Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2011-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H/D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johanna Wetterheim
IF Hallby SOK
1:22:23.494280
62.3p
2
Magnus Norburg
Jönköping
1:23:43.502220
+1:19.7840
61.4p
3
Erik Winlöf
IK Wilske
1:24:01.504050
+1:37.9670
61.1p
4
Stefan Andell
Taberg
1:24:12.505140
+1:48.10760
61.0p
5
Tina Nyberg
Borås GIF
1:24:41.508020
+2:17.13640
60.7p
6
Jörgen Adolfsson
Lekeryd-Svarttorps SK
1:28:22.530160
+5:58.35780
58.1p
7
Morgan Lundberg
Mullsjö SOK
1:29:10.534960
+6:46.40580
57.6p
8
Katja Larsson
SOK 68
1:29:29.536810
+7:05.42430
57.4p
9
Evert Svahn
Mullsjö SOK
1:29:49.538880
+7:26.44500
57.2p
10
Anton Frendelius
Järnvägsmännens IF
1:30:14.541300
+7:50.46920
56.9p
11
Linnea Johnsson
OK Nackhe
1:30:16.541570
+7:52.47190
56.9p
12
Anja Thorsson
Vartofta
1:30:35.543480
+8:12.49100
56.7p
13
Johan Thörnow
Telia IoFF
1:30:44.544300
+8:20.49920
56.6p
14
Anders Bergström
Mölnlycke IF
1:30:51.545080
+8:28.50700
56.5p
15
Angelica Johansson
OK Alehof
1:33:58.563730
+11:34.69350
54.7p
16
Henrik Stomberg
Almby IK
1:34:23.566260
+11:59.71880
54.4p
17
Håkan Karlsson
Bodafors Mk
1:34:43.568290
+12:20.73910
54.2p
18
Magnus Brukén
Habo
1:34:56.569520
+12:32.75140
54.1p
19
Mikael Johansson
OK Gisle
1:35:04.570380
+12:41.76000
54.0p
20
Elin Osbeck
Sandhem
1:35:17.571670
+12:53.77290
53.9p
21
Mats Jellback
Sandhem
1:35:18.571720
+12:54.77340
53.9p
22
Håkan Johansson
Mullsjö SOK
1:35:33.573200
+13:09.78820
53.8p
23
Daniel Rhodin
Volvo Flygmotor FF
1:36:29.578890
+14:06.84510
53.2p
24
Tony Svensson
Bodafors Mk
1:36:44.580320
+14:20.85940
53.1p
25
Dennis Oscarsson
Telia IoFF
1:36:46.580520
+14:22.86140
53.1p
26
Fredrik Jungergård
Tidaholm SOK Sisu
1:36:48.580710
+14:24.86330
53.1p
27
Tobias Axenfjord
Karlsborg
1:37:10.582900
+14:46.88520
52.9p
28
Sara Karlsson
IF Hallby SOK
1:37:10.582990
+14:47.88610
52.9p
29
Stefan Mathsson
Åsarp
1:37:29.584850
+15:05.90470
52.7p
30
Marie Ahlmen
Jönköpings OK
1:37:35.585470
+15:11.91090
52.6p
31
Erik Jansson
Mullsjö SOK
1:37:46.586540
+15:22.92160
52.5p
32
Ingemar Davidsson
Mullsjö SOK
1:38:45.592400
+16:21.98020
52.0p
33
Pia Michelsen
Värnamo
1:38:59.593850
+16:35.99470
51.9p
34
Nina Bertilsdotter
Avinode Sportsällskap
1:40:37.603640
+18:13.109260
51.0p
35
Jan Nordberg
Grönahögs IK
1:41:38.609720
+19:14.115340
50.5p
36
David Norburg
Bankeryds Skid o Mk
1:41:44.610340
+19:20.115960
50.5p
37
Gunnar Åkesson
Kungsäters IF
1:41:48.610740
+19:24.116360
50.5p
38
Giesela Dickèr
Borås SK
1:41:50.610940
+19:26.116560
50.4p
39
Leif Engström
Astrazeneca IF
1:42:41.616070
+20:17.121690
50.0p
40
Anna Annvik
IK Vista
1:42:52.617100
+20:28.122720
49.9p
41
Thore Martinsson
Kungsäters IF
1:43:08.618750
+20:44.124370
49.8p
42
Gunilla Spånberg
Axvall
1:43:41.622080
+21:18.127700
49.5p
43
Johanna Staxäng
Club Ski & Run
1:43:43.622200
+21:19.127820
49.5p
44
Anders Yngström
Askim IF
1:44:13.625210
+21:49.130830
49.3p
45
Lena Sterner
Bottnaryd IF
1:44:30.626960
+22:06.132580
49.1p
46
Jenny Johansson
Albion
1:44:33.627280
+22:10.132900
49.1p
47
Sara Karlsson
Axa SC
1:46:00.635990
+23:37.141610
48.5p
48
Sven Olof Lindell
Habo
1:46:03.636250
+23:39.141870
48.4p
49
Daniell Lindell
Habo
1:46:03.636260
+23:39.141880
48.4p
50
Jan Erik Jonsson
No Club
1:46:16.637500
+23:52.143120
48.3p
51
Anna Törmänen
Astrazeneca IF
1:46:20.637990
+23:57.143610
48.3p
52
Helena Johansson
OK Gisle
1:47:18.643790
+24:55.149410
47.9p
53
Anna Eriksson
Club Ski & Run
1:47:22.644170
+24:58.149790
47.8p
54
Anders Svensson
Astrazeneca IF
1:48:07.648610
+25:43.154230
47.5p
55
Mats Nillius
Volvo Flygmotor FF
1:48:17.649600
+25:53.155220
47.4p
56
Caroline Hägglund
Stockholms SIF
1:48:32.651180
+26:09.156800
47.3p
57
Lena Ullman
OK Alehof
1:49:11.655020
+26:47.160640
47.0p
58
Rasmus Anehagen
Telia IoFF
1:49:18.655790
+26:55.161410
47.0p
59
Anette Nordberg
Grönahögs IK
1:49:26.656540
+27:02.162160
46.9p
60
Emelie Gustafsson
Volvo Flygmotor FF
1:49:28.656740
+27:04.162360
46.9p
61
Bo Jungergård
Tidaholm SOK Sisu
1:50:57.665600
+28:33.171220
46.3p
62
Kjell Sigby
IK Vista
1:51:20.667900
+28:56.173520
46.1p
63
Stefan Tingman
Hässleby SOK
1:51:26.668530
+29:02.174150
46.1p
64
Emma Hägglund
Telia IoFF
1:51:48.670740
+29:24.176360
45.9p
65
Anna Gardell
Hillerstorp
1:51:53.671250
+29:29.176870
45.9p
66
Håkan Stigmarker
No Club
1:53:20.679960
+30:56.185580
45.3p
67
Åke Andersson
IK Vista
1:55:04.690350
+32:40.195970
44.6p
68
Robin Franzén
Team Hångsdala
1:55:43.694280
+33:20.199900
44.4p
69
Liselott Sigby
IK Vista
1:58:35.711420
+36:11.217040
43.3p
70
Lina Lägervik
Eksjö SOK
1:59:30.716910
+37:06.222530
43.0p
71
Sara Johansson
Södertälje Nykvarn OK
1:59:35.717420
+37:11.223040
43.0p
72
Tomas Alvarsson
Volvo Flygmotor FF
1:59:44.718310
+37:20.223930
42.9p
73
Anna Welin
Höllviken
1:59:52.719120
+37:28.224740
42.9p
74
Erik Olsson
Volvo Flygmotor FF
2:00:06.720560
+37:42.226180
42.8p
75
Nils-Åke Blom
Annebergs GOIF
2:01:16.727560
+38:52.233180
42.4p
76
Robert Sundin
Volvo Flygmotor FF
2:02:50.736910
+40:26.242530
41.8p
77
Magnus Nilsson
Forserum
2:03:28.740790
+41:05.246410
41.6p
78
Agneta Franze
Smålandsstenar
2:03:48.742700
+41:24.248320
41.5p
79
Kjell Boman
No Club
2:07:57.767620
+45:33.273240
40.1p
80
Susann Berntsson
OK Reftele
2:08:30.770930
+46:06.276550
40.0p
81
Anna Holgersson
Halmstad OK
2:09:07.774630
+46:43.280250
39.8p
82
Cristina de Amaral
Linköpings SK
2:09:18.775700
+46:54.281320
39.7p
83
Marie Sandberg
Värnamo
2:09:19.775890
+46:56.281510
39.7p
84
Sofia Alriksson
IK Hakarpspojkarna
2:10:51.785090
+48:28.290710
39.3p
85
Pirjo Johansson
OK 64 Torpa
2:13:33.801260
+51:09.306880
38.5p
86
Karin Söderberg
Värnamo
2:13:42.802190
+51:19.307810
38.4p
87
Anette Ydman
Mullsjö SOK
2:13:50.802960
+51:26.308580
38.4p
88
Magnus Rydén
IK Stern
2:13:54.803340
+51:30.308960
38.4p
89
Lotta Lönn
Almby IK
2:15:28.812740
+53:04.318360
37.9p
90
Lottie Edman
Habo
2:15:37.813600
+53:13.319220
37.9p
91
Sara Claesson
IK Stern
2:15:40.813900
+53:16.319520
37.9p
92
Jan Backelin
Mk Pionjär
2:17:38.825710
+55:14.331330
37.3p
93
Annelie Sjöström
Hönö
2:17:52.827180
+55:28.332800
37.3p
94
Carina Franzén
Team Hångsdala
2:23:36.861550
+1:01:12.367170
35.8p
95
Anna Bengtsson
Lidan Triclub
2:23:49.862870
+1:01:25.368490
35.7p
96
Pär Axenfjord
Mullsjö SOK
2:23:58.863740
+1:01:34.369360
35.7p
97
Anna Jewert
Dhl Fritid
2:24:34.867330
+1:02:10.372950
35.5p
98
Nadia Atlassi
Volvo Flygmotor FF
2:26:21.878080
+1:03:57.383700
35.1p
99
Eva Svanberg
Habo
2:34:08.924770
+1:11:44.430390
33.3p
-
Kjell Boman
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Håkan Stigmarker
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Eva Blomqvist
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Catrin Darmark Löfstedt
Habo
23:59:59.8639800
-
-
Habo Forsgård
Mariestads FK
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Inemyr
Istrums SK
23:59:59.8639800
-
-
Kristina Larsson
SOL Tranås
23:59:59.8639800
-
-
Christian Olsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
-
Cecilia Palm
Dala-Floda IF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Pettersson
Dala-Floda IF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Sträng
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Helen Svanström
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
-
Sebastian Tuveheim
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Anneli Öjdal
Uddevalla SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Öjdal
Uddevalla SK
23:59:59.8639800
-