Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Oslo Ski Festival
2023-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Leopold Strand
Njård
10:48.64700
2
Tord Mathias Hareland Berget
Dombås IL
11:01.66000
+13.1200
3
Sondre Strande Omland
Kjelsås IL
11:07.66600
+19.1800
4
Emil August Longva
Rustad IL
11:16.67500
+28.2700
5
Albert Juvik Tveitnes
Fossum IF
11:24.68300
+36.3500
6
Emil Brattebø
Bulken IL
11:25.68400
+37.3600
7
Magnus Christian Haustreis
Rustad IL
11:29.68800
+41.4000
8
Markus Nordgren Mykkeltvedt
Lyn Ski
11:41.70000
+53.5200
9
Eivind Kollerud
Konnerud IL
11:43.70200
+55.5400
10
Henrik Jørgensen
Fossum IF
11:46.70500
+58.5700
11
Even Broberg
No Club
11:47.70600
+59.5800
12
Johan Berge Børsheim
Voss IL
11:49.70800
+1:01.6000
12
Sondre Leknes Frey
Bærums Skiklubb
11:49.70800
+1:01.6000
14
Henrik Vea Johnsen
Eidsvold værk skikl
11:55.71400
+1:07.6600
15
Herman Asmyhr-Andersen
Eiker Ski
11:57.71600
+1:09.6800
16
Skage Ringheim-Helgaset
Voss IL
11:59.71800
+1:11.7000
17
Herman Wille
Oseberg Skilag
12:01.72000
+1:13.7200
18
Martin Holtet
Granli IL
12:07.72600
+1:19.7800
18
Brage Strandli
Holmen IF
12:07.72600
+1:19.7800
20
Ole Jacob Ellevold
Oppstad IL
12:12.73100
+1:24.8300
21
Herman Letmolie Skjævesland
Eiker Ski
12:13.73200
+1:25.8400
22
Sturla Dahl Bøhleng
Hamar SK
12:15.73400
+1:27.8600
23
Elias Hetle Hagen
Lørenskog SK - Ski
12:18.73700
+1:30.8900
24
Edvard Martinius Ustad
Oseberg Skilag
12:19.73800
+1:31.9000
25
Even Nygård Thorseng
Fossum IF
12:20.73900
+1:32.9100
26
Sigmund Aashaug Stangvik
Gjelleråsen IF
12:22.74100
+1:34.9300
27
Kristian Ekern
Idrettslaget TRY
12:25.74400
+1:37.9600
28
Sverre Amundsen Klungland
Heming, IL
12:28.74700
+1:40.9900
29
Elmer Olaf Lommerud
Lørenskog SK - Ski
12:32.75100
+1:44.10300
30
Peder Wettre Andreassen
Asker SK
12:34.75300
+1:46.10500
30
Tobias Hansen Skovseth
Nordre Eidsvoll IL
12:34.75300
+1:46.10500
32
Victor Åsrud Toussaint
Nittedal IL
12:37.75600
+1:49.10800
33
Niklas Gundhus Dyrberg
Holmen IF
12:38.75700
+1:50.10900
34
Jacob Bergene
Koll IL
12:39.75800
+1:51.11000
34
Oliver Redigh Drønnesund
Lyn Ski
12:39.75800
+1:51.11000
34
Even Sveaass Teigen
Eiker Ski
12:39.75800
+1:51.11000
37
Kristian Heggelund Dahl
Bækkelagets SK
12:40.75900
+1:52.11100
38
Peter Alexander Hjelpdahl Deinboll
Bækkelagets SK
12:41.76000
+1:53.11200
38
Simen Svehaug Sand
Skedsmo SK
12:41.76000
+1:53.11200
40
Henrik Svindseth
Holmen IF
12:42.76100
+1:54.11300
40
Marius Østervold
Vindbjart IL
12:42.76100
+1:54.11300
42
Kristoffer Hofseth Gundersen
Ullensaker SK
12:45.76400
+1:57.11600
43
Noah Rønningen Boge
Oseberg Skilag
12:46.76500
+1:58.11700
44
Caspar Mølmen-Nertun
Dikemark IF
12:48.76700
+2:00.11900
45
Håvard Audahl Vik
Lommedalen IL
12:49.76800
+2:01.12000
46
Thomas Bakka
Suldal IL
12:50.76900
+2:02.12100
46
Peder Robøle-Sørensen
Gran IL
12:50.76900
+2:02.12100
48
Fredrik Olesøn Bull
Heming, IL
12:52.77100
+2:04.12300
49
Noah Nygård Jacobsen
Skedsmo SK
12:54.77300
+2:06.12500
50
Jarand Gustafsson
Skrim IL
12:55.77400
+2:07.12600
50
Ludvik Kjos Haug
Dikemark IF
12:55.77400
+2:07.12600
52
Ola Fischer
Rustad IL
12:58.77700
+2:10.12900
53
Christian Torvund
I.F Ørn
12:59.77800
+2:11.13000
54
Noah Aasen Hovde
Fossum IF
13:02.78100
+2:14.13300
54
Sverre Skjærholt
Kjelsås IL
13:02.78100
+2:14.13300
56
Ethan Beaumont Smith
Lyn Ski
13:03.78200
+2:15.13400
56
Frederik Redigh Stickler
Lyn Ski
13:03.78200
+2:15.13400
58
William Einvik Jensen
Runar IL
13:04.78300
+2:16.13500
59
Sander Botness Greni
Nes Ski
13:07.78600
+2:19.13800
59
Aleksander Asbjørn Larstad
Røa Allianseidrettslag
13:07.78600
+2:19.13800
59
Per Sunde Rønning
Nittedal IL
13:07.78600
+2:19.13800
59
Philip Thurmann-Moe
Røa Allianseidrettslag
13:07.78600
+2:19.13800
63
Sondre Larsen Røed
Krødsherad IL
13:09.78800
+2:21.14000
64
Johannes Gumpen Engesland
Birkenes IL
13:11.79000
+2:23.14200
65
Emil Falkenberg-Jensen
Holmen IF
13:13.79200
+2:25.14400
65
August Kirkeby Husebø
Lyn Ski
13:13.79200
+2:25.14400
67
Mathias Nakling
Eidsvold værk skikl
13:14.79300
+2:26.14500
67
Jonas Torp
Eidsvold værk skikl
13:14.79300
+2:26.14500
69
Brage Ruud Lofthus
Holmen IF
13:17.79600
+2:29.14800
70
Ola Jahre Lund
IL Jardar
13:23.80200
+2:35.15400
71
Peder Kristofer Rostock Taraldsen
Lyn Ski
13:24.80300
+2:36.15500
72
Falk Halkier Egelie
Runar IL
13:26.80500
+2:38.15700
73
Kasper Tornes
Heming, IL
13:27.80600
+2:39.15800
74
Even Aunbu Sandemose
Kjelsås IL
13:29.80800
+2:41.16000
75
Mathias Ellingsdalen
Frogner IL
13:31.81000
+2:43.16200
75
Torstein Sirisønn Østensen
Lyn Ski
13:31.81000
+2:43.16200
77
Laurits Laukli
Konnerud IL
13:38.81700
+2:50.16900
77
Victor Aamot Vangstein
Skedsmo SK
13:38.81700
+2:50.16900
79
Sebastian Sander Fyksen
Kjelsås IL
13:42.82100
+2:54.17300
80
Embrik Segelvik Aasen
Mjøndalen IF
13:46.82500
+2:58.17700
81
Sondre Arfvedahl
Rustad IL
13:49.82800
+3:01.18000
82
Markus Arfvedahl
Rustad IL
13:51.83000
+3:03.18200
83
Vetle Haugnes
Oppegård IL
13:53.83200
+3:05.18400
84
William Austad Røang
Nordre Eidsvoll IL
13:54.83300
+3:06.18500
85
Sander Aasheim
Grue Finnskog IL
13:56.83500
+3:08.18700
86
Johan Borge Gjefsen
Røa Allianseidrettslag
14:00.83900
+3:12.19100
86
Kasper Høylo Jevne
Rustad IL
14:00.83900
+3:12.19100
88
Kristoffer Hoslemo Woll
Røa Allianseidrettslag
14:03.84200
+3:15.19400
89
Petter Elias Wisth
Røa Allianseidrettslag
14:06.84500
+3:18.19700
90
Marius Årdal
Eidsvold værk skikl
14:07.84600
+3:19.19800
91
Thomas Venbakken
Fossum IF
14:08.84700
+3:20.19900
92
Emil Hansen Båtnes
Skedsmo SK
14:10.84900
+3:22.20100
93
Haakon Robert Tveit
Røa Allianseidrettslag
14:18.85700
+3:30.20900
94
Theodor Gillingsrød Warloff
Konnerud IL
14:33.87200
+3:45.22400
95
Henrik Krohn Lund
Idrettslaget TRY
14:34.87300
+3:46.22500
96
Sanjay Tuguldur
Rustad IL
14:54.89300
+4:06.24500
97
Fredrik Ugelstad
Lyn Ski
15:10.90900
+4:22.26100
98
Erik Thune Rolfsen
Røa Allianseidrettslag
15:53.95200
+5:05.30400
99
Magnus Finstad
Heming, IL
16:11.97000
+5:23.32200
100
Andreas Aronsen
Eiker Ski
16:26.98500
+5:38.33700
101
Johannes Giertsen Myhre
Skedsmo SK
16:58.101700
+6:10.36900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)