Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2009-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Söderlund
SK Bore
13:33.81210
2
Marcus Ruus
Årjängs IF
13:37.81600
+3.290
3
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
13:43.82220
+10.910
4
Anton Hedlund
Åshammars IK
13:43.82250
+10.940
5
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
13:44.82310
+11.1000
6
Daniel Wikberg
IFK Mora SK
13:53.83250
+20.1940
7
Simon Fors
Domnarvets GOIF
13:59.83880
+26.2570
8
Simon Öberg
Kalix SK
14:02.84170
+29.2860
9
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
14:04.84340
+31.3030
10
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
14:09.84820
+36.3510
11
Gustav Johansson
Luleå Gjutarens IF
14:10.84940
+37.3630
12
Joel Lager
Garphyttans IF
14:13.85230
+40.3920
13
Viktor Eriksson
Domnarvets GOIF
14:15.85480
+42.4170
13
Torgny Palm
Dala-Järna IK
14:15.85480
+42.4170
15
Simon Åslin
Stockviks SF
14:16.85510
+43.4200
16
Adam Clareus
Offerdals SK
14:18.85750
+45.4440
17
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
14:20.85930
+47.4620
18
August Nilsson
Brunflo IF
14:21.86070
+48.4760
19
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
14:27.86600
+53.5290
20
Maxim Morashkin
Luleå Gjutarens IF
14:27.86610
+54.5300
21
Jens Burman
Åsarna IK
14:29.86870
+56.5560
22
Gustav Lundholm
Ramsele IK
14:34.87370
+1:01.6060
23
Kalle Elisson
Domnarvets GOIF
14:36.87530
+1:03.6220
24
Marcus Landström
Vännäs SK
14:43.88210
+1:10.6900
25
Leo Larsen
Sundbybergs IK
14:46.88540
+1:13.7230
26
Emil Svensson
Östersunds SK
14:55.89460
+1:22.8150
27
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
14:57.89690
+1:24.8380
28
Marcus Spångberg
Östersunds SK
14:59.89870
+1:26.8560
29
Anton Åström
Bodens SK
15:04.90360
+1:31.9050
30
Martin Kallin
IFK Mora SK
15:07.90600
+1:33.9290
31
Marcus Johansson
Gillberga SK
15:15.91480
+1:42.10170
32
Jacob Engström
Sunderby SK
15:21.92000
+1:47.10690
33
Erik Andersson
Häggenås SK
15:28.92720
+1:55.11410
34
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
15:29.92880
+1:56.11570
35
Jesper Boman
Strömnäs GIF
15:41.94000
+2:07.12690
36
Oskar Åström
Alnö SK
15:45.94430
+2:12.13120
37
Anders Vedin
Njurunda SK
15:46.94500
+2:12.13190
38
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
15:47.94620
+2:14.13310
39
Erik Öman
Hägglunds IOFK
15:49.94890
+2:16.13580
40
Karl Oskar Jansson Riis
SOK Träff
15:51.95030
+2:18.13720
41
Gustav Wuopio
Norbergs SK
15:52.95180
+2:19.13870
42
Edvin Hedblom
Årsunda IF
15:54.95320
+2:21.14010
43
Viktor Svedlund
Norbergs SK
16:06.96560
+2:33.15250
44
Gustav Westerberg
Vännäs SK
16:09.96850
+2:36.15540
45
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
17:01.102080
+3:28.20770
46
Andreas Hasselström
Vännäs SK
17:15.103450
+3:42.22140
47
Hannes Viklund
Byske SK
17:18.103760
+3:45.22450
48
Zebastian Modin
Östersunds SK
17:50.106980
+4:17.25670
49
Fredrik Wretling
IK Rex
19:25.116420
+5:52.35110
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)