimo IF SK
2:22:41.856000
+28:00.167900
62.8p
52
H 21
Andreas Åhman
Gävle SK
2:23:33.861200
+28:52.173100
62.4p
53
H 40
Joakim Uppströmer
Bälinge IF
2:24:00.863900
+29:19.175800
62.1p
54
H 40
Lars Klippmark
Gävle SK
2:24:07.864600
+29:26.176500
62.1p
55
H 21
Peter Larsson
Nacka Värmdö SK
2:24:15.865400
+29:34.177300
62.0p
56
H 50
Lars Bengtsson
Årsunda IF
2:24:22.866100
+29:41.178000
61.9p
57
H 35
Erik Rosenborg
Swedbank IF
2:24:26.866500
+29:45.178400
61.9p
58
H 35
Mats Berg
Axa SC
2:24:48.868700
+30:07.180600
61.7p
59
H 50
Mikael Sloth
Envikens IF Sverige
2:25:13.871200
+30:32.183100
61.5p
60
H 50
Peter Lundin
Östervåla IF
2:25:30.872900
+30:49.184800
61.4p
61
H 21
Johan Bengtsson
Årsunda IF
2:26:05.876400
+31:24.188300
61.1p
62
H 21
Anders Fryxell
Enebybergs IF
2:26:14.877300
+31:33.189200
61.0p
63
H 50
Pekka Heino
IFK Västerås SK
2:26:31.879000
+31:50.190900
60.9p
64
H 40
Daniel Rimbe
Brottby SK
2:26:48.880700
+32:07.192600
60.7p
65
H 21
Anders Eriksson
Östersunds SK
2:26:55.881400
+32:14.193300
60.7p
66
H 21
Magnus Jonsing
Rehns BK
2:26:56.881500
+32:15.193400
60.7p
67
H 60
Lars Sundelin
Hofors Aif
2:27:04.882300
+32:23.194200
60.6p
68
H 35
Fredrik Bergqvist
Heby Allmänna IF
2:27:18.883700
+32:37.195600
60.5p
69
H 40
Mikael Rönnlund
Ockelbo SK
2:27:41.886000
+33:00.197900
60.3p
70
H 40
Magnus Eriksson
Karlsbyhedens IK
2:27:50.886900
+33:09.198800
60.2p
71
H 21
Jonas Pettersson
Halmstad OK
2:28:01.888000
+33:20.199900
60.1p
72
H 21
Mikael Larsson
Hammarby IF SF
2:28:02.888100
+33:21.200000
60.1p
72
H 50
Stefan Andersson
Gävle SK
2:28:02.888100
+33:21.200000
60.1p
74
H 21
Johan Olsson
Årsunda IF
2:28:05.888400
+33:24.200300
60.1p
75
H 40
Tomas Jönsson
Årsunda IF
2:28:09.888800
+33:28.200700
60.1p
76
H 21
Niklas Berg
Hedesunda IF
2:28:13.889200
+33:32.201100
60.0p
77
H 50
Arne Wenngren
Östervåla IF
2:28:18.889700
+33:37.201600
60.0p
78
H 40
Mikael Lööke
Jädraås AIK
2:28:30.890900
+33:49.202800
59.9p
79
H 40
Jens Lindquist
Vassunda IF
2:28:53.893200
+34:12.205100
59.7p
80
H 21
Erik Dahlqvist
Storviks IF
2:28:59.893800
+34:18.205700
59.7p
81
H 35
Mattias Strid
Linköpings SK
2:29:28.896700
+34:47.208600
59.4p
82
H 40
Jan Karlsson
OK Borgen
2:29:33.897200
+34:52.209100
59.4p
83
H 40
Ingemar Stålberg
Ockelbo SK
2:31:22.908100
+36:41.220000
58.6p
84
H 40
Michael Bergström
Sundbybergs IK
2:31:23.908200
+36:42.220100
58.5p
85
H 35
Kenneth Täby Nybohm
Torshälla-Nyby IS
2:31:24.908300
+36:43.220200
58.5p
86
H 40
Martin Lasu
Nacka Värmdö SK
2:31:42.910100
+37:01.222000
58.4p
87
H 21
Jimmy Elfsberg
Axa SC
2:32:05.912400
+37:24.224300
58.2p
88
H 35
Per-Olov Nilsson
Högbo GOIF
2:32:40.915900
+37:59.227800
58.0p
89
H 50
P-O Sundberg
Storvreta IK
2:32:48.916700
+38:07.228600
57.9p
90
H 21
Peter Öhman
Vålådalen SK
2:33:00.917900
+38:19.229800
57.8p
91
H 21
Magnus Reuterwall
IFK Sala
2:33:15.919400
+38:34.231300
57.7p
92
H 50
Stefan Persson
Åmots SK
2:33:24.920300
+38:43.232200
57.6p
93
H 35
Olov Magnusson
Brunflo IF
2:33:27.920600
+38:46.232500
57.6p
94
H 21
Joel Kröjs
Åf SK
2:33:31.921000
+38:50.232900
57.6p
95
H 35
Ulric Hillstedt
IK Vavd
2:33:43.922200
+39:02.234100
57.5p
96
H 50
Peter Ståhl
Gävle SK
2:33:48.922700
+39:07.234600
57.5p
97
H 35
Isac Björklund
Falu IK
2:34:03.924200
+39:22.236100
57.3p
98
H 21
Magnus Nilsson
Hammarby IF SF
2:34:08.924700
+39:27.236600
57.3p
99
H 35
Johan Hedlund
Flir IF
2:34:17.925600
+39:36.237500
57.2p
100
H 40
Anders Olsson
Östervåla IF
2:34:18.925700
+39:37.237600
57.2p
101
H 21
Mattias Strömberg
Hammarby IF SF
2:34:59.929800
+40:18.241700
56.9p
102
H 40
Stefan Henriksson
OK Ravinen
2:35:20.931900
+40:39.243800
56.8p
103
H 21
Daniel Frodin
Bonbiz SK
2:35:33.933200
+40:52.245100
56.7p
104
H 21
Mika Numminen
Ockelbo SK
2:35:42.934100
+41:01.246000
56.6p
105
H 50
Lars Lindgren
Norrham
2:35:46.934500
+41:05.246400
56.6p
106
H 21
Martin Löf
Gävle SK
2:35:55.935400
+41:14.247300
56.5p
107
H 40
Bo-Erik Söderlund
IF Åland
2:36:23.938200
+41:42.250100
56.3p
108
H 40
David Wijk
Högbo GOIF
2:36:25.938400
+41:44.250300
56.3p
109
H 21 Motion
Jörgen Flink
Tärnsjö IF
2:36:51.941000
+42:10.252900
56.1p
110
H 40
Nisse Boden
Njutångers IF
2:37:01.942000
+42:20.253900
56.1p
111
H 40
Jonas Albäck
Spånga
2:37:03.942200
+42:22.254100
56.1p
112
H 21
Nils Dahlqvist
Storviks IF
2:37:04.942300
+42:23.254200
56.1p
113
H 35
Richard Sahlberg
Östervåla IF
2:37:14.943300
+42:33.255200
56.0p
113
H 60
Ove Johansson
Fjärdhundra SK
2:37:14.943300
+42:33.255200
56.0p
115
H 21
Anders Carlsson
Ericsson IK
2:37:17.943600
+42:36.255500
56.0p
116
H 21 Motion
Henrik Eng
Scania IF
2:37:24.944300
+42:43.256200
55.9p
117
H 40
Tommy Stenvi
Storvreta IK
2:37:33.945200
+42:52.257100
55.9p
118
H 21 Motion
Stefan Forss
Hudiksvalls IF
2:37:48.946700
+43:07.258600
55.7p
119
H 40
Patrick Pring
Axa SC
2:37:49.946800
+43:08.258700
55.7p
120
H 50
Olof Granberg
Ericsson IK
2:38:19.949800
+43:38.261700
55.5p
121
H 50
Nils Holmström
Sundbybergs IK
2:38:36.951500
+43:55.263400
55.4p
122
H 35
Tobias Haglund
Näsvikens IK
2:38:37.951600
+43:56.263500
55.4p
123
H 35
Björn Malmgren
Scania IF
2:38:43.952200
+44:02.264100
55.4p
124
H 50
Stefan Granath
IF Thor
2:39:08.954700
+44:27.266600
55.2p
124
H 50
Christer Erstadius
Spirit IF
2:39:08.954700
+44:27.266600
55.2p
126
H 40
Anders Uppfeldt
Vassunda IF
2:39:30.956900
+44:49.268800
55.1p
127
D 21 Motion
Liv Karlström
Södertälje IF
2:39:43.958200
+45:02.270100
55.0p
128
H 35
Björn Boström
Järbo IF
2:40:21.962000
+45:40.273900
54.7p
129
H 21 Motion
Fredrik Wallström
Gävle SK
2:40:33.963200
+45:52.275100
54.6p
130
H 21
Kenneth Karlsson
Kimstad GOIF
2:40:43.964200
+46:02.276100
54.6p
130
H 21 Motion
Rickard Stenlund
Skellefteå SK
2:40:43.964200
+46:02.276100
54.6p
132
H 50
Magnus Forshällen
Turebergs IF
2:40:48.964700
+46:07.276600
54.5p
133
H 35
Jimmy Jäderberg
Järbo IF
2:40:53.965200
+46:12.277100
54.5p
134
H 50
Erland Sangfelt
IK Rex
2:40:57.965600
+46:16.277500
54.5p
135
H 35
Torbjörn Karlsson
IF Hallby SOK
2:41:12.967100
+46:31.279000
54.4p
136
H 40
Jonny Persson
Gimo IF SK
2:41:26.968500
+46:45.280400
54.3p
136
H 40
Niklas Hedberg
Gävle OK
2:41:26.968500
+46:45.280400
54.3p
138
H 50
Anders Berlin
Axa SC
2:41:29.968800
+46:48.280700
54.3p
139
H 21 Motion
Torbjörn Blom
Högbo GOIF
2:41:38.969700
+46:57.281600
54.2p
140
H 21
Johan Mesterton
Orsa SK
2:41:39.969800
+46:58.281700
54.2p
141
D 21 Motion
Anne Li Widén
Sundbybergs IK
2:41:47.970600
+47:06.282500
54.1p
142
H 60
Jan Hernelind
IFK Västerås SK
2:42:11.973000
+47:30.284900
54.0p
143
H 50
Rune Bergqvist
Flir IF
2:42:12.973100
+47:31.285000
54.0p
144
H 50
Christian Hadenius
Sundbybergs IK
2:42:36.975500
+47:55.287400
53.8p
145
H 35
Daniel Spiro
Järfälla SK
2:42:56.977500
+48:15.289400
53.7p
146
H 21 Motion
Johan Klingberg
Karbennings GOIF
2:43:11.979000
+48:30.290900
53.6p
147
H 21 Motion
Rasmus Klintberg
Gävle SK
2:43:17.979600
+48:36.291500
53.6p
148
H 40
Kenneth Pettersson
IFK Sala
2:43:26.980500
+48:45.292400
53.5p
149
H 21 Motion
Patrik Andersson
Åkersberga SK
2:43:28.980700
+48:47.292600
53.5p
150
H 21
Göran Pettersson
Ärla IF
2:43:42.982100
+49:01.294000
53.4p
151
H 21 Motion
Christer Sehlstedt
Axa SC
2:43:49.982800
+49:08.294700
53.4p
152
H 21 Motion
Måns Montell
Axa SC
2:44:17.985600
+49:36.297500
53.2p
153
H 21
Johan Markstedt
IFK Västerås SK
2:44:29.986800
+49:48.298700
53.1p
154
H 40
Stefan Lybert
Väsby OK
2:44:58.989700
+50:17.301600
52.9p
155
H 40
David Nolåkers
Creator SK
2:45:11.991000
+50:30.302900
52.8p
155
H 21 Motion
David Ståhlberg
IK Vargtass
2:45:11.991000
+50:30.302900
52.8p
157
H 35
Lars Wahlin
Järbo IF
2:45:16.991500
+50:35.303400
52.8p
158
H 40
Stefan Ling
Peab Fritid
2:45:25.992400
+50:44.304300
52.8p
159
H 21 Motion
Johan Engström
Sweco IF
2:45:26.992500
+50:45.304400
52.8p
160
H 60
Lennart Olsson
Korsnäs IF SK
2:45:41.994000
+51:00.305900
52.7p
161
H 35
Johan Timby
Åf SK
2:45:50.994900
+51:09.306800
52.6p
162
H 21 Motion
Niclas Rollborn
Axa SC
2:46:12.997100
+51:31.309000
52.5p
163
H 21 Motion
Sven-Åke Hillgren
Arlanda-Märsta SK
2:46:21.998000
+51:40.309900
52.4p
164
D 21 Motion
Anette Olsson
Östervåla IF
2:46:32.999100
+51:51.311000
52.3p
165
H 21 Motion
Mattias Axelsson
Årsunda IF
2:46:46.1000500
+52:05.312400
52.3p
166
H 21 Motion
Niklas Ulander
Årsunda IF
2:46:48.1000700
+52:07.312600
52.2p
167
H 21 Motion
Niklas Heijne
Karlstads SLK
2:46:56.1001500
+52:15.313400
52.2p
168
H 40
Olov Normell
Q-Med FF
2:47:14.1003300
+52:33.315200
52.1p
169
H 21 Motion
Christian Adolfsson
Reijlers IF
2:47:16.1003500
+52:35.315400
52.1p
170
H 21
Ronnie Samuelsson
Axa SC
2:47:21.1004000
+52:40.315900
52.0p
171
H 21 Motion
Daniel Gunnarsson
Gävle SK
2:47:25.1004400
+52:44.316300
52.0p
172
H 40
Torbjörn Nordling
Högbo GOIF
2:47:50.1006900
+53:09.318800
51.9p
173
H 40
Ola Svärd
Haninge SOK
2:47:53.1007200
+53:12.319100
51.9p
174
H 21
Tomas Bergsten
Fortums FF Stockholm
2:47:55.1007400
+53:14.319300
51.8p
175
H 40
Kjell Risto
Axa SC
2:47:56.1007500
+53:15.319400
51.8p
176
H 50
Peter Jäderström
OK Linné
2:47:57.1007600
+53:16.319500
51.8p
176
H 60
Alvar Hållinder
Gimo IF SK
2:47:57.1007600
+53:16.319500
51.8p
178
H 40
Kåre Parsjö
Sundbybergs IK
2:48:13.1009200
+53:32.321100
51.7p
179
H 35
Mattias Forsberg
Hassela IF
2:48:15.1009400
+53:34.321300
51.7p
180
H 60
Martin Täby Holmlund
Torshälla-Nyby IS
2:48:18.1009700
+53:37.321600
51.7p
181
H 21
Magnus Eriksson
Mälarhöjdens IK
2:48:20.1009900
+53:39.321800
51.7p
182
H 60
Hans Malmer
OK Vallonerna
2:48:40.1011900
+53:59.323800
51.6p
183
H 21 Motion
Rolf Ström
Stensätra
2:48:46.1012500
+54:05.324400
51.5p
184
H 21 Motion
Fabian Spennare
Sundbybergs IK
2:49:02.1014100
+54:21.326000
51.4p
185
H 21 Motion
Peter Schröder
Mälarhöjdens IK
2:49:24.1016300
+54:43.328200
51.3p
186
H 21
Göran Andersson
Högbo GOIF
2:49:29.1016800
+54:48.328700
51.3p
187
H 40
Per Torell
Täby IS SK
2:49:32.1017100
+54:51.329000
51.3p
188
H 35
Joakim Landström
Åshammars IK
2:49:38.1017700
+54:57.329600
51.2p
189
H 50
Lars-Erik Larsson
Arlanda-Märsta SK
2:50:00.1019900
+55:19.331800
51.1p
190
H 21
Ola Sjöstedt
Rehns BK
2:50:11.1021000
+55:30.332900
51.0p
191
H 21 Motion
Peter Lindgren
Alecta Kf
2:50:24.1022300
+55:43.334200
51.0p
192
H 21 Motion
Joakim Andersson
Storviks IF
2:50:34.1023300
+55:53.335200
50.9p
193
H 40
Magnus Svärd
Storviks IF
2:50:54.1025300
+56:13.337200
50.8p
194
H 40
Jonas Sahlin
Jm-Konc IF
2:51:05.1026400
+56:24.338300
50.7p
194
H 40
Fredrik Bergvall
Afa Fritids IF
2:51:05.1026400
+56:24.338300
50.7p
196
H 40
Henrik Rosencrantz
Q-Med FF
2:51:09.1026800
+56:28.338700
50.7p
197
H 21 Motion
Johnny Ulander
Årsunda IF
2:51:32.1029100
+56:51.341000
50.6p
198
H 21 Motion
Peter Hauptig
Solna OK
2:51:33.1029200
+56:52.341100
50.6p
199
H 40
Peter Johnsson
Högbo GOIF
2:51:47.1030600
+57:06.342500
50.5p
199
H 50
Bertil Jonsson
Korsnäs IF SK
2:51:47.1030600
+57:06.342500
50.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Magnus Stål
Högbo GOIF
2:51:58.1031700
+57:17.343600
50.4p
202
H 21 Motion
Lars Anttila
Åshammars IK
2:51:59.1031800
+57:18.343700
50.4p
203
H 21
Mattias Andersson
Enköpings Aif
2:52:07.1032600
+57:26.344500
50.4p
203
H 21 Motion
Joacim Londér
No Club
2:52:07.1032600
+57:26.344500
50.4p
205
H 21 Motion
Daniel Spangenberg
Handelsbankens IF
2:52:11.1033000
+57:30.344900
50.4p
206
H 21 Motion
Tony Wallin
Gävle SK
2:52:44.1036300
+58:03.348200
50.2p
207
H 40
Krister Boström
Storviks IF
2:52:49.1036800
+58:08.348700
50.1p
208
H 21 Motion
Henrik Eriksson
Årsunda IF
2:52:53.1037200
+58:12.349100
50.1p
209
D 21 Motion
Kristin Numminen
Ockelbo SK
2:52:56.1037500
+58:15.349400
50.1p
210
H 21 Motion
Ulf Olsson
Q-Med FF
2:53:02.1038100
+58:21.350000
50.1p
211
H 21 Motion
Gustaf Johnsson
Johanneshov IF
2:53:36.1041500
+58:55.353400
49.9p
212
H 40
Niko Tapanila
Storvreta IK
2:53:40.1041900
+58:59.353800
49.9p
213
H 21
Thomas Friberg
Karlslunds IF SF
2:53:46.1042500
+59:05.354400
49.8p
214
D 21 Motion
Annika Gunnarsson
Östervåla IF
2:53:58.1043700
+59:17.355600
49.8p
215
H 60
Stefan Bergkvist
Högbo GOIF
2:53:59.1043800
+59:18.355700
49.8p
215
H 21 Motion
Mats Pettersson
Storvreta IK
2:53:59.1043800
+59:18.355700
49.8p
217
H 35
Andreas Heldefalk
Högbo GOIF
2:54:00.1043900
+59:19.355800
49.7p
217
H 21 Motion
Per Olov Sjöberg
OK Hammaren
2:54:00.1043900
+59:19.355800
49.7p
219
H 35
Henrik Skogsfors
Electrolux IF
2:54:05.1044400
+59:24.356300
49.7p
220
H 40
Markku Sipola
Högbo GOIF
2:54:06.1044500
+59:25.356400
49.7p
220
H 21 Motion
Mats Carlén
Östhammars SK
2:54:06.1044500
+59:25.356400
49.7p
222
H 21 Motion
Anders Larsson
Åshammars IK
2:54:53.1049200
+1:00:12.361100
49.5p
223
H 21
Peter Andersson
Valbo Aif
2:55:10.1050900
+1:00:29.362800
49.4p
224
H 21 Motion
Urban Vahlberg
Skellefteå SK
2:55:20.1051900
+1:00:39.363800
49.3p
225
H 21
Thorleif Skeppstedt
Östervåla IF
2:55:31.1053000
+1:00:50.364900
49.3p
226
H 21
Olle Edström
Högbo GOIF
2:55:38.1053700
+1:00:57.365600
49.2p
227
H 21 Motion
Jonas Vejdeland
OK Hammaren
2:55:45.1054400
+1:01:04.366300
49.2p
228
H 21 Motion
Johan Nygren
Åtvidabergs IF
2:55:48.1054700
+1:01:07.366600
49.2p
229
H 35
Magnus Dahl
Högbo GOIF
2:56:07.1056600
+1:01:26.368500
49.1p
230
H 35
Mathias Bredin
Dentway Ski Club
2:56:33.1059200
+1:01:52.371100
48.9p
231
H 40
Stefan Stridh
Högbo GOIF
2:57:18.1063700
+1:02:37.375600
48.7p
232
H 40
Ronnie Pettersson
Haninge SOK
2:57:55.1067400
+1:03:14.379300
48.5p
233
H 40
Peter Englund
Axa SC
2:58:10.1068900
+1:03:29.380800
48.4p
234
H 40
Jonas Ljunström
Axa SC
2:58:24.1070300
+1:03:43.382200
48.3p
235
H 50
Fredrik Söderhielm
Danderyds SK
2:58:48.1072700
+1:04:07.384600
48.2p
236
H 21 Motion
Jon Orvendal
Heby Allmänna IF
2:59:05.1074400
+1:04:24.386300
48.1p
237
H 40
Jakob Aldén
Korsnäs IF SK
2:59:30.1076900
+1:04:49.388800
48.0p
238
H 21 Motion
Johan Bergsgård
Karlstad SLK
2:59:59.1079800
+1:05:18.391700
47.8p
239
H 21 Motion
Anders Käll
Järfälla SK
3:00:02.1080100
+1:05:21.392000
47.8p
240
H 21 Motion
Tomas Wistedt
Arlanda-Märsta SK
3:00:41.1084000
+1:06:00.395900
47.6p
241
H 21 Motion
Tobias Berg
Axa SC
3:01:20.1087900
+1:06:39.399800
47.4p
242
H 21 Motion
Johan Tegelberg
Tierps IF
3:01:34.1089300
+1:06:53.401200
47.4p
243
H 21
Henrik Johansson
Järfälla SK
3:01:41.1090000
+1:07:00.401900
47.3p
244
H 21 Motion
Martin Olsson
Gävle SK
3:02:24.1094300
+1:07:43.406200
47.1p
245
H 21 Motion
Urban Gunnarsson
Östervåla IF
3:02:37.1095600
+1:07:56.407500
47.1p
246
H 35
Robert Karlsson
Citibank IF
3:02:51.1097000
+1:08:10.408900
47.0p
247
H 21 Motion
Viktor Tegelberg
Tierps IF
3:03:16.1099500
+1:08:35.411400
46.9p
248
H 21 Motion
Niklas Persson
Högbo GOIF
3:03:31.1101000
+1:08:50.412900
46.8p
249
H 21 Motion
Lars-Olov Skytt
OK Borgen
3:03:50.1102900
+1:09:09.414800
46.7p
250
H 40
Magnus Bergström
Gävle SK
3:04:05.1104400
+1:09:24.416300
46.6p
251
H 40
Erik Täby Helsing
Torshälla-Nyby IS
3:04:15.1105400
+1:09:34.417300
46.6p
252
H 21 Motion
Lars Dahlqvist
Storviks IF
3:04:16.1105500
+1:09:35.417400
46.6p
253
H 21 Motion
Jonas Broström
Högbo GOIF
3:04:19.1105800
+1:09:38.417700
46.6p
254
H 21 Motion
Mattias Krantz
Axa SC
3:04:23.1106200
+1:09:42.418100
46.5p
255
H 21 Motion
Pelle Wickman
Tierps IF
3:04:29.1106800
+1:09:48.418700
46.5p
256
H 40
Peter Jonsson
Ibm-Klubben
3:04:34.1107300
+1:09:53.419200
46.5p
257
H 60
Kari Juhani Anttila
Åshammars IK
3:04:41.1108000
+1:10:00.419900
46.5p
258
H 35
Anders Jorlin
IF Skv Stockholm
3:05:22.1112100
+1:10:41.424000
46.3p
259
H 40
Jonas Wulff
OK Linné
3:05:25.1112400
+1:10:44.424300
46.2p
260
H 40
Johan Dotzauer
Högbo GOIF
3:05:27.1112600
+1:10:46.424500
46.2p
261
H 21 Motion
Åke Persson
Österfärnebo IF
3:07:01.1122000
+1:12:20.433900
45.8p
262
H 35
Per Karlsson
IK Fyris
3:07:51.1127000
+1:13:10.438900
45.6p
263
D 21 Motion
Kia Olofsdotter
Östervåla IF
3:07:57.1127600
+1:13:16.439500
45.5p
264
H 21 Motion
Daniel Sköldberg
Hällby IF
3:07:58.1127700
+1:13:17.439600
45.5p
265
H 40
Torbjörn Sandberg
Ericsson IK
3:08:16.1129500
+1:13:35.441400
45.4p
266
H 21
Samuel Sunderbys
Scania IF
3:08:36.1131500
+1:13:55.443400
45.4p
267
H 21 Motion
Rolf Nilsson
Arlanda-Märsta SK
3:08:55.1133400
+1:14:14.445300
45.3p
268
H 21 Motion
Jens Hillgren
Arlanda-Märsta SK
3:08:57.1133600
+1:14:16.445500
45.3p
269
H 21 Motion
Per Olov Linander
Åshammars IK
3:09:16.1135500
+1:14:35.447400
45.2p
270
H 21 Motion
Fredrik Nilert
Riddarnas IF
3:09:29.1136800
+1:14:48.448700
45.1p
271
H 21
Johnnie Backlund
Valbo Aif
3:09:37.1137600
+1:14:56.449500
45.1p
272
H 40
Magnus Hubler
Axa SC
3:09:39.1137800
+1:14:58.449700
45.1p
273
H 21 Motion
Patrik Granberg
Österfärnebo IF
3:09:45.1138400
+1:15:04.450300
45.0p
274
H 21 Motion
Erik Adlén
Scania IF
3:09:57.1139600
+1:15:16.451500
45.0p
275
H 40
Andreas Finnstedt
Nacka Värmdö SK
3:10:00.1139900
+1:15:19.451800
45.0p
276
H 21 Motion
Thomas Svensson
IFK Västerås SK
3:11:01.1146000
+1:16:20.457900
44.7p
277
H 21 Motion
Tobias Larsson
Upplands-Ekeby IF
3:11:16.1147500
+1:16:35.459400
44.6p
278
H 21 Motion
Anders Englund
Avesta OK
3:11:33.1149200
+1:16:52.461100
44.6p
279
H 40
Mark Gibbard
Ericsson IK
3:11:34.1149300
+1:16:53.461200
44.6p
280
H 21 Motion
Kristian Lilliesköld
Stockholms SIF
3:12:01.1152000
+1:17:20.463900
44.4p
281
H 21
Tobias Andersson
Axa SC
3:12:08.1152700
+1:17:27.464600
44.4p
282
H 21
Anders Gustavsson
Volkswagens IF
3:12:40.1155900
+1:17:59.467800
44.3p
283
H 21 Motion
Nicke Lindberg
Österfärnebo IF
3:13:26.1160500
+1:18:45.472400
44.1p
284
H 35
Håkan Nygren
Flir IF
3:13:28.1160700
+1:18:47.472600
44.1p
285
H 21 Motion
Simon Larsson
Valsätra Släggförening
3:13:41.1162000
+1:19:00.473900
44.0p
286
D 21 Motion
Anna Karin Persson
OK Borgen
3:13:44.1162300
+1:19:03.474200
44.0p
287
H 21
Frida Prästings
Domnarvets GOIF
3:14:00.1163900
+1:19:19.475800
43.9p
288
H 21
Petter Åberg
Bålsta SK
3:14:13.1165200
+1:19:32.477100
43.9p
289
H 21 Motion
Fredric Ellus
Högbo GOIF
3:14:39.1167800
+1:19:58.479700
43.7p
290
H 21
Andreas Flemmer
Väsby SK
3:15:29.1172800
+1:20:48.484700
43.5p
291
H 21 Motion
Magnus Blomberg
No Club
3:15:44.1174300
+1:21:03.486200
43.5p
292
H 40
Andrea Ehn
IF Thor
3:16:02.1176100
+1:21:21.488000
43.4p
293
H 21 Motion
Hans Nygren
Mälarö SOK
3:16:20.1177900
+1:21:39.489800
43.3p
294
H 21 Motion
Jesper Andersson
Axa SC
3:16:43.1180200
+1:22:02.492100
43.2p
295
H 21 Motion
Jan Berglund
Ockelbo SK
3:16:44.1180300
+1:22:03.492200
43.2p
296
H 21
Marcus Högberg
Jädraås AIK
3:16:56.1181500
+1:22:15.493400
43.2p
297
H 21 Motion
Andreas Alneberg
Ockelbo SK
3:17:08.1182700
+1:22:27.494600
43.1p
298
H 21 Motion
Anders Roos
Orsa SK
3:17:27.1184600
+1:22:46.496500
43.0p
299
H 21
Martin Elnersson
Östervåla IF
3:18:34.1191300
+1:23:53.503200
42.8p
300
H 21 Motion
David Lindow
Sundbybergs IK
3:19:12.1195100
+1:24:31.507000
42.6p
301
H 35
Ulrich Adamheit
Vattenfalls IF Trollhättan
3:19:30.1196900
+1:24:49.508800
42.5p
302
H 21 Motion
Henrik Öberg
Åtvidabergs IF
3:20:36.1203500
+1:25:55.515400
42.3p
303
H 21 Motion
Hans Nygren
Årsunda IF
3:20:52.1205100
+1:26:11.517000
42.2p
304
H 21 Motion
Thomas Åkerlund
Årsunda IF
3:20:53.1205200
+1:26:12.517100
42.2p
305
D 21 Motion
Anna Bäck
Mälarö SOK
3:20:58.1205700
+1:26:17.517600
42.2p
306
H 50
John Kadelbuger
Riddarnas IF
3:21:03.1206200
+1:26:22.518100
42.2p
307
H 50
Tommy Lundgren
Sundbybergs IK
3:21:49.1210800
+1:27:08.522700
42.0p
308
H 21 Motion
Janne Johansson
Storviks IF
3:22:46.1216500
+1:28:05.528400
41.8p
309
D 21 Motion
Frida Forshällen
Turebergs IF
3:23:35.1221400
+1:28:54.533300
41.6p
310
H 21 Motion
Martin Näslund
Axa SC
3:24:44.1228300
+1:30:03.540200
41.3p
311
D 21 Motion
Ewa Börjebo
Täby IS SK
3:25:02.1230100
+1:30:21.542000
41.2p
312
H 40
Pål Ljungberger
Lidingö Frilufsfrämjande
3:25:21.1232000
+1:30:40.543900
41.2p
313
H 21 Motion
Bo Erik Lejdström
Åshammars IK
3:25:38.1233700
+1:30:57.545600
41.1p
314
H 21 Motion
Kjell Lindén
Björklinge SOK
3:25:42.1234100
+1:31:01.546000
41.1p
315
D 21 Motion
Desiree Andersson
Flir IF
3:27:01.1242000
+1:32:20.553900
40.8p
316
H 21 Motion
Gustav Björkman
Årsunda IF
3:27:20.1243900
+1:32:39.555800
40.7p
317
H 21 Motion
Christofer Andersson
Stockholms SIF
3:27:29.1244800
+1:32:48.556700
40.7p
318
H 21 Motion
Thomas Hernberg
Högbo GOIF
3:28:06.1248500
+1:33:25.560400
40.6p
319
H 35
Ludwig Brogård
Väsby SK
3:28:10.1248900
+1:33:29.560800
40.5p
320
H 21 Motion
Simon Jakobsson
IK Rex
3:28:12.1249100
+1:33:31.561000
40.5p
321
H 21 Motion
Kenth Larsson
Valsätra Släggförening
3:28:13.1249200
+1:33:32.561100
40.5p
322
H 21
Johan Andersson
Jädraås AIK
3:28:26.1250500
+1:33:45.562400
40.5p
323
H 35
Jesper Eklund
Upplands-Ekeby IF
3:28:29.1250800
+1:33:48.562700
40.5p
324
H 21 Motion
Åke Gisslar
Stockholms-Postens IK
3:28:51.1253000
+1:34:10.564900
40.4p
325
H 21 Motion
Jens Aronsson
Brittatorps Tk
3:29:10.1254900
+1:34:29.566800
40.3p
326
H 21 Motion
Johan Söderholm
Stockholms SIF
3:29:14.1255300
+1:34:33.567200
40.3p
327
H 21 Motion
Mattias Cederlund
Sundbybergs IK
3:30:17.1261600
+1:35:36.573500
40.1p
328
H 21 Motion
Rickard Carlsson
Ikj Haninge
3:32:11.1273000
+1:37:30.584900
39.7p
329
H 40
Carl Eric Ankarås
Östervåla IF
3:32:54.1277300
+1:38:13.589200
39.5p
330
H 50
Sten Ljunggren
Spirit IF
3:34:58.1289700
+1:40:17.601600
39.1p
331
H 21 Motion
Arne Friberg
Österfärnebo IF
3:35:02.1290100
+1:40:21.602000
39.1p
332
H 21 Motion
Karl Axel Jonsson
Österfärnebo IF
3:35:07.1290600
+1:40:26.602500
39.1p
333
D 21 Motion
Maria Skargren
Länsförsäkringar IF
3:35:35.1293400
+1:40:54.605300
39.0p
334
D 21 Motion
Karin Forsberg
Johanneshov IF
3:36:58.1301700
+1:42:17.613600
38.7p
335
H 21 Motion
Mathias Lang
Djurgårdens IF Af
3:38:39.1311800
+1:43:58.623700
38.4p
336
D 21 Motion
Elisenda Rius
Lk Uppsala
3:39:04.1314300
+1:44:23.626200
38.3p
337
D 21 Motion
Hedvig Saebö
Gävle SK
3:39:06.1314500
+1:44:25.626400
38.3p
338
H 35
Thomas Nyhlén
Trosabygdens OK
3:41:38.1329700
+1:46:57.641600
37.8p
339
D 21 Motion
Karin Bergman
Axa SC
3:41:56.1331500
+1:47:15.643400
37.7p
340
H 50
Inge Åberg
Bålsta SK
3:43:22.1340100
+1:48:41.652000
37.5p
341
H 21 Motion
Fredrik Årman
IFK Helsingborg
3:43:57.1343600
+1:49:16.655500
37.4p
341
D 21 Motion
Emma Troedsson
IFK Helsingborg
3:43:57.1343600
+1:49:16.655500
37.4p
343
D 21 Motion
Josefin Lindestål
Möja IF
3:45:15.1351400
+1:50:34.663300
37.1p
344
D 21 Motion
Christina Wolffram
Seb IF
3:46:47.1360600
+1:52:06.672500
36.8p
345
D 21 Motion
Monika Hansson
Axa SC
3:52:23.1394200
+1:57:42.706100
35.8p
346
H 21 Motion
Thomas Eriksson
Stockholms SIF
3:53:56.1403500
+1:59:15.715400
35.6p
347
D 21 Motion
Marie Lilliesköld
Stockholms SIF
3:56:04.1416300
+2:01:23.728200
35.2p
348
D 21 Motion
Anni Fritzell
Stockholms SIF
3:56:09.1416800
+2:01:28.728700
35.2p
349
H 21 Motion
Jerker Örtengren
Österfärnebo IF
3:56:39.1419800
+2:01:58.731700
35.1p
350
H 21 Motion
Johannes Stenberg
Sundbybergs IK
3:56:59.1421800
+2:02:18.733700
35.1p
351
H 50
Björn Torén
Täby IS SK
3:57:26.1424500
+2:02:45.736400
35.0p
352
H 50
Harry Schüssler
Jädraås AIK
4:15:09.1530800
+2:20:28.842700
32.3p
353
D 21 Motion
Åsa Lindén
Björklinge SOK
4:15:22.1532100
+2:20:41.844000
32.3p
354
H 40
Torkild Berglund
Lidingö Frilufsfrämjande
4:16:36.1539500
+2:21:55.851400
32.1p
355
H 21
Björn Henninen
Åmots SK
23:59:58.8639700
-
355
H 21
Anders Helander
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
355
H 21
Peter Lundgren
Ätrans IF
23:59:58.8639700
-
355
H 21
Richard Norström
IFK Västerås SK
23:59:58.8639700
-
355
H 35
Peter Folkesson
Årsunda IF
23:59:58.8639700
-
355
H 40
Per Ericsson
Valbo Aif
23:59:58.8639700
-
355
H 40
Mats Jansson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
355
H 21 Motion
Erik Cederstrand
Hedesunda IF
23:59:58.8639700
-
355
H 21 Motion
Torbjörn Jansson
Ck Uni
23:59:58.8639700
-
355
H 21 Motion
Michael Nylin
Järbo IF
23:59:58.8639700
-
365
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
365
H 21
Henrik Alm
Idre SK
23:59:59.8639800
-
365
H 21
Mathilda Buske
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
365
H 21
Mats Eriksson
Mälarhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
365
H 21
Kenneth Öberg
Jädraås AIK
23:59:59.8639800
-
365
H 21
Linus Åberg
Riddarnas IF
23:59:59.8639800
-
365
H 21
Torbjörn Georgsson
Kungsgårdens SK
23:59:59.8639800
-
365
H 35
Tomas Jansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
365
H 35
Erik Hedblom
Valbo Aif
23:59:59.8639800
-
365
H 35
Hannes Sterner
Klubb Stockholm Multisport
23:59:59.8639800
-
365
H 35
Emil Arvidsson
Österfärnebo IF
23:59:59.8639800
-
365
H 35
Daniel Schön
Vassunda IF
23:59:59.8639800
-
365
H 40
Mikael Högblad
Järbo IF
23:59:59.8639800
-
365
H 40
Peter Norin
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
365
H 40
Anders Bredhe
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
365
H 40
Sven Drakenborn
Ikj Haninge
23:59:59.8639800
-
365
H 40
Patrik Fredriksson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
365
H 40
Fredrik Neisler
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
365
H 40
Patrick Pring
Axa SC
23:59:59.8639800
-
365
H 40
Jonas Fahlin
Jm-Konc IF
23:59:59.8639800
-
365
H 50
Robert Sagulin
Boo IF
23:59:59.8639800
-
365
H 21 Motion
Janne Johnsson
Stensätra SK
23:59:59.8639800
-
365
H 21 Motion
Rickard Carlsten
Ikj Haninge
23:59:59.8639800
-
365
H 21 Motion
Peter Nilsson
No Club
23:59:59.8639800
-
365
D 21 Motion
Ann Sofie Londér
No Club
23:59:59.8639800
-
365
D 21 Motion
Caroline Ström
Tierps IF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 20
Anton Hedlund
Åshammars IK
59:36.357500
76.2p
2
H 21 Motion
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
1:02:27.374600
+2:51.17000
72.0p
3
H 20
Elias Öhgren
Korsnäs IF SK
1:03:11.379000
+3:35.21400
71.0p
4
H 21 Motion
Christian Stjärnström
Högbo GOIF
1:04:07.384600
+4:31.27000
69.8p
5
H 21 Motion
Sven Persson
Årsunda IF
1:04:42.388100
+5:06.30500
69.0p
6
D 21
Emmy Thelberg
Valbo Aif
1:07:46.406500
+8:10.48900
65.3p
7
H 20
Theo Odenryd
Järbo IF
1:08:34.411300
+8:58.53700
64.4p
8
H 21 Motion
Joel Eklund Hallman
Järbo IF
1:10:57.425600
+11:21.68000
61.8p
9
H 21 Motion
Kevin Ståhl
Järbo IF
1:10:58.425700
+11:22.68100
61.8p
10
D 20
Isabella Dannberg
Storviks IF
1:11:31.429000
+11:55.71400
61.2p
11
D 20
Rebecka Dannberg
Storviks IF
1:11:32.429100
+11:56.71500
61.2p
12
H 21 Motion
Martin Persson
Årsunda IF
1:13:03.438200
+13:27.80600
59.7p
13
D 21
Johanna Wikstrand
Årsunda IF
1:13:43.442200
+14:07.84600
59.1p
14
D 21 Motion
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
1:13:56.443500
+14:20.85900
58.9p
15
D 20
Emma Ivarsson
Årsunda IF
1:14:03.444200
+14:27.86600
58.8p
16
H 21 Motion
Keke Hallman
Järbo IF
1:14:21.446000
+14:45.88400
58.5p
17
D 20
Alicia Kallin
IFK Mora SK
1:14:40.447900
+15:04.90300
58.2p
18
D 21
Agnes Johanna Blomfeldt
Gävle SK
1:15:38.453700
+16:02.96100
57.3p
19
H 21 Motion
Mikael Wetter
Storviks IF
1:16:28.458700
+16:52.101100
56.6p
20
D 20
Kristin Persson
Hedesunda IF
1:17:04.462300
+17:28.104700
56.1p
21
D 21
Carola Larsson
Hedesunda IF
1:19:27.476600
+19:51.119000
54.1p
22
H 21 Motion
Joakim Ståhl
Järbo IF
1:20:04.480300
+20:28.122700
53.7p
23
H 21 Motion
Per Hellström
Åtvidabergs IF
1:23:02.498100
+23:26.140500
51.4p
24
D 21 Motion
Erika Blixt
Järbo IF
1:23:04.498300
+23:28.140700
51.4p
25
D 21
Maria Hemström
Valbo Aif
1:25:45.514400
+26:09.156800
49.6p
26
D 21 Motion
Emma Bengtsson
Åtvidabergs IF
1:27:53.527200
+28:17.169600
48.2p
27
H 21 Motion
Fredrik Höglund
Järbo IF
1:28:15.529400
+28:39.171800
48.0p
28
H 20
Sebastian Svärd
Haninge SOK
1:28:40.531900
+29:04.174300
47.7p
29
H 21 Motion
Lars Hallman
Jäderfors SK
1:28:41.532000
+29:05.174400
47.7p
30
H 21 Motion
Henrik Höglund
Järbo IF
1:29:08.534700
+29:32.177100
47.4p
31
H 21 Motion
Erik Törnkvist
Sandvik Fire Prevention
1:32:21.554000
+32:45.196400
45.6p
32
H 21 Motion
Bert Andersson
Falu IK
1:32:23.554200
+32:47.196600
45.5p
33
H 21 Motion
Kim Sjöberg
Årsunda IF
1:33:23.560200
+33:47.202600
45.0p
34
D 21
Karin Hedberg
OK Linné
1:34:52.569100
+35:16.211500
44.2p
35
H 21 Motion
Tomas Irvang
Funbo Aif
1:34:57.569600
+35:21.212000
44.1p
36
D 21 Motion
Helene Ripa
Haninge SOK
1:36:23.578200
+36:47.220600
43.4p
37
D 21 Motion
Ulrika Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
1:37:23.584200
+37:47.226600
42.9p
38
D 21 Motion
Ann Gustavsson
Hofors Aif
1:42:28.614700
+42:52.257100
40.5p
39
H 21 Motion
Åke Sahlin
Ikj Haninge
1:43:22.620100
+43:46.262500
40.1p
40
D 21 Motion
Linda Magnusson
Axa SC
1:44:32.627100
+44:56.269500
39.6p
41
D 21 Motion
Lisa Enarsson
Stockholms SIF
1:45:40.633900
+46:04.276300
39.1p
42
D 21 Motion
Lena Lindgren Schelin
Täby IS SK
1:46:11.637000
+46:35.279400
38.9p
43
H 21 Motion
Linus Jonsson
BK Hinden
1:47:04.642300
+47:28.284700
38.6p
44
D 21 Motion
Linda Karlsson
Hofors Aif
1:49:42.658100
+50:06.300500
37.5p
45
D 21
Frida Söderberg
Väsby SK
1:49:56.659500
+50:20.301900
37.5p
46
H 21 Motion
Marcus Jonsson
Ibm-Klubben
1:51:08.666700
+51:32.309100
37.0p
47
D 21 Motion
Elisabeth Forss
Hudiksvalls IF
1:52:30.674900
+52:54.317300
36.5p
48
D 21 Motion
Siv Frodin
Linköpings SK
1:58:49.712800
+59:13.355200
34.4p
49
D 21 Motion
Elke Wilke-Günther
Tierps IF
2:03:27.740600
+1:03:51.383000
33.0p
50
D 21 Motion
Kerstin Sondell
Falu IK
2:09:07.774600
+1:09:31.417000
31.4p
51
D 21 Motion
Karin Hellström
Gävle SK
2:11:04.786300
+1:11:28.428700
30.9p
52
D 21 Motion
Katarina Baban
Uppsala Studenters IF
2:17:24.824300
+1:17:48.466700
29.3p
53
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
53
H 20
Edvin Hedblom
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
53
H 21 Motion
David Hultgren
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
53
H 21 Motion
Åke Fahlin
Ikj Haninge
23:59:59.8639800
-
53
D 21 Motion
Eva Lotta Sundblad
Saltsjö Boo
23:59:59.8639800
-
53
D 21 Motion
Lina Åslund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-