Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kanonloppet
2009-12-31
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Hedesunda IF
Plats: Hedesunda
Längdskidor
Fristil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
10km, Längdskidor, Fristil
1
Henrik Rosén
Lucksta IF
25:04.150300
76.6p
2
Johan Montén
Domnarvets GOIF
26:05.156400
73.6p
3
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
26:23.158200
72.7p
H 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Erik Rost
Hudiksvalls IF
24:24.146300
78.8p
2
Guy Utter
Arlanda-Märsta SK
26:27.158600
72.5p
3
Lars Utter
Arlanda-Märsta SK
26:57.161600
71.2p
D 20
6km, Längdskidor, Fristil
1
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
19:19.115800
65.8p
2
Emmy Thelberg
Valbo Aif
19:23.116200
65.6p
3
Emma Gustafson
Offerdals SK
19:43.118200
64.5p
D 21
6km, Längdskidor, Fristil
1
Hana Hancikova
Czech Republic
18:26.110500
69.0p
2
Josefine Olsson
Ockelbo SK
23:09.138800
54.9p
3
Cecilia Axelsson
Hedesunda IF
28:53.173200
44.0p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil
1
Lovisa Pettersson
IFK Sala
17:37.105600
2
Linnea Eriksson
Rembo IK
18:43.112200
3
Kristin Persson
Hedesunda IF
19:12.115100
H 16
5km, Längdskidor, Fristil
1
Anton Hedlund
Åshammars IK
15:07.90600
1
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
15:07.90600
3
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
15:34.93300
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Anna Herbert
Brottby SK
11:43.70200
2
Lovisa Åsberg
Storvreta IK
11:52.71100
3
Emma Hållström
Valbo Aif
12:28.74700
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Jennifer Forsmark
Rembo IK
9:13.55200
2
Emma Persson
Korsnäs IF SK
10:12.61100
3
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
10:39.63800
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
9:13.55200
2
Simon Zetterberg
Valbo Aif
10:19.61800
3
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
10:21.62000
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Jakob Jansson
Månkarbo IF
7:57.47600
2
Martin Herbert
Brottby SK
8:23.50200
3
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
8:43.52200
D 10
1.8km, Längdskidor, Fristil
1
Alicia Carling
Falu IK
9:24.56300
2
Ida Dahlkvist
Årsunda IF
9:37.57600
3
Ebba Eriksson
Korsnäs IF SK
10:03.60200
H 10
1.8km, Längdskidor, Fristil
1
Axel Åslund
Hedesunda IF
8:00.47900
2
Jonatan Karlsson
IFK Hedemora SK
8:30.50900
3
Adam Hodin
Årsunda IF
8:37.51600
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Kanonloppet 2018
Kanonloppet 2015
Kanonloppet 2015
Kanonloppet 2012
Kanonloppet 2012
Kanonloppet 2010
Kanonloppet 2010
Kanonloppet 2009
Kanonloppet 2006
Tävlingar i närheten
Rexaracet 2009
Vålarullen 2009
Åsloppet 2009
Bessemerloppet 2009
Järborundan 2009
Avestaloppet 2009
Hornbergsloppet 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan