Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västsvenska Rullskidcupen 2016
INFO
STÄLLNING
Ställning efter 4 deltävlingar
Kin..
Rå..
Tid..
Lin..
Tot:
D 20
1
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
100
=100
D 21
1
Elin Arwidson
OK Lindena
88
80
100
=268
2
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
100
100
=200
3
Amilia Björklund
Göteborgs SK
100
=100
4
Emma Belforth
Ulricehamns OK
88
=88
4
Erika Karlsson
Nybro Ski
88
=88
6
Frida Hansson
Lillhärdals IF
80
=80
D 45
1
Ann Sofie Brink
Markaryds FK
100
=100
H 20
1
Harald Östensen
IFK Skövde SK
-
88
100
=188
2
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
80
100
=180
3
Oscar Höiby
OK Landehof
74
80
=154
4
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
100
=100
5
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
88
=88
H 21
1
Tobias Westman
Göteborgs SK
74
100
100
=274
2
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
69
80
74
=223
3
Marcus Ullman
DPONLY Ski Club
47
74
69
=190
4
Dan Moberg
IF Hagen SK
88
100
=188
5
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
80
88
=168
6
Martin Danklint
Tranemo IF
44
59
51
=154
7
Johan Kanto
Göteborgs SK
57
80
=137
8
Lasse Ericsson
Nybro Ski
69
65
=134
9
Daniel Netz
Göteborgs SK
-
69
62
=131
10
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
62
53
=115
11
Anders Soovik
Göteborgs SK
57
54
=111
12
Peter Öhman
Snö & Tö Skidklubb
46
62
=108
13
Erik Utberg
IK Stern
48
59
=107
14
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
45
57
=102
15
Marcus Johansson
Lager 157
100
=100
16
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
88
=88
16
Daniel Nordebo
Älvsby IF SK
88
=88
18
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
80
=80
19
Ludwig Tärning
SK Bore
74
=74
20
Per Löwendahl
Göteborgs SK
65
=65
20
Ragnar Crona
Göteborgs SK
65
=65
20
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
65
=65
23
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
62
=62
24
Simon Nilsson
IF Ski Team Skåne
59
=59
24
Elis Weslien
Nybro Ski
59
=59
26
Claes Olsson
Göteborgs SK
55
=55
26
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
55
=55
28
Emil Folkesson
Nybro Ski
54
=54
29
Andreas Blohm
Filipstads SF
53
=53
30
Marcus Andersson
Lidköpings VSK
52
=52
30
David Ranfalk
IK Stern
52
=52
32
Jakob Bergstrand
Enebybergs IF
51
=51
33
Erik Svensson
Karlslunds IF SF
50
=50
33
Andreas Nilsson
Markaryds FK
50
=50
35
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
49
=49
35
Per Carlsson
IK Stern
49
=49
37
Johannes Hellström
IK Stern
48
=48
38
Fredrik Larsson
Lidköpings VSK
43
=43
39
Jonathan Carlsson
Lidköpings VSK
42
=42
40
Per Dahlberg
Lidköpings VSK
41
=41
41
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
40
=40
42
Per-Anders Gustafsson
Borås GIF
39
=39
43
Per-ove Torstensson
Holmen IF
38
=38
44
Pierre Björkli
Borås SK
37
=37
45
Mikael Billevik
IK Hakarpspojkarna
36
=36
46
Robert Danielsson
Vänersborg
35
=35
H 45
1
Adam Blomberg
OK Landehof
88
100
100
100
=388
2
Anders Carlson
Göteborgs SK
100
80
88
=268
3
Johan Käll
Borås GIF
69
65
65
62
=261
4
Jörgen Lindgren
IK Stern
88
88
69
=245
5
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
59
69
55
=183
6
Mats Jirebeck
IK Stern
65
55
54
=174
7
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
74
80
=154
7
Kenneth Ingemarsson
Göteborgs SK
74
-
80
=154
9
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
62
74
=136
10
Andreas Davidson
Borås GIF
57
65
=122
11
Anders Magnusson
IK Stern
59
57
=116
12
Stefan Olsson
Axa SC
53
62
=115
13
Michael Johansson
DPONLY Ski Club
52
59
=111
14
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
51
53
=104
15
Stefa Carlen
OK Landehof
80
=80
16
Patrik Sonehag
IK Stern
74
=74
17
Lars-Erik Larsson
Ryda SK
69
=69
18
Mats-erik Larsson
Ryda SK
54
=54
19
Tommy Skiöld
OK Gipen
50
=50
20
Jonny Persson
OK Gipen
49
=49
21
Mikael Larsson
Lidköpings VSK
48
=48
22
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
47
=47
H 55
1
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
100
100
100
=300
2
Sören Skålberg
Göteborgs SK
88
-
80
88
=256
3
Göran Johansson
Magra IS
80
80
=160
4
Karl-Gustav Nilsson
Markaryds FK
100
=100
5
Odd-Ragnar Pettersen
Moss SK
88
=88
5
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
88
=88
7
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
74
=74
7
Per Ekblom
Ryda SK
74
=74
H 65
1
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
100
100
88
100
=388
2
Bertil Persson
Göteborgs SK
80
88
100
88
=356
3
Yngve Alvén
Redvägs SK
88
80
74
=242
4
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
74
80
=154
5
Göran Pettersson
Göteborgs SK
74
0
=74
6
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
69
-
=69
H 21 Motion
1
Andreas Lundh
Ski Team Lundh
100
=100
1
Andreas Schöndell
Tolereds AIK
100
=100
3
Björn Bergqvist
Garphyttans IF
88
=88
3
Peter Hilmersson
Göteborgs SK
88
=88
5
Björn Tjällgren
Trollhättans SOK
80
=80
6
Jens Andersson
Sundbybergs IK
74
=74
7
Markus Palmér
Jönköpings OK
69
-
=69
8
Morgan Darius Wendt
Falköping
62
=62
9
Alexander Lundh
Halmstads Skidklubb
59
=59
10
Torgny Billevik
IK Nocout.se
57
=57
11
Robert EK
IF Hallby SOK
55
=55