Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet 60
2023-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
2:28:54.893300
83.2p
2
Sebastian Backlund
IK Stern
2:34:08.924700
+5:14.31300
79.4p
3
Pontus Karlsson
Turebergs IF
2:34:19.925800
+5:25.32400
79.2p
4
Nils Mattsson
Axa SC
2:36:28.938700
+7:34.45300
77.8p
5
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
2:40:36.963500
+11:42.70100
75.1p
6
John Andersson Gull
AB Karl Hedin IF
2:41:42.970100
+12:48.76700
74.4p
7
Fredrik Samuelsson
DPONLY Ski Club
2:50:42.1024100
+21:48.130700
69.3p
8
Martin Jelvestam
IF Hallby SOK
2:52:00.1031900
+23:06.138500
68.6p
9
Patrik Flink
IFK Sala
2:59:04.1074300
+30:10.180900
65.1p
10
Kristoffer Lundahl
Kimstad GOIF
3:04:00.1103900
+35:06.210500
62.8p
11
Mattias Frändå
Tisdagsklubben Örebro
3:04:37.1107600
+35:43.214200
62.6p
12
David Boija
Österfärnebo IF
3:09:23.1136200
+40:29.242800
60.6p
13
Kristoffer Wändell
SK Leksand
3:09:42.1138100
+40:48.244700
60.4p
14
Markus Wilsson
Axa SC
3:12:33.1155200
+43:39.261800
59.3p
15
Anders Fahlgren
Storvreta IK
3:12:33.1155200
+43:39.261800
59.3p
16
Jonas Östlund
Säters IF SK
3:12:45.1156400
+43:51.263000
59.2p
17
Krzysztof Zakrzewski
Ericsson IK
3:12:53.1157200
+43:59.263800
59.2p
18
Kim Lyckholm
Tunafors SK
3:22:17.1213600
+53:23.320200
55.7p
19
Per Nord
Föreningen Engelbrektsloppet
3:34:59.1289800
+1:06:05.396400
51.7p
20
Jimmy Nyberg
Norbergs OK
3:35:00.1289900
+1:06:06.396500
51.7p
21
Daniel Wästerlund
Rembo IK
3:35:58.1295700
+1:07:04.402300
51.4p
22
Patrik Nord Carlisle
Föreningen Engelbrektsloppet
3:37:43.1306200
+1:08:49.412800
50.9p
23
Jimmy Spolander
Norbergs SK
3:38:23.1310200
+1:09:29.416800
50.7p
24
Robin Lundin
Skuttunge SK
3:38:55.1313400
+1:10:01.420000
50.6p
25
Björn Bergh
Vassunda IF
3:41:36.1329500
+1:12:42.436100
49.8p
26
Patrik Malm
Arboga SK
3:47:28.1364700
+1:18:34.471300
48.2p
27
Martin Lundström
IK Stern
4:23:29.1580800
+1:54:35.687400
40.5p
28
Daniel Ströberg
Källbottens IK
4:56:15.1777400
+2:27:21.884000
35.3p