Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
DM Sprint Uppland
2011-01-02
INFO
RESULTAT
KARTA
D 12
Final
1
Anna Herbert
Brottby SK
2
Gry Kyllingstad
Häverödals IF
3
Johanna Ingard
IK Rex
4
Alva Karlsson
OK Borgen
B-Final
1
Lisa Umberg
IK Rex
2
Elin Fogelström
Häverödals IF
3
Amanda Bohlin
Tierps IF
4
Vilma Carlsson
Tierps IF
Semifinal
1
Anna Herbert
Brottby SK
2
Alva Karlsson
OK Borgen
3
Lisa Umberg
IK Rex
4
Vilma Carlsson
Tierps IF
Semifinal
1
Gry Kyllingstad
Häverödals IF
2
Johanna Ingard
IK Rex
3
Elin Fogelström
Häverödals IF
4
Amanda Bohlin
Tierps IF
D 14
Final
1
Cordelia Melén Olsson
Häverödals IF
2
Bella Lagrange
Storvreta IK
3
Emma Thor
Vassunda IF
4
Frida Lögdberg
IK Rex
B-Final
1
Ida Hägglund
IK Rex
2
Lovisa Åsberg
Storvreta IK
3
Ronja Palmquist
IK Rex
4
Emma Louise Eriksson
Öregrunds IK
5
Ida Rosenberg
Tierps IF
Semifinal
1
Cordelia Melén Olsson
Häverödals IF
2
Frida Lögdberg
IK Rex
3
Lovisa Åsberg
Storvreta IK
4
Emma Louise Eriksson
Öregrunds IK
5
Ida Rosenberg
Tierps IF
Semifinal
1
Bella Lagrange
Storvreta IK
2
Emma Thor
Vassunda IF
3
Ida Hägglund
IK Rex
4
Ronja Palmquist
IK Rex
D 16
Final
1
Caroline Casserlund
Månkarbo IF
2
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
3
Elin Karlsson
OK Borgen
4
Clara Sporrong
Storvreta IK
B-Final
1
Emma Sörgjerd
IK Rex
2
Matilda Funke Jansson
Tierps IF
Semifinal
1
Caroline Casserlund
Månkarbo IF
2
Clara Sporrong
Storvreta IK
3
Emma Sörgjerd
IK Rex
Semifinal
1
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
2
Elin Karlsson
OK Borgen
3
Matilda Funke Jansson
Tierps IF
D 20
Final
1
Emma Bergman
Månkarbo IF
2
Jenny Landberg
Storvreta IK
3
Eva Lagrange
Storvreta IK
4
Rebecca Kastemyr
Månkarbo IF
5
Sara Landberg
Storvreta IK
H 12
Final
1
Anton Modin
Vassunda IF
2
Johan Herbert
Brottby SK
3
Victor Svensson
Vassunda IF
4
Markus Hägglund
IK Rex
B-Final
1
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
2
Simon Thor
Vassunda IF
3
Oskar Olsson
Månkarbo IF
4
Olle Grywenz
Storvreta IK
Semifinal
1
Anton Modin
Vassunda IF
2
Markus Hägglund
IK Rex
3
Simon Thor
Vassunda IF
4
Olle Grywenz
Storvreta IK
Semifinal
1
Johan Herbert
Brottby SK
2
Victor Svensson
Vassunda IF
3
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
4
Oskar Olsson
Månkarbo IF
H 14
Final
1
Isak Häggström
Storvreta IK
2
Victor Kyllingstad
Häverödals IF
3
Totte Larsson
IK Rex
4
Joakim Wretling
IK Rex
B-Final
1
Joel Häggström
Storvreta IK
2
Karl Ingard
IK Rex
3
Eric Lindh
Knutby IF
4
Simon Eriksson
OK Borgen
Semifinal
1
Victor Kyllingstad
Häverödals IF
2
Joakim Wretling
IK Rex
3
Karl Ingard
IK Rex
4
Simon Eriksson
OK Borgen
Semifinal
1
Totte Larsson
IK Rex
2
Isak Häggström
Storvreta IK
3
Joel Häggström
Storvreta IK
4
Eric Lindh
Knutby IF
H 16
Final
1
Jakob Jansson
Månkarbo IF
2
Linus Englund Öhman
Tierps IF
3
Simon Persson
OK Borgen
4
Gustav Norén
OK Borgen
B-Final
1
Jonas Ingard
IK Rex
2
Anton Bergström
OK Borgen
3
Emil Eriksson
Tierps IF
Semifinal
1
Jakob Jansson
Månkarbo IF
2
Simon Persson
OK Borgen
3
Jonas Ingard
IK Rex
4
Anton Bergström
OK Borgen
Semifinal
1
Linus Englund Öhman
Tierps IF
2
Gustav Norén
OK Borgen
3
Emil Eriksson
Tierps IF
H 20
Final
1
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
2
Joakim Eriksson
Tierps IF
3
Kristian Tufvesson
IK Rex
4
Henrik Rosén
Östervåla IF
B-Final
1
Magnus Björk
IK Rex
2
Daniel Björk
IK Rex
3
Jonas Langman
Leksands SK
4
Pontus Nordström
Östervåla IF
C-Final
1
Robert Ohlström
IK Rex
2
Markus Granath
IK Rex
3
Karl Ekström
IK Rex
4
Fredrik Wretling
IK Rex
5
Linus Jonsson
Öregrunds IK
6
Jesper Lundqvist
IK Rex
Semifinal
1
Henrik Rosén
Östervåla IF
2
Joakim Eriksson
Tierps IF
3
Magnus Björk
IK Rex
4
Jonas Langman
Leksands SK
Kvartsfinal
1
Henrik Rosén
Östervåla IF
2
Jonas Langman
Leksands SK
3
Robert Ohlström
IK Rex
Kvartsfinal
1
Joakim Eriksson
Tierps IF
2
Magnus Björk
IK Rex
3
Linus Jonsson
Öregrunds IK
4
Karl Ekström
IK Rex
Semifinal
1
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
2
Kristian Tufvesson
IK Rex
3
Pontus Nordström
Östervåla IF
4
Daniel Björk
IK Rex
Kvartsfinal
1
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
2
Daniel Björk
IK Rex
3
Markus Granath
IK Rex
Kvartsfinal
1
Kristian Tufvesson
IK Rex
2
Pontus Nordström
Östervåla IF
3
Fredrik Wretling
IK Rex
4
Jesper Lundqvist
IK Rex
H 21
Final
1
Hampus Ohlström
IK Rex
2
Patrik Carlsson
Knutby IF
3
Erik Ohlström
IK Rex
4
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
H 35
Final
1
Fredrik Karlsson
Vassunda IF
2
Joakim Sköld
Häverödals IF
3
Per Grywenz
Storvreta IK
H/D 10 Motion
Final
1
Martin Björk
IK Rex
2
Alva Sköld
Häverödals IF
3
Amanda Eriksson
Öregrunds IK
4
Lisa Melén Olsson
Häverödals IF
B-Final
1
Erika Österman
Häverödals IF
2
Josefine Fridsjö
Tierps IF
3
Sofia Berggren
Tierps IF
4
Karl Grywenz
Storvreta IK
C-Final
1
Lisa Åkerlöf
Öregrunds IK
2
Ebba Wickman
Tierps IF
3
Moa Eklund
Tierps IF
4
Josefine Melin
Tierps IF
5
Elin Rosenberg
Tierps IF
Semifinal
1
Martin Björk
IK Rex
2
Alva Sköld
Häverödals IF
3
Josefine Fridsjö
Tierps IF
4
Karl Grywenz
Storvreta IK
Kvartsfinal
1
Martin Björk
IK Rex
2
Karl Grywenz
Storvreta IK
3
Sara Ingard
IK Rex
Kvartsfinal
1
Alva Sköld
Häverödals IF
2
Josefine Fridsjö
Tierps IF
3
Moa Eklund
Tierps IF
4
Elin Rosenberg
Tierps IF
Semifinal
1
Lisa Melén Olsson
Häverödals IF
2
Amanda Eriksson
Öregrunds IK
3
Erika Österman
Häverödals IF
4
Sofia Berggren
Tierps IF
Kvartsfinal
1
Amanda Eriksson
Öregrunds IK
2
Sofia Berggren
Tierps IF
3
Lisa Åkerlöf
Öregrunds IK
Kvartsfinal
1
Lisa Melén Olsson
Häverödals IF
2
Erika Österman
Häverödals IF
3
Ebba Wickman
Tierps IF
4
Josefine Melin
Tierps IF