Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2009-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Regborn
Hagaby GOIF
2:09:54.779300
57.6p
2
Jan Bragner
Frövi IK
2:13:06.798500
+3:12.19100
56.1p
3
Johan Stunz
Simlångsdalens IF
2:13:39.801800
+3:45.22400
55.8p
4
Magnus Bideby
Karlslunds IF SF
2:17:40.825900
+7:46.46500
53.9p
5
Stefan Bivall
Bålsta SK
2:18:19.829800
+8:25.50400
53.7p
6
Petter Irewall
Tjällmo-Godegårds OK
2:20:56.845500
+11:02.66100
52.5p
7
Lars Adolfsson
Garphyttans IF
2:23:51.863000
+13:57.83600
51.3p
8
Mats Eriksson
Sensus Stockholm
2:24:09.864800
+14:15.85400
51.2p
9
Robert Johansson
Ericsson SK Kumla
2:24:20.865900
+14:26.86500
51.1p
10
Jan Backström
Garphyttans IF
2:24:25.866400
+14:31.87000
51.1p
11
Jens Isemo
Fortum
2:24:54.869300
+15:00.89900
50.9p
12
Simon Skoglund
Reinertsens IF
2:26:19.877800
+16:25.98400
50.3p
13
Dan Olsson
Karlslunds IF SF
2:26:45.880400
+16:51.101000
50.2p
14
Johan Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
2:27:46.886500
+17:52.107100
49.8p
15
Peter Agerhäll
OK Tisaren
2:29:36.897500
+19:42.118100
49.1p
16
Per-Ola Thuresson
Kilsmo IK
2:30:12.901100
+20:18.121700
48.9p
17
David Wolff
Försvarets Sk
2:30:31.903000
+20:37.123600
48.8p
18
Mikael Hellsten
Sköndals IK
2:30:31.903000
+20:37.123600
48.8p
19
Erik Johansson
Vilsta IK
2:30:58.905700
+21:04.126300
48.6p
20
Per Åström
Söderköpings SK
2:32:12.913100
+22:18.133700
48.2p
21
Richard Hallor
Uae
2:32:53.917200
+22:59.137800
47.9p
22
Peter Imhagen
Karlslunds IF SF
2:33:22.920100
+23:28.140700
47.8p
23
Ingemar Blick
Garphyttans IF
2:33:41.922000
+23:47.142600
47.6p
24
Kenneth Karlberg
Karlslunds IF SF
2:34:57.929600
+25:03.150200
47.2p
25
Anders Satrell
Bålsta SK
2:36:01.936000
+26:07.156600
46.8p
26
Stefan Carpman
Föreningen Katrineholmsverken
2:36:34.939300
+26:40.159900
46.7p
27
Hans Sundén
Skogstorp
2:36:34.939300
+26:40.159900
46.7p
28
Nils-Olov Åsman
Karlslunds IF SF
2:37:23.944200
+27:29.164800
46.4p
29
Daniel Odsberg
Karlslunds IF SF
2:37:38.945700
+27:44.166300
46.3p
30
Jonas Danils
Hovsta IF
2:37:41.946000
+27:47.166600
46.3p
31
Lars Karlsson
Karlslunds IF SF
2:38:04.948300
+28:10.168900
46.2p
32
Hasse Olsson
Hasselfors GOIF
2:38:16.949500
+28:22.170100
46.1p
33
Anders Augustsson
Tjällmo-Godegårds OK
2:39:17.955600
+29:23.176200
45.8p
34
Tomas Wall
Bocksboda SK
2:39:23.956200
+29:29.176800
45.7p
35
Per Andersson
Västerås SOK
2:40:51.965000
+30:57.185600
45.3p
36
Patrik Wallnor
Nynäshamns IF SK
2:40:55.965400
+31:01.186000
45.3p
37
Stefan Magnusson
Ekeby Innebandy
2:41:42.970100
+31:48.190700
45.0p
38
Johan Andersson
Nerikes Kils SK
2:43:08.978700
+33:14.199300
44.6p
39
Per Ängsås
Molkoms SK
2:43:11.979000
+33:17.199600
44.6p
40
Erik Prytz
Garphyttans IF
2:43:46.982500
+33:52.203100
44.4p
41
Jesper Thuresson
Nerikes Kils SK
2:43:57.983600
+34:03.204200
44.3p
42
Andreas Gustafsson
Karlslunds IF SF
2:45:09.990800
+35:15.211400
44.0p
43
Micael Westerlund
IFK Västerås SK
2:45:24.992300
+35:30.212900
43.9p
44
Anders Hedlund
Tjällmo-Godegårds OK
2:45:44.994300
+35:50.214900
43.8p
45
Sven Olsson
Karlslunds IF SF
2:45:56.995500
+36:02.216100
43.7p
46
Allan Alriksson
Karlslunds IF SF
2:46:26.998500
+36:32.219100
43.6p
47
Tomas Franzon
Karlslunds IF SF
2:46:30.998900
+36:36.219500
43.6p
48
Stefan Poohl
Karlskoga SLK
2:47:29.1004800
+37:35.225400
43.3p
49
Linda Klaar
SOL Tranås
2:48:09.1008800
+38:15.229400
43.1p
50
Fredrik Gustafsson
Karlslunds IF SF
2:49:36.1017500
+39:42.238100
42.7p
51
Samuel Hofgren
Karlslunds IF SF
2:50:44.1024300
+40:50.244900
42.4p
52
Carina Lahti
Kukkola IF
2:51:04.1026300
+41:10.246900
42.3p
53
Anders Nygren
F 21 IF
2:51:09.1026800
+41:15.247400
42.3p
54
Kent Norström
Simlångsdalens IF
2:51:41.1030000
+41:47.250600
42.1p
55
Lars-Åke Lindholm
Frövi IK
2:51:43.1030200
+41:49.250800
42.1p
56
Daniel Lennström
Spirit IF
2:52:06.1032500
+42:12.253100
42.0p
57
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
2:52:26.1034500
+42:32.255100
41.9p
58
Jørn Jensen
Danmark
2:53:03.1038200
+43:09.258800
41.7p
59
Arne Hasselgren
Karlslunds IF SF
2:53:34.1041300
+43:40.261900
41.6p
60
Johan Bahlner
Norrköpings SK
2:54:36.1047500
+44:42.268100
41.3p
61
Håkan Wall
Stockholms-Polisens IF
2:55:59.1055800
+46:05.276400
41.0p
62
Johan Lewholt
Sya SK
2:56:31.1059000
+46:37.279600
40.8p
63
Karin Brorsson
Simlångsdalens IF
2:57:42.1066100
+47:48.286700
40.5p
64
Isak Öberg
Volvo IF
2:57:59.1067800
+48:05.288400
40.5p
65
Gustav Ledstam
Karlslunds IF SF
2:58:00.1067900
+48:06.288500
40.5p
66
Jonas Folkesson
Tjällmo-Godegårds OK
2:58:09.1068800
+48:15.289400
40.4p
67
Pernilla Svanbäck
Karlslunds IF SF
2:58:47.1072600
+48:53.293200
40.3p
68
Boje Ericson
IFK Tumba SOK
2:58:57.1073600
+49:03.294200
40.2p
69
Jörgen Vegraeus
F 21 IF
2:59:14.1075300
+49:20.295900
40.2p
70
Per-Arne Peterson
Öset Skidor
2:59:33.1077200
+49:39.297800
40.1p
71
Hans Egefalk
Hagaby GOIF
2:59:44.1078300
+49:50.298900
40.0p
72
Henrik Israelsson
Garphyttans IF
2:59:48.1078700
+49:54.299300
40.0p
73
Petra Skärlina Fogelsjö
Stockholms Kom Anst IF
2:59:50.1078900
+49:56.299500
40.0p
74
Elin Skärlina
IFK Västerås SK
3:00:20.1081900
+50:26.302500
39.9p
75
Linus Åberg
Riddarnas IF
3:00:42.1084100
+50:48.304700
39.8p
76
Jonathan Hammander
Karlslunds IF SF
3:04:23.1106200
+54:29.326800
38.9p
77
Magnus Åkesson
Axa SC
3:05:24.1112300
+55:30.332900
38.7p
78
Mikael Kampner
Sya SK
3:05:49.1114800
+55:55.335400
38.6p
79
Jan-Ingvar Dahlgren
Tunafors SK
3:06:05.1116400
+56:11.337000
38.5p
80
Bo Hesselgren
Bromma Vällingby SOK
3:06:23.1118200
+56:29.338800
38.5p
81
Jan Poohl
Karlskoga SLK
3:06:23.1118200
+56:29.338800
38.5p
82
Jon Skärlina
Norrköpings SK
3:16:23.1178200
+1:06:29.398800
36.3p
83
Viktoria Marmdal
Handelsbankens IF
3:18:51.1193000
+1:08:57.413600
35.8p
84
Gunnar Malmqvist
Hasselfors GOIF
3:20:19.1201800
+1:10:25.422400
35.6p
85
Fredrik Lennström
Spirit IF
3:21:12.1207100
+1:11:18.427700
35.4p
86
Åsa Hammander
Karlslunds IF SF
3:25:01.1230000
+1:15:07.450600
34.7p
87
Lennart Månsson
Tockarps IK
3:28:09.1248800
+1:18:15.469400
34.1p
88
Jörgen Norberg
Korsnäsverkens KK
3:29:15.1255400
+1:19:21.476000
33.9p
89
Pirjo Wiman
Söderköpings SK
3:30:45.1264400
+1:20:51.485000
33.6p
90
Jesper Sellberg
Karlslunds IF SF
3:42:55.1337400
+1:33:01.558000
31.7p
91
Oskar Svensson
Motala Aif SK
3:44:04.1344300
+1:34:10.564900
31.5p
92
Sofia Bohlin
Motala Aif SK
3:44:04.1344300
+1:34:10.564900
31.5p
93
Martin Nilsson
Motala Aif SK
3:44:05.1344400
+1:34:11.565000
31.5p
94
Hanna Wengrud
IFK Västerås SK
3:44:10.1344900
+1:34:16.565500
31.5p
95
Matilda Isaksson
IFK Västerås SK
3:44:10.1344900
+1:34:16.565500
31.5p
96
Sveneric Larsson
Godegårds SK
3:50:45.1384400
+1:40:51.605000
30.5p
97
Greger Pettersson
F 21 IF
3:53:48.1402700
+1:43:54.623300
30.1p
97
Ola Hjalmarsson
Karlslunds IF SF
3:53:48.1402700
+1:43:54.623300
30.1p
99
Yasushi Sakuma
Karlslunds IF SF
4:00:52.1445100
+1:50:58.665700
29.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lina Hultin
Garphyttans IF
2:00:46.724500
62.7p
2
Susanne Hedlund
Granbergsdals IF
2:09:09.774800
+8:23.50200
58.0p
3
Anna Elffors
Bergeforsens SK
2:10:33.783200
+9:47.58600
57.3p
4
Tina Åkesson
Garphyttans IF
2:15:41.814000
+14:55.89400
54.8p
5
Elin Blomfeldt
Gävle SK
2:24:32.867100
+23:46.142500
51.0p
6
Karlsson Berit
Sya SK
2:27:17.883600
+26:31.159000
50.0p
7
Jenny Vinblad
Garphyttans IF
2:31:24.908300
+30:38.183700
48.4p
8
Christina Mattsson
Nacka Värmdö SK
2:37:42.946100
+36:56.221500
46.3p
9
Åsa Spelkvist
Hällefors SK
2:38:16.949500
+37:30.224900
46.1p
10
Helena Falk
Ikj Haninge
2:42:11.973000
+41:25.248400
44.9p
11
Anne Birgitte Lund
København SK
2:52:16.1033500
+51:30.308900
42.0p
12
Annika Karlsson
Sya SK
2:56:48.1060700
+56:02.336100
40.8p
13
Louise Axelsson
Karlslunds IF SF
3:04:10.1104900
+1:03:24.380300
39.0p
14
Pernilla Eriksson Mo
Kimstad GOIF
3:04:51.1109000
+1:04:05.384400
38.8p
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dan Moberg
Ulricehamns IF
1:38:41.592000
79.5p
2
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:38:42.592100
+1
79.5p
3
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:38:43.592200
+2.100
79.5p
4
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
1:41:27.608600
+2:46.16500
76.9p
5
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
1:43:10.618900
+4:29.26800
75.4p
6
Pekka Pohjola
Motala Aif SK
1:43:32.621100
+4:51.29000
75.1p
7
Petter Myhlback
Karlslunds IF SF
1:44:36.627500
+5:55.35400
74.2p
7
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
1:44:36.627500
+5:55.35400
74.2p
9
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
1:44:50.628900
+6:09.36800
74.0p
10
Tryggve Malm
Garphyttans IF
1:45:25.632400
+6:44.40300
73.5p
11
Niclas Andersson
SK Ringen
1:47:07.642600
+8:26.50500
72.1p
12
Johan Myhr
Valsjöns IF
1:47:11.643000
+8:30.50900
72.1p
13
Ulf Tingström
Ikj Haninge
1:47:55.647400
+9:14.55300
71.5p
14
Johan Jönsson
Karlslunds IF SF
1:48:24.650300
+9:43.58200
71.1p
15
Magnus Graas
OK Linné
1:48:47.652600
+10:06.60500
70.8p
16
Lennart Holmström
IF Åland
1:50:11.661000
+11:30.68900
69.8p
17
Henrik Söderström
IF Åland
1:50:34.663300
+11:53.71200
69.5p
18
Erik Fabritius
Hiisirasti
1:50:41.664000
+12:00.71900
69.4p
19
Andreas Pettersson
Kumla SF
1:51:25.668400
+12:44.76300
68.9p
20
Simon Undemar
Karlslunds IF SF
1:51:27.668600
+12:46.76500
68.8p
21
Peter Henningsson
Ikj Haninge
1:51:36.669500
+12:55.77400
68.7p
22
Henrik Eknor
Karlslunds IF SF
1:52:43.676200
+14:02.84100
67.9p
23
Henrik Landström
Säffle SK
1:53:13.679200
+14:32.87100
67.6p
24
Erik Nilsson
Boxholm-Ekeby SK
1:53:30.680900
+14:49.88800
67.4p
25
Mats Larsson
Ericsson SK Kumla
1:54:47.688600
+16:06.96500
66.5p
26
Joel Hultin
Garphyttans IF
1:54:53.689200
+16:12.97100
66.4p
27
Tommy Jansson
Hällbybrunns IF
1:54:54.689300
+16:13.97200
66.4p
28
Mats Johnsson
Enhörna IF
1:55:02.690100
+16:21.98000
66.3p
29
Sebastian Månsson
Garphyttans IF
1:55:10.690900
+16:29.98800
66.2p
30
Markus Karlsson
IF Åland
1:55:14.691300
+16:33.99200
66.2p
31
Lennart Frommegård
Karlslunds IF SF
1:55:18.691700
+16:37.99600
66.2p
32
Jonas Braam
Kimstad GOIF
1:55:20.691900
+16:39.99800
66.1p
33
Johan Tykesson
Sya SK
1:55:31.693000
+16:50.100900
66.0p
34
Erik Malm
Karlslunds IF SF
1:55:50.694900
+17:09.102800
65.8p
35
Erik Svensson
Karlslunds IF SF
1:57:35.705400
+18:54.113300
64.7p
36
Nicklas Andersson
Wedevågs IF
1:58:09.708800
+19:28.116700
64.3p
37
Peter Sundén
Huddinge SK LF
1:58:22.710100
+19:41.118000
64.2p
38
Mikael Andersson
Istrums SK
1:58:30.710900
+19:49.118800
64.1p
39
Kurt Andersson
Sätra IF
1:59:03.714200
+20:22.122100
63.7p
40
Daniel Kullberg
Garphyttans IF
1:59:06.714500
+20:25.122400
63.7p
41
Mads Rosenkilde
København SK
1:59:37.717600
+20:56.125500
63.4p
42
Jonas Nilsson
Vreta Skid o Mk
1:59:58.719700
+21:17.127600
63.2p
43
Gunnar Spelkvist
Hällefors SK
2:00:31.723000
+21:50.130900
62.8p
44
Ari Hyvönen
Karlslunds IF SF
2:00:45.724400
+22:04.132300
62.7p
45
Roger Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:01:05.726400
+22:24.134300
62.5p
46
Peter Ström
IFK Grängesberg SK
2:01:22.728100
+22:41.136000
62.3p
47
Erik Höglund
Stadium IF
2:01:32.729100
+22:51.137000
62.2p
48
Daniel Frehde
Karlslunds IF SF
2:01:41.730000
+23:00.137900
62.1p
49
Stefan Landstedt
Arlanda-Märsta SK
2:02:05.732400
+23:24.140300
61.9p
50
Roger Berggren
Boxholm-Ekeby SK
2:02:11.733000
+23:30.140900
61.8p
51
Kent Lindgren
Kvarnsvedens GOIF SK
2:02:27.734600
+23:46.142500
61.7p
52
Staffan Öberg
Axa SC
2:02:41.736000
+24:00.143900
61.6p
53
Kenneth Löfman
Ikj Haninge
2:02:51.737000
+24:10.144900
61.5p
54
Erik Göransson
Club Ski & Run
2:03:59.743800
+25:18.151700
60.8p
55
Anders Sjöberg
Wedevågs IF
2:04:16.745500
+25:35.153400
60.7p
56
Ola Hellström
Almby IK
2:04:56.749500
+26:15.157400
60.3p
57
Oskar Nederheim
Ikj Haninge
2:05:07.750600
+26:26.158500
60.2p
58
Mats Andreasson
SK Ringen
2:05:16.751500
+26:35.159400
60.1p
59
Daniel Olsson
Karlslunds IF SF
2:05:44.754300
+27:03.162200
59.8p
60
Johan Ånger
Hällefors SK
2:05:46.754500
+27:05.162400
59.8p
61
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:06:12.757100
+27:31.165000
59.6p
62
Tony Månsson
Garphyttans IF
2:06:14.757300
+27:33.165200
59.6p
63
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:06:16.757500
+27:35.165400
59.5p
64
Kalle Larsson
Kjula IF
2:06:16.757500
+27:35.165400
59.5p
65
Kurt-Arne Eknor
Vattenfalls IF Trollhättan
2:06:19.757800
+27:38.165700
59.5p
66
Sven Nilsson
Järnvägsmännens IF
2:06:25.758400
+27:44.166300
59.5p
67
Johannes Morelius
Ulricehamns IF
2:07:57.767600
+29:16.175500
58.6p
68
Erik Mandrup Timmer
København SK
2:08:02.768100
+29:21.176000
58.6p
69
Kalle Björkman
Arboga SK
2:08:23.770200
+29:42.178100
58.4p
70
Hans Sundberg
Ikj Haninge
2:08:31.771000
+29:50.178900
58.3p
71
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:09:05.774400
+30:24.182300
58.1p
72
Jan Larsson
Kopparbergs IF
2:09:58.779700
+31:17.187600
57.6p
73
Christer Lilja
Brevens IF
2:10:08.780700
+31:27.188600
57.5p
74
Tony Larsson
Karlslunds IF SF
2:10:20.781900
+31:39.189800
57.4p
75
Björn Mild
Tunafors SK
2:10:30.782900
+31:49.190800
57.3p
76
Peter Åhlen
SK Skinnsberg
2:10:30.782900
+31:49.190800
57.3p
77
Torbjörn Karlsson
IF Hallby SOK
2:10:47.784600
+32:06.192500
57.2p
78
Peter Kjellersson
Sya SK
2:10:48.784700
+32:07.192600
57.2p
79
Peter Calderon
Krokeks OK
2:10:51.785000
+32:10.192900
57.2p
80
Robert Källqvist
Norabygdens SK
2:10:57.785600
+32:16.193500
57.1p
81
Erik Harlén
Karlslunds IF SF
2:11:07.786600
+32:26.194500
57.0p
82
Jari Toivanen
IFK Västerås SK
2:11:19.787800
+32:38.195700
56.9p
83
Rasmus Engberg
OK Skogshjortarna
2:11:45.790400
+33:04.198300
56.7p
84
Jonas Fogelberg
Ekshärads SF
2:11:47.790600
+33:06.198500
56.7p
85
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:11:58.791700
+33:17.199600
56.6p
86
Håkan Ekström
Boxholm-Ekeby SK
2:12:45.796400
+34:04.204300
56.2p
87
Johan Blomstrand
Nacka Värmdö SK
2:12:59.797800
+34:18.205700
56.1p
88
Håkan Svanberg
Norabygdens SK
2:13:36.801500
+34:55.209400
55.8p
89
Christer Johansson
Linköpings SK
2:13:41.802000
+35:00.209900
55.8p
90
Jörgen Karlsson
Järnvägsmännens IF
2:14:19.805800
+35:38.213700
55.5p
91
Tommy Carlsson
Garphyttans IF
2:14:28.806700
+35:47.214600
55.4p
92
Carl Hornström
Hällefors OK
2:14:40.807900
+35:59.215800
55.3p
93
Andréas Törnqvist
Karlslunds IF SF
2:14:57.809600
+36:16.217500
55.2p
94
Mikael Axelsson
Hällefors SK
2:15:01.810000
+36:20.217900
55.1p
95
Lars-Olof Lundh
Örebro Poliskårs IF
2:15:13.811200
+36:32.219100
55.1p
96
Henrik Seidelin Dam
København SK
2:15:44.814300
+37:03.222200
54.8p
97
Jens Wendt
IFK Mora SK
2:15:53.815200
+37:12.223100
54.7p
98
Michael Öhr
Ikj Haninge
2:15:54.815300
+37:13.223200
54.7p
99
Mats Sålder
Norabygdens SK
2:15:59.815800
+37:18.223700
54.7p
100
Johan Nyman
SOL Tranås
2:16:04.816300
+37:23.224200
54.7p
101
Tobias Östberg
Sundbybergs IK
2:16:55.821400
+38:14.229300
54.3p
102
Krister Nyrén
Heds IF
2:16:58.821700
+38:17.229600
54.3p
103
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
2:17:11.823000
+38:30.230900
54.2p
104
Patrik Gustafsson
Vreta Skid o Mk
2:17:44.826300
+39:03.234200
53.9p
105
Bengt Nilsson
Sköllersta IF
2:18:03.828200
+39:22.236100
53.8p
106
Anders Bengtsson
IFK Mora SK
2:18:50.832900
+40:09.240800
53.4p
107
Jan Ermefjäll
Karlslunds IF SF
2:19:59.839800
+41:18.247700
52.9p
108
Martin Lasu
Fmv-Sport
2:20:15.841400
+41:34.249300
52.8p
109
Peter Leife
Häverödals IF
2:20:16.841500
+41:35.249400
52.8p
110
Leif Åhman
Hägersta GF
2:20:25.842400
+41:44.250300
52.7p
111
Michael Sandström
OK Hällen
2:20:53.845200
+42:12.253100
52.5p
112
Johannes Svensson
Hampetorp-Odensbackens IF
2:21:19.847800
+42:38.255700
52.4p
113
Peter Gustavsson
Linköpings SK
2:21:22.848100
+42:41.256000
52.3p
114
Pege Tolsheden
Karlslunds IF SF
2:21:24.848300
+42:43.256200
52.3p
115
Johan Timby
Åf SK
2:21:57.851600
+43:16.259500
52.1p
116
Stig Karlsson
IF Start
2:22:07.852600
+43:26.260500
52.0p
117
Tomas Hagström
Sya SK
2:22:47.856600
+44:06.264500
51.8p
118
Johan Husfeldt
København SK
2:23:16.859500
+44:35.267400
51.6p
119
Kenneth Svensson
Linköpings SK
2:23:30.860900
+44:49.268800
51.5p
120
Maths Sestorp
Linköpings SK
2:23:31.861000
+44:50.268900
51.5p
121
Per-Henry Persson
Norabygdens SK
2:23:31.861000
+44:50.268900
51.5p
122
Markus Wiklund
Karlslunds IF SF
2:23:38.861700
+44:57.269600
51.4p
123
Per Öberg
OK Hällen
2:25:50.874900
+47:09.282800
50.5p
124
Lars Ove Hansen
Norabygdens SK
2:26:14.877300
+47:33.285200
50.4p
125
Jan Lindbäck
Strömtorps IK
2:27:01.882000
+48:20.289900
50.1p
126
Anders Hellsten
Linköpings SK
2:27:25.884400
+48:44.292300
49.9p
127
John Brännström
Karlslunds IF SF
2:27:33.885200
+48:52.293100
49.9p
128
Anders Malmstigen
Karlslunds IF SF
2:27:47.886600
+49:06.294500
49.8p
129
Fredrik Danielsson
Sya SK
2:29:01.894000
+50:20.301900
49.3p
130
Per Edlund
Grytgöls IK
2:29:04.894300
+50:23.302200
49.3p
131
Christer Brånn
Kumla SF
2:29:12.895100
+50:31.303000
49.3p
132
Johan Hällström
Nacka Värmdö SK
2:29:23.896200
+50:42.304100
49.2p
133
Gösta Ljungberg
Ibm-Klubben
2:29:46.898500
+51:05.306400
49.0p
134
Rolf Grönroos
Karlslunds IF SF
2:30:56.905500
+52:15.313400
48.6p
135
Kent Rubensson
SOL Tranås
2:32:29.914800
+53:48.322700
48.1p
136
Lucas Axelsson
Jönköpings OK
2:33:17.919600
+54:36.327500
47.8p
137
Jonas Åberg
Björklinge SOK
2:33:42.922100
+55:01.330000
47.6p
138
Magnus Olsson
Axa SC
2:33:55.923400
+55:14.331300
47.6p
139
Eric Johansson
Jönköpings OK
2:34:15.925400
+55:34.333300
47.4p
140
Tony Berger
Heds IF
2:34:25.926400
+55:44.334300
47.4p
141
Mika Tolonen
OK Amne
2:34:40.927900
+55:59.335800
47.3p
142
Tobias Åberg
Kumla SF
2:34:46.928500
+56:05.336400
47.3p
143
Roger Carlson
Norabygdens SK
2:35:22.932100
+56:41.340000
47.1p
144
Michael Johansson
Sya SK
2:35:49.934800
+57:08.342700
46.9p
145
Antti Äystö
Scania IF
2:36:23.938200
+57:42.346100
46.7p
146
Lars-Erik Talle
Sya SK
2:36:34.939300
+57:53.347200
46.7p
147
Magnus Aktner
Ljusfallshammar SK
2:36:58.941700
+58:17.349600
46.5p
148
Ove Ode
IFK Västerås SK
2:37:36.945500
+58:55.353400
46.3p
149
Peder Lindström
Kågedalens SK
2:37:38.945700
+58:57.353600
46.3p
150
Jakob Carlsson
Länsförsäkringar IF
2:37:45.946400
+59:04.354300
46.3p
151
Kent Olofsson
Sundbybergs IK
2:38:43.952200
+1:00:02.360100
46.0p
152
Petter Wikström
Karlslunds IF SF
2:39:32.957100
+1:00:51.365000
45.7p
153
Göran Pettersson
Karlslunds IF SF
2:40:35.963400
+1:01:54.371300
45.4p
154
Carl Aspenberg
Ericsson IK
2:41:16.967500
+1:02:35.375400
45.1p
155
Karl Tingström
Ikj Haninge
2:41:28.968700
+1:02:47.376600
45.1p
156
Richard Tejme
Sälens IF
2:41:34.969300
+1:02:53.377200
45.1p
157
Anders Frid
IFK Västerås SK
2:43:07.978600
+1:04:26.386500
44.6p
158
Joachim Stille
Kimstad GOIF
2:43:25.980400
+1:04:44.388300
44.5p
159
Anders Westin
Linköpings SK
2:43:30.980900
+1:04:49.388800
44.5p
160
Håkan Liljeqvist
Söderköpings SK
2:43:50.982900
+1:05:09.390800
44.4p
161
Jonas Björck
Karlslunds IF SF
2:44:29.986800
+1:05:48.394700
44.2p
162
Ronny Pettersson
Krokeks OK
2:44:52.989100
+1:06:11.397000
44.1p
163
Niclas Westholm
Karlslunds IF SF
2:44:54.989300
+1:06:13.397200
44.0p
164
Erik Lundström
Ljusfallshammar SK
2:46:37.999600
+1:07:56.407500
43.5p
165
Daniel Westin
Karlslunds IF SF
2:49:03.1014200
+1:10:22.422100
42.8p
166
Gunnar Lindh
Filipstads SF
2:49:30.1016900
+1:10:49.424800
42.7p
167
Johan Connman
Ålberga GOIF
2:50:16.1021500
+1:11:35.429400
42.5p
168
Robert Sunnhed
Karlslunds IF SF
2:51:34.1029300
+1:12:53.437200
42.1p
169
Johnny Hammarberg
Sya SK
2:52:01.1032000
+1:13:20.439900
42.0p
170
Sten Andersson
Kimstad GOIF
2:54:06.1044500
+1:15:25.452400
41.5p
171
Niklas Sandahl
Karlslunds IF SF
2:54:09.1044800
+1:15:28.452700
41.5p
172
Tom Skovbo Harpsoe
København SK
2:54:42.1048100
+1:16:01.456000
41.3p
173
Mats Aronsson
Linköpings SK
2:56:19.1057800
+1:17:38.465700
40.9p
174
Allan Abbott
Kimstad GOIF
2:57:10.1062900
+1:18:29.470800
40.7p
175
Martin Sedström
Karlslunds IF SF
2:57:55.1067400
+1:19:14.475300
40.5p
176
Lennart Hellsten
Linköpings SK
2:58:02.1068100
+1:19:21.476000
40.5p
177
Stefan Rådberg
Atlas Copco IF
2:59:23.1076200
+1:20:42.484100
40.1p
178
Claes Sjöberg
Lindebygdens OK
3:11:18.1147700
+1:32:37.555600
37.4p
179
Henrik Lundberg
Axa SC
3:15:52.1175100
+1:37:11.583000
36.4p
180
Harald Sand
IFK Mora SK
3:16:22.1178100
+1:37:41.586000
36.3p
181
Per Jurland
Volvo IF
3:19:49.1198800
+1:41:08.606700
35.7p
182
Hans Åberg
Björklinge SOK
3:24:35.1227400
+1:45:54.635300
34.7p
183
Jens Markebjer
Sundbybergs IK
3:29:29.1256800
+1:50:48.664700
33.9p
184
Leif Magnusson
Tormestorps IF
3:31:02.1266100
+1:52:21.674000
33.6p
185
Janosch Hennig
Linköpings SK
3:31:23.1268200
+1:52:42.676100
33.5p
186
Tomas Rosengren
Seb IF
3:39:01.1314000
+2:00:20.721900
32.3p
187
Per Hedenmark
IFK Mora SK
3:39:25.1316400
+2:00:44.724300
32.2p
188
Jörg Pareigis
Sisu Forshaga SK
3:42:46.1336500
+2:04:05.744400
31.7p