Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kanonloppet
2009-12-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil
1
H 21
Erik Rost
Hudiksvalls IF
24:24.146300
78.8p
2
H 20
Henrik Rosén
Lucksta IF
25:04.150300
+40.3900
76.6p
3
H 20
Johan Montén
Domnarvets GOIF
26:05.156400
+1:41.10000
73.6p
4
H 20
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
26:23.158200
+1:59.11800
72.7p
5
H 21
Guy Utter
Arlanda-Märsta SK
26:27.158600
+2:03.12200
72.5p
6
H 20
Fredric Björk
Norbergs SK
26:50.160900
+2:26.14500
71.5p
7
H 21
Lars Utter
Arlanda-Märsta SK
26:57.161600
+2:33.15200
71.2p
8
H 21
Jan Östlund
Valbo Aif
27:03.162200
+2:39.15800
70.9p
9
H 20
Joakim Eriksson
Tierps IF
27:05.162400
+2:41.16000
70.8p
10
H 21
Magnus Andersson
Valsjöns IF
27:21.164000
+2:57.17600
70.1p
11
H 21
Johan Olsson
Årsunda IF
28:08.168700
+3:44.22300
68.1p
12
H 20
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
28:09.168800
+3:45.22400
68.1p
13
H 20
Magnus Björk
IK Rex
28:13.169200
+3:49.22800
67.9p
14
H 20
Andreas Conradsson
Ödeshögs SK
28:14.169300
+3:50.22900
67.9p
15
H 21
Henrik Ahnbrink
Sundbybergs IK
28:34.171300
+4:10.24900
67.1p
16
H 21
Andreas Lundblad
OK Nackhe
28:36.171500
+4:12.25100
67.0p
17
H 21
Sven Persson
Årsunda IF
28:40.171900
+4:16.25500
66.8p
18
H 20
Endre Stjernström
Järla IF SK
28:42.172100
+4:18.25700
66.7p
19
H 20
Albin Jonsson
Högbo GOIF
28:43.172200
+4:19.25800
66.7p
20
H 21
Andreas Åhman
Gävle SK
29:05.174400
+4:41.28000
65.8p
21
H 21
Sören Sundberg
Högbo GOIF
29:34.177300
+5:10.30900
64.7p
22
H 21
Markus Månblad
Valbo Aif
29:58.179700
+5:34.33300
63.9p
23
H 21
Jan Hasselgren
Sundbybergs IK
31:03.186200
+6:39.39800
61.6p
24
H 21
Riku Kyllönen
Sundbybergs IK
32:02.192100
+7:38.45700
59.7p
25
H 21
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
33:43.202200
+9:19.55800
56.6p
26
H 21
Ernst Larsson Lussi
Sundbybergs IK
38:08.228700
+13:44.82300
50.0p
6km
Längdskidor, Fristil
1
D 21
Hana Hancikova
Czech Republic
18:26.110500
69.0p
2
D 20
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
19:19.115800
+53.5200
65.8p
3
D 20
Emmy Thelberg
Valbo Aif
19:23.116200
+57.5600
65.6p
4
D 20
Emma Gustafson
Offerdals SK
19:43.118200
+1:17.7600
64.5p
5
D 20
Lena Wiklund
Högbo GOIF
20:50.124900
+2:24.14300
61.0p
6
D 20
Felice Hedberg
Norbergs SK
21:05.126400
+2:39.15800
60.3p
7
D 20
Emma Bergman
Månkarbo IF
21:19.127800
+2:53.17200
59.6p
8
D 20
Anna Lindmark
Sundbybergs IK
22:02.132100
+3:36.21500
57.7p
9
D 20
Isabella Dannberg
Storviks IF
22:08.132700
+3:42.22100
57.4p
10
D 20
Emma Ivarsson
Årsunda IF
22:31.135000
+4:05.24400
56.5p
11
D 21
Josefine Olsson
Ockelbo SK
23:09.138800
+4:43.28200
54.9p
12
D 21
Cecilia Axelsson
Hedesunda IF
28:53.173200
+10:27.62600
44.0p
5km
Längdskidor, Fristil
1
H 16
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
15:07.90600
1
H 16
Anton Hedlund
Åshammars IK
15:07.90600
3
H 16
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
15:34.93300
+27.2600
4
H 16
Viktor Ranerfors
Rembo IK
15:57.95600
+50.4900
5
H 16
Mats Hases
IFK Hedemora SK
16:22.98100
+1:15.7400
6
H 16
Joel Eklund Hallman
Jäderfors SK
17:05.102400
+1:58.11700
7
D 16
Lovisa Pettersson
IFK Sala
17:37.105600
+2:30.14900
8
H 16
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
17:40.105900
+2:33.15200
9
H 16
Kevin Ståhl
Järbo IF
18:13.109200
+3:06.18500
10
H 16
Andreas Ljung
Järbo IF
18:24.110300
+3:17.19600
11
H 16
Edvin Hedblom
Årsunda IF
18:37.111600
+3:30.20900
12
D 16
Linnea Eriksson
Rembo IK
18:43.112200
+3:36.21500
13
H 16
Andreas Mårtensson
Valbo Aif
19:11.115000
+4:04.24300
14
D 16
Kristin Persson
Hedesunda IF
19:12.115100
+4:05.24400
15
D 16
Rebecka Dannberg
Storviks IF
19:27.116600
+4:20.25900
16
H 16
Keke Hallman
Jäderfors SK
19:42.118100
+4:35.27400
17
D 16
Johanna Cavallin
Valbo Aif
19:49.118800
+4:42.28100
18
D 16
Erika Mickelson
Rembo IK
20:09.120800
+5:02.30100
19
H 16
Adam Zetterberg
Valbo Aif
21:06.126500
+5:59.35800
20
D 16
Linnéa Nyström
Älvdalens IF SK
21:07.126600
+6:00.35900
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Fristil
1
H 14
Jakob Jansson
Månkarbo IF
7:57.47600
2
H 14
Martin Herbert
Brottby SK
8:23.50200
+26.2500
3
H 14
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
8:43.52200
+46.4500
4
H 14
Linus Englund Öhman
Tierps IF
8:59.53800
+1:02.6100
5
H 14
August Östlund
Hedesunda IF
9:01.54000
+1:04.6300
6
H 14
Emil Thyrèn
Trönö IK
9:02.54100
+1:05.6400
7
H 12
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
9:13.55200
+1:16.7500
7
D 14
Jennifer Forsmark
Rembo IK
9:13.55200
+1:16.7500
9
H 14
Axel Johansson
Storviks IF
9:56.59500
+1:59.11800
10
H 14
Erik Hållström
Valbo Aif
10:08.60700
+2:11.13000
11
H 14
Emil Eriksson
Tierps IF
10:10.60900
+2:13.13200
12
D 14
Emma Persson
Korsnäs IF SK
10:12.61100
+2:15.13400
13
H 14
Joakim Ståhl
Järbo IF
10:13.61200
+2:16.13500
14
H 12
Simon Zetterberg
Valbo Aif
10:19.61800
+2:22.14100
15
H 12
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
10:21.62000
+2:24.14300
16
H 12
Sebastian Eriksson
Korsnäs IF SK
10:27.62600
+2:30.14900
17
H 12
Emil Hodin
Årsunda IF
10:38.63700
+2:41.16000
18
D 14
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
10:39.63800
+2:42.16100
19
D 14
Selma Engström
Hedesunda IF
10:40.63900
+2:43.16200
20
H 14
Jonas Persson
Trönö IK
10:44.64300
+2:47.16600
21
D 14
Emelie Åsberg
Storvreta IK
10:49.64800
+2:52.17100
22
D 14
Lina Åslund
Hedesunda IF
10:55.65400
+2:58.17700
23
H 14
Martin Persson
Årsunda IF
10:57.65600
+3:00.17900
24
H 12
Johan Herbert
Brottby SK
11:00.65900
+3:03.18200
25
H 12
Oscar Persson
Årsunda IF
11:25.68400
+3:28.20700
26
D 14
Olivia Sörling
Hedesunda IF
11:34.69300
+3:37.21600
27
D 12
Anna Herbert
Brottby SK
11:43.70200
+3:46.22500
27
H 14
Joseph Hainsworth
Årsunda IF
11:43.70200
+3:46.22500
29
H 12
Jesper Thyren
Trönö IK
11:45.70400
+3:48.22700
30
H 12
Elias Gärdh
Årsunda IF
11:50.70900
+3:53.23200
31
D 12
Lovisa Åsberg
Storvreta IK
11:52.71100
+3:55.23400
32
D 14
Emma Lindström
Storviks IF
11:57.71600
+4:00.23900
33
D 14
Emma Bengtsson
Årsunda IF
12:00.71900
+4:03.24200
34
D 14
Rebecka Ängblom
Hedesunda IF
12:06.72500
+4:09.24800
35
D 12
Emma Hållström
Valbo Aif
12:28.74700
+4:31.27000
36
D 12
Frida Cavallin
Valbo Aif
12:35.75400
+4:38.27700
36
H 14
David Hultgren
Årsunda IF
12:35.75400
+4:38.27700
38
D 12
Alice Engström
Hedesunda IF
12:48.76700
+4:51.29000
39
D 12
Maja Björklin
Månkarbo IF
14:05.84400
+6:08.36700
40
D 12
Hanna Sundin
Hedesunda IF
14:57.89600
+7:00.41900
41
H 12
Albin Wallin
Järbo IF
15:11.91000
+7:14.43300
42
H 12
Patrik Hultgren
Årsunda IF
15:28.92700
+7:31.45000
43
D 12
Elin Svärd
Gävle SK
15:33.93200
+7:36.45500
44
H 14
Albin Ekström
Hedesunda IF
16:09.96800
+8:12.49100
1.8km
Längdskidor, Fristil
1
H 10
Axel Åslund
Hedesunda IF
8:00.47900
2
H 10
Jonatan Karlsson
IFK Hedemora SK
8:30.50900
+30.2900
3
H 10
Adam Hodin
Årsunda IF
8:37.51600
+37.3600
4
H 10
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
8:54.53300
+54.5300
5
D 10
Alicia Carling
Falu IK
9:24.56300
+1:24.8300
6
D 10
Ida Dahlkvist
Årsunda IF
9:37.57600
+1:37.9600
7
D 10
Ebba Eriksson
Korsnäs IF SK
10:03.60200
+2:03.12200
8
D 10
Elsa Wallin
Järbo IF
10:16.61500
+2:16.13500
9
D 10
Louise Larsson
Ljusne AIK SK
10:37.63600
+2:37.15600
10
D 10
Ebba Gärdh
Årsunda IF
10:45.64400
+2:45.16400
11
H 10
Erik Persson
Hedesunda IF
11:50.70900
+3:50.22900
12
D 10
Josefin Fridsjö
Tierps IF
12:23.74200
+4:23.26200
13
H 10
Daniel Ståhl
Järbo IF
13:36.81500
+5:36.33500
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)