Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Pilgrimsloppet
2010-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Ekström
Grava SK
1:16:21.458000
64.6p
2
Niklas Mörkberg
Eskilstuna IK
1:21:02.486100
+4:41.28000
60.9p
3
Mikael Eriksson
Säffle SK
1:26:20.517900
+9:59.59800
57.1p
4
Philip Ketterlins
SK Granan
1:27:17.523600
+10:56.65500
56.5p
5
Ulrik Lager
Bengtsfors Bois
1:27:42.526100
+11:21.68000
56.2p
6
Bengt Göran Jansson
Bengtsfors Bois
1:27:51.527000
+11:30.68900
56.1p
7
Ola Bengtsson
Åmåls OK
1:30:07.540600
+13:46.82500
54.7p
8
Bo Alsin
Säffle SK
1:30:47.544600
+14:26.86500
54.3p
9
Bo Severinsson
Bengtsfors Bois
1:31:53.551200
+15:32.93100
53.7p
10
Fredh Sigurdsson
No Club
1:32:35.555400
+16:14.97300
53.3p
11
Emil Byh Ingemarsson
Spring Väst
1:32:39.555800
+16:18.97700
53.2p
12
Bo Ingemarsson
Spring Väst
1:35:22.572100
+19:01.114000
51.7p
13
Lars Gustavsson
Åmåls Kanotförening
1:35:50.574900
+19:29.116800
51.5p
14
Sebastian Tapio
Gillberga SK
1:36:25.578400
+20:04.120300
51.2p
15
Heinz Lämmel
Höghedens SLK
1:37:06.582500
+20:45.124400
50.8p
16
Göran Larsson
OK Kroppefjäll
1:39:39.597800
+23:18.139700
49.5p
17
Hans Henriksson
No Club
1:45:07.630600
+28:46.172500
46.9p
18
Gunnar Dahlstrand
Åmåls OK
1:45:40.633900
+29:19.175800
46.7p
19
Folke Johansson
Ck Wänershof
1:46:56.641500
+30:35.183400
46.1p
20
Sven-Olof Fahlén
Åmåls OK
1:50:02.660100
+33:41.202000
44.8p
21
Carl Erik Skålén
Säffle SK
1:50:11.661000
+33:50.202900
44.8p
22
Michael Sörensen
Gillberga SK
2:08:18.769700
+51:57.311600
38.4p
23
Olle Hultengren
Stenungsunds OK
2:11:33.789200
+55:12.331100
37.5p
24
Teijo Tapio
Gillberga SK
2:43:25.980400
+1:27:04.522300
30.2p