Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ungdomskannan
2011-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
12km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
34:48.208700
76.3p
2
H 21
Sven Persson
Årsunda IF
35:27.212600
+39.3800
74.9p
3
H 21
Albin Jonsson
Högbo GOIF
35:30.212900
+42.4100
74.8p
4
H 21
Mikael Rönnlund
Ockelbo SK
38:16.229500
+3:28.20700
69.4p
5
H 21
Torbjörn Georgsson
Kungsgårdens SK
39:02.234100
+4:14.25300
68.0p
6
H 21
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
43:02.258100
+8:14.49300
61.7p
7
H 20
Albin Jonsson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
16:27.98600
2
H 16
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
17:37.105600
+1:10.6900
3
H 16
Joel Eklund Hallman
Jäderfors SK
17:56.107500
+1:29.8800
4
H 16
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
18:00.107900
+1:33.9200
5
H 16
Axel Sjölund
Söderala AIK
18:06.108500
+1:39.9800
6
H 16
Andreas Mårtensson
Gävle SK
18:44.112300
+2:17.13600
7
D 20
Isabella Dannberg
Storviks IF
18:49.112800
+2:22.14100
59.9p
8
D 20
Rebecka Dannberg
Storviks IF
18:52.113100
+2:25.14400
59.7p
9
H 15
August Östlund
Hedesunda IF
18:54.113300
+2:27.14600
10
H 15
Erik Hållström
Valbo Aif
19:33.117200
+3:06.18500
11
H 16
Keke Hallman
Jäderfors SK
19:53.119200
+3:26.20500
11
H 16
Kevin Ståhl
Järbo IF
19:53.119200
+3:26.20500
13
D 20
Emma Ivarsson
Årsunda IF
19:54.119300
+3:27.20600
56.7p
14
H 16
Johannes Lundberg
IFK Hedemora SK
20:02.120100
+3:35.21400
15
H 15
Jakob Öberg
Sundbybergs IK
20:04.120300
+3:37.21600
16
D 20
Lena Wiklund
Högbo GOIF
20:09.120800
+3:42.22100
56.1p
17
D 16
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
20:11.121000
+3:44.22300
18
H 15
Jonas Persson
Trönö IK
20:39.123800
+4:12.25100
19
D 16
Erika Mickelson
Rembo IK
20:47.124600
+4:20.25900
20
D 16
Johanna Cavallin
Valbo Aif
21:37.129600
+5:10.30900
21
D 15
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
21:42.130100
+5:15.31400
22
D 21
Evelina Johansson
Hybo AIK
21:56.131500
+5:29.32800
51.7p
23
H 15
Joseph Hainsworth
Årsunda IF
22:03.132200
+5:36.33500
24
H 15
Tobias Johansson
Gävle SK
22:11.133000
+5:44.34300
25
D 16
Erika Blixt
Järbo IF
22:31.135000
+6:04.36300
26
D 20
Kristin Persson
Hedesunda IF
22:53.137200
+6:26.38500
49.7p
27
D 15
Lina Åslund
Hedesunda IF
26:02.156100
+9:35.57400
28
D 15
Olivia Sörling
Hedesunda IF
27:08.162700
+10:41.64000
29
D 15
Emelie Andersson
Storviks IF
23:59:59.8639800
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
9:31.57000
2
H 14
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
9:41.58000
+10.900
3
H 11
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
9:59.59800
+28.2700
4
H 14
Martin Persson
Årsunda IF
10:04.60300
+33.3200
5
H 14
Axel Johansson
Storviks IF
10:29.62800
+58.5700
6
H 14
Joakim Ståhl
Järbo IF
10:38.63700
+1:07.6600
7
H 11
Jonathan Lillkaas
Sundbybergs IK
10:40.63900
+1:09.6800
8
H 14
Johannes Thuresson
Årsunda IF
10:56.65500
+1:25.8400
9
D 12
Ida Palmberg
Högbo GOIF
11:01.66000
+1:30.8900
10
H 14
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
11:02.66100
+1:31.9000
11
H 11
Anton Strömbom
Åshammars IK
11:15.67400
+1:44.10300
12
H 13
Fredrik Höglund
Järbo IF
11:18.67700
+1:47.10600
13
D 14
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
11:24.68300
+1:53.11200
13
D 14
Elvira Eriksson
Högbo GOIF
11:24.68300
+1:53.11200
15
H 14
David Hultgren
Årsunda IF
11:26.68500
+1:55.11400
16
D 13
Tilda Magnusson
Gävle SK
11:28.68700
+1:57.11600
17
H 12
Oscar Persson
Årsunda IF
11:39.69800
+2:08.12700
18
D 13
Anna Alm
Sundbybergs IK
11:42.70100
+2:11.13000
19
H 13
Simon Zetterberg
Valbo Aif
11:52.71100
+2:21.14000
20
H 12
Emil Hodin
Årsunda IF
11:55.71400
+2:24.14300
21
H 12
Elias Gärdh
Årsunda IF
11:59.71800
+2:28.14700
22
H 13
Jacob Nystedt
Sundbybergs IK
12:01.72000
+2:30.14900
23
D 12
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
12:02.72100
+2:31.15000
24
D 12
Emma Blixt
Järbo IF
12:13.73200
+2:42.16100
25
H 13
Adam Östling
Sundbybergs IK
12:14.73300
+2:43.16200
26
H 12
Per Westin
Ockelbo SK
12:18.73700
+2:47.16600
27
D 12
Ida Persson
Ockelbo SK
12:19.73800
+2:48.16700
28
H 14
Simon Jonsson
Gävle SK
12:24.74300
+2:53.17200
29
D 11
Louise Lindström
Högbo GOIF
12:26.74500
+2:55.17400
30
D 12
Emma Hållström
Valbo Aif
12:27.74600
+2:56.17500
31
H 14
Johan Nordling
Högbo GOIF
12:36.75500
+3:05.18400
32
H 14
Felix Ellqvist
Sundbybergs IK
12:40.75900
+3:09.18800
33
H 12
Filip Kyrö
Högbo GOIF
12:41.76000
+3:10.18900
34
H 11
Axel Åslund
Hedesunda IF
12:56.77500
+3:25.20400
34
D 11
Isabelle Andersson
Järbo IF
12:56.77500
+3:25.20400
36
D 11
Agnes Nordling
Högbo GOIF
13:06.78500
+3:35.21400
37
D 12
Frida Cavallin
Valbo Aif
13:09.78800
+3:38.21700
38
H 12
Albin Wallin
Järbo IF
13:25.80400
+3:54.23300
38
D 14
Emma Lindström
Storviks IF
13:25.80400
+3:54.23300
40
H 12
Patrik Hultgren
Årsunda IF
13:37.81600
+4:06.24500
41
D 11
Judith Dolleris
Falu IK
13:44.82300
+4:13.25200
42
H 13
Andreas Persson
Stensätra SK
13:45.82400
+4:14.25300
43
D 11
Maja Larsson
Ockelbo SK
13:55.83400
+4:24.26300
44
H 13
Robert Ingram
Sundbybergs IK
13:57.83600
+4:26.26500
45
D 13
Johanna Börjesson
Storviks IF
14:03.84200
+4:32.27100
46
D 11
Ida Dahlkvist
Årsunda IF
14:12.85100
+4:41.28000
47
D 12
Elin Svärd
Gävle SK
14:22.86100
+4:51.29000
48
D 13
Jennie Börjesson
Storviks IF
14:55.89400
+5:24.32300
49
D 12
Klara Johansson
Gävle SK
15:10.90900
+5:39.33800
50
D 14
Elvira Olsson
Gävle SK
15:24.92300
+5:53.35200
51
D 11
Amanda Sörling
Hedesunda IF
15:50.94900
+6:19.37800
52
D 11
Mira Folkesson
Årsunda IF
15:54.95300
+6:23.38200
53
D 11
Caroline Olsmats
Sundbybergs IK
16:54.101300
+7:23.44200
54
D 13
Amanda Lööv
Gävle SK
17:04.102300
+7:33.45200
55
D 12
Hanna Wanke
Högbo GOIF
17:11.103000
+7:40.45900
56
H 12
Filip Hålén
Ockelbo SK
17:23.104200
+7:52.47100
57
H 11
John Granath
Korsnäs IF SK
23:59:59.8639800
57
D 11
Elin Rune
Kungsgårdens SK
23:59:59.8639800
57
H 12
Viktor Jaktlund
Storviks IF
23:59:59.8639800
57
H 13
Alexander Håkansson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Erik Lindgren
Gävle SK
6:51.41000
2
H 10
Adam Hodin
Årsunda IF
6:55.41400
+4.300
3
D 9
Josefin Lindström
Högbo GOIF
7:04.42300
+13.1200
4
D 10
Elsa Wallin
Järbo IF
7:06.42500
+15.1400
5
H 9
Andreas Höglund
Järbo IF
7:18.43700
+27.2600
6
H 9
Kalle Georgsson
Kungsgårdens SK
7:22.44100
+31.3000
7
D 9
Nelly Hedlund
Högbo GOIF
7:27.44600
+36.3500
8
D 10
Louise Larsson
Ljusne AIK SK
7:28.44700
+37.3600
9
D 10
Moa Karlsson
Storviks IF
7:33.45200
+42.4100
10
D 10
Ella Georgsson
Kungsgårdens SK
7:38.45700
+47.4600
11
H 10
Simon Lindström
Valbo Aif
7:42.46100
+51.5000
12
H 9
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
7:46.46500
+55.5400
13
H 9
Anton Wallqvist
Storviks IF
7:47.46600
+56.5500
14
H 9
Karl Granath
Korsnäs IF SK
7:52.47100
+1:01.6000
15
D 10
Ebba Gärdh
Årsunda IF
8:00.47900
+1:09.6800
16
H 9
Anton Persson
Stensätra SK
8:16.49500
+1:25.8400
17
H 9
Johan Engberg
Storviks IF
8:19.49800
+1:28.8700
18
D 10
Ellinor Wijk
Högbo GOIF
8:20.49900
+1:29.8800
19
D 9
Lina Magnusson
Gävle SK
8:28.50700
+1:37.9600
20
H 9
Isac Andersson
Ockelbo SK
8:37.51600
+1:46.10500
21
D 9
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
8:40.51900
+1:49.10800
22
D 10
Moa Backlund
Högbo GOIF
8:42.52100
+1:51.11000
23
D 9
Ebba Magnusson
Gävle SK
8:58.53700
+2:07.12600
23
D 10
Johanna Lindberg
Ockelbo SK
8:58.53700
+2:07.12600
25
D 10
Maja Eriksson
Valbo Aif
8:59.53800
+2:08.12700
26
H 9
Lukas Johansson
Storviks IF
9:02.54100
+2:11.13000
27
H 10
Erik Persson
Hedesunda IF
9:24.56300
+2:33.15200
28
H 9
Felix Nordström
Årsunda IF
9:31.57000
+2:40.15900
29
D 9
Hannah Sundin
Högbo GOIF
9:32.57100
+2:41.16000
30
D 10
Louise Nyman
Storviks IF
9:34.57300
+2:43.16200
31
D 9
Alma Åslund
Hedesunda IF
9:58.59700
+3:07.18600
32
H 10
Daniel Ståhl
Järbo IF
10:13.61200
+3:22.20100
33
D 9
Emilia Merkell
Högbo GOIF
10:48.64700
+3:57.23600
34
D 9
Clara Olsson
Gävle SK
11:31.69000
+4:40.27900
35
D 9
Maja Trässman
Hedesunda IF
13:27.80600
+6:36.39500
36
D 9
Emma Jaktlund
Storviks IF
23:59:59.8639800
36
H 10
Jesper Kyrö
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)