Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vålådalen Classic Ski Marathon
2009-12-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jenny Hansson
Vålådalen SK
2:00:52.725100
76.7p
2
Laila Kveli
Lierne IL
2:07:08.762700
+6:16.37500
72.1p
3
Kicki Fransson
Järpens SK
2:11:06.786500
+10:14.61300
69.4p
4
Linda Forth
Vörå IF
2:24:53.869200
+24:01.144000
61.6p
5
Lina Alm
Idre SK
2:46:27.998600
+45:35.273400
52.4p
6
Daniela Profir
Sundbybergs IK
3:04:05.1104400
+1:03:13.379200
46.7p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jerry Ahrlin
Vålådalen SK
1:46:55.641400
89.3p
2
Oskar Svärd
Vålådalen SK
1:46:56.641500
+1
89.3p
3
John Björgård
Haltsdalens IL
1:46:57.641600
+2.100
89.3p
4
Markus Leijon
IFK Mora SK
1:47:02.642100
+7.600
89.2p
5
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
1:48:30.650900
+1:35.9400
87.7p
6
Håvard Hansen
Strindheim IL
1:48:31.651000
+1:36.9500
87.7p
7
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
1:48:32.651100
+1:37.9600
87.6p
8
Olle Sjöström
Karlslunds IF SF
1:48:33.651200
+1:38.9700
87.6p
9
Dan Moberg
Ulricehamns IF
1:48:51.653000
+1:56.11500
87.3p
10
Anton Sjöholm
Östersunds SK
1:48:52.653100
+1:57.11600
87.3p
11
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
1:48:52.653100
+1:57.11600
87.3p
12
Jonathan Thoresson
Östersunds SK
1:52:56.677500
+6:01.36000
83.4p
13
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
1:52:58.677700
+6:03.36200
83.4p
14
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
1:52:58.677700
+6:03.36200
83.4p
15
Henrik Alm
Idre SK
1:53:00.677900
+6:05.36400
83.3p
16
Oscar Bergström
IFK Mora SK
1:54:38.687700
+7:43.46200
81.8p
17
Tomas Brikselli
Ntnui Langrenn
1:58:36.711500
+11:41.70000
78.5p
18
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:00:46.724500
+13:51.83000
76.7p
19
David Erixon
Jönköpings OK
2:01:44.730300
+14:49.88800
76.0p
20
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
2:04:04.744300
+17:09.102800
74.3p
21
André Jacobsson
Öråns SK
2:04:45.748400
+17:50.106900
73.8p
22
Henrik Ahnbrink
Sundbybergs IK
2:07:03.762200
+20:08.120700
72.1p
23
Endre Stjernström
Sundbybergs IK
2:07:04.762300
+20:09.120800
72.1p
24
Jarle Thonstad
Heimdal Ski
2:08:23.770200
+21:28.128700
71.2p
25
Jesper Johnsson
Selånger SOK
2:09:04.774300
+22:09.132800
70.8p
26
Rune Veie
Norway
2:09:26.776500
+22:31.135000
70.5p
27
Ole Jermstad
Leirådal Il, Nor
2:10:22.782100
+23:27.140600
69.9p
28
Håkon Loe Johansen
Trondheim
2:12:08.792700
+25:13.151200
68.8p
29
Jonas Langman
Leksands SK
2:12:24.794300
+25:29.152800
68.6p
30
Ole Sievet Moe
Tromsø SK
2:14:15.805400
+27:20.163900
67.5p
31
Anders Karlberg
Tullus Sg
2:14:47.808600
+27:52.167100
67.2p
32
Tobias Ryberg
Leksands SK
2:16:53.821200
+29:58.179700
65.9p
33
Martin Lundholm
Säterbygdens OK
2:17:35.825400
+30:40.183900
65.5p
34
Morten Bjerkås
Norway
2:18:24.830300
+31:29.188800
65.1p
35
Joel Nyberg
Östersunds SK
2:18:36.831500
+31:41.190000
65.0p
36
Brian Qvortrup
København SK
2:20:20.841900
+33:25.200400
64.0p
37
Johan Flyning
Södertälje Triathlon Klubb
2:20:44.844300
+33:49.202800
63.8p
38
Jonas Fredriksson
Järpens SK
2:20:58.845700
+34:03.204200
63.7p
39
Lars E Boldt
København SK
2:21:26.848500
+34:31.207000
63.4p
40
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:21:43.850200
+34:48.208700
63.3p
41
Mikael Björertz
Sya SK
2:28:46.892500
+41:51.251000
59.7p
42
Mattias Johansson
Östersunds SK
2:29:04.894300
+42:09.252800
59.6p
43
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:30:06.900500
+43:11.259000
59.1p
44
Andreas Bergstedt
Järpens SK
2:33:30.920900
+46:35.279400
57.6p
45
Stefan Welin
Tullinge SK
2:46:35.999400
+59:40.357900
52.4p
46
Christian Wahlström
No Club
3:16:24.1178300
+1:29:29.536800
43.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Karin Skogholm
Mälarhöjdens IK
2:55:46.1054500
49.2p
2
Åsa Krisell
Åre SLK
2:59:32.1077100
+3:46.22500
48.0p
3
Linda Berg
Bvs OK
3:09:16.1135500
+13:30.80900
45.2p
4
Elin Blom
Jormvattnets IF
3:16:21.1178000
+20:35.123400
43.4p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Joel Larsson
Häggenås SK
2:06:30.758900
72.5p
2
Lars Persson
Östersunds SK
2:09:10.774900
+2:40.15900
70.7p
3
Lars Magnusson
Östersunds SK
2:09:38.777700
+3:08.18700
70.4p
4
Fredrik Olofsson
Åsarna IK
2:12:17.793600
+5:47.34600
68.7p
5
Odd-Björnar Ness
Statoil IF
2:18:35.831400
+12:05.72400
65.0p
6
Göran Bäckman
Kemira IF
2:22:29.854800
+15:59.95800
62.9p
7
Jakob Larsen
Centrum OK
2:27:21.884000
+20:51.125000
60.4p
8
Mikael Bodne
Frösön
2:30:42.904100
+24:12.145100
58.8p
9
Patrik Norberg
Vattudalens Ldk
2:33:54.923300
+27:24.164300
57.4p
10
Örjan Sandler
Östersunds SK
2:37:44.946300
+31:14.187300
55.8p
11
Erik Dahlberg
Vattudalens Ldk
2:40:15.961400
+33:45.202400
54.8p
12
Terje Lillemark
Norway
2:40:26.962500
+33:56.203500
54.7p
13
Marcus Vinger
Jämtkraft IF
2:45:34.993300
+39:04.234300
52.7p
14
Lars Pettersson
Gräftåvallens SK
2:47:02.1002100
+40:32.243100
52.2p
15
Dan Fritzon
Undersåkers IF
2:50:10.1020900
+43:40.261900
51.1p
16
Are Wallin
No Club
2:50:23.1022200
+43:53.263200
51.0p
17
Tobias Näslund
Tierps IF
3:10:58.1145700
+1:04:28.386700
44.8p
18
Fredrik Rosberg
ÅS IL
3:12:30.1154900
+1:06:00.395900
44.4p
19
Claes Olofsson
Duveds IF
3:34:42.1288100
+1:28:12.529100
39.3p
20
Christer Bengtsson
Hammarby IF SF
3:43:02.1338100
+1:36:32.579100
37.6p
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sofie Elebro
Vilhelmina IK
1:04:36.387500
67.9p
2
Jennie Jirhed
ÅS IL
1:06:09.396800
+1:33.9200
66.3p
3
Emma Gusafsson
Offerdals SK
1:11:03.426200
+6:27.38600
61.8p
4
Louise Persson
Stöde IF
1:14:13.445200
+9:37.57600
59.1p
5
Isabelle Persson
Stöde IF
1:14:13.445200
+9:37.57600
59.1p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oscar Quicklund
Östersunds SK
55:43.334200
78.8p
2
Carl Quicklund
Östersunds SK
55:44.334300
+1
78.7p
3
Johan Ilhamn
Östersunds SK
55:58.335700
+15.1400
78.4p
4
Håkan Emilsson
Offerdals SK
55:59.335800
+16.1500
78.4p
5
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
56:00.335900
+17.1600
78.4p
6
Mathias Jonasson
Östersunds SK
56:02.336100
+19.1800
78.3p
7
Rasmus Hörnfeldt
IFK Strömsund
59:03.354200
+3:20.19900
74.3p
8
Oscar Kardin
Offerdals SK
1:00:54.365300
+5:11.31000
72.1p
9
Nils Persson
Brunflo IF
1:00:54.365300
+5:11.31000
72.1p
10
Alexander Pastukhov
Vålådalen SK
1:02:04.372300
+6:21.38000
70.7p
11
Hannes Stenström
Järpens SK
1:10:58.425700
+15:15.91400
61.8p
12
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
1:18:18.469700
+22:35.135400
56.0p
13
Jonas Ågren
Vålådalen SK
1:45:00.629900
+49:17.295600
41.8p
14
Daniel Enevärn
Svd IF
2:07:01.762000
+1:11:18.427700
34.6p