Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Decemberloppet
2007-12-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil
1
H 21
Emil Gyllroth
Hägglunds IOFK
25:12.151120
78.7p
2
H 21
Andreas Domeij
Hägglunds IOFK
26:34.159380
+1:22.8160
74.6p
3
H 21
Robert Åström
Hägglunds IOFK
27:47.166680
+2:35.15460
71.3p
4
H 18
Pontus Westin
Hägglunds IOFK
33:07.198660
+7:55.47440
59.9p
5
H 18
Axel Torshage
Vårby IK
34:06.204550
+8:54.53330
58.1p
5km
Längdskidor, Fristil
1
H 16
Tomas Kristoffersson
Bondsjöhöjdens IK
13:50.82910
2
H 16
Erik Stark
Nordingrå SK
14:17.85660
+27.2650
3
H 16
Jakob Sundin
Nordingrå SK
14:19.85830
+29.2820
4
D 15
Sara Nordstrand
Hägglunds IOFK
15:01.90010
+1:11.7000
5
H 15
Alexander Engström
Nätra SK
15:01.90070
+1:11.7060
6
H 16
Marcus Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
15:02.90150
+1:12.7140
7
H 15
Robert Sjöström
Remsle SK
15:15.91440
+1:25.8430
8
H 15
Niclas Eriksson
Kramfors Alliansen
16:17.97670
+2:27.14660
9
D 18
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
16:28.98730
+2:38.15720
53.3p
10
H 15
Axel Lindh
Bondsjöhöjdens IK
16:33.99220
+2:43.16210
11
D 15
Patricia Nyberg
Anundsjö IF
17:52.107130
+4:02.24120
12
D 15
Emelie Persson
Vårby IK
18:12.109170
+4:22.26160
2.5km
Längdskidor, Fristil
1
H 14
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
6:49.40860
2
H 14
Johan Bergman
Remsle SK
7:11.43030
+21.2070
3
D 14
Jackline Lockner
Nätra SK
7:24.44330
+34.3370
4
D 13
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
7:30.44920
+40.3960
5
H 14
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
7:33.45250
+43.4290
6
H 14
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
7:49.46870
+1:00.5910
7
H 14
Filip Backlund
Husums IF SK
7:55.47480
+1:06.6520
8
D 12
Jenny Solin
Remsle SK
8:12.49140
+1:22.8180
9
D 13
Frida Hagström
Anundsjö IF
8:15.49400
+1:25.8440
10
H 14
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
8:20.49940
+1:30.8980
11
D 14
Julia Nyström
Kramfors Alliansen
8:21.50030
+1:31.9070
12
H 13
Erik Wickberg
Hägglunds IOFK
8:27.50660
+1:38.9700
13
D 14
Ida Maria Runden
Graninge-Alliansen
8:28.50720
+1:38.9760
14
H 12
Olle Strömbäck
Nätra SK
8:31.51090
+1:42.10130
15
D 13
Emma Strömberg
Remsle SK
8:37.51640
+1:47.10680
16
H 12
Tobias Lampinen
Graninge-Alliansen
8:45.52420
+1:55.11460
17
D 12
Linda Ström
Hägglunds IOFK
8:50.52900
+2:00.11940
18
D 11
Elin Wickberg
Hägglunds IOFK
8:51.53030
+2:01.12070
19
D 13
Olivia Eriksson
Hägglunds IOFK
8:54.53330
+2:04.12370
20
H 11
Sebastian Samuelsson
Graninge-Alliansen
9:00.53900
+2:10.12940
21
D 13
Linda Sjöström
Remsle SK
9:00.53940
+2:10.12980
22
D 11
Märta Torshage
Vårby IK
9:16.55570
+2:27.14610
23
D 11
Patricia Lockner
Nätra SK
9:20.55970
+2:31.15010
24
H 11
William Runden
Graninge-Alliansen
9:24.56320
+2:34.15360
25
D 12
Ninni Öberg
Salsåker-Ullångers IF
9:29.56810
+2:39.15850
26
D 14
Johanna Näslund
Hägglunds IOFK
10:01.60000
+3:11.19040
27
H 12
Anton Jonsson
Salsåker-Ullångers IF
10:05.60440
+3:15.19480
28
D 11
Louise Håkansson
Junsele IF
10:16.61550
+3:26.20590
29
H 11
Alexander Hörnquist
Hägglunds IOFK
10:25.62400
+3:35.21440
30
D 11
Anna Hedström
Graninge-Alliansen
10:32.63160
+3:43.22200
31
D 14
Tina Selin
Hägglunds IOFK
10:40.63960
+3:51.23000
32
H 11
Johannes Johansson
Hägglunds IOFK
11:00.65950
+4:10.24990
33
H 12
Max Berglund
Vårby IK
12:25.74490
+5:36.33530
34
D 11
Frida Thonfors
Hägglunds IOFK
12:52.77140
+6:02.36180
35
H 11
Elias Olofsson
Vårby IK
13:22.80190
+6:33.39230
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Fristil
1
H 10
Elis Strömbäck
Nätra SK
4:26.26500
2
H 10
Jonathan Modin
Remsle SK
5:04.30300
+38.3700
2
D 10
Emma Pettersson
Nätra SK
5:04.30300
+38.3700
4
H 9
Mathias Modin
Remsle SK
5:07.30600
+41.4000
5
D 10
Sanna Öberg
Salsåker-Ullångers IF
5:10.30900
+44.4300
6
H 9
Elias Håkansson
Junsele IF
5:30.32900
+1:04.6300
7
D 10
Jessica Sjölund
Husums IF SK
5:36.33500
+1:10.6900
8
D 10
Hedda Berglund
Vårby IK
5:54.35300
+1:28.8700
9
D 9
Julia Nyberg
Anundsjö IF
5:57.35690
+1:31.9090
10
D 9
Maja Petersson
Vårby IK
6:02.36150
+1:36.9550
11
D 10
Maja Hagström
Anundsjö IF
6:24.38300
+1:58.11700
12
H 9
Max Byström
Nätra SK
7:11.43000
+2:45.16400
13
D 10
Mirjam Rindeskog
Hägglunds IOFK
7:14.43300
+2:48.16700
14
D 9
Beatrice Hörnquist
Hägglunds IOFK
7:43.46270
+3:17.19670
15
D 10
Anna Bodin
Hägglunds IOFK
7:45.46400
+3:19.19800
16
H 9
Albin Sehlberg
Hägglunds IOFK
7:56.47500
+3:30.20900
17
D 9
Frida Olofsson
Vårby IK
8:28.50710
+4:02.24110
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)