Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Jädraåloppet
2010-01-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil
1
H 21
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
28:27.170600
83.1p
2
H 21
Peter Jönsson
Ramsele IK
28:54.173300
+27.2600
81.8p
3
H 21
Jan Östlund
Valbo Aif
33:08.198700
+4:41.28000
71.4p
4
H 20
Albin Jonsson
Högbo GOIF
33:30.200900
+5:03.30200
70.6p
5
H 21
Sven Persson
Årsunda IF
33:35.201400
+5:08.30700
70.4p
6
H 21
Johan Olsson
Årsunda IF
34:28.206700
+6:01.36000
68.6p
7
H 20
Theo Odenryd
Järbo IF
35:04.210300
+6:37.39600
67.4p
8
H 21
Riku Kyllönen
Sundbybergs IK
37:55.227400
+9:28.56700
62.4p
9
H 21
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
39:26.236500
+10:59.65800
60.0p
10
H 21
Ernst Larsson Lussi
Sundbybergs IK
44:43.268200
+16:16.97500
52.9p
5km
Längdskidor, Fristil
1
D 20
Emmy Thelberg
Valbo Aif
17:00.101900
57.5p
2
H 16
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
17:32.105100
+32.3100
3
H 16
Joel Eklund Hallman
Jäderfors SK
17:56.107500
+56.5500
4
H 16
Edvin Hedblom
Årsunda IF
18:10.108900
+1:10.6900
5
H 16
Kevin Ståhl
Järbo IF
18:35.111400
+1:35.9400
6
D 21
Magdalena Mattes
Edsbyns SK
18:37.111600
+1:37.9600
52.5p
7
D 20
Lena Wiklund
Högbo GOIF
18:49.112800
+1:49.10800
51.9p
8
H 16
Andreas Ljung
Järbo IF
19:24.116300
+2:24.14300
8
H 16
Keke Hallman
Jäderfors SK
19:24.116300
+2:24.14300
10
D 20
Emma Ivarsson
Årsunda IF
19:39.117800
+2:39.15800
49.7p
11
D 16
Rebecka Dannberg
Storviks IF
19:58.119700
+2:58.17700
12
D 16
Kristin Persson
Hedesunda IF
20:13.121200
+3:13.19200
13
D 20
Hanna Thelberg
Valbo Aif
20:28.122700
+3:28.20700
47.8p
14
D 21
Josefine Olsson
Ockelbo SK
21:03.126200
+4:03.24200
46.4p
15
D 16
Johanna Cavallin
Valbo Aif
21:05.126400
+4:05.24400
2.5km
Längdskidor, Fristil
1
H 12
Simon Zetterberg
Valbo Aif
9:31.57000
2
H 14
Axel Johansson
Storviks IF
9:41.58000
+10.900
3
H 14
Erik Hållström
Valbo Aif
9:55.59400
+24.2300
4
H 14
Joakim Ståhl
Järbo IF
10:13.61200
+42.4100
5
H 12
Emil Hodin
Årsunda IF
10:30.62900
+59.5800
6
H 14
Martin Persson
Årsunda IF
10:45.64400
+1:14.7300
7
H 12
Elias Gärdh
Årsunda IF
10:56.65500
+1:25.8400
8
H 12
Oscar Persson
Årsunda IF
10:59.65800
+1:28.8700
9
H 14
Johannes Thuresson
Årsunda IF
11:14.67300
+1:43.10200
10
D 14
Elvira Eriksson
Högbo GOIF
11:18.67700
+1:47.10600
11
H 14
Joseph Hainsworth
Årsunda IF
11:23.68200
+1:52.11100
12
H 12
Emil Hedlund
Högbo GOIF
11:26.68500
+1:55.11400
12
D 14
Emma Bengtsson
Årsunda IF
11:26.68500
+1:55.11400
14
D 14
Olivia Sörling
Hedesunda IF
11:32.69100
+2:01.12000
15
D 14
Fanny Ivarsson
Årsunda IF
12:03.72200
+2:32.15100
16
D 14
Emma Lindström
Storviks IF
12:19.73800
+2:48.16700
17
H 14
David Hultgren
Årsunda IF
12:26.74500
+2:55.17400
18
H 14
Tobias Johansson
Gävle SK
12:45.76400
+3:14.19300
19
D 12
Frida Cavallin
Valbo Aif
12:46.76500
+3:15.19400
20
D 12
Ida Persson
Ockelbo SK
12:54.77300
+3:23.20200
21
H 12
Filip Kyrö
Högbo GOIF
14:01.84000
+4:30.26900
22
H 12
Linus Olsson
Årsunda IF
14:15.85400
+4:44.28300
23
D 12
Amanda Olsson
Årsunda IF
14:23.86200
+4:52.29100
24
H 12
Patrik Hultgren
Årsunda IF
14:27.86600
+4:56.29500
25
D 12
Elin Svärd
Gävle SK
14:45.88400
+5:14.31300
26
D 12
Klara Johansson
Gävle SK
16:36.99500
+7:05.42400
27
H 12
Carl Gullbrandsson
Valbo Aif
17:21.104000
+7:50.46900
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Fristil
1
H 10
Emil Danielsson
Högbo GOIF
7:03.42200
2
H 10
Adam Hodin
Årsunda IF
7:54.47300
+51.5000
3
D 10
Louise Lindström
Högbo GOIF
7:56.47500
+53.5200
4
H 10
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
9:03.54200
+2:00.11900
5
D 10
Maja Larsson
Ockelbo SK
9:19.55800
+2:16.13500
6
D 10
Ida Dahlkvist
Årsunda IF
9:21.56000
+2:18.13700
7
H 10
Jesper Kyrö
Högbo GOIF
10:32.63100
+3:29.20800
8
H 10
Daniel Ståhl
Järbo IF
10:37.63600
+3:34.21300
9
D 10
Mira Folkesson
Årsunda IF
11:10.66900
+4:07.24600
10
D 10
Ebba Gärdh
Årsunda IF
11:21.68000
+4:18.25700
11
H 10
Erik Lindgren
Gävle SK
11:42.70100
+4:39.27800
12
H 10
Albin Backhouse
Årsunda IF
14:13.85200
+7:10.42900
13
D 10
Stina Bichsel
Storviks IF
16:00.95900
+8:57.53600
14
D 10
Emma Ivarsson
Jäderfors SK
17:31.105000
+10:28.62700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)