50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Stefan Ekman | Strömsbergs IF | 2:36:22.938100 | 78.1p | ||||
2 | Peter Gerdlöf | Häverödals IF | 2:37:28.944700 | 77.4p | ||||
3 | Jonas Henningsson | Roslagsbro IF | 2:40:17.961600 | 75.6p | ||||
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Christer Lindström | IK Rex | 2:36:21.938000 | 78.2p | ||||
2 | Thomas Skogh | Roslagsbro IF | 2:36:22.938100 | 78.1p | ||||
3 | Guy Utter | Arlanda-Märsta SK | 2:36:37.939600 | 78.0p | ||||
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Magnus Graas | OK Linné | 2:45:42.994100 | 72.3p | ||||
2 | Martti Mustonen | Roslagsbro IF | 2:55:35.1053400 | 66.9p | ||||
3 | Christer Eriksson | Strömsbergs IF | 2:55:48.1054700 | 66.8p | ||||
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Björn Robert Lindberg | Öregrunds IK | 2:51:19.1027800 | 69.1p | ||||
2 | Bo Ingemar Karlsson | Strömsbergs IF | 3:09:49.1138800 | 60.5p | ||||
3 | Ove Johansson | Fjärdhundra SK | 3:20:18.1201700 | 56.5p | ||||
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Jan-Olov Jonsson | Strömsbergs IF | 3:12:03.1152200 | 59.6p | ||||
2 | William Nilsson | Tärnsjö IF | 3:23:14.1219300 | 55.4p | ||||
3 | Anders Kihl | Östervåla IF | 3:32:51.1277000 | 52.3p | ||||
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Elin Sjölander | Gimo IF SK | 1:48:38.651700 | 74.9p | ||||
2 | Carola Eriksson | Arlanda-Märsta SK | 1:49:27.656600 | 74.4p | ||||
3 | Hanna Höij | OK Linné | 1:52:14.673300 | 72.5p | ||||
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Pernilla Söderqvist | Bälinge IF | 1:51:44.670300 | 72.9p | ||||
2 | Petra Söderqvist | Bälinge IF | 1:57:40.705900 | 69.2p | ||||
3 | Anette Breideby | Roslagsbro IF | 2:58:26.1070500 | 45.6p | ||||
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Annika Ardell | Gimo IF SK | 1:52:43.676200 | 72.2p | ||||
2 | Karin Jansson | IK Rex | 1:53:39.681800 | 71.6p | ||||
3 | Åsa Pettersson | Brottby SK | 2:03:53.743200 | 65.7p | ||||
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Barbro Nordström | Storvreta IK | 2:14:14.805300 | 60.7p | ||||
2 | Vivianne Karlsson | Slussfors IK | 2:54:11.1045000 | 46.7p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Hampus Ohlström | IK Rex | 27:49.166800 | 72.6p | ||||
2 | Emil Ohlsson Runnman | Storvreta IK | 29:33.177200 | 68.3p | ||||
3 | Henrik Jonsson | Gimo IF SK | 30:03.180200 | 67.2p | ||||
6.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Caroline Casserlund | Månkarbo IF | 21:20.127900 | |||||
2 | Sara Landberg | Storvreta IK | 22:34.135300 | |||||
3 | Mathilda Karlsson | Gimo IF SK | 24:30.146900 | |||||
6.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Linnea Rönnqvist | OK Linné | 28:25.170400 | 44.8p | ||||
6.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Jens Rönnols | Sundbybergs IK | 19:46.118500 | |||||
2 | Simon Andersson | Gimo IF SK | 20:25.122400 | |||||
3 | Adam Eldh | Vassunda IF | 21:03.126200 | |||||
3.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Cordelia Melén Olsson | Häverödals IF | 12:44.76300 | |||||
2 | Lovisa Åsberg | Storvreta IK | 13:00.77900 | |||||
3 | Alva Karlsson | OK Borgen | 13:07.78600 | |||||
3.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Elin Karlsson | OK Borgen | 11:10.66900 | |||||
2 | Emelie Åsberg | Storvreta IK | 11:25.68400 | |||||
3 | Julia Angelsiöö | Storvreta IK | 12:12.73100 | |||||
3.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Karl Ingard | IK Rex | 11:52.71100 | |||||
2 | Victor Svensson | Vassunda IF | 12:37.75600 | |||||
3 | Johan Lindman | Finspångs SOK | 12:55.77400 | |||||
3.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Linus Englund Öhman | Tierps IF | 10:14.61300 | |||||
2 | Isak Häggström | Storvreta IK | 11:31.69000 | |||||
3 | Joel Häggström | Storvreta IK | 11:34.69300 | |||||
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Alva Sköld | Häverödals IF | 4:39.27800 | |||||
2 | Johanna Ingard | IK Rex | 4:40.27900 | |||||
3 | Amanda Eriksson | Öregrunds IK | 4:50.28900 | |||||
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Martin Björk | IK Rex | 2:57.17600 | |||||
2 | Alexander Jakobsson | Tierps IF | 4:50.28900 | |||||
3 | Gustav Näslund | Arlanda-Märsta SK | 5:17.31600 | |||||
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Rune Eriksson | Vassunda IF | 3:21:04.1206300 | 56.2p | ||||
2 | Martin Isaksson | Sundbybergs IK | 3:25:28.1232700 | 54.7p | ||||
3 | Tobias Söderman | IK Droppen | 3:32:12.1273100 | 52.5p | ||||
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Gösta Lindman | Finspångs SOK | 2:07:30.764900 | 63.9p | ||||
2 | Lisa Adill | Öregrunds IK | 2:08:23.770200 | 63.4p | ||||
3 | Torbjörn Jansson | Ck Uni | 2:15:35.813400 | 60.1p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Leif Andersson | Knutby IF | 36:33.219200 | 55.3p | ||||
2 | Lena Lindman | Finspångs SOK | 42:27.254600 | 47.6p | ||||
3 | Mona Hansson | Storvreta IK | 42:33.255200 | 47.5p |