Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo Skimaraton
2004-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Helen Johansson
Dala-Järna IK
2:16:41.820000
62.0p
2
Lena Sundstedt
Korsnäs IF SK
2:17:32.825100
+51.5000
61.6p
3
Anna Norgren
Kvarnsvedens GOIF SK
2:18:27.830600
+1:46.10500
61.2p
4
Ulrika Eriksson
IK Rex
2:25:33.873200
+8:52.53100
58.2p
5
Viktoria Petré Lindholm
Sya SK
2:25:50.874900
+9:09.54800
58.1p
6
Jenny-Ann Malmberg
Sundbybergs IK
2:42:27.974600
+25:46.154500
52.2p
7
Maria Hedberg
Rembo IK
2:54:45.1048400
+38:04.228300
48.5p
8
Kerstin Hartmann
Stora Tuna IK SK
2:58:37.1071600
+41:56.251500
47.4p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Svahn
IFK Mora SK
1:39:29.596800
85.2p
2
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:39:30.596900
+1
85.2p
3
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:40:00.599900
+31.3000
84.7p
4
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
1:42:41.616000
+3:12.19100
82.5p
5
Conny Brink
Reijmyre IF
1:42:47.616600
+3:18.19700
82.4p
6
Johan Henriksson
Falun Borlänge SK
1:43:57.623600
+4:28.26700
81.5p
7
Fredrik Sätter
Mattmar SK
1:44:23.626200
+4:54.29300
81.2p
8
Kristian Fex
IK Stern
1:45:47.634600
+6:18.37700
80.1p
9
Mikael Hagström
Häverödals IF
1:45:50.634900
+6:21.38000
80.1p
10
Andreas Elgesjö
Domnarvets GOIF
1:48:54.653300
+9:25.56400
77.8p
11
Anders Henriksson
IFK Mora SK
1:50:18.661700
+10:49.64800
76.8p
12
Björn Albinsson
Tanums IF
1:51:08.666700
+11:39.69800
76.2p
13
Tim Retchford
Australia
1:51:29.668800
+12:00.71900
76.0p
14
Dan Persson
Granbergsdals IF
1:51:34.669300
+12:05.72400
75.9p
15
Robert Stein
Grebo Smk
1:52:36.675500
+13:07.78600
75.2p
16
Janne Toivanen
Karlslunds IF SF
1:52:57.677600
+13:28.80700
75.0p
17
Johan Eriksson
Borlänge Kanotklub
1:54:10.684900
+14:41.88000
74.2p
18
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
1:55:44.694300
+16:15.97400
73.2p
19
Patrik Nordh
Filipstads SF
1:56:09.696800
+16:40.99900
72.9p
20
Dick Magnusson
Vaggeryds SOK
1:57:04.702300
+17:35.105400
72.4p
21
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
1:57:05.702400
+17:36.105500
72.4p
22
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
1:57:13.703200
+17:44.106300
72.3p
23
Leif Törnqvist
Norabygdens SK
1:58:03.708200
+18:34.111300
71.8p
24
Fredrik Lindström
Brandkårens IK
2:00:25.722400
+20:56.125500
70.4p
25
Kent Albinsson
Arvika IS
2:00:43.724200
+21:14.127300
70.2p
26
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
2:00:49.724800
+21:20.127900
70.1p
27
Jukka Loukusa
Nacka Värmdö SK
2:01:22.728100
+21:53.131200
69.8p
28
Håkan Olander
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:01:30.728900
+22:01.132000
69.7p
29
Marcus Kullman
OK Alehof
2:01:42.730100
+22:13.133200
69.6p
30
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:03:12.739100
+23:43.142200
68.8p
31
Karl-Erik Eriksson
Ornäs IK
2:03:18.739700
+23:49.142800
68.7p
32
Pelle Brolund
OK Hammaren
2:03:29.740800
+24:00.143900
68.6p
33
Mattias Proos
Domnarvets GOIF
2:03:42.742100
+24:13.145200
68.5p
34
Jonny Lundberg
SK Ringen
2:04:33.747200
+25:04.150300
68.0p
35
Jan Törnkvist
Filipstads SF
2:05:15.751400
+25:46.154500
67.6p
36
Anders Rutkvist
Leksands SK
2:05:16.751500
+25:47.154600
67.6p
37
Mats Bergqvist
Korsnäs IF SK
2:05:47.754600
+26:18.157700
67.4p
38
Ola Andersson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:06:12.757100
+26:43.160200
67.1p
39
Anders Nordanbro
Hulåns IF
2:06:15.757400
+26:46.160500
67.1p
40
Magnus Karlsson Falk
Domnarvets GOIF
2:06:44.760300
+27:15.163400
66.9p
41
Tomas Lövgren
Stora Tuna IK SK
2:06:51.761000
+27:22.164100
66.8p
42
Lars Eriksson
Enköpings Aif
2:06:53.761200
+27:24.164300
66.8p
43
Johan Eriksson
Grycksbo IF OK
2:07:13.763200
+27:44.166300
66.6p
44
Olof Ferritsins
Falu IK
2:08:34.771300
+29:05.174400
65.9p
45
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
2:08:42.772100
+29:13.175200
65.8p
46
Jonas Högberg
Stora Tuna IK SK
2:09:12.775100
+29:43.178200
65.6p
47
Frank Byhlin
Kinnaströms SK
2:09:14.775300
+29:45.178400
65.6p
48
Robert Grünau
Häverödals IF
2:09:19.775800
+29:50.178900
65.5p
49
Mårten Lång
Brittatorps Tk
2:09:58.779700
+30:29.182800
65.2p
50
Anders Schelander
Telia IoFF
2:10:11.781000
+30:42.184100
65.1p
51
Lennart Johansson
Brålens IK
2:10:23.782200
+30:54.185300
65.0p
52
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
2:10:27.782600
+30:58.185700
64.9p
53
Anders Josefsson
Krylbo OK
2:10:35.783400
+31:06.186500
64.9p
54
Tomas Sellström
Insjöns IF OK
2:10:58.785700
+31:29.188800
64.7p
55
Jan Kypengren
IFK Mora SK
2:11:28.788700
+31:59.191800
64.4p
56
Andreas Trende
Enebybergs IF
2:11:48.790700
+32:19.193800
64.3p
57
Gert Axelsson
Stora Sundby GOIF
2:11:57.791600
+32:28.194700
64.2p
58
Stefan Eriksson
Falu IK
2:12:13.793200
+32:44.196300
64.1p
59
Anders Sjöberg
Wedevågs IF
2:12:28.794700
+32:59.197800
64.0p
60
Matthias Wiktorsson
Laxå OK
2:12:49.796800
+33:20.199900
63.8p
61
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:12:56.797500
+33:27.200600
63.7p
62
Kenneth Stenqvist
Domnarvets GOIF
2:13:13.799200
+33:44.202300
63.6p
63
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:13:21.800000
+33:52.203100
63.5p
64
Ahti Harju
Nacka Värmdö SK
2:13:22.800100
+33:53.203200
63.5p
65
Anders Bergvall
Uppsala Studenters IF
2:13:24.800300
+33:55.203400
63.5p
66
Jan Bergström
Källbottens IK
2:13:34.801300
+34:05.204400
63.4p
67
Fredrik Bergvall
Club Mf SK
2:13:46.802500
+34:17.205600
63.3p
68
David Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
2:13:49.802800
+34:20.205900
63.3p
69
Hans Pettersson
Granbergsdals IF
2:13:52.803100
+34:23.206200
63.3p
70
Stefan Andersson
Gävle SK
2:14:00.803900
+34:31.207000
63.2p
71
Hans-Olof Bjurman
Domnarvets GOIF
2:14:07.804600
+34:38.207700
63.2p
72
Per Edlund
Grytgöls IK
2:14:09.804800
+34:40.207900
63.2p
73
Kurt Lindqvist
Norabygdens SK
2:14:10.804900
+34:41.208000
63.1p
74
Henrik Pettersson
Granbergsdals IF
2:14:33.807200
+35:04.210300
63.0p
75
Per-Fredrik Petré
Sya SK
2:14:47.808600
+35:18.211700
62.9p
76
Daniel Persson
Garphyttans IF
2:15:54.815300
+36:25.218400
62.3p
77
Mats Johansson
Heby Allmänna IF
2:16:15.817400
+36:46.220500
62.2p
78
Lars Josefsson
Finspångs SOK
2:16:19.817800
+36:50.220900
62.2p
79
Christian Ågren
Ljusne AIK SK
2:16:35.819400
+37:06.222500
62.0p
80
Axel Forssell
Jones Lang Lasalle
2:17:16.823500
+37:47.226600
61.7p
81
Kalle Malmberg
Sundbybergs IK
2:17:21.824000
+37:52.227100
61.7p
82
Roland Johansson
IF Rigor
2:17:27.824600
+37:58.227700
61.6p
83
Johnny Fransson
Ärla IF
2:18:19.829800
+38:50.232900
61.3p
84
Mats Nääs
IFK Mora SK
2:18:44.832300
+39:15.235400
61.1p
85
Lars Lind
Grycksbo IF OK
2:20:07.840600
+40:38.243700
60.5p
86
Pär Schöldström
Åf SK
2:20:27.842600
+40:58.245700
60.3p
87
Tommy Eriksson
GOIF Tjalve
2:20:38.843700
+41:09.246800
60.2p
88
Magnus Skärhem
Åtvidabergs IF
2:21:20.847900
+41:51.251000
59.9p
89
Manollo Rodrigues
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:21:22.848100
+41:53.251200
59.9p
90
Ronny Andersson
Evertsbergs SK
2:21:53.851200
+42:24.254300
59.7p
91
Raine Heikkilä
Nacka Värmdö SK
2:23:14.859300
+43:45.262400
59.2p
92
Marcus Markström
Åkersberga SK
2:23:38.861700
+44:09.264800
59.0p
93
Owe Olsson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:23:46.862500
+44:17.265600
58.9p
94
Lars Björn
Stora Tuna IK SK
2:23:53.863200
+44:24.266300
58.9p
95
Fabian Hellberg
Stadium IF
2:24:46.868500
+45:17.271600
58.5p
96
Anders Åberg
IFK Västerås SK
2:25:18.871700
+45:49.274800
58.3p
97
Fredrik Kjellberg
Enebybergs IF
2:25:24.872300
+45:55.275400
58.3p
98
Fredrik Jansson
Stora Tuna IK SK
2:25:37.873600
+46:08.276700
58.2p
99
Leif Parmlind
Domnarvets GOIF
2:26:13.877200
+46:44.280300
57.9p
100
Henrik Forsberg
Club Mf SK
2:26:20.877900
+46:51.281000
57.9p
101
Patrik Thoren
Dala-Järna IK
2:27:34.885300
+48:05.288400
57.4p
102
Peter Carlsson
Boxholm-Ekeby SK
2:28:07.888600
+48:38.291700
57.2p
103
Bo Andersson
Heby Allmänna IF
2:29:45.898400
+50:16.301500
56.6p
104
Erik Ottosson
Gideå IK
2:30:14.901300
+50:45.304400
56.4p
105
Christer Navjord
Stora Tuna IK SK
2:30:30.902900
+51:01.306000
56.3p
106
Anders Mases
Stora Tuna IK SK
2:30:57.905600
+51:28.308700
56.1p
107
Mats Olsson
Abb IF SK
2:31:17.907600
+51:48.310700
56.0p
108
Göran Torshage
Abb IF SK
2:31:33.909200
+52:04.312300
55.9p
109
Mårten Myrin
Stockholms SIF
2:32:02.912100
+52:33.315200
55.7p
110
Thomas Andersson
Kfum Ludvika
2:34:02.924100
+54:33.327200
55.0p
111
Erik Hedblom
OK Hammaren
2:35:21.932000
+55:52.335100
54.5p
112
Mikael Hjalmarsson
Karlsbyhedens IK
2:35:22.932100
+55:53.335200
54.5p
113
Carl-Johan Dyverfeldt
Ericsson IK
2:35:49.934800
+56:20.337900
54.4p
114
Peter Eklund
IK Rex
2:35:55.935400
+56:26.338500
54.3p
115
Niclas Engvall
Carnegie IF
2:36:03.936200
+56:34.339300
54.3p
116
Martin Berner
Göteborgs SK
2:36:23.938200
+56:54.341300
54.2p
117
Tomas Ryen
Borlänge Kanotklub
2:36:49.940800
+57:20.343900
54.0p
118
Erik Bodén
IFK Mora SK
2:37:15.943400
+57:46.346500
53.9p
119
Per Lundeen
Brålens IK
2:37:33.945200
+58:04.348300
53.8p
120
Dan Johnson
IFK Mora SK
2:38:07.948600
+58:38.351700
53.6p
121
Amar Enochsson
Falu IK
2:38:42.952100
+59:13.355200
53.4p
122
Ingvar Hanses
IK Stern
2:38:46.952500
+59:17.355600
53.4p
123
Svante Lindberg
Abb IF SK
2:40:59.965800
+1:01:30.368900
52.6p
124
Göran Dahlström
Creator SK
2:41:09.966800
+1:01:40.369900
52.6p
125
Niklas Hermansson
Duveds IF
2:41:11.967000
+1:01:42.370100
52.6p
126
Anders Säfström
Hallstahammars SK SOFK
2:41:21.968000
+1:01:52.371100
52.5p
127
Håkan Sjögren
Wm-Data IF
2:43:13.979200
+1:03:44.382300
51.9p
128
Åke Lindholm
Korsnäs IF SK
2:43:17.979600
+1:03:48.382700
51.9p
129
Benoit Fallenius
Hammarby IF SF
2:43:27.980600
+1:03:58.383700
51.8p
130
Patrik Heed
Borlänge Kanotklub
2:46:27.998600
+1:06:58.401700
50.9p
131
Jörgen Maass
Intersport IF
2:48:33.1011200
+1:09:04.414300
50.3p
132
Joakim Holver
IFK Borlänge
2:49:38.1017700
+1:10:09.420800
49.9p
133
Reino Martin
Sundbybergs IK
2:50:00.1019900
+1:10:31.423000
49.8p
134
Hans Lindstedt
Stora Tuna IK SK
2:51:53.1031200
+1:12:24.434300
49.3p
135
Rolf Nilsson
IFK Mockfjärd
2:51:59.1031800
+1:12:30.434900
49.3p
136
Lars Forsgren
Sundbybergs IK
2:53:24.1040300
+1:13:55.443400
48.9p
137
Per André
Broby GOIF
2:55:43.1054200
+1:16:14.457300
48.2p
138
Owe Mokvist
Sundbybergs IK
2:57:03.1062200
+1:17:34.465300
47.9p
139
Urban Ståhl
Enebybergs IF
2:58:27.1070600
+1:18:58.473700
47.5p
140
Andreas Berthov
Abb IF SK
2:58:42.1072100
+1:19:13.475200
47.4p
141
Peter Fitger
Solna OK
3:06:54.1121300
+1:27:25.524400
45.3p
142
Hans-Erik Sätherblom
Säters IF SK
3:07:35.1125400
+1:28:06.528500
45.2p
143
Gunnar Dalborg
Falu IK
3:10:17.1141600
+1:30:48.544700
44.5p
144
Mats Lundin
Sya SK
3:26:40.1239900
+1:47:11.643000
41.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Christina Mattsson
Domnarvets GOIF
1:01:44.370300
61.3p
2
Anita Nordenström
IFK Mora SK
1:05:01.390000
+3:17.19600
58.2p
3
Helén Näsén
Skeriol IF
1:05:55.395400
+4:11.25000
57.4p
4
Martina Söderberg
IK Rex
1:07:37.405600
+5:53.35200
55.9p
5
Sofia Norgren
Norrbärke SK
1:13:09.438800
+11:25.68400
51.7p
6
Madeleine Andersson
Säterbygdens OK
1:17:10.462900
+15:26.92500
49.0p
7
Eleonor Eriksson
IK Rex
1:19:46.478500
+18:02.108100
47.4p
8
Emma Andersson
Ärla IF
1:21:25.488400
+19:41.118000
46.5p
9
Sofia Karlsson
IFK Tumba SOK
1:30:19.541800
+28:35.171400
41.9p
10
Karin Wetterhall
Falu IK
1:31:31.549000
+29:47.178600
41.3p
11
Caroline Åkerlind
Sollentuna Sbk
1:42:59.617800
+41:15.247400
36.7p
12
Latifa Ben Azzouz
Stockholm
1:43:02.618100
+41:18.247700
36.7p
13
Boel Axelsson
IFK Borlänge
1:44:50.628900
+43:06.258500
36.1p
14
Kristina Hagberg
Huddinge SK LF
2:05:13.751200
+1:03:29.380800
30.2p
15
Camilla Sildeby
Solna OK
2:08:06.768500
+1:06:22.398100
29.5p
16
Karolina Lindeberg
Trafikverket FF
2:11:09.786800
+1:09:25.416400
28.8p
17
Camilla Eriksson
Huddinge SK LF
2:44:55.989400
+1:43:11.619000
22.9p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Björn Henriksson
IFK Mora SK
59:18.355700
63.8p
2
Niclas Odermatt
Södertälje IF
1:06:35.399400
+7:17.43600
56.8p
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Reyier
Domnarvets GOIF
2:45:07.990600
51.3p
2
Lisbeth Strark
Säslen IF
2:46:01.996000
+54.5300
51.0p
3
Maria Byhlin
Stora Tuna IK SK
2:47:38.1005700
+2:31.15000
50.5p
4
Anna Linderborg
At Fritid
2:59:31.1077000
+14:24.86300
47.2p
5
Karin Lindström
Härdade Yngl. Fostr. SK
3:00:14.1081300
+15:07.90600
47.0p
6
Eva Hermansson
Ernst & Young SK
3:01:04.1086300
+15:57.95600
46.8p
7
Elisabeth Kallin
IFK Falun
3:10:43.1144200
+25:36.153500
44.4p
8
Pirkko Stenerhag
Norrbärke SK
3:10:51.1145000
+25:44.154300
44.4p
9
Margareta Östensson
Säslen IF
3:12:29.1154800
+27:22.164100
44.0p
10
Gun Emanuelsson
Abb IF SK
3:14:04.1164300
+28:57.173600
43.7p
11
Ingalill Blom
Garsås IF
3:19:03.1194200
+33:56.203500
42.6p
12
Torhild Mildenberger
Säters IF SK
3:21:15.1207400
+36:08.216700
42.1p
13
Margareta Englund
Alfta-Ösa OK
3:24:47.1228600
+39:40.237900
41.4p
14
Karin Rudling
Sollentuna Sbk
3:28:02.1248100
+42:55.257400
40.7p
15
Åsa Öhlund
Handelsbankens IF
3:28:45.1252400
+43:38.261700
40.6p
16
Helena Hofverberg
Handelsbankens IF
3:29:44.1258300
+44:37.267600
40.4p
17
Åsa Karlsson
IFK Västerås SK
3:37:39.1305800
+52:32.315100
38.9p
18
Annelie Böök
Stockholm
4:09:50.1498900
+1:24:43.508200
33.9p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Rundfelt
Härdade Yngl. Fostr. SK
2:05:55.755400
67.3p
2
Åke Långh
IFK Mora SK
2:11:24.788300
+5:29.32800
64.5p
3
Magnus Norén
Envikens IF Sverige
2:13:56.803500
+8:01.48000
63.3p
4
Markku Sillanpää
Vasaloppsklubben Hedemora
2:18:51.833000
+12:56.77500
61.0p
5
Lennart Olsson
Korsnäs IF SK
2:18:58.833700
+13:03.78200
61.0p
6
Jan Banck
Stora Tuna IK SK
2:20:28.842700
+14:33.87200
60.3p
7
Ulf Bexel
IFK Borlänge
2:21:03.846200
+15:08.90700
60.1p
8
Jesper Harryson
Sami IF
2:21:36.849500
+15:41.94000
59.8p
9
Christer Ljungqvist
Falun Borlänge SK
2:23:21.860000
+17:26.104500
59.1p
10
Tomas Gustafsson
Stora Skedvi IK
2:24:13.865200
+18:18.109700
58.7p
11
Per Grywenz
OK Linné
2:24:55.869400
+19:00.113900
58.5p
12
Emil Danefjäll
Mälarö SOK
2:25:04.870300
+19:09.114800
58.4p
13
Mats Hurtig
IFK Borlänge
2:25:32.873100
+19:37.117600
58.2p
14
Johannes Rahm
Bromma Vällingby SOK
2:25:41.874000
+19:46.118500
58.2p
15
Gunnar Franzon
IFK Borlänge
2:25:55.875400
+20:00.119900
58.1p
16
Matti Laine
Heby Allmänna IF
2:26:04.876300
+20:09.120800
58.0p
17
Anders Ahlström
Falun Borlänge SK
2:26:10.876900
+20:15.121400
58.0p
18
Thomas Axelsson
IFK Mora SK
2:26:36.879500
+20:41.124000
57.8p
19
Lars Thorwalls
Korsnäs IF SK
2:26:49.880800
+20:54.125300
57.7p
20
Per Nylund
Rävdun SK
2:27:45.886400
+21:50.130900
57.3p
21
Carl Söderström
Fbgk
2:28:14.889300
+22:19.133800
57.2p
22
Bengt Stenerhag
Norrbärke SK
2:28:27.890600
+22:32.135100
57.1p
23
Martin Bjurner
Seb IF
2:29:34.897300
+23:39.141800
56.6p
24
Jan-Åke Wiberg
IFK Borlänge
2:29:47.898600
+23:52.143100
56.6p
25
Roger Carlson
Norabygdens SK
2:29:51.899000
+23:56.143500
56.5p
26
Sven-Erik Eriksson
Stora Tuna IK SK
2:29:53.899200
+23:58.143700
56.5p
27
Hans Andersson
Norabygdens SK
2:29:56.899500
+24:01.144000
56.5p
28
Mårten Sahlin
Falu IK
2:30:02.900100
+24:07.144600
56.5p
29
Jens Lundström
I 19 IF
2:30:12.901100
+24:17.145600
56.4p
30
Per Eriksson
Svärdsjö IF
2:30:44.904300
+24:49.148800
56.2p
31
Erik Franzon
IFK Borlänge
2:31:26.908500
+25:31.153000
55.9p
32
Per Gisslén
IFK Mockfjärd
2:32:32.915100
+26:37.159600
55.5p
33
Johan Tapper
Creator SK
2:32:36.915500
+26:41.160000
55.5p
34
Anton Häggström
OK Linné
2:32:45.916400
+26:50.160900
55.5p
35
Bertil Jonsson
Korsnäs IF SK
2:33:20.919900
+27:25.164400
55.3p
36
Leif Myhr
Vasaloppsklubben Hedemora
2:33:27.920600
+27:32.165100
55.2p
37
Hans Åberg
Riddarnas IF
2:34:06.924500
+28:11.169000
55.0p
38
Per Lagerström
Macgregor IF
2:34:09.924800
+28:14.169300
55.0p
39
Anders Ahlqvist
Regeringskansliets IF
2:34:15.925400
+28:20.169900
54.9p
40
Pär Dahlman
Röntgen Vas
2:34:36.927500
+28:41.172000
54.8p
41
Ronnie Olsson
IK Jarl Rättvik
2:36:51.941000
+30:56.185500
54.0p
42
Anders Bengtsson
IFK Mora SK
2:37:05.942400
+31:10.186900
53.9p
43
Martin Råman
Kvarnsvedens GOIF SK
2:37:08.942700
+31:13.187200
53.9p
44
Mikael Gustafsson
Östansjö SK
2:37:44.946300
+31:49.190800
53.7p
45
Christer Brånn
Kumla SF
2:39:39.957800
+33:44.202300
53.1p
46
Torbjörn Furn
IFK Umeå
2:39:48.958700
+33:53.203200
53.0p
47
Kjell Oisson-Kry
Bromma Vällingby SOK
2:40:26.962500
+34:31.207000
52.8p
48
Lars Ljungberg
Ericsson Kista SK
2:40:36.963500
+34:41.208000
52.8p
49
Anton Sandqvist
Toshiba SK
2:41:18.967700
+35:23.212200
52.5p
50
Mats Bergvall
Östansjö SK
2:41:45.970400
+35:50.214900
52.4p
51
Leif Öberg
Dalkarlsberg
2:41:51.971000
+35:56.215500
52.3p
52
Björn Lindeblad
Väsby OK
2:42:05.972400
+36:10.216900
52.3p
53
Rolf Brömses
Abb IF SK
2:42:11.973000
+36:16.217500
52.2p
54
Göran Nordkvist
Gagnefs IF
2:42:38.975700
+36:43.220200
52.1p
55
Johan Hellberg
IF Hewlett Packard Flingan
2:43:43.982200
+37:48.226700
51.8p
56
Per Dahlton
Bromma Vällingby SOK
2:43:48.982700
+37:53.227200
51.7p
57
Jan Haag
Trygg Hansa FF
2:44:26.986500
+38:31.231000
51.5p
58
Anders Karlsson
IFK Tumba SOK
2:44:49.988800
+38:54.233300
51.4p
59
Thomas Gustavsson
Grönbo IF
2:45:11.991000
+39:16.235500
51.3p
60
Peter Lindbom
Sami IF
2:46:32.999100
+40:37.243600
50.9p
61
Björn Boström
Västerhaninge
2:46:41.1000000
+40:46.244500
50.8p
62
Leif Jernberg
Lumshedens IF
2:47:35.1005400
+41:40.249900
50.6p
63
Lars-Göran Järnberg
Lumshedens IF
2:47:36.1005500
+41:41.250000
50.6p
63
Mikael Åhnberg
Scania IF
2:47:36.1005500
+41:41.250000
50.6p
65
Lars Karlsson
Stora Tuna IK SK
2:47:37.1005600
+41:42.250100
50.5p
65
Peter Kembe
Skanska IF
2:47:37.1005600
+41:42.250100
50.5p
67
Sigge Högberg
Stora Tuna IK SK
2:48:15.1009400
+42:20.253900
50.4p
68
Hans Ove Ahnlén
Säters IF SK
2:48:46.1012500
+42:51.257000
50.2p
69
Hans Borgström
Saba Frukt o Grönt Borlänge
2:48:51.1013000
+42:56.257500
50.2p
70
Peter Gylling
Toshiba SK
2:49:20.1015900
+43:25.260400
50.0p
71
Thomas Källström
Skandia Kamratförening IF
2:49:25.1016400
+43:30.260900
50.0p
72
Pär Goude
Grycksbo IF OK
2:49:43.1018200
+43:48.262700
49.9p
73
Stefan Sahlin
Delsbo IF
2:50:09.1020800
+44:14.265300
49.8p
74
Bengt Jans
Bråtens IK
2:50:34.1023300
+44:39.267800
49.7p
75
Lars Nordvall
Wm-Data IF
2:51:22.1028100
+45:27.272600
49.4p
76
Fredrik Nilert
Riddarnas IF
2:51:23.1028200
+45:28.272700
49.4p
77
Ronny Tenggren
Åf SK
2:51:43.1030200
+45:48.274700
49.3p
78
Lennart Häggström
OK Linné
2:52:32.1035100
+46:37.279600
49.1p
79
Anders Johansson
Heby Allmänna IF
2:53:38.1041700
+47:43.286200
48.8p
80
Sven Pettersson
Kumla SF
2:53:49.1042800
+47:54.287300
48.7p
81
Kristoffer Ahlin
At Fritid
2:54:10.1044900
+48:15.289400
48.6p
82
Bernt Adolfsson
Färjestadens Motions-IF
2:54:49.1048800
+48:54.293300
48.5p
83
Claes Sandström
Falu IK
2:55:18.1051700
+49:23.296200
48.3p
84
Håkan Andersson
Åf SK
2:55:56.1055500
+50:01.300000
48.2p
85
Lars Byhlin
Stora Tuna IK SK
2:57:54.1067300
+51:59.311800
47.6p
86
Mathias Eriksson
Uppsala
2:58:02.1068100
+52:07.312600
47.6p
87
Fredrik Berglund
Säters IF SK
2:58:06.1068500
+52:11.313000
47.6p
88
Mikael Persson
Lumshedens IF
2:58:09.1068800
+52:14.313300
47.6p
89
Magnus Callavik
Abb IF SK
2:58:32.1071100
+52:37.315600
47.5p
90
Stefan Enerud
IFK Borlänge
2:58:43.1072200
+52:48.316700
47.4p
91
Nicklas Larsson
Grycksbo IF OK
2:58:57.1073600
+53:02.318100
47.3p
92
Per Owe Dorfh
Stockholm
2:59:08.1074700
+53:13.319200
47.3p
93
Mattias Evertsson
Sya SK
3:00:23.1082200
+54:28.326700
47.0p
94
Sven Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:01:26.1088500
+55:31.333000
46.7p
95
Michael Manske
Bålsta SK
3:03:08.1098700
+57:13.343200
46.3p
96
Kristian Brangenfeldt
Stockholm
3:03:42.1102100
+57:47.346600
46.1p
97
Simon Simonsson
Stockholm
3:04:50.1108900
+58:55.353400
45.8p
98
Niclas Hedin
Södertälje IF
3:05:35.1113400
+59:40.357900
45.7p
99
Niclas Swanér
Bromma Vällingby SOK
3:10:08.1140700
+1:04:13.385200
44.6p
100
Hans-Göran Nyhrén
Oxvretens SK
3:11:04.1146300
+1:05:09.390800
44.3p
101
Lasse Forslund
Vendelsö IK
3:11:19.1147800
+1:05:24.392300
44.3p
102
Magnus Hallenstål
Ericsson IK
3:11:31.1149000
+1:05:36.393500
44.2p
103
Mattias Olsson
Åf SK
3:13:22.1160100
+1:07:27.404600
43.8p
104
Janne Leppänen
Domnarvets GOIF
3:13:27.1160600
+1:07:32.405100
43.8p
105
Göran Hasselgren
Toshiba SK
3:14:06.1164500
+1:08:11.409000
43.7p
106
Johan Mikaelsson
IFK Borlänge
3:14:25.1166400
+1:08:30.410900
43.6p
107
Rasmus Nilsson
Kumla SF
3:16:19.1177800
+1:10:24.422300
43.2p
108
Niclas Kareld
IFK Borlänge
3:19:58.1199700
+1:14:03.444200
42.4p
109
Niklas Berglin
IK Stern
3:20:56.1205500
+1:15:01.450000
42.2p
110
Lars Lundstedt
Boo IF
3:21:16.1207500
+1:15:21.452000
42.1p
111
Erik Dehlbom
Åby SOK
3:21:26.1208500
+1:15:31.453000
42.1p
112
Lars-Erik Nilsson
Stensätra SK
3:23:28.1220700
+1:17:33.465200
41.6p
113
Håkan Englund
Alfta-Ösa OK
3:25:16.1231500
+1:19:21.476000
41.3p
114
Andreas Dahl
IFK Borlänge
3:30:25.1262400
+1:24:30.506900
40.3p
115
Mikael Carlsson
Sollentuna Sbk
3:30:28.1262700
+1:24:33.507200
40.3p
116
Fredrik Rydberg
Järfälla SK
3:31:42.1270100
+1:25:47.514600
40.0p
117
Stefan Larsson
Yit
3:33:52.1283100
+1:27:57.527600
39.6p
118
Hans-Olof Åkerlund
Säters IF SK
3:35:32.1293100
+1:29:37.537600
39.3p
119
Robert Annes
IFK Borlänge
3:41:42.1330100
+1:35:47.574600
38.2p
120
Jens Ekengren
Trygg Hansa FF
3:43:12.1339100
+1:37:17.583600
38.0p
121
Anders Lundin
Åf SK
3:43:28.1340700
+1:37:33.585200
37.9p
122
Hank Duke
IFK Lidingö SOK
3:46:15.1357400
+1:40:20.601900
37.4p
123
P-O Lidbäck
Åf SK
3:47:27.1364600
+1:41:32.609100
37.3p
124
Fredrik Hagström
Trygg Hansa FF
3:51:02.1386100
+1:45:07.630600
36.7p
125
Niclas Westholm
Karlslunds IF SF
3:51:55.1391400
+1:46:00.635900
36.5p