Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åsarnaspelen, fristil
2010-12-12
Deltävling i
Team Sportia Cup/Scandic cup
<<< Åsarnaspelen, sprint
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Lindblad
Östersunds SK
35:25.212480
89.6p
2
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
35:29.212850
+3.270
89.5p
3
Mathias Fredriksson
Axa SC
35:39.213810
+13.1230
89.1p
4
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
35:48.214720
+22.2140
88.7p
5
Martin Johansson
IFK Mora SK
36:00.215960
+34.3380
88.3p
6
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
36:01.216060
+35.3480
88.2p
7
Lars Nelson
Funäsdalens IF
36:07.216610
+41.4030
88.0p
8
Rikard Andreasson
Laisvalls SK
36:26.218580
+1:01.6000
87.3p
9
David Frisk
IFK Mora SK
36:30.218900
+1:04.6320
87.2p
10
Anders Jonsson
Stockviks SF
36:31.219070
+1:05.6490
87.1p
11
Andreas Svanebo
Stockviks SF
36:37.219690
+1:12.7110
86.9p
12
Henrik Forsberg
Tullus Sg
36:51.221030
+1:25.8450
86.4p
13
Martin Liljemark
SK Bore
36:53.221220
+1:27.8640
86.3p
14
Pontus Olsson
Bodens SK
36:53.221280
+1:28.8700
86.3p
15
Anders Högberg
IFK Umeå
36:54.221360
+1:28.8780
86.3p
16
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
36:55.221450
+1:29.8870
86.2p
17
Joakim Engström
IFK Mora SK
36:59.221880
+1:34.9300
86.1p
18
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
37:02.222140
+1:36.9560
86.0p
18
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
37:02.222140
+1:36.9560
86.0p
20
Espen Forsell
Tullus Sg
37:04.222320
+1:38.9740
85.9p
21
Wenlong Xu
China
37:06.222500
+1:40.9920
85.9p
22
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
37:06.222530
+1:40.9950
85.9p
23
Lars Suther
IFK Mora SK
37:10.222940
+1:44.10360
85.7p
24
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
37:11.223090
+1:46.10510
85.7p
25
Robin Norum
IFK Umeå
37:22.224130
+1:56.11550
85.3p
26
Magnus Engström
Stockviks SF
37:23.224230
+1:57.11650
85.3p
27
Anton Sjöholm
Östersunds SK
37:27.224690
+2:02.12110
85.1p
28
Ted Armgren
Vilhelmina IK
37:33.225210
+2:07.12630
84.9p
29
Erik Silfver
Lucksta IF
37:35.225430
+2:09.12850
84.8p
30
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
37:36.225580
+2:11.13000
84.8p
31
Erik Andersson
Malungs IF
37:38.225720
+2:12.13140
84.7p
32
Christian Bache
Tullus Sg
37:45.226470
+2:19.13890
84.5p
33
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
37:46.226530
+2:20.13950
84.5p
34
Qinghai Sun
China
37:57.227610
+2:31.15030
84.1p
35
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
37:59.227800
+2:33.15220
84.0p
36
Jim Åhl
Bodens SK
38:03.228220
+2:37.15640
83.9p
37
Tor Larsson
Storumans IK
38:04.228350
+2:38.15770
83.8p
38
Christofer Eriksson
Ilsbo SK
38:11.229050
+2:45.16470
83.6p
39
Marcus Svelander
Åsarna IK
38:20.229920
+2:54.17340
83.3p
40
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
38:21.230050
+2:55.17470
83.3p
41
Gustav Nordström
Gävle SK
38:22.230110
+2:56.17530
83.2p
42
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
38:25.230420
+2:59.17840
83.1p
43
David Hedlund
Piteå Elit SK
38:26.230500
+3:00.17920
83.1p
44
Hampus Lindblom
Åsarna IK
38:26.230570
+3:00.17990
83.1p
45
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
38:32.231160
+3:06.18580
82.9p
46
Zhihui Li
China
38:35.231440
+3:09.18860
82.8p
47
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
38:39.231820
+3:13.19240
82.7p
48
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
38:44.232390
+3:19.19810
82.5p
49
Bill Impola
Malungs IF
38:47.232640
+3:21.20060
82.4p
50
Anton Södergren
Skellefteå SK
38:53.233290
+3:28.20710
82.2p
51
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
38:57.233690
+3:32.21110
82.0p
52
Kristian Wulff
Danmark
38:59.233870
+3:33.21290
82.0p
53
Joakim Jonsson
Storumans IK
39:00.233940
+3:34.21360
82.0p
54
Asger Fischer Moelgaard
Holte Ski
39:06.234500
+3:40.21920
81.8p
55
Klas Nilsson
Bodens SK
39:11.235040
+3:45.22460
81.6p
56
Teodor Peterson
Åsarna IK
39:17.235650
+3:51.23070
81.4p
57
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
39:18.235760
+3:52.23180
81.4p
58
Johan Eriksson
Åsarna IK
39:23.236270
+3:57.23690
81.2p
59
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
39:27.236600
+4:01.24020
81.1p
60
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
39:32.237130
+4:06.24550
80.9p
61
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
39:42.238190
+4:17.25610
80.6p
62
Jens Hulgaard
Danmark
39:59.239840
+4:33.27260
80.1p
63
Erik Wickström
IF Hallby SOK
40:02.240110
+4:36.27530
80.0p
64
Rasmus Blom
Högsäters GF
40:06.240570
+4:40.27990
79.9p
65
Mikael Persson
Vilhelmina IK
40:10.240900
+4:44.28320
79.8p
66
Johanna Edin
Kovlands IF
40:11.241010
+4:45.28430
79.7p
67
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
40:16.241570
+4:50.28990
79.5p
68
Max Själin
Storumans IK
40:18.241750
+4:52.29170
79.5p
69
Emil Lagergren
Tynderö IK
40:26.242590
+5:01.30010
79.2p
70
Patrik Tallbom
Östersunds SK
40:31.243020
+5:05.30440
79.1p
71
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
40:33.243290
+5:08.30710
79.0p
72
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
40:35.243400
+5:09.30820
79.0p
73
Erik Berglund
Lycksele IF
40:58.245780
+5:33.33200
78.3p
74
Beejan Kangarloo
Kemira IF
41:12.247130
+5:46.34550
77.9p
75
Petter Torås Halseth
Stod IL
41:16.247530
+5:50.34950
77.8p
76
Tobias Engblom
Stockviks SF
41:24.248340
+5:58.35760
77.5p
77
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
41:42.250150
+6:16.37570
77.0p
78
Erik Johansson
Tranemo IF
41:50.250950
+6:24.38370
76.8p
79
Seyed Sattar Seyd
Kemira IF
41:52.251130
+6:26.38550
76.7p
80
Ronny Wedin
Norbergs SK
42:06.252510
+6:40.39930
76.3p
81
Carl Olander
OK Landehof
42:13.253240
+6:47.40660
76.1p
82
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
42:32.255160
+7:06.42580
75.6p
83
Kristian Dahlström
Åmåls OK
42:40.255990
+7:15.43410
75.4p
84
Brynjar Leo Kristinsson
IF Hallby SOK
42:56.257510
+7:30.44930
74.9p
85
Yasin Shemshaki
Kemira IF
43:01.258060
+7:35.45480
74.8p
86
Emil Ekman
IF Hallby SOK
43:01.258090
+7:36.45510
74.8p
87
Torsten Kempe
Tynderö IK
43:06.258530
+7:40.45950
74.7p
88
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
43:48.262710
+8:22.50130
73.5p
89
Sovid Jafari
Kemira IF
44:24.266320
+8:58.53740
72.6p
90
Philip Askeroth
IK Stern
45:37.273640
+10:11.61060
70.8p
91
Alireza Moghdid
Kemira IF
46:09.276830
+10:43.64250
70.0p
92
Seyedmahmoud Jafari
Kemira IF
47:24.284310
+11:58.71730
68.3p
-
Erik Forsgren
Tullus Sg
23:59:58.8639700
-
-
Andri Steindorsson
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Knut Joramo
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
-
Torstein Stenersen
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
-
Eric Storvall
IK Kronan
23:59:59.8639800
-
-
Anders Solin
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Cesar Baena
IK Livsnerven
23:59:59.8639800
-
-
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Lund
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Adam Steen
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Bergström
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Byström
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Markus Leijon
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-